Jump to content


Informacija - Disk za testiranje uredjaja


DejanM

Recommended Posts

Vrlo uskoro druze... Za koji dan... :cry:

U fazi sam sredjivanja prikupljenog materijala.

"Nocas" sam do 8 zaglavio viseci na internetu i trazeci imena pesama i slicna cuda... Hocu da SVE bude u formatu jedan veliki APE fajl + sredjen CUE + lista pesama, a zahvaljujuci plugin-ovima to moze direktno da se reze iz Nero-a, da se pusta iz WinAMPa, a skinuo sam i jedan koji izlistava sadrzaj CUE fajla (ostali su od Vampire-a, koji je dao softver na svojim diskovima :)), tj. deli disk na pesme, tako da je funkcionalnost na vrhunskom nivou.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply
I jos:

1. Alan Parsons&Stephen Court-SoundCheck

2. Best Of Chesky Classics and Jazz and Audiophile Test Disc Vol.1

3. Best Of Chesky Classics and Jazz and Audiophile Test Disc Vol.3

4. Deep Forest - Boheme

5. Deep Forest - Music Detected

6. Enigma - The Cross Of Changes

7. Stereophile test3

8. Vaya Con Dios - Vaya Con Dios

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Napanji ti pojacalo, pa ces imati dinamiku! :cry:

Hifish mi je malo demonstrirao svoj sistem koji je jos sa vellikim znakom "radovi na putu" :), al' i "tihi" i "glasni" CD-i isto zvuce, samo treba pojacati! :)

BTW, taj njegov sistem mi i ovakav kakav je sada zvuci mozda i bolje od svega sto sam cuo na Show-u, a mogu samo da zamislim kako ce zvucati...

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se zahvalim svima koji su ucestvovali u tzv. "slobodnoj razmeni"... Malo sam preleteo oko DVD-ova i bogami ima STRASHNIH stvari, jos samo malo vremena da se sve to na miru preslusa...

A i jedno pitanje...

Kada korsitim APE+CUE u Nero, nero mi javi nesto u stilu error opening file from source line 3 (line 3 u cue fajlu je zapravo ima .ape fajla i tu sve stima, ali ipak nece da nareze)?

Da li mi nesto fali or what?

Foobar svira odlicno i APE i FLAC, ali ja bih zeleo da sve to narezen na CD-e, samo kad bi nero bio poslusniji...

Poz, i HVALA jos jednom svima na ulozenom trudu, Deliji na organizaciji...

Dobro slusanje!

Turbo

Link to comment
Share on other sites

Samo udji u neki txt editor i prepravi u Cue file liniju gde ti je naziv image file xxx.wav u xxx.ape i nero ce ti narezati :cry:

Druga varijanta je da ga raspakujes u wav, sta ves uraditi je na tebi ali ako vec imas plugin za nero zasto ga ne iskoristiti...

Pozdrav!

v.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Nero 6.x prvo radio OK, a onda je poceo bez razloga da izbacuje tu poruku, nevezano da li je WAV, APE ili FLAC, tj. na bilo koji .CUE fajl... ??? :cry:

.CUE fajlovi su 100% OK, al' jednostavno je otkazao poslusnost.

Instalirao sam Nero 7.x i u njemu radi k'o zmaj...

Cisto za preview u winamp-u skinite CUE Player plugin i dace vam spisak numera iz CUE fajla, kad ga ubacite, tj. podelice ape/wav/flac na track-ove, sa sve imenima numera iz .CUE fajla...

@Turbo,

Sto bre nisi ti raspakovao te DTS diskove, izgubih 3 sata na sredjivanju toga? :)

Takodje, onaj HiFi News Test 2 je nazalost neupotrebljiv posto ima glitch na pocetku skoro svakog track-a... :) Cime si to skidao?

@Vampire

Svaka cast! :)

MNOGO dobrih stvari si stavio, al' sam i tu potrosio skoro 10 sati da skinem podatke o diskovima (tracklist) sa neta i da ih prebacim sve u isti format: jedan APE fajl + sredjen .CUE fajl + Info.txt...

