Jump to content


Pioneer Kuro PDP-LX5090...?


InSides

Recommended Posts

Imam 5090 od zimus i gledam ga onako udarnicki, svaki dan po bar 5-6 sati.

Ukupni utisci su pozitivni, ali nisam bas odusevljen. Nedostaje mi ostrina slike kakvu imaju Samsung LCD televizori. Navikao sam da me prenosi engleskog fudbala teraju da se priblizavam ekranu, a plazme te generalno udaljavaju od njega. Mislim da je optimalna udaljenost za gledanje ovog modela negde oko 2.5 do 3 metra kada je u pitanju full HD materijal.

Najgora stvar u vezi sa 5090 je daljinski upravljac, nepregledan, prevelik, potpuni promasaj...

Jos jedna relativno losa stvar je grejanje, mada s obzirom da stize zima, mozda i od toga bude neke koristi.

E sad malo dobrih stvari. Ukupna slika je fantasticna. Tamne scene, scene u kojima preovladjuje jedna pastelna boja... dakle sve ono zbog cega pozelis da i najbolji lcd bacis kroz prozor, ovde je kao san. Gledao sam noviji V10 Panasonic model kod ortaka i zakljucili smo da Pioneer naprosto rules. Podesavali smo Panasonic satima i slika je uvek ostajala nekako za klasu losija, nikako da se dobije ta punoca boja, ta tunel-crna, taj ukupni utisak da je sve na svom mestu... Moj ortak misli da je Panasonic za nijansu bolji u izuzetno brzim scenama filmova, ali na HD sportu sa satelita smo se slozili da razlike nema.

Prosto je neverovatno sta 5090 radi od dobro upscale-ovanog SD materijala. Zapanjujuce. Stara kolekcija DVD-a odjednom vise ne izgleda kao da je za rasprodaju...

Sto se tice cene, ja sam moj primerak dobio preko neke dodjem ti - dodjes mi kombinacije, ali za manje od 2000 (sa sadasnjim iskustvom koriscenja) kupio bih ga i u regularnim uslovima.

Eto, ako imas jos neko pitanje, tu sam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...