Jump to content


Prijatno iznenadjenje u IB Sistem-u (TT recycled, Soulines)


ScepanBG

Recommended Posts

I da li imaju iza sebe 3 napravljena gramofona koja sviraju perfektno i javno su prezentovana.

Da se razumemo, odnosno da ti razumeÅ¡, uostalom na sajtu sve lepo piÅ¡e. Te gramofone nije Igor napravio već je koristio stare proverene baze na koje je montirao ruÄke koje zastupa i na kraju napravio kućiÅ¡ta.

Da bi neko napravio gramofon potrebno je da prvo nabavi odgovarajući motor, prenos, tanjir i onda to sve uklopi i montira da radi. Dalje je potrebno da konstruiÅ¡e ruÄku i montira je na postojeću konstrukciju, kutija na kraju nije nikakav problem. ImaÅ¡ li ti uopÅ¡te ideju kakav je to posao i kolike probleme u radu nosi sa sobom?

Bolje nemoj dalje da ga reklamiraÅ¡ mislim da mu to uopÅ¡te ne treba, u takve priÄe samo deca mogu verovati a ozbiljni ljudi teÅ¡ko. ViÅ¡e mi je muka da ponavljam, ovaj forum prevenstveno treba da ima edukativni i savetodavni karakter, razmenu iskustava i druženje. Komercijalizacija koju permanentno pojedini unose a da pri tome i sebi i drugima ustvari donose viÅ¡e Å¡tete nego koristi je pojava od koje se ne može viÅ¡e pobeći, potpuno bolesno.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu takva nervoza kod tebe Vule,lepo sam postavio 2 pitanja(samo si na jedno odgovorio) a ti tako.Uostalom umesto da sa sajta citiras lepe stvari ti si odmah i prvi krenuo sa pljuvanjem u nameri da ocrnis Igora i njegovo znanje.

Da na sajtu sve pise,ali ti ocigledno to nisi dobro procitao.Vec si odmah krenuo da ocrnis Igorov rad,odnosno ponudu.Nije koristio cele baze,nego delove nekih baza(tako i pise na sajtu).Kuciste je vazan deo gramofona zbog kontrole vibracija,tako da i nije bas tako lako napraviti to kuciste da dobro funkcionise.Sto se rucki tice mnogi proizvodjaci gramofona na svoje gramofone ugradjuju gotove rucke kupljene kod drugih proizvodjaca.Sto se delova tice koji se ugradjuju u gramofone(i da li ih ista firma pravi) procitaj intervju sa Vilijem Bauerom(DPS Bauer),pa ce ti stvari biti jasnije.Komercijalizaciju si ti potegnuo,jer ti uglavnom komentarises cene bilo da su Igorove ili necije druge(i pritom ti je uvek sve skupo i svi su za tebe prevaranti).Informaciju o sajtu sam postavio da bi ljudi mogli da procitaju mnoge korisne stvari o gramofonima i smatram da je dobro sto se pojavio jedan domaci sajt koji se ozbiljno bavi gramofonima.A uradio bi to za svaki drugi domaci sajt koji se bavi korisnim hifi temama koje mogu biti od pomoci.Uostalom ti si ovde reklamirao jedan hifi sajt napisavsi da je najbolji.Igor svima daje besplatne savete i putem email-a moze svako da ga kontaktira i pita sve sto ga zanima vezano za gramofone,smatram da je to vrlo korisno za sve clanove foruma i ne vidim nikakvu komercijalizaciju u tome.Nisi mi odgovorio na prvo pitanje iz prethodnog posta,pa bi te zamolio da to uradis.Ja sam uvek za druzenje(kao najveci pobornik audioberze i druzenja na audioberzi,sto svi ovde znaju,ponosan sam sto sam upoznao mnoge clanove foruma na audioberzi,hifiles show...,pa neka oni daju komentar o meni) i edukaciju,a ti obicno pljujes na takve stvari(primer je Audioberza i Hifiles show na koje dolazis a posle uvek ocrnis na forumu sve sto mozes i zvuk i ljude,ocrnio si i clanove foruma iz Novog Sada zbog njihove ideje o hifi druzenju).Ispljuvao si i Erica Clapton-a rekao si da je netalentovan,los muzicar itd.Dokle to ide,pa tebi niko i nista ne valja.Zaista te ne razumem,zasto to radis.

