Jump to content


Dr Agecov HI-FI


dragec

Recommended Posts

extra kutije :) svaka cast,mogu da pretpostavim kolika je zvucna razlika u odnosu na jamo

Ovo je zvuÄna razlika u odnosu na sve Å¡to sam do sada imao kao nebo i zemlja, dakle ne može se uporediti, Äak je moje subjektivno miÅ¡ljenje da ovo svira bolje od nekih mnogo skupljih sistema koje sam sluÅ¡ao skoro na Hi-files show-u, verovatno je to do akustike sobe, ipak je tamo bio veliki prostor tako da pola sistema nije moglo da napuni zvukom toliku kvadraturu, hvala u svakom sluÄaju, u planu je kupovina DAC-a sa balansiranim izlazima, no to mi nije hitno, imam dobru cd-teku pa sluÅ¡am sad sve ispoÄetka :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Å ta se desilo sa dynaudio A60 iz ove teme???

http://www.hi-files....i/page__st__100

Oni su otiÅ¡li dalje, lepo su služili ali kratko, ipak je to njihova entry level serija, ja bih liÄno voleo da imam Focus 160 ali nemam prostora iza pa oni ne dolaze u obzir zbog akustike sobe, Audience 60 solidno svira ali Bowersi ih oduvaÅ¡e ko niÅ¡ta :listen
Link to comment
Share on other sites

Oni su otiÅ¡li dalje, lepo su služili ali kratko, ipak je to njihova entry level serija, ja bih liÄno voleo da imam Focus 160 ali nemam prostora iza pa oni ne dolaze u obzir zbog akustike sobe, Audience 60 solidno svira ali Bowersi ih oduvaÅ¡e ko niÅ¡ta :listen

To i nije bio narociti problem jer se radi o razlicitim kategorijama. Pitanje je da li bi tako oduvali Dynaudio A72 ili A122, ali svakako je i stvar ukusa u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

To i nije bio narociti problem jer se radi o razlicitim kategorijama. Pitanje je da li bi tako oduvali Dynaudio A72 ili A122, ali svakako je i stvar ukusa u pitanju.

Naravno, morao sam da se pomerim iz budget klase, a nema pomaka dok se dobro ne odreÅ¡i kesa, ne znam kako rade ova dva navedena modela, ne sumnjam da su dobri, ja mnogo volim Dynaudio, no ja kupih ove B&W i vrlo sam zadovoljan. Kod nas problem je tržiÅ¡te polovnjaka, dakle retko kad naiÄ‘e neÅ¡to dobro po povoljnoj ceni, Å¡to se mene tiÄe da smo negde preko ja bih menjao sisteme svake nedelje, uzmeÅ¡ probaÅ¡, ako ti se ne svidi baciÅ¡ na e-bay, za par sati prodaÅ¡, kupiÅ¡ neÅ¡to drugo i tako... za par meseci imaÅ¡ sistem koji 100% zadovoljava tvoj ukus i gotova stvar. Ovde to ne ide tako lako, jer kad kupiÅ¡ neÅ¡to proÄ‘e i po par meseci dok prodaÅ¡ ako ti se ne sviÄ‘a, onda ÄekaÅ¡, menjaÅ¡, jbg takvo je tržiÅ¡te. Kutije neću menjati sigurno skoro, možda uzmem neki bolji amp ako natrÄi...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A evo i slika sistema sa novim pojacalom i cd-om. Sad je sve leglo, osim poboljsanja zvuka sa Rotelom, mislim da sam imao puno sreće sa izborom cd plejera, naime on dosta gura mid-bas u prvi plan, to je onaj mali delić koji nedostaje ovim kutijama, dakle kod bookshelfova je taj deo mnogo naglaÅ¡eniji, sad je i to popunjeno! U planu je kupovina nekog silver tunera, Äisto da se boje uklope, sony sad malo odudara, verovatno i malo bolji DAC za filmove sa plazme preko optiÄkog kabla...

post-9691-0-57326600-1335180478_thumb.jp

post-9691-0-80120500-1335180493_thumb.jp

post-9691-0-58153700-1335180512_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdravljam sada si sve uklopio .Imao sam taj tuner ,solidan je možda za moj ukus malo forward karaktera ali je dobro opremljen ,2 antene ,lep displej , odliÄan prijem . :thumbsup2

Hvala kolega! Zaista solidan tuner, ima super prijem, to mi je vazno posto sam ja na Karaburmi pa nas preklapa Zvezdara islabiji je prijem svih radio stanica, dobro je napravljen, alu kuciste, lep zvuk...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A evo i slika sistema sa novim pojacalom i cd-om. Sad je sve leglo, osim poboljsanja zvuka sa Rotelom, mislim da sam imao puno sreće sa izborom cd plejera ...

