Jump to content


Dr Agecov HI-FI


dragec

Recommended Posts

  • 1 year later...

Jedva naÄ‘oh svoj sistem na forumu, Äini mi se da od marta nisam niÅ¡ta menjao pa rekoh 'ajde sad da predstavim novitete i da se razbije ova letnja monotonija, dakle stigle su mi nove kutije, to su B&W Matrix 2 Series 2, nabavio sam i metalne stalke visine 30cm, taman za njih sa Å¡iljcima gore i dole, sve je "upicanjeno" do poslednjeg detalja, zvuk je magiÄan, do sada nisam imao ovakvu rapsodiju u sobi, mora da je do sinergije sa Marantzom PM7001, sve se uklopilo extra, mnogo utiÄe i veliÄina samih zvuÄnika, okarakterisao bih ih kao veliki bookshelf jer su visine 60cm, ovakve koncepcije se viÅ¡e ne prave a do sada sam imao ili preveliki ili premali zvuk u sobi, ovo mu doÄ‘e prava merka za moj prostor. Sad slede probe sa boljim pojaÄalima, mada i ovako zvuÄi bruka, nisam znao da su Matrixi toliko dobri, opekao sam se sa onim Bowersima 704 Å¡to sam imao jer mnogo vrÅ¡te i nemaju sredinu, baÅ¡ je bila tanka, od tada nisam brend B&W uzimao u razmatranje uopÅ¡te. Ostatak sistema je "zakucan", CD Myryad MC100 ostaje, kao i kablovi, tjuner sreÄ‘en skoro kod Gox-a, nije hvatao stereo stanice, sad je prepodeÅ¡en, jedan daljinac reguliÅ¡e sve, dakle jedino će pojaÄalo možda neko sofisticiranije da doÄ‘e u obzir, Äuo sam da je dobar Cyrus 8 sa Bowersima, treba probati. Ako ima neko savet nek napiÅ¡e...

post-9691-0-58863000-1438171661_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

E hvala ti kolega, pa da se smirim i ja. Sto se tice antene nesto si pomesao, ja imam fm antenu spoljnu, domace proizvodnje, kupio sam je u nekoj firmi koja se nalazi u ulici ispod hrama Svetog Save, sad ne znam tacno koja je ni firma ni ulica, ali Oehlbach nije. I s obzirom da samo obojica sa Karaburme mogu toplonda ti je preporucim jer hvata sve stanice samo tako! Naravno mora da se usmeri ka gradu i to je to, ti si isto u rupi kao ja, ne znam da li te zvezdara zaklanja ali sa tom antenom sam resio sve probleme, a dosta slusam radio pa me je svako krcanje ranije bas nerviralo. Elem da svrnes da cujes matrixe a mogao bih i ja da dodjem da cujem jbl 4311 :-)

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja poznajem BW mislim da imaju bass reflex port pozadi negde ka vrhu kutije. Preporuka ih je odvojiti od zida za rezolutniji bass i bolju sliku. Bowersi, svi redom koje sam slusao vole vazduh oko sebe. Btw, lep i odmeren sistem. Kolega, pozicioniraj ih i uzivaj.

Link to comment
Share on other sites

Placeni su 400 eur, cena kod nas je do pre dve godine bila oko 600 i tesko se mogao naci par u dobrom stanju ispod te cene. Posle toga su cene malonpale na oko 350 ali za ovakav mint par koji nije otvaran, sve u fabrickom stanju vredi dati 50 eur vise, bar znam sta sam kupio, isao sam u Apatin po njih licno da se ne ostete. Kutije imaju mali bas reflex pozadi, nemaju nikakvu smetnju sa pozicioniranjem blizu zida, otvor je jako mali. Matrix 1 su kompresione. Matrix 2 serije 1 imaju tekstilni visokotonac, i van den hul ozicenje a ove moje serije 2 imaju malo bolji visokotonac, mislim da je aluminijumska kalota, bio je svojevremeno prvi laser-shaped dizajniran drajver, dosta se pisalo o tome u hi-fi magazinima. Ozicenje u S2 je Monster, terminali su bi-wire i pozlaceni su, to su uglavnom razlike. Cena novih je bila paprenih 3.200 DEM onda. Kutija je unutra ukrucena poprecnim tunelima, teska je dosta, ne odzvanja nimalo, furnir je orahovina cista, uglavnom dosta ozbiljan zvucnik, radjen kada je firma bila na nekom "piku", kasnije krecu ustede sa materijalima, komercijalizacija itd. To bi bilo uglavnom sve sto znam o njima, najbitnije je da sviraju za sve pare, drugar koji ih je imao rekao mi je da vrede i vise i da cu se uveriti u to cim ih poslusam, on je imao i keca i dvojku, keca sam slusao a ovaj par sam uzeo na nevidjeno i nisam se pokajao uopste!

