Jump to content


"audio procesor with loudness" ?


yugaja

Recommended Posts

Sta velika imena medju proizvodjacima "trose" u svojim (pre)ampovima sa IR komandom za volume/tone control/loudness i sl?

O cem' se radi? Pre 5-6 godina sam napravio jedan pojacavac sa LM3886, IR daljinskom komandom... Zanimljivo je da sam LMove oko 2002. dobio kao samplove od nationala jer ih nije bilo u normalnoj prodaji kod nas :o Kao "audio procesor" sam korisito TDA7314 uglavnom iz slicnog razloga tj nabavljivost...U principu pojacavac na uho radi jako lepo, a i merenja su OK odnosno u skladu sa datasheetom za TDA. Evo kako to izgleda (izvinjavam se zbog loseg kvaliteta snimka, pogotovo audio - video sam snimao foto aparatom pa je zvuk #$%@%$+TV, ali ipak nosi neku informaciju :wave2 )

Medjutim mene malo iritira cinjenica da je TDAxxxx komponetna za auto aplikacije, da ima nesimetricno napajanje, da se dobro ukaki cim mu dovedem Vin preko 1Vrms i sl. Zamenio bi ga sa necim boljim ali slicnim, da ne moram bas sve da pravim od 0. Ne bih isao samo na volume varijantu jer mi je loudness prilicno bitan ( malo sam nagluv na basu sto bi se reklo, a i ne slusam preterano glasno muziku...) tako da u principu ne razmisljam o CS3310, PGA... ili onaj LM1792 - koji baj d vej koristim "profesionalno" tj na poslu i prilicno je OK. Probao sam i TI-ov TAS3004 DSP, ali je preterano komplikovan za upravljanje tj morao bi da menjam i uC i da dosta vremena potrosim na softwer - izbegao bi ga ako ne mora. Vidim NJRC ima dosta interesantnih chipova tipa NJW1192, 1194 i sl.. upravo pokusavam da ih nabavim za probu, ali za sada mrka kapa...Inace i ovaj TDA7314 sada u Beogradu kosta koliko 'ocete na zalost. A pre 5 godina je bio ispod 2eura :evil:

Pretpostavljam da ovde ima dosta upucenih hifista, servisera i ljudi sa iskustvom koji su se nagledali hardwera i hardwera. Sta se koristi kao electronic volume & loudness (ali da je varijabilni tj nazovi u skadu sa http://en.wikipedia.org/wiki/File:Lindos1.svg )

Hvala!!

Link to comment
Share on other sites

Hvala. TA7315 je (skoro) isti kao i TDA7314, cak mi se cini da je pin kompatibilan. U sustini svi STovi cipovi su slicni - nisu losi uopste daleko od toga, ali pre svega su namenjeni za automobilsku industriju. PTC su neki istocnjaci sto ih kopiraju? Vidim da imaju dosta slicnih cipova u ponudi, ponesto su verovatno i sami dogradili i razvili.

Ja sam testirao TDA7314, TDA7318, TDA7317, TDA7462...Svi su manje vise istog kvaliteta. Mislio sam da li postoji neko bolje resenje tj sta se ugradjuje u malo skuplje igrackice? Motori? :wave2

Poz,

Z.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...