Jump to content


Inglorius Basterds


PrekoBare

Recommended Posts

ma ljudi film je odlican..

ne zaboravite to je TARANTINO :evil: njegovi filmovi se gledaju posebnim ocima. uzivao sam gledajuci sve te scene.

jes' da sam odrastao uz stripove ali grind house mi se ne svidja,nacin snimanja da! kao i sin city.. nego.. suvise krvi..

da su jevreji prikazani kao zlocinci sa mnogo pravicnog gneva i da istoriju pisu pobednici.. pa sad.. nije mi bitno sta je bilo.. recimo da je sve bilo tako.. sta ima veze,film je super :evil:

kako dobar zvuk gitare sa onim besnim fuzz-om m/ (predstavljanje hugo stiglic-a)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Veoma dobar, za divno Äudo liÅ¡en već bljutavih Tarantinovih "so pointless it's (almost) funny" dijaloga, dramaturÅ¡ki daleko napredniji od nekoliko prethodnika, i zabavan i ozbiljan. U svakom sluÄaju preporuka, pa ko Å¡ta u njemu vidi tj. naÄ‘e dobro je...

Link to comment
Share on other sites

...dobar, za divno čudo lišen već bljutavih Tarantinovih "so pointless it's (almost) funny" dijaloga, dramaturški daleko napredniji od nekoliko prethodnika, i zabavan i ozbiljan.

+1

Poslednji njegov film koji je na mene ostavio pozitivan utisak bile su Četiri sobe, a pre njih Od sumraka do svitanja i Ulični psi. Kad malo bolje razmislim, Psi su jedini ozbiljan film koji je snimio. IMO, naravno...

U svakom slučaju preporuka, pa ko šta u njemu vidi tj. nađe dobro je...

:D Christoph Waltz

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se jedva naterao da odgledam ovaj film, jer sam imao bias da mi je dosta viÅ¡e i Tarantina, i njegovih dijaloga, i njegove priÄe, i njegove "estetike nasilja"... MeÄ‘utim, kad sam ga odgledao, ipak mi se mnogo dopao. Å to je najluÄ‘e, to nije prvi (a verovatno ni poslednji) njegov film koji sam na takav naÄin doživeo; ne znam kako to uspeva, ali uspeva...

Link to comment
Share on other sites

+1

Poslednji njegov film koji je na mene ostavio pozitivan utisak bile su ÄŒetiri sobe, a pre njih Od sumraka do svitanja i UliÄni psi. Kad malo bolje razmislim, Psi su jedini ozbiljan film koji je snimio. IMO, naravno...

:cheers Christoph Waltz

Link to comment
Share on other sites

Da je i s***e film (a nije) samo zbog Christoph Waltz-a kao i scene u podrumu,kafani,od dvadesetak i kusur min, kada se pitamo hoce/nece li ih otkriti(Bridget von Hammersmark treba sa njima da dogovori plan za blow up cika brke i njegovih drugara...uff...napeto).

Summa summarum...vredi pogledati,daleko od loseg filma.

Link to comment
Share on other sites

Četiri sobe (i sahrana) nisu Tarantinov film. Njegova je samo poslednja priča - tarantinovski bezvezna.

Ostatak filma je takođe buđav.

Od sumraka do svitanja je Tarantino producirao (ako se ne varam, mrzi me da guglam), režirao je Roberto Rodrigez. Takođe, ne vidim razlog za izvestan hajp ili (polu)kultni status koji uživa - bezvezan, neduhovit, dosadan film.

Hvala na ispravci. Pojma nisam imao da je samo poslednja priča njegova, kao ni da nije režirao "Od sumraka...". Nisam znao ni da potonji uživa kultni status. Ali svejedno ostajem pri gornjoj izjavi - ova dva filma su ostavila pozitivan utisak na mene u moru ostalog smeća sa kojim je imao veze na ovaj ili onaj način. Ali to sam samo ja, naravno...

Ulični psi su zakon!

:listen

Link to comment
Share on other sites

Znam sta hoces da mi kazes ali posle gomile odgledanih dobrih filmova i ne moram da gledam nesto vise puta da bi ukapirao. Tarantinov fazon mi je dobro poznat ali u ovom slucaju je tako skromno razradjen da po meni ne zavredjuje neku vecu paznju. U poslednjoj sceni, jedan od najvecih americkih frajera, ikad, koji glumi jednog od najvecih vojnih frajera ponizava nacistu i tu se film zavrsava. A stos je u tome da su americke vlade i za vreme drugog sv. rata a pogotovu posle u nacistima imali sjajne partnere za podobne raznorazne akcije. Hocu da kazem da su odnosi izmedju americkih vlasti (vojske), evra i nacista mnogo slozeniji nego sto su u ovom filmu prikazani a to mu je neka prica oko koje se vrti. Ja samo vidim njegov zajebantski odnos (koji mi usput i nije nesto duhovit) prema tom trouglu i nista vise.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ljubitelj Tarantina, ali poÅ¡tujem njegov rad, izraz, poetiku! Iskreno, film je veoma dobar! Pravi Tarantinov rukopis, a opet bez njegovih preterivanja koja su, meni liÄno, poÄela da smetaju! U svakom sluÄaju, smatram da je Tarantino postavio ozbiljno pitanje o relativizaciji istine, zloÄina i sveta u kome živimo! I te kako važno u ovom vremenu! Kakav bi svet bio da je svaki zloÄinac na kraju II svetskog rata obeležen i da nije bilo raznoraznih prljavih i licemernih dilova?! Takvi dilovi se i danas dogaÄ‘aju nama pred oÄima! Mislim da je Äovek o tome govorio i progovorio, naravno, na svoj naÄin! Kome se sviÄ‘a sviÄ‘a, kome ne ne! Ko vidi vidi, ko neće ne mora! Idemo dalje!

Toplo preporuÄujem! :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...