Jump to content


Monitor Audio


den!s

Recommended Posts

To Å¡to vam razne "firmice" koje prodaju budjave zvuÄnike sa gonilom jedinica budjavog kvaliteta sugeriÅ¡u da mora da bude viÅ¡e jedinica da bi to sviralo kako treba i na niskim frekvencijama, pa Å¡ta ja tu radim. Dok je ovaca biće i Å¡iÅ¡anja. Eno ti na http://www.dayens.co.yu nekoliko projekata sa Vifa, Scan-Speak jedinicama, pa ako budeÅ¡ imao prilike da ÄujeÅ¡ neki od tih gotovih zvuÄnika, to svira da vene izrežeÅ¡, i za 2 klase je bolje nego bilo Å¡ta od te bižuterije koja se prodaje do 1000 Evra, u radnjama.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo denise!

S obzirom na to Å¡to piÅ¡eÅ¡ ja bih ti preporuÄio da posluÅ¡aÅ¡ (ne da kupiÅ¡ jer to je nezahvalno i nikada to ne Äinim) MA Silver S6. Cijenom je ovdje kod mene ca 950-1000 eura za par 2,5 sistemski zvuÄnik gdje jedna jedinica radi kao bas a druga kao mid-bas. Navedena osjetljivost od 91 dB + otpor od 6 ohma (liÄno nisam oduÅ¡evljen ovim otporom) ti sami govore da ne moraÅ¡ imati neko mrak pojaÄalo da bi vozio ove zvuÄnike, ali Å¡to ti je pojaÄalo bolje (izvor zvuka takodjer) i oni će zvuÄati bolje jer su u sklopu sa drugom kvalitetnijom elektronikom u stanju da prezentiraju vrlo finu zvuÄnu sliku. PoželiÅ¡ li ga malo jaÄe pogurati pokazat će ti zube ili drugim rijeÄima bićeÅ¡ pozitivno iznenadjen. KlasiÄna muzika mu je kako bi rekao specijalitet i tu je možda najjaÄi od svih vrsta muzike. S obzirom na tvojih 16 m2 sobe njihova vitkost i mala dubina omogućila bi možda da izbjegneÅ¡ problem sa plasiranjem u prostoriji. Svidja mi se njihova FILOZOFIJA presvlaÄenja metalnih jedinica keramikom jer kao Å¡to i sam znaÅ¡ metalne jedinice imaju uobiÄajen problem sa primjesama zvonjave u zvuÄnoj slici.

Toliko od mene poslušaj ih ako imaš priliku mislim da su velike su šanse da ti se dopadnu.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Zdravo notax-e!

Ne znam zaÅ¡to se ti tako lako iziritiraÅ¡, ja tebe niti jednog momenta nisam pokuÅ¡ao niÄemu uÄiti, jedino te pokuÅ¡avam privoliti da probaÅ¡ shvatiti da ti i ja nemamo isti interes.

Meni ne treba ozvuÄenje u sobi, uostalom hajde mi navedi jedno jedino ozvuÄenje koje će u sobi od 20 m2 dati pravu zvuÄnu sliku.

Daj bolan nismo djeca!

Meni ne treba zvuÄnik koji će pjevati glasno nego zvuÄnik koji će pjevati muziku koju ja volim Å¡to realnije i prirodnije to bolje i sve to u mojoj sobi.

Koliko se moje poimanje HiFi-ja (ovo HiFi bih naglasio) i tvoje razlikuju dovoljno ilustruje spominjanje subwoofer-a kojeg si napravio. Ne da ga ja ne želim posluÅ¡ati, ali moje shvatanje HiFi-ja je takvo da kad spomeneÅ¡ rijeÄ subwoofer ja dobijem nagon za povraćanjem. Pravi HiFi entuzijast neće nikada kupiti subwoofer kao Å¡to ja imam obiÄaj reći: "Ne bih ga ni daljinskim dodirnuo".

Ja imam puni respekt za to da se to tebi svidja, ali nije dobro to drugima koji se toga zgražavaju nametati.

Ako te već zanima, davno sam već negdje rekao da moja miÅ¡ljenja poÄivaju na iskustvu u presluÅ¡avanju uredjaja. Uredjaje presluÅ¡avam ne mjerim, jer kad bih mjerio nestala bi ona draž koja ovolike godine joÅ¡ uvijek gori u meni. Brojke me baÅ¡ previÅ¡e ne zanimaju naroÄito od onoga dana (prvi dan bavljenja HiFi-om) kada sam vidio da svi producenti lažu.