Hmmm, Myryad ... nice. Nisam ih viđao puno na ovim prostorima.

MC 100 ili 500? Ako je 100, ima li možda malo udubljenje na zadnjoj strani, malo udesno od sredine? :order;-)

Link to comment
Share on other sites

Ka' ce nove fotke???? :loveface

A evo i novih slika, naravno sa novim zvuÄnicima :listen dakle kolega Silver Surfer je bio prvi upoznat sa novitetom poÅ¡to sam ga kontaktirao u vezi Rega RS5 koje sam hteo da kupim a on ima RS7 pa su me zanimala iskustva sa istim, meÄ‘utim natrÄalo je neÅ¡to mnogo bolje - Audio Physic Tempo III. E sad Å¡ta mogu da vam da vam kažem o ovim kutijama poÅ¡to nisu Äeste, bar ih ja nisam viÄ‘ao kod nas... NemaÄke su proizvodnje, 4 Ohm, 90 dB, za pojaÄala od 20-180W, ocenjene su u Stereo magazinu kao Spitzenklasse (4) i koÅ¡tale su nove oko 3300 EUR. Moto firme je: No Loss In Fine Details, to govori i o zvuku koji izlazi iz njih, jednostavno je savrÅ¡en. Poseban Å¡mek u dizajnu je ova nakoÅ¡enost kutija od 7 stepeni, baÅ¡ ludo izgledaju! Uklopile su se dobro u moj prostor, bas reflex je dole na spoju sa postoljem i bije napred, u uputstvu piÅ¡e da su predviÄ‘ene za pozicioniranje na Å¡iri zid i ne traže prostor pozadi (gde me naÄ‘e, pa to mi treba), jedino traže lufta levo i desno od kutija, e taj uslov sam samo delimiÄno ispunio poÅ¡to kod desnog zvuÄnika imam komodu koja je blizu ali nisam primetio da im to smeta. Na drugoj slici se vidi povezivanje bi-wiring kabla na single wire!

@Sten Myriad je MC-100 i nije nigde udubljen, kao nov je!

post-9691-0-38843600-1344845433_thumb.jp

post-9691-0-65649300-1344845456_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

I bolje. Mislio sam da je, možda, taj "moj" primjerak. InaÄe, vrlo zanimljiv player, skoro je i ostao svojevremeno kod mene.

No, taj je imao zamijenjen mrežni filter iznutra (oÄito je bilo mehaniÄkog oÅ¡tećenja, otuda i udublje na tom mjestu odozada), pa je vjerojatno zvuÄao drukÄije nego Å¡to bi trebao. Meni, u tom trenutku, malo presuho, prezategnuto.

Btw. lijep sistem se gradi. Audio Physic je sigurno digao stvari na višu razinu, i vidim da Rotel već polako drhti od straha glede gubitka posla :D

