Jump to content


WDTV Live (aka WDTV 2) - OUT


obama

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

može li neko da napravi nekakvu rekapitulaciju trenutnih mogućnosti wd tv sa najsvežijim ZVANIÄŒNIM fw? ne zanimaju me b-rad ni bilo kakav rad, torrenti, ni bilo Å¡ta sliÄno, već samo kvalitet slike, podrÅ¡ka za kodeke, i kako stoji sa titlovima: da li mora da ima isti naziv kao film, mogu li da se menjaju veliÄina i boja, da se menjaju tokom reprodukcije, i sliÄno?

i jel postoji neki generalni zakljuÄak ko ima bolju sliku, htpc ili wd tv?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

od kodeka nemam pojma šta pušta, a šta ne, uglavnom znam da mi je pustio svaki MKV, to mi je bitno. pustio sam i par WMV fajlova, slika je uvek išla a zvuk ne baš uvek. fali mu valjda neki WMA kodek, mada ono što je ripovano iz WMP uvek ide.

titlovi moraju imati isti filename, ili da se nalaze u MKV kontejneru.

veliÄina i pozicija (gore/dole) se menjaju (pozicija u zadnjem zvaniÄnom fw kog joÅ¡ nisam stavio te samo prenosim).

takoÄ‘e zadnji zvaniÄan fw je doneo i +- time sync u koracima po 100ms on the fly, barem tako kažu.

boja se ne može menjati, bela je sa crnim outer glow.

takoÄ‘e se ignoriÅ¡u bold i italic tagovi iz SRT fajlova, to samo iz ASS radi (barem sam tako proÄitao, nisam video srpski ass titl do sada). SUB titlovi nisu podržani, mada je to već mrtav format, jedino ga na starim diskovima možeÅ¡ naći, a i konverzija u SRT traje 10 sekundi.

mislim da bolju sliku može dati pc ako se igraÅ¡ dodatno i ukljuÄiÅ¡ post-procesne filtere, ali veruj mi, na svim živim forumima niko nigde nije napisao da WDTV Live ima loÅ¡u sliku. slika je za svakoga zadovoljavajuća.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...