Jump to content


Informacija - Disk za testiranje uredjaja


DejanM

Recommended Posts

Ovde na forumu je bilo dosta price o nekakvom disku pomocu koga bi se mogla testirati HiFi oprema. Pa evo vam informacija kako lako i gotovo besplatno da dodjete do takvog CDa ...

Nemacki casopis Stereoplay ce u Januaru 2006 pokloniti uz svaki primerak jedan CD na kome ce se naci najbolje produkovane pesme David Chesky. Ovaj tip je inace po mnogima najbolji ton majstor danasnjice. Postao je poznat po inovativnim i izvanrednim snimcima (jedan je od prvih koji je poceo da radi u 24 bitnoj 96 KHz rezoluciji) Rebecce Pidgeon, Sara K. (cuveni snimci!) i mnogih drugih. Uostalom pogledajte na http://www.chesky.com.

Na ovom CDu nece biti skvicanja i kvrcanja, nego muzike, odlicno producirane.

Koliko je meni poznato, na Terazijama moze da se kupi ova novina ...

Pozdrav

Dejan

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Rajko, Å¡to da ne?!

Ima jedna radnjica "Inopress" u ulici Nikole Spasića, ona seće Knez Mihajlovu blizu Kalemegdana.

Imaju zaista veliki izbor stranih Äasopisa... Pa Å¡ta mislite gde kupujem "Musica Jazz", "Jazz", "Elektor"... :) "Hustler" :D

Nešto više na sajtu: http://www.inopress.co.yu/

A Äasopis "Stereoplay" se nalazi ovde: http://www.inopress.co.yu/hifi.htm

... i košta 540 dinara.

Uživajte! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam i ja cd-a iz ranijih Audia, stereoplaya i Sterea pa moze da padne neka razmena. Ina ce imam i (stereoplay-ov) cde sa test tonovima i par kracih muzickih numera na kome se izmedju ostalog nalazi sweep ton od 20Hz-20kHz, tonovi za usviravanje i razradu sistema...

Samo da se "navatamo" sa vremenom.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja 2 CD-a iz nekog starijeg casopisa (od kuce cu da napisen tacan naziv) mislim da je Hi-Fi News & Review (cd-i su sa oznakama HFNR 015 i 020)...

Ima svega... od phase check-a, preko nekih zvucnih efekata, muzickih numera, govornih testova, freq. check-ova (20Hz-) itd...

Ajde stvarno da napravimo kolekciju pa se razmenimo...

A mozda je Hifi-Show u Beogradu prava prilika da se sto vise od nas nadje na jednom mestu...

Poz,

Turbo

Link to comment
Share on other sites

Mozda interesantna informacija (koja nema bas direktne veze sa diskovima za testiranje).

U jednom od zadnjih brojeva Audio vrsen je test zvucnika. Taj test se sastojao od citavog niza testova od kojih je sledeci meni bar bio posebno interesantan.On je uradjen na sledeci nacin: neko od clanova ekipe je izgovorio nekoliko recenica koje su snimane vrhunskom, profesionalnom opremom. Onda je ispecen CD sa tih nekoliko recenica. Onda je pusten CD i ljudi koji ucestvuju u testu su procenjivali vernost reprodukcije. Snimanje je radjeno u istoj prostoriji u kojoj je radjen i test. Jednostavno zar ne ...

Pozdrav

Dejan

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...