Jump to content


Hi-Files Show 2009 - preliminarna najava. Bice osvežavano


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply
2005. g korato je obezbedio da ljudi vide i Äuju one ogromne krmaÄe od b&w zvuÄnika, ali su ih "poznavaoci" okarakterisali kao najgori zvuk sajma

proÅ¡le godine su nam pružili mogućnost da vidimo i Äujemo nautiluse koje je većina posetilaca mogla da vidi samo na slikama, a o sluÅ¡anju se moglo samo sanjati. meÄ‘utim, ponovo su se veliki "poznavaoci" oglasili u svom stilu pa se ovaj forum pretvorio u takmiÄenje u pljuvanju po nautilusu i inaÄe sjajnoj prezentaciji koju su uradili ljudi iz korata

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za banalizacijom. Da sam zainteresovana strana to bi mi dosla jeftina reklama za par hiljada dinara (koliko kosta nekoliko desetina brojeva, vise nego dovoljno za glasanje). Odavno je poznato da se sms glasanja najlakse namestaju.

Znaci da banujem Sonicov telefon :roll:

Link to comment
Share on other sites

Na zalost iz neke price pre odredjenog vremena sa gospodom iz Korata znam da je ovo jedan (mada mozda ne primarni) razlog zasto Korato nece ucestvovati na sajmu.

Ako je to, onda je stvarno glupo... :/

Postoji jedna stvar koja mora da se razume: publika ne moze na sajmu da oceni bilo sta sem cele prezentacije. To je ceo sistem, takav kakav je, plus akustika prostorije, plus izbor muzike. Sve zajedno. Ako izlagac "omasi" bilo sta od toga onda moze da ocekuje los komentar za inace dobru opremu.

Korato i Nautulusi su zanimljiv primer. Korato je te zvucnike prikazao sa svojom elektronikom, koja je delom bila lampaska. Ne sumnjam da se to dopada ljudima iz Korato-a, ali to je njihov ukus. Prikazane su kutije koje su, koliko se po promotivnim fotografijama i materjalu proizvodjaca da videti, pravljene za tranzistorska pojacala (Classe). Ukusi su razliciti.

Mozda jos bolji primer je Bryston/PMC koji je na proslom sajmu zvucao totalno sterilno i bez imalo duse. Meni je ostavio utisak sjajnog zvuka za studio, ali necega sto nikada ne bi slusao kuci. S'druge strane, jako puno ljudi ne misli tako, citao sam puno o ljudima koji to slusaju u svojoj kuci i nemaju takav utisak. Ja sam i te kako svestan da je savrseno moguce da to je taj zvuk bila posledica samo izbora muzike - sve je to moguce postici samo preproduciranim snimcima.

Znaci, izlagac mora da zna da izabere ne samo komponente, vec i sinergiju, da sredi prostoriju (koliko moze) i da izabere onu muziku koja ce predstaviti sistem. Ako bilo sta pogresi moze dobiti lose kritike. Pri tome je za zvuk kriv samo on - sve dok on bira sve, on odgovara za rezultat. Mozda je to samo los disk, ali publika to ne moze da zna.

Link to comment
Share on other sites

Na naÅ¡im sajmovima ili kućnim prezentacijama, a sigurno je tako i drugde, Äesto se deÅ¡ava da sistem (ili samo jedna komponenta) bude bukvalno tog dana izvaÄ‘ena iz kutije. Poznato je da hi-fi ureÄ‘ajima, a posebno zvuÄnicima, treba neko vreme da se razrade, tzv. burn in. Moguće je da to bude Äak nedelju dana glasnog sluÅ¡anja muzike, ponekad i mesec dana.

Primetio sam da prezenteri Äesto previde ovaj "problemÄić", a iskusno uho to Äuje kao loÅ¡ zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Postoji jedna stvar koja mora da se razume: publika ne moze na sajmu da oceni bilo sta sem cele prezentacije. To je ceo sistem, takav kakav je, plus akustika prostorije, plus izbor muzike. Sve zajedno. Ako izlagac "omasi" bilo sta od toga onda moze da ocekuje los komentar za inace dobru opremu.
Link to comment
Share on other sites

@nkrgovic

kao prvo, to nije bila kritika ili rasprava o razliÄitim ukusima, bila je opÅ¡ta (Äast izuzecima) pljuvaÄina, podhebavanje i ismevanje, kao retko kad...možda kad je u pitanju dayens, ali samo možda.

i kao drugo, duboko sam uveren da ovdaÅ¡nji audiofili (opet Äast i izvinjenje izuzecima) u koje se i ja ubrajam, jednostavno nisu dorasli takvom zvuku. mislim da mi nismo ni shvatili Å¡ta je bilo pred nama

Link to comment
Share on other sites

Idite, ljudi, pre sajma da sluÅ¡ate negde akustiÄnu, neamplifikovanu muziku, pa makar i u kafani, jer je to jedini naÄin da dobijete bilo kakvu referencu u uÅ¡ima, pre sluÅ¡anja hi-fi sistema. Samo tako ćete moći da uspeÅ¡no kritikujete ono Å¡to tamo budete Äuli. Neko može da ima u uÅ¡ima zvuk koji se samo njemu liÄno sviÄ‘a, i to je po meni sasvim legitimno, ali onda ne može kritikovati hi-fi koji Äuje na sajmu i pljuvati po neÄemu Å¡to možda 100 puta bolje svira od njegovog kućnog hi-fi-ja. Mislim, to nije fer.

Naravno, ovaj savet važi i za prezentere, mada bi oni sami trebali da budu svesni toga, ako žele da ispravno promovišu svoje uređaje. Ja se, unapred, radujem susretu sa Mlađom.

Evo i jedne ploÄe koja je snimiljena uz tehniÄku podrÅ¡ku Korato. Vredi svaka nota snimljena na tim sesijama, pa ako ikako možete, posluÅ¡ajte. BeÅ¡e to '93.-'94. sa cevnim-stereo mikrofonom VTL i a/d konverterom iste firme (sliÄan je koristila Chesky produkcija krajem osamdesetih kada su snimali u RCA Studio A).

post-600-128510891823_thumb.jpg

post-600-128510891823_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eeeeee,ovo je bio nizak udarac-ispod pr.... a lepo smo se dogovorili da je to zabranjeno... :ruganje

Koja ziva muzika da se uporedi sa vrhnskom produkcijom(pogotovu na Mladjinim sesijama)-ajd neka pusti neki album Riblje corbe pa da cujemo sta kablovi od xxxxxx.xxxxxxe rade sa Borinim glasom ili Vendi kad si se vec kafane vatio....

Patricia Barber jes bila na Kolarcu al to u odnosu na CD - nema veze - prema tome onda bi svi izlagaci morali da donesu neke .....snimke pa kud koji mili moji :roll:

Za sad........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...