Jump to content


Prijatno iznenadjenje u IB Sistem-u (TT recycled, Soulines)


ScepanBG

Recommended Posts

Meni se svaki od gramofona svidja na svoj nacin.Crveni mi izgleda najatraktivnije,ovaj treci mi najvise lici na fabricki gramofon(da pise ime neke poznate firme,mislio bi da jeste).Drugi gramofon koji ima svetlo sa leve strane uzivo zbog toga mi izgleda jako lepo.Ceo sistem:Mission Cyrus 2+PSX+Dali Icon 2+TT Recycled mi je odlicno zvucao,prvo sto se primeti je ogroman prostor zvuka.Voleo bih kad bi neko odneo svoj gramofon visoke klase i uporedio sa TT Recycled ili odneti kod nekog od uvoznika gramofona(visoke klase), Igorov gramofon i napraviti test.S'obzirom da Igor nije kalkulisao,vec se trudio da napravi sto bolje a i sve to u skladu sa pristupacnom cenom u odnosu na njihov kvalitet ubedjen sa da bi mnogima pomrsili konce.Kod Igora sam za razliku od promocija gde pustaju nove referentne ploce u daleko skupljim sistemima,slusao njegove stare ploce koje su izlazile kao standardna izdanja,pa je to sve sjajno zvucalo(bolje nego na prezentacijama).Naravno sve je ovo samo moje misljenje,zato bi i voleo da ode jos neko da cuje(i da svoje misljenje) i ako moze uporedi sa nekim drugim gramofonom.

p.s.MMilovane,imas poziv od mene da zajedno odemo kod Igora da vidis i cujes njegove gramofone i das svoje misljenje o njima javno ovde.To bi ujedno bio i tvoj jako lep povratak na forum na opste zadovoljstvo mnogih ljudi ovde koji te neizmerno postuju i cene.

post-3062-128510921756_thumb.jpg

post-3062-128510921785_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Igore, veoma prijatno iznenadjenje. Svaka cast.

Prvo ideja sa recikliranim i unapredjenim gramofonima je neobicna i dobra. Drugo, vidi se tona kreativnosti ali i ozbiljno poznavanje vinyl materije.

Meni je svaki od tri modela interesantan na svoj nacin, svaki je unikatan. Crveni direct drive (koji mi lici na transformersa :lol: ) mi je isprve bio najatraktivniji, a sada mi se cini da su sva tri posebna bas zbog svoje unikatnosti. Ako ja dobro razumem zamisljenu koncepciju ttrecycled.com, zapravo ce svaki gramofon da bude unikatan, sto koliko znam, ne postoji nigde drugde na svetu kao ideja.

Slusni test je ipak ultimativno merilo naseg subjektivnog dozivljaja koji zovemo ponekad audiofilija. Zato bih se vrlo rado odazvao pozivu da u IB sistemu dozivim sprave iz zvucne perspektive.

Ovakvi radovi, ideje i inicijative kod mene izazivaju osecanje postovanja i zelju da pomognem.

Sa paznjom cu da pratim kako se ova prica razvija.

Link to comment
Share on other sites

svratio ja danas na kratko - slusao onaj srednji belt drive gramofon. mislim, sta reci - to svira brutalno dobro i kako nikako ne bi imalo pravo da svira, pogotovo sto je bila neka no name MM glava od 20E. mislim da bi ozbiljne audiofilske sprave duboko u zoni cetvorocifrene cene u evrima mogla da izadju podvijenog repa.

Link to comment
Share on other sites

svratio ja danas na kratko - slusao onaj srednji belt drive gramofon. mislim, sta reci - to svira brutalno dobro i kako nikako ne bi imalo pravo da svira, pogotovo sto je bila neka no name MM glava od 20E. mislim da bi ozbiljne audiofilske sprave duboko u zoni cetvorocifrene cene u evrima mogla da izadju podvijenog repa.

Na Cyrus Two si slusao?

Link to comment
Share on other sites

Cyrus II - ne treba mnogo price, zna se sta je to. Igorovi gramofoni vrh iako me jedan genije vec isprozivao na ovoj temi zbog izjave ovog tipa... :) Dali Ikon 2 a i generalno - sramota kako to vnogo svira. Plitko, tvrdo, ostro, suplje... i sve ono sto Cyrus -u II ne prija; I pored toga, sveukupan utisak vise nego dobar... izgleda da ni Dali nije kadar da do kraja upropasti sjajan izvor i odlicnu drugu kariku (pojacalo).

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam ih tu gde i ti plus na jos jedno 5 pojacala ranga cene 200-1800E svuda sviraju karakteristicno ostro i suplje... bass tanak i neubedljiv, srednji i visoki skripavi i bez definicije. Kante (lavori), ne cudi me da ti se dopalo.

Na Krell-a ih nisam kacio.

Ne pijem ni burbon iz plasticne case.

p.s.

jesi li ti svestan koji je rang cene tog Coplanda u odnosu na Icon2(?) i kako bi isti svirao sa nekim (pazljivo odabranim) kutijama svoje cenovne klase?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...