Link to comment
Share on other sites

Hvala Sten, moj Myryad zvuÄi baÅ¡ kako treba, mekano, detaljno, precizno, jako dobra sprava, ima nabavljiv laser, solidan transport, neću ga menjati skoro, ostaje sugurno, ako budem radio upgrade kupiću dac, a Rotel je na visini zadatka s obzirom na klasu kojoj pripada, Äak Å¡ta viÅ¡e zvuÄi iznenaÄ‘ujuće dobro, no Audip Physic traži malo bolju amplifikaciju te ćemo ići u tom pravcu, no otom potom...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A evo i novih slika, naravno sa novim zvuÄnicima :listen dakle kolega Silver Surfer je bio prvi upoznat sa novitetom poÅ¡to sam ga kontaktirao u vezi Rega RS5 koje sam hteo da kupim a on ima RS7 pa su me zanimala iskustva sa istim, meÄ‘utim natrÄalo je neÅ¡to mnogo bolje - Audio Physic Tempo III. E sad Å¡ta mogu da vam da vam kažem o ovim kutijama poÅ¡to nisu Äeste, bar ih ja nisam viÄ‘ao kod nas... NemaÄke su proizvodnje, 4 Ohm, 90 dB, za pojaÄala od 20-180W, ocenjene su u Stereo magazinu kao Spitzenklasse (4) i koÅ¡tale su nove oko 3300 EUR. Moto firme je: No Loss In Fine Details, to govori i o zvuku koji izlazi iz njih, jednostavno je savrÅ¡en. Poseban Å¡mek u dizajnu je ova nakoÅ¡enost kutija od 7 stepeni, baÅ¡ ludo izgledaju! Uklopile su se dobro u moj prostor, bas reflex je dole na spoju sa postoljem i bije napred, u uputstvu piÅ¡e da su predviÄ‘ene za pozicioniranje na Å¡iri zid i ne traže prostor pozadi (gde me naÄ‘e, pa to mi treba), jedino traže lufta levo i desno od kutija, e taj uslov sam samo delimiÄno ispunio poÅ¡to kod desnog zvuÄnika imam komodu koja je blizu ali nisam primetio da im to smeta. Na drugoj slici se vidi povezivanje bi-wiring kabla na single wire!

@Sten Myriad je MC-100 i nije nigde udubljen, kao nov je!

A na ovoj drugoj slici jesu to Ecoss zvuÄniÄki klabl ti biwir 4.4, kako sad sviraju i koliko to koÅ¡ta, ko u Srbiji radi Eccoss!?

Link to comment
Share on other sites

A na ovoj drugoj slici jesu to Ecoss zvuÄniÄki klabl ti biwir 4.4, kako sad sviraju i koliko to koÅ¡ta, ko u Srbiji radi Eccoss!?

Ecosse je Å kotska firma i Äini mi se da nema predstavnika kod nas. Ovaj kablić ti koÅ¡ta cirka stotinak evrića i odliÄan je. Nije neÅ¡to popularna firma kod nas, pojavi se tu i tamo neki po oglasima, moja ti je preporuka CS serija koja je odliÄno ocenjena, sama izrada kabla je totalni vrh, od žice do terminacije, za te pare extra radi, Äisto, kristalno jasno, brzo, detaljno. Ja sam ovaj kabl prodao i stiže mi Kimber 4TC koji će se uskoro usviravati kod mene u sistemu, bila mi je velika dužina od 3 metra a i ne treba mi viÅ¡e bi-wiring kabl. O utiscima uskoro...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Da postavim fotke novog sistema poÅ¡to se to kod mene menja brzinom svetlosti, zaboraviću viÅ¡e Å¡ta sam sve imao od ureÄ‘aja. Dakle amp je sada Vincent SV-233, a zvuÄnici Audiovector M1 Signature! Zvuk daleko utegnutiji, mnogo manje detalja od Audio Physic-a ali bolji bas, toplija zvuÄna slika, dinamiÄnija, naravno zahvaljući elektronici koja pokreće ove bookshelfove, ove kutije su ipak primerenije mom prostoru i kvadraturi... Kablovi su Kimber 4TC povezani kao bi-wiring...

post-9691-0-06886700-1354719304_thumb.jp

post-9691-0-35147000-1354719334_thumb.jp

post-9691-0-32014000-1354719378_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Da postavim fotke novog sistema poÅ¡to se to kod mene menja brzinom svetlosti, zaboraviću viÅ¡e Å¡ta sam sve imao od ureÄ‘aja. Dakle amp je sada Vincent SV-233, a zvuÄnici Audiovector M1 Signature! Zvuk daleko utegnutiji, mnogo manje detalja od Audio Physic-a ali bolji bas, toplija zvuÄna slika, dinamiÄnija, naravno zahvaljući elektronici koja pokreće ove bookshelfove, ove kutije su ipak primerenije mom prostoru i kvadraturi... Kablovi su Kimber 4TC povezani kao bi-wiring...

Lepo lepo, cestitke :thumbsup2 Na prvu mi se ucinilo da je ovo neki dynaudio excite :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...