Jump to content


Hi-Files 31 u prodaji od utorka, 01. septembra


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Sjajan broj. Uživanje je Äitati nadahnute, iskrene i znalaÄke ocene ZoranBG-a ... Ne zanemarujem ostale, samo mi je žao Å¡to sam sve Zoranove već proÄitao ... Jednostavno klasa za sebe, spoj ljubavi i znanja sa reÄitošću i pismenošću.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno... iako nisam "razduševljen" izborom uređaja za test, ono što moram da priznam, je da su Zoranovi testovi... BLAGO REČENO SJAJNI !!!

Čak, rekao bih da su po stilu pisanja(koji izuzetno cenim...) na tragu takvih imena kao što su Milan Rupić ili Branko Božić, ni manje, ni više.

E, sad... ako to nije kompliment, ja ne znam bolje od toga...

Svaki komentar, koji ovo dovodi u pitanje(a ima i takvih, koliko vidim...), je u najmanju ruku malicoizan !!!

Dakle, Zorane... samo tako nastavite :lol::lol::lol::lol::lol::lol::o !!!

Link to comment
Share on other sites

Ziko, Accuphase,

hvala Vam najlepse na pozitivnim komentarima. Posebno ono za Milana Rupica, on je zaista legenda :lol: .

Svako ima pravo na svoje misljenje, samo smatram da ukoliko je lose, ne treba da bude tendenciozno i treba da postoje argumenti koji ga podrzavaju.

Inace, uvek moze bolje, ali u ovom ludom vremenu mislim da se svi trudimo najbolje sto mozemo.

Hvala Vam jos jednom, zaista ste me dirnuli. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Osim sadrzaja volim i formu, izgled HI-Files-a. Fotke su stvarno odlicne :lol:

Uvek me fascinira prelom koji uspete da izvedete. Pratite linije, krive uredjaja, pa offset oko daljinaca, beli ram oko fotki sa drop shadow efektom. Nije samo ono: tri kolone, pravougaona slika u vrhu/dnu stranice....

Ipak prelom 22. stranice proslog broja je maestralan. Kako ste zumirali prednju masku Arcam-a pa ste se u prelomu teksta igrali oko logotipa FMJ i ARCAM. Vidi se briga oko detalja :lol:

Link to comment
Share on other sites

Da se malo vratimo na temu:

Procitao sam novi broj i moje misljenje je da nije na nivou prethodnih.

Sta je razlog tome ne znam, ali otprilike je 25% losiji.

Znam da postoje obaveze prema spoznorima, ali u jednom broju testirati 3 desktop sistema (a uz to 2 su LG !!),

potrositi trecinu broja na cenovnik, zbog toga ne ostaviti u testovima opremu uz koju je testirana komponenta,

greske u tekstovima (npr.: st.43 , 2 pasus :"Tjuner ugradjen u Viso Five je po karakteristikama identican onom iz Viso Five !!!!!),....

potrositi jos 14 strana na nabrajanje EISA nagrada (nisam ja protiv toga ali malo je previse na ukupno 100 strana casopisa- u stvari 70 ako izuzmemo cenovnik), itd.

Ja cu kupiti jos nekoliko narednih brojeva, pa ako ostanete na nivou ovog (31.) broja, pozdravicemo se!

I necu prihvatiti objasnjenje: da smo sada zauzeti oko organizovanja HiFiles Show-a,pa ovaj broj nije tako dobar kao prethodni.

Sorry, ali tako je.

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da je mnogo LG-ja za kuhinju u ovom broju za jedan HiFi magazin a slažem se i da je pregled EISA nagrada mogao da se spakuje na duplo manje strana, mada je to možda obaveza Äasopisa, ne znam.

Kad već pomenuh EISA nagrade, Å¡to se tiÄe fotografija, pozadine za prikazane ureÄ‘aje su KATASTROFA. Vidim i na njihovom sajtu da je to isto, stvarno tužan izbor :screwy , znaÄi kritika na njihov raÄun :screwy .

Tekstovi su ok, pretpostavljam da su dobro napisani i za te LG desktop ureÄ‘aje, to nisam Äitao, ne zanima me. Ne zanima me ni Ferrari model od Meridiana Äak ni da je 10 puta jeftiniji :bacanje .

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj broj ok, i onako ga citam od korica do korica, ne daj Boze da ima vise. Moje primedbe idu na fotografije, nekako mi se cini da se previse trudite da fotografije izgledaju dobro pa nam nekada pobegne sustina, npr. kod pojacala bih voleo da vidim zadnji panel, u casopisu su date tako male slicice da se nista ne moze videti, slike daljinskih dominiraju preko cele strane, u ovom broju Trends audio ima dve skoro identicne fotografije. Znaci, ne zalim se na kvalitet nego njihovu funkcionalnost.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

vratio sam se sa IFA sajma u Berlinu i obrisao sve rasprave na temu kretanja cena na domacem i svetskom trzistu.

Za to otvorite posebnu temu, pa raspravite da li su cene visLJe, i nek tamo padaju opklade.

@beast

Obecali su mi da vise nece kasniti sa digitalnim izdanjem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U testu Infinity Cascade zvuÄnika, u novom broju Hi-Filesa, na samom poÄetku piÅ¡e, citiram:

"Infinity zvuÄnici imaju veliko nasleÄ‘e, njihova istorija je veoma bogata i interesantna. Bogata je ponajviÅ¡e nekim nesvakidaÅ¡njim modelima, poput Servo-Statik 1A zvuÄnika iz 1968. godine, preko IRS V i IRS Beta s poÄetka osamdesetih. Za sve ove modele zajedniÄko je Å¡to su koristili elektrostatiÄke panele."

A ovo je deo testa Infinity IRS Beta iz Stereophile-a(10/1988):

"Infinity apparently never did solve the problem of midrange-panel breakdown. Instead, they bypassed the issue by abandoning the electrostatic approach entirely. In 1976, after using the Strathearn planar driver for a while, they introduced their EMIT, the name being an acronym for "Electro-Magnetic Induction Tweeter." Essentially a push-pull ribbon transducer with an etched voice-coil, EMIT was later supplemented by a midrange version, called EMIM, and both became the basis of all subsequent loudspeakers from Infinity, other than their beer-budget models, from car-stereo speakers to the huge $45,000 IRS V."

Napisati da modeli, koji su ISTORIJA poput IRS V/IRS Beta koriste elektrostatiÄke panele je težak lapsus, i zato smatram da na to treba skrenuti pažnju !!!

A da je problem, proveriti kako stoje stvari, pre štampanja, takođe nije...

Ajde sad, ne bih da baš preteram sa kritikama, ali u pitanju je INFINITY, i nešto što je, rekoh već, istorija.

Siguran sam, da je Zoran Karapandžić radio test, svega ovoga ne bi ni bilo !!!

NiÅ¡ta liÄno Ljubo, ali malo viÅ¡e pažnje sledeći put nije na odmet... :):D:heat:(:heat:D:(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...