Jump to content


Prijatno iznenadjenje u IB Sistem-u (TT recycled, Soulines)


ScepanBG

Recommended Posts

Slusao sam ih tu gde i ti plus na jos jedno 5 pojacala ranga cene 200-1800E svuda sviraju karakteristicno ostro i suplje... bass tanak i neubedljiv, srednji i visoki skripavi i bez definicije. Kante (lavori), ne cudi me da ti se dopalo.

Na Krell-a ih nisam kacio.

Ne pijem ni burbon iz plasticne case.

p.s.

jesi li ti svestan koji je rang cene tog Coplanda u odnosu na Icon2(?) i kako bi isti svirao sa nekim (pazljivo odabranim) kutijama svoje cenovne klase?

jbga, svrati do igora pa poslusaj kako to svira sa zvucnicom od 22E i onda dodji ovde i ponovo napisi to sto si napisao. a to sto jeftin zvucnik moze da izdrzi pogon skupog ampa je znak da svira daleko iznad toga koliko kosta. meni taj dali nece svirati u sobi i nemam nikakav interes u smislu prodaje da moram ovde da ga branim ali kao sto rekoh taj sistem u igorovoj sobi svira mnogo bolje nego sto kosta.

Link to comment
Share on other sites

Eh jbg... pa ja sam se slozio da to svira dobro (bio sam pre nekih tri nedelje i slusao) i samo rekao da smatram da moze i mnogo bolje da umesto tih zvucnika tamo stoje neki iole bolji... a ni to nebih rekao (iako to stvarno mislim) da Dali uvozi neko od domacih distributera. Ovako imam odresene ruke.

Link to comment
Share on other sites

jbga, ne znam sta je iole bolji u domacoj ponudi. ovaj nije zvucao kao da neko noktima pokusava da ismirgla zid niti je imao narodnjacku dinakord razglas cinelu kao 99% onoga sto se u srbiji prodaje za te pare. meni je to za pocetak dosta posto je to mislena imenica za ono sto sam cuo od konkurencije. imena da ne navodimo.

Link to comment
Share on other sites

Да ли неко зна који Ñу грамофони коришћени за пројекат : Рециклажа.

:order зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

Prilikom posete IB Sistemu bio sam prijatno iznenadjen videvsi 2 gramofona o kojima mi je Igor iz IB Sistema pricao da ce ih napraviti.nisu Marka Gramofona ce biti TT Recycled,jer je konstruktor gramofona Igor odlucio da se bavi proizvodnjom zaista kvalitetnih gramofona reciklazom starih provereno dobrih gramofonima.Evo i slika.

Projekat pod tim imenom ne postoji. :D

Добро де :order , који грамофони Ñу коришћени из горе поменутог текÑта?

:D зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

U zelji da licno vidim i cujem Igorove recycled gramofone, obreh se u IB sistemu pre neki dan. Evo mojih utisaka.

Mehanika i estetika

Imao sam dakle priliku da vidim sva 3 gramofona sa postovanih slika. 2 DD i jedan BD. Prvo sam zamolio Igora da mi prica o detaljima konstrukcije, gde smo najvise vremena posvetili nacinima na koji su umrtljavana kucista i otklanjane nepozeljne vibracije. Tu se videlo koliko Igor poznaje materiju.

Potom sam presao sam na "taktilni" test, dakle kuckanje po kucistu, podizanje, mrdanje i sl...u mehanickom smislu onaj crveni DD se ponasa vise kao granitni nadgrobni spomenik nego kao sendvic od (mahom) drvenih konstrukcija. Svi gramofoni su masivni i uzivo mi se kvalitet izrade svideo vise nego na slikama. Belt je takodje jako solidno izradjen, sa novom elektronikom, i neobicnom ljubicastom svetlosti koja se prosijava kroz klirit. Treci DD je veoma masivan, i nekako mi je na prvi pogled odavao utisak najzaokruzenijeg projekta.

Slusni test

Setting:

Soba: Relativno mala soba za slusanje u IB sistemu sa ne bas sjajnim akustickim predispozicijama

Amplifikacija: Cyrus II sa Cyrus eksternim napajanjem

Zvucnici Dali Ikon 2

Pre nego predjem na utiske o gramofonima, izrazavam veliku rezervu na Dali Ikon 2 koji se meni ne dopada. Cuo sam puno zvucnika slicnih gabarita i cene, koji su mojim usima cinili veci plezir. Sve vreme tokom slusnog testa su mi smetali.

1. Crveni "Transformers" DD

Sjajan gramofon, utegnut, precizan, zvuk odlican, sirok, dubok (cini mi se da bi bio dubok na drugim kutijama), veliki i cist. Dinamika veoma dobra. Onda pomislih kako bi mozda jos bolje svirao sa prisutnim ELAC floorstanderima, umesto Dali bottlenecka, ali Igor nije bio za ideju promene settinga.

2. Belt "banana" drive.

Odmah se videlo da ga gusi jeftin no name kertridz na njemu. ALI...posle nekoliko trenutaka pocne da se uocava potencijal koji se u spravi krije, rekao bih da bi sa dobrom glavom otisao u pravcu u kome belt i treba da ode...bio bi sofisticiraniji, finiji, mozda bi lako nadmasio druga dva. ostaje da se vidi.

3. Braon "Masivni" DD

Daleko najbolji zvuk dosao je od ovog uredjaja. I ne cudi obzirom da je na njemu montirana najkvalitetnija rucka, kertridz takodje. Igor je na njemu sjajno resio vibracije. Nema ih.

