Jump to content


Blu ray i preko cega ga gledati


zexoni70

Recommended Posts

Pozz svima!Naletih danas na ovoaj Blu ray naslov: http://www.forumshare.net/showthread.php?t=168057 pa ko reko da ga ne skidam dzabe ako necu moci da gledam?

Tj imam PowerDVD 8 pa me zanima dal cu moci da ga gledam posto je zvuk za English Audio Formats DTS-HD,mislim sigurno ce moci stereo al me zanima sta bi mi sve trebalo da osetim i taj DTS-HD zvuk?

Link to comment
Share on other sites

Jedini nacin da sam PC pusti pravi HD zvuk je da imas u kucistu Asus Xonar HDAV 1.3 zvucnu karticu. Jedino ona podrzava HDMI 1.3 standard i omogucava pravi bitstream ili puni 7.1 LPCM, doduse moze i da da 7.1 analogni zvuk. Druga mogucnost je kupovina BD playera.

Link to comment
Share on other sites

Recimo, od novih modela:

- Onkyo dv-bd507(450$)

- Denon dbp-1610(500$)

- Marantz bd-5004(550$)

Cene su za USA tržište, a za EU će biti iste(ali u eur-ma :wave2:nono:o )

Sva tri modela imaju sve Å¡to vam je potrebno, i Å¡to je najvažnije mogu da se "prikaÄe" na bilo koji avr, koji ima makar hdmi 1.2 za "uživanje u hd-audio zvuku" sa blu-ray diskova !!!

Link to comment
Share on other sites

Pozz svima!Naletih danas na ovoaj Blu ray naslov: http://www.forumshare.net/showthread.php?t=168057 pa ko reko da ga ne skidam dzabe ako necu moci da gledam?

Tj imam PowerDVD 8 pa me zanima dal cu moci da ga gledam posto je zvuk za English Audio Formats DTS-HD,mislim sigurno ce moci stereo al me zanima sta bi mi sve trebalo da osetim i taj DTS-HD zvuk?

Link to comment
Share on other sites

Radio sam danas ceo dan pa ne stigoh da se ukljucim!:lol:

Ustvari mene je vise zanimalo da li ti novi HD kodeci mogu da se cuju preko PowerDVD8 playera na PC-u koji je povezan na AV-Receiver koji u sebi nema HD kodeke (TRUEHD i dtsHD)?Znaci skinem sa neta neki Blu ray naslov i gledam ga preko PowerDVD8 na PC-u koji je dalje povezan sa optikom na AV-Receiver,dal u tom slucaju opet moram za zvuk da imam nesto sto u sebi ima takoreci hardwerske kodeke.Ustvari kakva je razlika izmedju obicnog dts-a i ovih novih dts-HD i TRUEHD kodeka?Jel dozivljaj bas toliki ili ...?Pozz!

Link to comment
Share on other sites

Radio sam danas ceo dan pa ne stigoh da se ukljucim!:lol:

Ustvari mene je vise zanimalo da li ti novi HD kodeci mogu da se cuju preko PowerDVD8 playera na PC-u koji je povezan na AV-Receiver koji u sebi nema HD kodeke (TRUEHD i dtsHD)?Znaci skinem sa neta neki Blu ray naslov i gledam ga preko PowerDVD8 na PC-u koji je dalje povezan sa optikom na AV-Receiver,dal u tom slucaju opet moram za zvuk da imam nesto sto u sebi ima takoreci hardwerske kodeke.Ustvari kakva je razlika izmedju obicnog dts-a i ovih novih dts-HD i TRUEHD kodeka?Jel dozivljaj bas toliki ili ...?Pozz!

Link to comment
Share on other sites

Zar ne postoji software na pc-ju koji u realnom vremenu radi downmix dts-hd u dts obican i salje preko optike standardni sd dts u av risiver??? Da prosirim pitanje: ako npr. u bd370 (bd390, Oppo...) ubacim film koji ima JEDINO dts hd odnosno dolby true hd, da li ce uredjaj moci pustiti preko optike regularan dts (dd), ili ce ici samo pcm stereo???

Link to comment
Share on other sites

Power DVD 8 dekodira dts-hd i dolby hd i bez problema ih salje preko analogne veze u avr, sve sto je potrebno za slusanje dts hd je avr sa analognim 5.1 (7.1) ulazima i najjeftiniji Audigy od 20-tak evra. Uz napomenu da se jedino vrsi konvertovanje iz 24u16bita. Zakljucak spajanje avr i pc analogno umesto optike, s tim da je u ovom slucaju pozeljna sto bolja zvucna kartica jer se koristi njen DAC. P.S. pdvd7 nema ovu mogucnost

Link to comment
Share on other sites

Nije bas tako, dts hd ma je 24/96 max (192khz je samo za stereo), tako da se razlika u kvalitetu zvuka pripisuje uglavnom kompresiji i prelazu sa 48 na 96khz. Dts hd je backward compatibile (ovim sam sam sebi odgovorio na skoro postavljeno pitanje), jer sadrzi i obican dts u sebi. Optikom se salje sd dts 24/48 (nekad 16/48), dok analognom vezom 16/96, ali sto je najbitnije dekodira se hd zvuk sa mnogo vecim bitrate-om.

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran za ovu konverziju 24 u 16 bit, mozda je to bilo samo u pojedinim slucajevima, mozda ne vazi za sve zvucne kartice. U svakom slucaju ljudi tvrde da je bolji zvuk, licno nisam probao jer nemam 5.1 (7.1) analogni ulaz pa koristim digitalnu konekciju, ali na vise foruma je bilo reci o tome (AV Forum...), tako da "ako su lagali mene i ja lazem vas" :lol: pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...