p.s.Sto se sajta www.ttrecycled.com tice,drago mi je sto su skoro svi dali izuzetno pohvalne komentare o njemu i to je dovoljan dokaz da je postavljenje informacija sa moje strane o ovom sajtu bila prava stvar.To sto se tebi na sajtu nesto ne svidja je tvoja stvar.Ostavi na drugima da procene sta je najbolje za njih i da li im odgovara ili ne(svi ljubitelji gramofona su dobro informisani sta i koliko kod drugih kosta).Da nisi prvi poceo u ovoj temi da dajes negativne komentare,verovatno ne bi ni doslo do rasprave i brisanja postova.Da li si ti ikad neku temu i ista pohvalio ovde ? A ovo je zapravo najbolji hifi forum koji imamo,a ti si na njemu vredjao mnoge clanove pa i moderatora i administratora pa do uvoznika hifi-ja kod nas.

Link to comment
Share on other sites

recycled TT belt drive gramofon nije napravljen koriscenjem baze od "bivseg" gramofona, vecina delova je radjena namenski. :thumbsup2

doduse, istina je da igor nije dizajnirao i svojerucno napravio motor, jbga:)

Reciklaža gramofona je naša strast.

Za recikliranje najÄešće koristimo gramofone proizvedene krajem sedamdesetih i tokom osamdesetih godina proÅ¡log veka. Ovi gramofoni su naroÄito pogodni za reciklažu, jer sadrže puno kvalitetnih delova koji i danas odliÄno funkcioniÅ¡u.

U procesu reciklaže kombinujemo najbolje delove iz viÅ¡e razliÄitih gramofona na nov naÄin. Kombinovanje delova iz razliÄitih modela starih gramofona Äesto zahteva i dizajn nekih novih elemenata, odnosno redizajn nekih starih delova.

Može se reći da se reciklaža gramofona sastoji iz tri neodvojiva procesa reciklaže, dizajna i redizajna..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Pogledajte novi izgled sajta.Od noviteta tu je jos jedan gramofon(cetvrti),a u pripremi je i peti.

Ркоји је ту нов?

Ðешто Ñе не Ñналазим на том Ñајту !

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nov je model White(direct drive) koji ce biti predstavljen na Hi-Files Show-u.A uskoro ce biti gotov i model Trio-C(belt drive).

Зато га и ниÑам нашао, Ñамо је најављен!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan sajt za gramofone icon_wink.gif.

http://www.gramofoni.com/testovi.html

thanks. pratićemo.

testiraćemo dva gramofona meseÄno i ovde objavljivati rezultatebićemo nemilosrdni, nemamo sponzora ni pokrovitelja....

prvi na testu, biće Pro-ject RPM 5 ...a odmah posle njega "kralj" gramofona, Technics 1200MkII

Biće krvi :rolleyes:

Navodnici već nešto govore, ne?

Da se kladimo da će biti poput ovog: http://www.tonepubli...GPDF/TA_011.pdf (str. 16)?

Ukoliko imate problema da podesite antiskating, postavite ga na bilo koju vrednost izmeÄ‘u 0 i 1.5, nećete mnogo pogreÅ¡iti, bez obzira na zvuÄnicu i/ili ruÄku.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Sto se igleda tice, stvar ukusa, ali ono sto mene zanima, bez malicioznosti, zbog cega nakon godinu dana nijedan nije nasao novog vlasnika?

Ako su cene fer, od 500 eur koliko vidim, a pretpostavljam da bi prodavac i dao neku dodatnu pogodnost, ako zaista sviraju ubistveno, kako to da ni jedan jedini nije pordat? Ako jeste, izvinjavam se i voleo bih da eventulani vlasnik podeli svoja iskustva.

Neki ovde pisu da mogu da se nose bez problema sa gramofonima cija je cena cetvorocifrena, opet, manje-vise uglavnom vlada misljenje da su dopadljivog dizajna, pa se pitam sta je onda u pitanju?

Mozda odbojnost prema polovnom (ipak su komponente polovne, zar ne?) za toliku novac? Sta se desava ako se nesto pokvari?

Mozda je u pitanju i to sto je nebrendovana roba, pa prakticno nema nikakvu vrednost u daljoj prodaji?

Ovo pitam zato sto sam imao priliku da cujem neke novije gramofone u toj cenovnoj klasi oko 500 eur i to meni zvuci kao neki malo bolji mp3.

Zbog toga jurim neki polovni Technics, ali su mi potencijalno zanimljive i ove kreacije.

Vole bih da cujem i vase misljenje...

Link to comment
Share on other sites

Sto se igleda tice, stvar ukusa, ali ono sto mene zanima, bez malicioznosti, zbog cega nakon godinu dana nijedan nije nasao novog vlasnika?