Ovo je gramofon koji bi mogao da stane "na crtu" uredjajima u cetvorocifrenom cenovnom rangu.

Ovde se takodje videlo gde je Igorov pravi megdan, tj. sta njegovo znanje i vestina udruzeni sa skupom ruckom i glavom mogu da dostignu. Svaka cast.

Rezime:

Prednosti

1. Odlicna ideja, atraktivan izgled

2. Dobar zvuk, kod modela br.3 izvanredan, sa puno potencijala i kod druga dva gramofona ukoliko se malo vise para i paznje posveti sklopu rucka/glava.

3. Veoma solidno resenje vibracija i nepozeljnih rezonancija kod svih modela.

Mane:

1. Tu i tamo poneki sitan detalj treba popraviti, npr. gramofonu br 2. strob ne radi bas kako bi konstruktor hteo

2. Ne treba stavljati jeftine glave, cak iako se trenutno nema para. Tela su isuvise dobro napravljena za nepotrebno profanisanje.

Na kraju, moj opsti utisak je veoma, veoma povoljan. Igor puno zna a i zna sta radi, ideja je dobra, jedinstvena, kreativna, atraktivna.

Ideja je nasa, sa ovih prostora...razlog vise da se podrzi.

Bravo.

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Tema neće biti zaključana, samo će biti pod pojačanim nadzorom. Dozvolili smo da Dayens bude prognan sa foruma; daćemo sve od sebe da se ne ponovimo istu grešku i sa tt recycled ili bilo kojom drugom sličnom firmom. Nisu pod ne-znam-kakvom-zaštitom, samo smatram da bi ovaj forum trebalo da na svaki način pomogne a ne odmogne ljudima koji pokušavaju da učine nešto pozitivno u posrnuloj srpskoj Hi-Fi sferi. Ako neko smatra da grešim u svojoj proceni, molio bih da se obrati administratoru sa svojim pritužbama.

Ne, nemam nameru da kupim gramofon od Igora, niti bilo koju drugu komponentu.

Izvinjavam se administratoru i kolegi moderatoru jer su i njihovi postovi podleteli pod srp. Drugačije nisam mogao da izmoderiram temu. Tema je izmoderirana po principu malih oglasa - ukoliko vam se ne dopadaju cene, raspravite to sa prodavcem lično.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Tema neće biti zakljuÄana, samo će biti pod pojaÄanim nadzorom. Dozvolili smo da Dayens bude prognan sa foruma; daćemo sve od sebe da se ne ponovimo istu greÅ¡ku i sa tt recycled ili bilo kojom drugom sliÄnom firmom. Nisu pod ne-znam-kakvom-zaÅ¡titom, samo smatram da bi ovaj forum trebalo da na svaki naÄin pomogne a ne odmogne ljudima koji pokuÅ¡avaju da uÄine neÅ¡to pozitivno u posrnuloj srpskoj Hi-Fi sferi. Ako neko smatra da greÅ¡im u svojoj proceni, molio bih da se obrati administratoru sa svojim pritužbama.

Javno ili pp-om? Recimo da je javno..

Evo ja pokušavam da pomognem svakome ko želi da uradi sa svojim gramofonom nešto od onoga što se nudi u upgrade sekciji reklamiranog sajta. Mogu predložiti bar dvojicu-trojicu ljudi u Beogradu koji će im to isto uraditi za duplo manje novca, bar toliko kvalitetno. Ako to nije nešto pozitivno u posrnuloj srpskoj haj-faj sceni ne znam šta jeste!

p.s. Anubisu je zasmetalo, kasnije i ostalima, moje javno komentarisanje nekih cena...pre samo nekoliko dana i sam je komentarisao cenu spašavanja podataka sa pokvarenih medija kao previsoku..

Link to comment
Share on other sites

p.s. Anubisu je zasmetalo, kasnije i ostalima, moje javno komentarisanje nekih cena...pre samo nekoliko dana i sam je komentarisao cenu spašavanja podataka sa pokvarenih medija kao previsoku..

ti uporedjujes 300E za spasavanje podataka sa HD-a vrednosti 50E sa 35E za stelovanje gramofona?

dobro, nemam komentar.

ako je ovaj forum presek potencijalnih musterija, mislim da to ne bih radio ni za 350E.

Link to comment
Share on other sites

ti uporedjujes 300E za spasavanje podataka sa HD-a vrednosti 50E sa 35E za stelovanje gramofona?

dobro, nemam komentar.

Koliko nekome vrede podaci? OÄigledno su im neprocenjivi..

Nisam ja uporedjivao cenu spasavanja podataka i Å¡telovanja gramofona nego sam rekao da ima ljudi u Beogradu koji bi to drugo mogli barem isto toliko struÄno da urade za mnogo manje para, o tehnici spasavanja podataka i aparaturi za to potrebnoj nemam blage veze pa ni ne komentariÅ¡em. BTW, mislim da je cifra bila 200..

Link to comment
Share on other sites

U Igorove cene je ukljucen dolazak sa priborom na kucnu adresu,jer se gramofon posle podesavanja ne premesta(ne pomera).Da li drugi koji se bave podesavanjem dolaze na kucnu adresu i donose kompletan pribor za podesavanje i daju fiskalni racun ? I da li imaju iza sebe 3 napravljena gramofona koja sviraju perfektno i javno su prezentovana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...