Jump to content


Accuphase znatizelja


VU metar

Recommended Posts

Citajuci LazyOne-ov raport o novom Beatles box-u primetio sam opremu na koju je to slusao (Accuphase DP-500, Accuphase E-550(A Class)) sto me je motivisalo da postavim neka opsta pitanja u vezi marke. Dakle zanima me kako zvuce njihova aktuelna integrisana pojacala i cd plejeri i gde mogu da vidim cene. Ko je imao prilike slusati molim da prijavi utiske. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Au. Podseca me na vest u novinama od pre petnaestak godina, kada je baja iz ciste znatizelje aktivirao kasikaru u dnevnoj sobi, da vidi sta ce da se desi.

Ova tvoja znatizelja takodje je opasna. Accuphase je zarazan, svira na specifican nacin i ako ti se uvuce u usi nista osim Accuphase ne moze da te izleci.

Da valja, valja. Da je skupo, skupo je. Ako nemas pare za njega, moj savet je - nemoj ni da gledas u tom pravcu. To ti je kao da se zagledas u neku opasnu cupiku koju ne mozes da imas.

Link to comment
Share on other sites

Dok je taj distributer u Italiji imao cene na sajtu neki od nas su uporedili... Veruj, cene kod nas su jos odlicne, cene svuda u regionu su dooobro vece nego kod nas.

To sto su cene u Japanu manje, to svi znaju. Manje su i u US. Ali kako ni US ni Japanske sprave ne rade na nasu struju, to onda sprecava direktnu nabavku. Neki su pricali o varijantama prenosenja preko granice, spedicije, carina + porez i sve ostalo, ali to je sve jako komplikovano i nesto o cemu moras sam da odlucis. Ako se odlucis na to, a ne na kupovinu preko ovlascenog distributera neces imati ni garanciju (ili ces je imati, ako posaljes na servis nazad u Japan).

Ukratko, maticna kuca ima razlicitu politiku cena za Evropu, Japan i US. Zato je to tako, to moras da pitas njih. :/

Link to comment
Share on other sites

Trash metal. :wave2 Bez zezanja, nisam ni ja verovao, zvuci skroz dobro. Zvuci dobro sa svime, ako je sve ostalo dobro...

Cene su japanske, prebacene u EUR-e. Verujem da ce ti domaci distributer poslati na mail cene koje su dosta vece. Mogle su se, na prezentaciji, dobiti i na papiru. Kao sto je Ljuba rekao jedno 200 puta, svaka kuca ima svoju politiku cena za Evropu, Japan i US i cene su vrlo razlicite. Isto kao sto npr. Audi, sklopljen u Nemackoj u toj istoj Nemackoj kosta 30 ili 50% vise nego u US. Sta da se radi, tako je...

Link to comment
Share on other sites

Zvuci dobro sa svime, ako je sve ostalo dobro...

Ovo je i moj dosadašnji utisak. Nisam naišao na vrstu muzike koja mu "ne leži". Brutalno brz i precizan bas, srednji jasni i odlično uklopljeni u ostatak zvučne slike, visoki kristalno čisti i precizni. O neutralnosti bi morao da priča neko drugi jer je kod mog modela MOSFET tehnologija korišćena i u pretpojačavačkoj i pojačavačkoj sekciji, što zvučnoj slici dodaje toplinu i pitkost, tako da u određenoj meri naginje lampaškom zvuku (i tako sam otkrio da mi leže linerana izobličenja :o).

Da li sam zaražen? U A sistem eventualno može biti dodato još nešto pored Accuphasea (svakako lampe). Aktuelnu amplifikaciju će zameniti samo bolji model jednog lepog dana. I posle Faze - Faza! :wave2

Cene Accuphase komponenata deluju visoko, ali IMO daleko su realnije u odnosu na npr. američke proizvođače u toj klasi. Što se kvaliteta izrade tiče, zaista je na vrhunskom nivou. Svaki je pravo malo remek delo, za koje možeš biti siguran da će da traje i traje i traje...

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno - matori E-203. Isto rešenje je primenjeno i na 303 (koji i sam trenutno lovim jer mi treba malo veća rezerva snage za aktuelne kutije, kao i ono što bi moglo doći posle njih), ali tebi ne bih preporučio da gubiš vreme čekajući da natrči tako nešto jer je vrlo verovato da će mu trebati i kompletna restauracija, osim ako baš želiš gorepomenuta "izobličenja" u zvuku. Ja sam navučen, za mene je kasno... :wave2

BTW, sada je sjajna prilika za kupovinu njihovih polovnih komponenata jer su cene osetno otišle dole.

Link to comment
Share on other sites

Zasto mora bolje, moze li samo drugacije? Ja bi jako voleo da cujem kako radi Naim za iste pare, recimo, posto sam do sada slusao samo jevtinije sprave... Za te pare koje kosta taj sistem moze da se uzme skoro ceo Naim 500 series sistem. Takodje, da hocu Accuphase, pre bi uzeo par M-6000 a ne A-60, meni taj Class-A zvuk ne lezi toliko. Eto, jedna zamena pojacala uz isto pretpojacalo i jedan drugaciji sistem. Nijedan nije definitivno bolji, ali je drugaciji....

(Svi smo mi drugaciji :wave2 )

Link to comment
Share on other sites

Vumetre, evo cena za Tursku:

http://www.nonamehifi.com/upload/462/4e ... 1178046656

Uplatis lepo deset dana u Mardan Palace u Antaliji (900 eura dnevno, nocenje sa doruckom) pa ti najednom Accuphase izgleda jeftino.

Uvek sam govorio da je cak i high end sirotinjska zabava kad se uporedi sa cenama drugih finih stvari u zivotu.

NKrgovicu, upoznao sam coveka koji je u Naim utukao preko 20 000 dolara dok se nije osvestio sta radi. A osvestile su ga lampe za 1/4 njegovog uloga. Mozda moze da posluzi kao opomena. Naimova marketinska ekipa ima slatkorecivost najiskusnije kurtizane i brze prste dostojne najboljeg dzeparosa. The Best in audio industry :wave2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...