Voleo bih da cujem i vase misljenje...

Pre jedno dve godine stavio sam ovde na forumu oglas za Thorens 160 bazu sa modifikovanim odnosno izmeÅ¡tenim napajanjem iz kutije, iako sam imao već dogovorenu varijantu za menjažu držao sam ga po ceni od 50 eura i niko se nije javio ni da pita!? MoraÅ¡ da shvatiÅ¡ da je ovo Äesto poligon za samohvalisanje i tek u direktnom kontaktu možeÅ¡ da skapiraÅ¡ ko koliko zna i koliko ga uopÅ¡te zanima verna reprodukcija zvuka...

Šta hoću da kažem, postoje neki koji će dati recimo dva soma eura za nov ClearAudio i misliti da imaju super gramofon, ima druga grupica koja zna znanje i u moru polovnjaka izabrati za sebe neki biser, treća grupica će zbog bojazni od otkazivanja starudije kupiti nov 1210...vrlo je teško da se tu Igor ugura bez obzira da li mu gramofoni vrede ili ne...laprdanja na forumu nisu realan prikaz tržišta!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sto se igleda tice, stvar ukusa, ali ono sto mene zanima, bez malicioznosti, zbog cega nakon godinu dana nijedan nije nasao novog vlasnika?

Ako su cene fer, od 500 eur koliko vidim, a pretpostavljam da bi prodavac i dao neku dodatnu pogodnost, ako zaista sviraju ubistveno, kako to da ni jedan jedini nije pordat? Ako jeste, izvinjavam se i voleo bih da eventulani vlasnik podeli svoja iskustva.

Neki ovde pisu da mogu da se nose bez problema sa gramofonima cija je cena cetvorocifrena, opet, manje-vise uglavnom vlada misljenje da su dopadljivog dizajna, pa se pitam sta je onda u pitanju?

Mozda odbojnost prema polovnom (ipak su komponente polovne, zar ne?) za toliku novac? Sta se desava ako se nesto pokvari?

Mozda je u pitanju i to sto je nebrendovana roba, pa prakticno nema nikakvu vrednost u daljoj prodaji?

Ovo pitam zato sto sam imao priliku da cujem neke novije gramofone u toj cenovnoj klasi oko 500 eur i to meni zvuci kao neki malo bolji mp3.

Zbog toga jurim neki polovni Technics, ali su mi potencijalno zanimljive i ove kreacije.

Vole bih da cujem i vase misljenje...

Prodata su 2 gramofona(white i roll-o-matic).Kupac ih je zapazio na Hi-Files Show i nedavno ih kupio.

Link to comment
Share on other sites

Prodata su 2 gramofona(white i roll-o-matic).Kupac ih je zapazio na Hi-Files Show i nedavno ih kupio.

pozdrav scepane,

na koju foru uvek imas info iz prve ruke? da li je moguce da licno poznajes sve distributere, prodavce, proizvodjace...? svaka ti cast na zivcima i vremenu!

kontaktirao sam danas ib sistem odnosno ttrecycled sa namerom da dogovorim slusanje onog braon gramofona, rool-o-matica.

medjutim na moju veliku zalost zakasnio sam, igor mi rece da su svi direct drajv gramofoni prodati, odnosno da su rool-o-matic i white prodati, a da je onaj crveni transformers rezervisan. jbga.

kaze da u skorije vreme nece imati recikliranih direct drajv gramofona, osim jednog koji upravo radi ali i da je taj rezervisan, odnosno radi ga po porudzbini.

belt drive gramofon imam i bas sam razmisljao o nabavci nekog dobrog dd gramofona, i u ovoj relativno slaboj ponudi polovnih dd gramofona, pomislio sam da mozda neki direct drajv ttrecycled model moze biti dobro resenje, jer koliko vidim igor se trudio da pri reciklazi dd gramofona otkloni glavne konstrukcijske nedostake (izolacja/vesanje motora, rucke i napajanja, dampiranje tanjira, ....).

da li je neko ovde slusao igorove ttrecycled direct drajv modele i da li moze da kaze kako se oni porede sa 1210. ja sam ih sluasao jedino na poslednjem hifilies sajmu, a ganjam nabudzenu regu planar2 pa neznam kako da uporedim sa 1210, koji me trenutno najvise intrigira i deluje kao dobro dd resenje.

ustvari, to bi bilo da jaja, imati istovremeno nabudzenu regu i nabudzen 1210.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...