Jump to content


Mali oglasi


Mrning

Recommended Posts

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Please guys..

This is not a topic about audio. But turned into a topic of attitudes. Opinions and alike.

All started that I sell out. Low prices: Well yes. But not garage slaes.

I'm not trying to generate a new conflict among common pals. I just try to sells some stuff I don't need.

That is all. :screwy

LP Gerner :oops:

Link to comment
Share on other sites

@Gerner

I was just genuinely afraid that You were in some sort of a trouble, selling at a such a bargain prices. Now that we see that everything is OK, I'm relieved. You must admit that situations like the one You've created does not happen everyday, even far from here... Enjoy the music and have fun...

Link to comment
Share on other sites

@Gerner

I was just genuinely afraid that You were in some sort of a trouble, selling at a such a bargain prices. Now that we see that everything is OK, I'm relieved. You must admit that situations like the one You've created does not happen everyday, even far from here... Enjoy the music and have fun...

Thanks Zika

Everything is OK in my camp. :screwy

LP

Gerner :oops:

Link to comment
Share on other sites

posto smo se uverili da je sa nasim dragim "greater" Serb than most of Serbs sve u najboljem redu svako na svoj radni zadatak

da ne navucemo coveku neku organizaciju za zastitu kojecega ili neki fond za humanitarno pravo ili kakvu slicnu ekipu :screwy

Link to comment
Share on other sites

All Fellas

Should we not just forget about all this and not let the topic grow into philosofical off topic matters.

I think not much more can be elaborated over my selling some stuff.

In the final end I don't see any of us having a conflict, so I suggest we close the matter. :screwy

LP

Gerner :oops:

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Gernerov oglas je ocigledno proizveo interesovanje, a i cudjenje zbog razlike u ceni, prirodno.

Mozda se neko i cudi sto ja ne kupim to nazad jer me vise kosta repromaterijal a i zasto nisam zeleo da ucestvujem u prodaji.

Prvo i osnovno, Gerner zeli da pojednostavi svoj zivot i da raskrsti sa stvarima koje mu vise ne znace, a jedna od tih stvari je i vecno trcanje za boljim hi-fi sistemom. Svi mi znamo kako je to jer smo svi vise-manje imamo taj "chase" otkako smo se zainreresovali za hi-fi. Njemu je dosta. Ja sam mu ponudio da ne zuri, da prodamo sistem vani i da sve pare koje je dao dobije nazad, medjutim njega to ne interesuje. Hoce da sve to stavi iza sebe i to odmah. Naravno da ne zelim da to otkupim ja, jer nije fer da nekom naplatim sve a vratim manje, bez obzira sto to njemu nije problem, ali problem je meni. Tako se pravi biznis ne radi i ne volim te smrdljive trgovine. Moram da brinem o svojhoj reputaciji a ne da me sutra neko proziva kako sam ja nekoga z....o, ako me razumete.

S druge strane, ne zelim ni da kod mene neko dolazi i iznosi zvucnike iz moje radnje za te Gernerove pare, jer me posle ne bi oprale ni Dunav ni Sava da JA to nisam prodao za te pare, te sam stoga odmah presekao stvar i porucio svima da kod Gernera mogu to da kupe za oglasenu cenu a ne kod mene i da Gerner treba da kuva kafe onima koji dolaze a ne da ja gubim vreme oko prezentacije. Prosto poslovno receno, jednom sam ih vec prodao i necu da ih prodajem dvaput, ako klijent vec nece da ih prodamo za realne pare, gde bi proizvod mi modifikovali nazad sa pasivne skretnice kakvu je Gerner hteo i dobio, na aktivnu kakvu ja preferiram, pa malo provucemo proizvod po sajmovime, ponovo slikamo, damo jos malo publiciteta, itd., to bi mi bila dovoljna nagrada za ponovljeni trud prodaje, odakle ja imam nesto kao proizvodjac, a ne da stetujem dnevni posao da bih po klijentovom oglasu nekome kuvao kafice i pravio prezentacije, pa da posle toga jos svi k....ju kako sam JA u krizi a ne da cinim uslugu klijentu, a pokazalo se da ljudi ovde pretpostavljaju sve i svasta vrlo lako i vrlo neosnovano.

Elem, poenta kod Eternitija je da se radi sve prilagodjeno klijentu. Osnovna prilagoda je vajanje bronze po zahtevu kupca. Vlada Ivanovic se brine oko toga i pravi fakture i teksture koje klijent zeli da gleda a Kuzma patinira u boju koju klijent preferira, naravno u sadejstvu sa fakturom i teksturom. Gerner je odabrao svoje, a to meni uopste ne pomaze sa sledecim klijentom, zar ne? Takodje, Gerner je zeleo i da se u ozicenju iskoristi Duelund srebro u svili, verzija 2.0, i samo to je kostalo 3000 evrica. Ni to mi ne pomaze kod sledeceg klijenta jer ako taj sledeci nece to da plati, mi treba ovde da poginemo da to sve zamenimo jer je nacin za ozicavanje veoma komplikovan. Dakle cisto navodim da nemam ni ekonomskog interesa da to uzimam nazad, ako su vec nekome moralni interesi sumnjiva kategorija. Dakle, ako klijent dobije sve "custom" po svom ukusu, a zuri da to proda, onda ja tu ne mogu da pomognem, ili bar ne na onaj nacin kako bih ja to zeleo.

