Jump to content


Panasonic televizor LCD TX L42U10E


stefanbg89

Recommended Posts

planiram konacno da pazarim ovaj tv sutra. Moze li mi neko reci neka iskustva? Malo mi je cudno da uzimam Panasonic a lcd. Ali sta je tu je. mozete li mi preporuciti jos neki u tom rangu. Dakle, vazno mi je da je full hd, da ima hdmi ulazi min3, i da ima ulaz za pc. E sad kad bi bio jos neki lan ulaz i neka cudesa, ne bi bilo lose.

Mnogi ce reci da je Panasonic za plazmu, a Samsung lcd.

Koliko je to tacno? Hvala.

Opis proizvoda

* Panasonic televizor LCD TX L42U10E

* Dijagonala ekrana: 42"/106 cm

* Format slike: 16:9

* Kontrast: 50.000:1

* Ugao vidljivosti: 176°/176°

* Full HD LCD TV sa IPS panelom

* DVB-T/DVB-C integrisan tuner

* MPEG4

* 50 Hz

* 24p playback

* 3D colour

* VIERA Image Viewer (AVCHD/JPEG)

* V-Audio

* Eco Mode

* Eco Link

* Okretno postolje

* Dimenzije bez postolja (Å xVxD): 63.6 x 102.1 x 10.9 cm

* Dimenzije sa postoljem (Å xVxD): 67.9 x 102.1 x 31 cm

* Garancija: 2 godine

* Zemlja porekla: Češka

Link to comment
Share on other sites

Panasonic je za plazmu, Samsung je za LED :wave2

A po mom misljenju LCD je za izbegavanje jer jos nije zrela tehnologija (nedonosce)

Ko danas kupi LCD na brzinu, kajace se natenane. Pitaj one sto su kupili LCD pre dve godine kako su zadovoljni kupovinom.

Ja bih LCD kupio samo neki 37" kao drugi, treci tv i to ako je za neke sitne pare.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam FullHD plazmu. Moje iskustvo je da 70-90% onoga sto gledam na njoj nije FullHD. S'druge strane, boje su sjajne, crna odlicna, kontrast fantastican, nema artefakta zbog male brzine.... Da moram da biram cega da se odreknem, plazma tehnologije ili rezolucije, odrekao bi se FullHD-a i ne bi trepnuo. Da je 37" ono sto trazim onda tek ne bi ni razmisljao.

Panasonic plazma, 37" i miran si.

Mozda, ali MOZDA ima neki LED LCD koji moze da se meri, AKO je prostorija osvetljena. U mraku, za bioskopski dozivljaj je plazma i dalje bolja (meni). Ali sve jedno, taj LCD nije 78K.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto kazes da je lcd zastarela tehnologija, tj. neiskoriscena.

Zar nije plazma ta, koja nema razvojni potencijal?

Posto sam povezan sa fizikom, znam da u teopriji, sve sto radi na principu vakuuma i vakuumskih cevi da to nije efikasno. Zar po tom principu ne radi plazma?

I jos jedna mnoogo bitna stvar po meni je razlika koju osetim koliko greje plazma a koliko LCD. Samo kad stavim ruku nazad kod coolera aparata, mnogo je vruce, a kamoli cak da pipnem, mopecem se :ruganje . A opet i velika tempertaura nije pogodna za elektrotehniku.

Moj stav je samo zbog ova dva kriterijuma lcd/led.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo sa LCD televizorom je odlicno,imam Philips 32 pfl 7962d skoro dve godine i radi besprekorno.Nemam nikakvih problema sa njim,niti sam imao.Tako da ako si naumio da kupis taj Panasonic i ako ti se puno svidja,kupi ga.Panasonic spada u najcenjenije televizore na trzistu(plazma,a verujem da im je i lcd odlican) i tesko da ces pogresiti ako ga kupis.U svakom slucaju po novom zakonu,koliko znam mozes da vratis tv u odredjenom roku ako ti se ne svidja(raspitaj se oko toga,ne znam da li je jos taj zakon stupio na snagu).

Link to comment
Share on other sites

Sadasnja tehnologija i lcd i plazme je uznapredovala tako da niti se plazme mnogo greju, niti lcd pravi ghosting, plazme vise nemaju problema sa burn in i sl. Plazme i dalje daju bolju sliku, bolje i kontrast od lcd, takva je tehnologija. Sto se tice zastarelosti, nije nova ali i jedno o drugo cega smena sa laser tv i oled. Kada? Kad se istrosi "potencijal".

Link to comment
Share on other sites

Cisto moje razmisljanje:

Ja ne kupujem fabriku vec TV. Ne interesuje me koji potencijal za razvoj ima koja tehnologija, nista meni ne znaci, recimo, kod imanja LCD-a, to sto ce LCD za 3 godine biti super. To ce biti LCD proizveden tad, a ne moj koji danas kupujem.

Kad kupujem danas ja poredim ono sto ima da se kupi danas. Poredim proizvode koje mogu da kupim.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...