Ti navodiÅ¡ negdje prije nekih 60-ak presluÅ¡anih sistema (ako sam dobro shvatio u rasponu od 15 godina), ja se za to nisam kaÄio jer je to tvoja liÄna stvar. Ipak zamisli samo razliku u mom i tvom iskustvu kad ja u prosjeku neÅ¡to viÅ¡e od pola te cifre presluÅ¡am u toku jedne godine. Nisam ja kriv kad podneblje u kojem živim ima demo-room na svakom koraku uz pristup najsavremenijoj tehnici i slobodu da dodjeÅ¡ sa svojom muzikom i probaÅ¡ ako hoćeÅ¡ cijeli dan bez da te neko pita misliÅ¡ li ti Å¡ta kupiti?

I na samom kraju bih joÅ¡ rekao Thiel CS6 koji navodiÅ¡ je impozantan zvuÄnik, nisam ga imao priliku Äuti, ali sam Äitao dosta o njemu. Ne bih želio da izgledam snobovski, ali cijenom od ispod 8000 USD (ovdje kod mene) i nije baÅ¡ tako nedostupan, ali i sam znaÅ¡ da taj zvuÄnik nije za sobe manje od 40 m2, tako i da recimo imam para da ga kupim pitanje je da li bi mi uÅ¡ao u uži izbor.

Å to se pak tiÄe Visaton VOX 252 tu si (za razliku od tehniÄkih podataka) malo slabo orjentisan!? Ovi zvuÄnici niti cijenom (ovdje 1600 eura za par bez obzira Å¡to to nekome može zvuÄati smijeÅ¡no, ali zvuÄnici ispod 3000 USD se u svijetu smatraju dnom/sredinom srednje klase) niti kvalitetom ne spadaju u grupu skupih i visokokvalitetnih zvuÄnika. Ne volim nijedan zvuÄnik sa basom okrenutim u stranu (zbog plasiranja u odnosu na zid i sl.) niti sam zaljubljenik kompenzacije "jaÄine" sviranja smanjivanjem otpora na 4 ohma. Kada bi mi neko rekao dobićeÅ¡ ih džaba ali ih ne smijeÅ¡ izbaciti iz kuće tri godine dana, niti sluÅ¡ati druge osim njih, rekao bih hvala na poklonu nisam zainteresovan, život je kratak da bih proćerdao 3 godine. Å ta ćeÅ¡ to je moja filozofija.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Izvini mi notax-e ako sam ti dosadan, ali moram nakon posjete ovome gore linku da skrenem pažnju da kada neÅ¡to komentariÅ¡eÅ¡ malo i ti proÄitaÅ¡, ružno je kad Äovjek misli da je jedini Å¡to sve zna.

Da si sam malo bolje pogledao ovaj link Å¡to si mi poslao onda bi vidio da pod PROJEKTIMA upravo stoji citiram:

SA2K

Klon jedne od najboljih dvosistemskih kutija na svetu!!! Naravno, SCAN-SPEAK!

koji ti nesuvislo i oÄito iz neznanja nazivaÅ¡ "firmicom" koja Å¡iÅ¡a nekakve ovce. Kad bi ti to malo bolje pratio (a Å¡to oÄito nije sluÄaj) onda bi vidio da je SA2K ustvari sastavni dio SA7K i Äini njegovu gornju trećinu dok su u donje 2/3 pomenuta 4 pasivna elementa.

Kada Äovjek malo Äita onda mu se barem neće desiti da sam sebi skaÄe u stomak ishitrenim izjavama.

Nema ljutnje zato je i ovaj forum da jedni druge ISPRAVLJAMO i PODUÄŒAVAMO.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

U stvari, su me interesovali zvucnici (recimo podnostojeci) koji bi u nekih 16 m2 i cenom od 500-1000 e, reprodukovali jasne, pitke, nezamarajuce srednje, sa isto tako jasnim i cistim visokim, a da pri tome bas ne bude mlitav i providan... Mnogo trazim, aaa?
Link to comment
Share on other sites

Bio bih zahvalan Notaxu kada bi prestao da vredja ostale ucesnike foruma.

Na Benchu to ne mogu da ti zabranim, ali ovde mogu.

Samo te podsecam na tvoje prethodne izjave:

- Joj, šta je sve ovde napisano. Pa ego ti je toliki da ne možeš sa njim zajedno u lift da udješ.

- Iz prostog razloga što su ti je većina postova sličnog nivoa znanja, tj. nemam pojma o čemu pišeš.

Link to comment
Share on other sites

Bio bih zahvalan Notaxu kada bi prestao da vredja ostale ucesnike foruma.

Na Benchu to ne mogu da ti zabranim, ali ovde mogu.

