Jump to content


Hi-Files 31 u prodaji od utorka, 01. septembra


Ljuba

Recommended Posts

Dakle nije elektrostaticki nego elektromagnetni?

http://www.stereophile.com/floorloudspe ... 8infinity/

The IRS Beta is a five-way design, with the usual cone woofers (eight 12" in all) and a vertical array of five EMI drivers on each of two separate upper-range panels. These drivers have acronymic appellations of LEMIM (large midrange), EMIM (midrange), EMIT (tweeter), and SEMIT (supertweeter).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Zoki odlican prikaz Naim Nait XS.Gotovo da se iz teksta moglo "cuti" kako radi.Predlog za retro nait 2+Quad ESL.Moji retro linn/naim uredjaji mogu ti biti na raspolaganju.

Pozdrav od "fanaticne grupe kulturnih obozavalaca sa ovih prostora"-Linn/Naim republike

Sondek

Link to comment
Share on other sites

Da nije onih, ne znam ni ja kako da ih nazovem.."dokova", valjda. To jest, LG-a FB-44 i PC-14..i da nije onog

Mridian/Ferarijevog "fensi-tostera", broj bi bio sasvim solidan i u proseku.

Mislim da "gedzetima" nije masto u ozbiljnom hi-fi casopisu, a pogotovo nije mesto LG-u FB-44 i PC-14..njima je

mesto vise u nekoj tinejdz novini..tipa: Ćao ili Bravo! Shvatite ovo krajnje dobronamerno i nadam se da ce te se

popraviti.. :ruganje

Zato, evo ovog puta jednog minusa od mene! (-)

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, nisam pisao taj tekst. ESL nikada nisam posedovao, a pisem iskljucivo o uredjajima koje posedujem ili sam ih posedovao ranije. Razlog za to je: 1. kada covek nesto propusti "kroz ruke" onda daleko sigurnije moze da oceni kvalitet navedenog; 2. veoma je tesko nabaviti slike starih uredjaja koje su dovoljno kvalitetne da mogu ici u stampu. Zbog toga mi je izbor daleko vise suzen nego sto bih zeleo. Primedba pod 1. moze i da se zaobidje, ali ovo pod 2. je zaista problem.

Inace, moje skromno misljenje jeste da bi trebalo procitati tekstove o LG i Meridian desktop sistemima - ne zato da bi citaoci ubili vreme, niti zato sto je neko (u ovom slucaju ja) ulozio trud da ih napise. Razlog je druge prirode: niti jedan od tih sistema nije dobro ocenjen u domenu zvuka ili odnosa kvalitet/cena - nema potrebe da ovde sebe citiram, procitajte sami. Mislim da to dovoljno govori o objektivnosti i hrabrosti prvenstveno urednika.

Link to comment
Share on other sites

Slobodno pisite i o manje kvalitetnim hifi komponentama u "klasicnom" znacenju termina hifi.

Preskakanje citanja tekstova nije posledica ocene kojuje vas autor dao ( kako bi i znao kako je uredjaj prosao na testu ukoliko ne procitam tekst). Preskakanje zavisi od toga o kom uredjaju je rec (mini/mikro sistemi vs hifi komponente) kada okrenem stranicu i vidim o cemu se pise

Dakle nije problem u oceni uredjaja vec o tome o koja vrsta uredjaja je na testu

*ne verujem da su ljudi preskakali opis rotel cd +amp kombinacije iz broja od pre par meseci u istoj meri kojoj preskacu citanje recimo ove lg linije, a oba su dobili negativne kritike - ocene

Link to comment
Share on other sites

Zoki je vec odgovorio. Malo su nam tekstovi bili predugacki, pa smo eliminisali spisak opreme i muzike, nadam se samo u ovom broju.

Za muziku mi nije zao, ali mislim da mora da se nadje mesta za koriscenu opremu...

I da kazem da sam jedva nasao casopis, posto je vecina u Ks-u "futurina" ":(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...