Pozdrav svima! :)

Link to comment
Share on other sites

J.... ga nesto je sa neta, nesto sam ja skidao, ali ne stigoh sve da sredim sta da kazem bice bolje drugi put kad se bude imalo dovoljno vremena :cry:

Inace i vas deo je odlican kao i suboticki tako da sve pohvale od mene...

Za ostale iz BG koji budu hteli da pokupe DVD nek mi bace PM pa cemo se organizovati...

Pozdrav!

v.

Link to comment
Share on other sites

Ma odlicno je bre, drugari, ne moze ni bas sve da bude "na tacni"! :)

Nadam se samo da su ti diskovi koji su svuceni sa neta kvalitetno skidani i sa kvalitetnih diskova... :cry:

Ja sam stavio napomenu gde disk nije skidan sa originala, vec sa kopije, na Pantino insistiranje...

Moramo samo da nabavimo ili napravimo .CUE fajlove za DTS izdanja Alan Parsons Project: I Robot i Jethro Tull: Aqualung, da ne bude sve odjednom, vec da bude podeljeno na track-ove...

@Turbo

Sta bese onaj Diatonis Ambient Music? Jel imas toga jos?

Jos jedno pitanje, da ne jurcam po netu...

Koja je to fora sa obicnim audio CD-ima na koje nakace SACD "nalepnicu"? :)

Link to comment
Share on other sites

Znaci da je skidano sa SACD izdanja, naravno deo sa normalnim zapisom :cry:

Inace sto se tice kvaliteta CDova sa neta ne brini sve je iz pouzdanih izvora sto se kvaliteta tice, do sad sve sto sam sebi rezao na CDA je bilo OK. Inace uglavnom imas EAC log file tako da mozes da vidis sa cime je skidano i kvalitet track-ova. E da imas i mali prog zove se Tau analyzer cini mi se koji analizira da li su CDA ili CDA konvertovan iz mp3.

Link: http://www.true-audio.com

Pozdrav!

v.

Link to comment
Share on other sites

@Delija - nemam pojma o kojim glitchevima je rec, kod mene sljaka sve kako treba...

Onih Diatonisa ima jos na netu, dosta sporo mi je silazilo pa nisam skidao ostale pesmice (mislim da ima jos 5-6... kucaj Diatonis u Google...

Neznam da li sam ja nesto promasio, ali ne vidim nigde Deep Forest i Enigmu i jos par stvari sa prethodnih spiskova...

BTW danas mi je frend doneo jedan STRASAN DVD, Oupost FX: The Calibrator 6.1, interesantna stvarcica za kalibraciju slike i zvuka preko DVD-a, a razlog vise za sledecu "slobodnu razmenu" :cry:

A kao sto sam ranije vec napomenuo i kolekcija DTS diskova je u razvoju, pa do sledeceg puta se nadam da cu imati barem jos ovoliko albuma (u fazi skidanja su Doors, Queen, Pink Floyd, Simply Red)

Poz svima!

Turbo

Link to comment
Share on other sites

Delijo, poznato je da je najbolje rezanje - sporadicno rezanje. Veljko je uradio najbolje sto je mogao, obzirom na kratak rok, i obzirom da niko od nas nema profesionalni rezac (?).

Ja sam znao za jadac, pa sam rezanje sveo na najmanju mogucu meru : od onih CD-ova koje sam ti predao, samo su 2 (ili 3? :cry: ) rezani pred sajam, ostali su odranije (za mene licno), i to direktno sa lossless formata. Diskovi koji nisu sa lossless-a (kopije kopija) su "Nigel Kennedy & The Kroke Band" i "Audiophile voices" (ovaj ste dobili i od Veljka).

Rajko

P.S. Treba dati masini da predahne, i nema da brines...

Link to comment
Share on other sites

Image je los...

Ma jos jednom svaka cast, znam bre da smo svi dali sve od sebe, nego je poenta u tome da se svasta kaci na net, pa ne mozemo biti sigurni u kvalitet onoga sto skidamo... :cry::):)

Vampire, jos jednom moram da kazem da me ne shvatis pogresno, SVAKA CAST NA TRUDU!!! :)

p.s. Iseckao ja taj deo i malo sredio, i tako cu da saljem dalje... :) Ostatak diska je OK.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...