Samo te podsecam na tvoje prethodne izjave:

- Joj, šta je sve ovde napisano. Pa ego ti je toliki da ne možeš sa njim zajedno u lift da udješ.

- Iz prostog razloga Å¡to su ti je većina postova sliÄnog nivoa znanja, tj. nemam pojma o Äemu piÅ¡eÅ¡.

Link to comment
Share on other sites

Ipak, vratimo se temi... :D

Smatram, da i ja i drugi ljudi (srednjeg - skromnog budzeta) pokusavamo za minimum novca "nabaviti" maksimum uzivanja :) . Ja sam licno dosta zadovoljan trenutnim zvucnim kutijama, ali "djavo mi ne da mira", tako da se uvek raspitujem o drugim... Jednostavno, smatram da svakodnevno napredujem u muzickom smislu, tako da polako uocavam neke nedostatke... A zivim u manjem mestu tako da nemam priliku da cesto slusam razne sisteme... :D

U svakom slucaju, svima hvala na odgovorima :D:D ...

Nadam se da se niko nije uvredio zbog neceg... ipak je ovo neka vrsta rasprave... :)

Cujemo se uskoro :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Smatram, da i ja i drugi ljudi (srednjeg - skromnog budzeta) pokusavamo za minimum novca "nabaviti" maksimum uzivanja :) . Ja sam licno dosta zadovoljan trenutnim zvucnim kutijama, ali "djavo mi ne da mira", tako da se uvek raspitujem o drugim... Jednostavno, smatram da svakodnevno napredujem u muzickom smislu, tako da polako uocavam neke nedostatke... A zivim u manjem mestu tako da nemam priliku da cesto slusam razne sisteme... :)

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da vas nisam bas ispratio sa tom kajganom.

Nemam pojma o cemu pricate.

Voleo bih da mi notax citira tudje uvredljive izjave. Nisam primetio da drugi imaju takav stav.

Ja jednostavno hocu da kazem da kad se pokrene tema primera radi koji su bolji zvucnici, da ne treba sve da se zavrsi na prepucavanju "znas ja sam pametniji od tebe, ja sam slusao 60 sistema u zivotu i napravio 8 modela zvucnika".

Podrazumeva se da smo svi ostali glupi, jel da?

A mozda smo i mi ostali uradili nesto i naucili u zivotu, pa se ne určimo.

Link to comment
Share on other sites

GreÅ¡kom je upisano kod registorvanja, i nisam obraćao pažnju. Ni na jednom drugom forumu taj www nije upisan. Ko ima malo mozga, može videti da su cene u DEM, a da pola jedinica koje su u modelima, Monacor viÅ¡e ne proizvodi, Å¡to dovodi do jednostavnog zakljuÄka da je sajt postavljen davno (prije 6 godina i od tada nije update-ovan niti je imao svrhu). Sajt je bio eksperimentalnog karaktera i za internu upotrebu, tj. uÄio sam na Netscape Comunikatoru da radim prezentaciju. Firma nikada nije registrovana, a ja ne živim od pravljenja i prodaje zvuÄnika (u formi je hobija). Bavim se, taÄnije, ne bavim se brodogradnjom. Ako se medju Älanovima ovog sajta šćućurio neko iz 4Audio, može slobodno da protegne noge.... Skinut www .

P.S. U poslednjih par godina, ja sam firmi 4Audio direktno poslao bar 3-4 Äoveka koji su kupovali uredjaje, prvenstveno NAD. Ali, ljudskoj zlobi u Srbiji nema kraja. Neka neko svrati na http://www.audiofil.net i pogleda taj hrvatski sajt. Od poslednjih 5 testova, 2 su hrvatski prizvodjaÄi zvuÄnika, a jedan je Karan Acoustics KAI-180 integralno pojaÄalo, znaÄi iz Srbije, ali u Srbiji nikome ne pada na pamet da mu testira uredjaje.

Link to comment
Share on other sites

Ko ima malo mozga

Evo ga opet !!!

Ako se medju članovima ovog sajta šćućurio neko iz 4Audio, može slobodno da protegne noge

A ovo je vrhunac. Pretpostavka da neko iz 4audia sedi na forumu i lazno se predstavlja ne bi li nekom nesto prodali ili ga nalozili da kupi je totalna budalastina. Ovako moze neko da razmislja samo neko ko jos zivi u 90-im godinama sverca i preprodaje.

Pouzdano znam da se na forumu niko nije scucurio jer su u 4Audio tek pre koju nedelju videli forum. Ali to nije tako ni bitno. Poenta je da notax misli da je sve neka zavera, ali posto mi nemamo ni malo mozga bolje da cutimo...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bio sam na benchmarku i tamo je notax vredjao druge ucesnike !

