Jump to content


Behringer FCA202 zvu�na karta


Bujodrag

Recommended Posts

Da, ali pitanje je da li ima smisla komplikovati takav test.Drajveri su optimizovani za obe sprave, mrzelo bi nas da instaliramo XP na laptop (na njemu je sedmica) a ja iz nekog nepoznatog razloga nisam hteo da povežem sprave na Tape1 i Tape2 (nisam, ranije, Äuo nikakve razlike izmedju AUX i tape ulaza.)Da smo Äuli neke razlike, možda bismo probali da ih produbimo i/ili izolujemo menjanjem drajvera, OS-a(drugar, doduÅ¡e, smatra da je OSX bolji za audio od Win-a), ulaza...opet, Å¡ta bismo, eventualno dobili: minimalne razlike u zvuku koje bih sa lakoćom mogao da ignoriÅ¡em.

Motu je studijska sprava.Osim AD-DA konverzije ima još gomilu drugih funkcija koje su ozbiljno uradjene.To objašnjava razliku u ceni.Problem sa Behringerom je što je on slepa ulica, osim dva analogna izlaza/ulaza nema ništa drugo.

I drugar i ja oÄekujemo da bi "audiofilskiji" dac-ovi trebalo da zvuÄe bolje, jer bi "analogna sekcija" trebalo da im je bolje uradjena.Sigurno postoje bolje sprave :grin: i sigurno postoje razlozi zaÅ¡to su bolje.

Veliki otpozdrav! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Na nekim pojaÄalima je TAPE ulaz raÄ‘en tako da maksimalno skrati i oÄisti putanju signala. Znam da su ljudi povezivali CD plejere preko TAPE-a, bilo je pomena i ovde na forumu samo Å¡to ne mogu da pronaÄ‘em gde. InaÄe mislim da to u ovom sluÄaju nema nekog prevelikog uticaja. Kada već imaÅ¡ prijatelje koji se bave obradom zvuka ili rade u muziÄkim studijima probaj da iskopaÅ¡ negde neku RME HDSP ili Lynx karticu da je testiramo.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je priÄe o razliÄitim ulazima, znam.ÄŒim sam ih proÄitao, otrÄao sam da proveravam - nije bilo razlike.U manualu se za sve ulaze (sem phono) navode iste specifikacije:100mV/20K.

Pitaću drugara za kartice.Doduše, on je već neko vreme više u televiziji:

Ka..k..k..kako montira!

Link to comment
Share on other sites

eee, sad je vreme i ja da se ukljucim, tek se informisem oko gore navedenih spravica i veoma sam zainteresovan. Kako je ninja pomenuo sooloos, a ja vec imam meridian dsp5000, interesuje me jeli neko te sprave do sada video kod nas, probao, kakve su cene, vredi li dati toliko para ili postoji alternativa? fakat, treba da se iz usb-a ili firewire-a prebacim u spdif koji direktno guram u zvucnik.

Link to comment
Share on other sites

To uopšte više nije toliko mnogo sobzirom da je nekada koštala dva puta tu sumu.

Naravno, danas je kod nas svaki dinar bitan, pa odgovor na pitanje ne može da bude baš najegzaktniji.

I joÅ¡: ukoliko dedicated PC služi kao izvor zvuka (i pod uslovom da se koristi samo za to) trebaće joÅ¡ novca za: novo kućiÅ¡te, pasivno hlaÄ‘eno napajanje (po mogućnosti neko malÄice kvalitetnije) i pasivne kulere, kao i za posebne displeje (picture frame, recimo) i neÅ¡to usklaÄ‘enije i dizajniranije, recimo, miÅ¡ i tastaturu.

Mislim da to baÅ¡ i nije najjeftiniji sport, ako je intencija da sve izgleda "kao fabriÄki". Sa druge strane, ukoliko se sve ugraÄ‘uje u standardni PC, mnoge stvari u njemu nisu baÅ¡ najoptimizovanije samo za sluÅ¡anje muzike, pa bi to reÅ¡enje trebalo izbegavati.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...