Link to comment
Share on other sites

Å iljak ide u "dinar", naime stavio sam novÄiće, blago silikonom zalepio na dno kutije i onda spustio, mmogo oÅ¡tri neki Å¡iljci pa da ne idu direktno u drvo, inaÄe zadnjan dva su fiksna a prednja dva se Å¡teluju. A dole su normalni Å¡iljci i poruÄio sam neke pravljene podloÅ¡ke iz Novog Sada, Äovek ih pravi vrhunski, bruÅ¡eni metal, opasno izgledaju a ne grebu parket. Uglavno stalke sam pikirao na kp joÅ¡ pre mwsec dana i koÅ¡tali su 4.000 din, za te pare sam viÅ¡e nego zadovoljan, fabriÄki su, vidi se po varovima, e sad ko zna od kojih su zvuÄnika bili ranije, to ne zna ni prodavac, on ih je pazario ma Bubanj potoku :-)

Link to comment
Share on other sites

Pedpostavljam da su stalci target,slican njihov model open frame stalka sam koristio.Jako mi lice da su iz iste kuce.inace od velikog su uticaja na zvuk.silci prema gore i dole su za mene nabolja opcija.Iznenadio bi se kako bi se pokvario zvuka kad bi skinuo gornje siljke i na iste stalke stavio zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

E hvala ti kolega, pa da se smirim i ja. Sto se tice antene nesto si pomesao, ja imam fm antenu spoljnu, domace proizvodnje, kupio sam je u nekoj firmi koja se nalazi u ulici ispod hrama Svetog Save, sad ne znam tacno koja je ni firma ni ulica, ali Oehlbach nije. I s obzirom da samo obojica sa Karaburme mogu toplonda ti je preporucim jer hvata sve stanice samo tako! Naravno mora da se usmeri ka gradu i to je to, ti si isto u rupi kao ja, ne znam da li te zvezdara zaklanja ali sa tom antenom sam resio sve probleme, a dosta slusam radio pa me je svako krcanje ranije bas nerviralo. Elem da svrnes da cujes matrixe a mogao bih i ja da dodjem da cujem jbl 4311 :smile:

ÄŒestitke za zvuÄnike , Å¡to se tiÄe antene pretpostavljam da je Dual Äije je predstavniÅ¡tvo kod hrama u BraniÄevskoj .

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitke za zvuÄnike , Å¡to se tiÄe antene pretpostavljam da je Dual Äije je predstavniÅ¡tvo kod hrama u BraniÄevskoj .

Da, to je ta firma, antena stoji na terasi vec tri godine, mrdnula nije, dosta je dobro napravljena a nije bila nesto ni skupa, uglavnom hvata stanice odlicno sto je najbitnije!

Link to comment
Share on other sites

Pedpostavljam da su stalci target,slican njihov model open frame stalka sam koristio.Jako mi lice da su iz iste kuce.inace od velikog su uticaja na zvuk.silci prema gore i dole su za mene nabolja opcija.Iznenadio bi se kako bi se pokvario zvuka kad bi skinuo gornje siljke i na iste stalke stavio zvucnike.

Moguće da je Target, jako su kvalitetni stalci, jurio sam neÅ¡to tako na KP da naiÄ‘e jer sam znao da ću kupiti Matrixe, to jest već sam ih bio kaparisao, a trebala mi je malo nestandardna visina od max. 30-ak cm. Da su veće visine verovatno ne bi bila ta cena za stalke a i prodali bi se kao alva, ovako je cena bila povoljna a prodavac mi reÄe da ga je slabo ko i zvao za njih, dakle visina je bila presudna jer retko ko traži tako niske stalke. Zvuk bez njih nisam ni probavao, verovatno bi se razoÄarao, ovako sam ih Äim su stigle kutije postavio na stalke i žurka je mogla da poÄne :listen

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitke za zvuÄnike , Å¡to se tiÄe antene pretpostavljam da je Dual Äije je predstavniÅ¡tvo kod hrama u BraniÄevskoj .

Da, to je ta firma, antena stoji na terasi vec tri godine, mrdnula nije, dosta je dobro napravljena a nije bila nesto ni skupa, uglavnom hvata stanice odlicno sto je najbitnije!

(Dragec oprosti na offtopic-u)

Dobro im je radno vreme, ja poljubih vrata:

post-30309-0-26552800-1438349765_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Znam da može, ali svratio sam ne bih li se i raspitao ponešto.

registrovan je vlasnik na forumu, a ima i tema.Ja sam se telefonski malo raspitao sta me je zanimalo.hteo sam neku bolju antenu ali na kraju mi je drago sto ustedeh sebi koju ploÄu, fercera ovo odliÄno, samo jos da ima sta da se slusa.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...