Meni je rekao da sam budala posto sam kupio M53 cuvene BUDJAVE FIRME MISSION i ja sam mnogo glup posto nisam kupio njegove hand made zvucnike! Pominje neki servis gde se nalaze Mission zvucnici itd.

Samo me zanima da li su tamo i zvucnici iz serije 5 pa nadalje....

Zeleo sam da kupim S6 ali su one mnogo para! Sve u svemu zvucnici su stvarno odlicni za taj novac. A kad je poceo da mi objasnjava kako sam ja glup sto sam kupio vandenhul inter konek. kablove stvarno mi nije jasno da li sam stvarno glup ili?

Ja imam jedan predlog posto se on bavi samogradnjom kablova ,a ja racunarima :

Juce sam instalirao APC UPS od 3500VA i morao sam da promenim uticnicu jer je dosao sa industrijskim utikacem, ali videvsi debljinu kabla nisam mogao odoleti a da ga ne isecem da bih ga probao kod kuce na svom Denonu i M53 ali kad bolje razmislim odreci cu se tog jedinstvenog primerka bakarnog kabla i prodacu ga Notaxu po povoljnoj ceni da bi iste nabudzio u svoje zvucnike !!

Link to comment
Share on other sites

Pa sta da ti kazem, :D

kao i u svemu tako i ovde ima ljudi koji misle da su Bogovi,

a posle toliko godina provedenih u ovim vodama treba da ih je

sramota kako se ponasaju i sta sve izjavljuju ali jednostavno

ne treba se obazirati na njih...

Ja kazem nije sramota ne znati a imati zelju da se nesto nauci ali

praviti se "pametan" i nesto kao znati a ponizavati sve ostale....malo je

mnogo glupo...

Pozdrav ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Super Peroni,

pomenuo si Denon-a. O kojem Denonu je rec? Ja imam Denona DRA-295 (stereo risiver) i par konfekcijskih zvucnika (Opera 10, zadnji sateliti Technosonic-ovog Opera surround sistema). Casna rec, ovi zvucnici za te pare (130 E) stvarno dobro zvuce. Podozrevam da je to vise zasluga Denon-a, a manje samih zvucnika. Mada, asimetricna kutija + kevlarski sub-midrange driver bi i trebalo da daju pristojan zvuk.

Hteo sam i ja (ranije) da pravim zvucnike...Da se ne lazemo, ovakve ne bih napravio ni za 5 godina. Inace, Opera zvucnike je do skora prodavala beogradska firma NTSoft; treba li da kazem da su ragrabljeni?

Pozdrav

Rajko

P.S. Da li jos neko ima slicnu kombinaciju, i ako ima, kakva su vasa iskustva?

Link to comment
Share on other sites

...ja ti mogu reci....da sam pre nekih 5 godina video Monitor Audio male kutije...model ne znam....secam se dodatka, tipa MK II(III)...ne znam tacno....i tvrdim da lepse male kutije nisam do sada video...toliko paznje poklonjeno drajverima, kutiji...ukupni vizuelni dozivljaj 10...za zvuk sam ostao uskracen....nisam ih cuo....

...skoro je drugar formirao svoj prvi hi-fi-ic...e, tada sam imao prilike cuti "bronze" seriju....

...ne znam..."silver" jeste skuplji...ali audifilija nije sezonska stvar (to je stvar na duze staze, bar bi trebala biti)....sedi, skupljaj, stedi, slusaj (najbitnije)....napravi sebi izbor....pa jos uzi...i...

...na kraju...zavrsili smo AE Aegis 3...dobro zvuci...ali, nisam siguran da bi to moj licni izbor bio...i ponavljam....razmisljaj na duze

Link to comment
Share on other sites

...ja ti mogu reci....da sam pre nekih 5 godina video Monitor Audio male kutije...model ne znam....secam se dodatka, tipa MK II(III)...ne znam tacno....i tvrdim da lepse male kutije nisam do sada video...toliko paznje poklonjeno drajverima, kutiji...ukupni vizuelni dozivljaj 10...za zvuk sam ostao uskracen....nisam ih cuo....

...skoro je drugar formirao svoj prvi hi-fi-ic...e, tada sam imao prilike cuti "bronze" seriju....

...ne znam..."silver" jeste skuplji...ali audifilija nije sezonska stvar (to je stvar na duze staze, bar bi trebala biti)....sedi, skupljaj, stedi, slusaj (najbitnije)....napravi sebi izbor....pa jos uzi...i...

...na kraju...zavrsili smo AE Aegis 3...dobro zvuci...ali, nisam siguran da bi to moj licni izbor bio...i ponavljam....razmisljaj na duze

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...