Ipak, Gerner je moj dobar drug i kada mi je objasnio da nema nikakvog nacina da tamo gde sada stanuje u Vrscu izvrsi adekvatnu prezentaciju, ja sam posle pristao na sve to, samo zbog prijateljstva sa njim i zbog toga sto je bio i vise nego fer prema meni u bolo kojoj situaciji do sada, iako se to kosi sa nacinim na koji ja radim svoj biznis.

Na Gernerovu i moju srecu, zvucnik je izgleda prodat Solajinom i mom starom prijatelju i kupcu, koji nista od ovoga ne shvata na pogresan nacin, tako da cemo svi biti zadovoljni ako on to uzme.

Nadam se da sam objasnio motive i stavove strana u ovome i da sada poneki bolje mogu da shvate kako ja vidim posao i kako Gerner vodi svoje stvari.

Sve najbolje,

Aleksandar Radisavljevic

Link to comment
Share on other sites

Vidim sada da i dalje nisam razjasnio neke stvari oko ekonomije... Moji momci i ja ovde moramo svakog radnog dana da napravimo i prodamo min. 380 evra ribona po VP cenama da bi odzali rokove i imali za plate i troskove. Svaki dan dodatnog posao oko necega sto upste ne mora da odgovara sledecem klijentu me kosta 380 Evra i dok mi sve to obavimo, pojela maca razliku od Gernerove cene do troskova repromaterijala. Znaci, ako ja ne mogu da nadjem nekoga ko hoce bas sve isto kao i Gerner, i da mu to naplatim, i da Gerneru dam sve pare koje je platio, ja onda ispadam nefer i prema Gerneru i prema svojim radnicima i prema onima koji cekaju isporuku redovnih proizvoda.

Dakle, braco, kada budete otvorili firme i morali da placate plate, reklame, sajmove, razvoj i investirate u radni prostor i masine, onda vi pravite takve racunice kao ovde na forumu, pa da vidimo dokle cete da dogurate.

Problemi poslovanja su malo slozeniji od razlike u ceni. :screwy

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

All Fellas intersted...

Everything between the forum discussion should now be closed.

I sold, no the speakers sold themselves, to a lucky guy in SRB.

I'm happy to acheive my goals, the customer is happy, Aleks is happy, even it was a bit aside his pricepolicy. You know what pals, those speakers are worth the money that RAAL ask for, but I had different resaons to sell them. That is solely my decission and have nothing to do with RAAL. Period.

These speakers are so good and going for that money is of course creating confusion: Like *Garage Sales*. But it's not so.

All about my sales of my Eternity's are all with my situation to do. And those reasons has nothing to do with money, but about lifestyle.

I have the best relations with Aleks, understand his reactions, as well as he understands mine. So there is no more to discusss. Or is there? :screwy

Now I will close the advert iI posted on sales of those speakers. They are sold to a very clever guy.

LP

Gerner :oops:

Link to comment
Share on other sites

Ljubo..

Very right what you say... Save a tree, I would add *plant a tree or four*. We need those trees on our planet. :blah

LP

Gerner :D

i do respect your wish to become 'era ojdanić of serbian audio community', but don't you think you are trying too hard to blend into the crowd :oops::screwy8)8):wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja ne razumem ljude koji daju oglas da nesto prodaju i posle par sati:

"Odustajem od prodaje za sada. Moze lock."

Ajde da je proslo par dana ,pa mu je otpala neka kombinacija, ili ..........

Pa valjda prvo razmislis dali hoces da prodajes ili ne i onda dajes oglas.

Da dodam samo da broj postova nebi trebao da bude uslov za postavljanje oglasa,

tako pojedini clanovi pisu kojekakve gluposti samo da bi imali sto vise postova.

Link to comment
Share on other sites

Da dodam samo da broj postova nebi trebao da bude uslov za postavljanje oglasa,

tako pojedini clanovi pisu kojekakve gluposti samo da bi imali sto vise postova.

Mogu da se zale u ovoj temi i tako nakupe potrebnih 20 poruka :D

Veruj mi da je to pravilo prekopotrebno da bi vazilo sledece

"Mali oglasi su namenjeni članovima foruma kako bi u dobrom duhu razmenjivali, kupovali i prodavali Hi-Fi uređaje."

I nismo mi izmislili to pravilo, pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...