Jump to content


Onkyo high end AVR 09


Golum

Recommended Posts

To su vec pravi PL IIz uredjaji! Na zvanicnom Onkyo sajtu ( http://www.eu.onkyo.com/indices/A_V_Rec ... 17373.html ) su predstavljeni kao 9.2 uredjaji, znaci da imaju 9 pojacala u sebi. Sta je sada pitanje, kako je sve to uradjeno. Znajuci Onkyo sigurno je odlicno (najjeftiniji je ~1300e) ali sto vise pojacala po istoj ceni znaci pad kvaliteta.... nadam se da gresim. Iskreno, voleo bih da ih cujem :hdphones

Link to comment
Share on other sites

Kako uvoznik funkcionise cisto sumnjam da ce 5007 i biti uvezen osim po porudzbini sa full iznosom unapred... :thumbsup2. (licno iskustvo sa zeljom da uzmem 906)

Sto se iznosa tice ne verujem da ce biti dramaticno drugaciji od onog navedenog za UK - vazi za sva tri modela...

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

Ma nesto gledam ovaj TX-NR906,cekam da mu jos malkice padne cena pa cu da ga uzmem!Mislim da je sa njim ONKYO usao u sam vrh AV RECEIVERA i da ima sve sto se zahteva od dobrog AV-R!Sve ovo novo 9.2 mi je nekako bas puno para a i mislim da je TX-NR906 za slusanje i obicnog stereo zvuka sam vrh od ONKIJA!Pozz!

P.S Korisnik Golum jel si na kraju uzeo 906 i ako si kakvi su ti utisci?Ja imam 804E i prezadovoljan sam (kako stereo zvukom tako i sa 5.1)ali bih ipak isao na nesto snaznije (W) i novije (DTS-HD i TrueHD)!

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice samog uredjaja koji sam uzeo sve sto mislim o njemu se nalazi u sekciji "Vasi sistemi" i iz tog razloga nisam pisao tj. odgovarao ovde nista na tu temu. Ostala moja iskustva koja se ticu nabavke neko moze da protumaci kao reklamu ili pak kao pljuvanje, a to ne zelim da se desi tako da to sve ide na pp koga interesuje...

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

Novi PL IIz nisam cuo, tako da ne mogu reci da li se primeti razlika na bolje ili je cista glupost. Ono sto se meni svidja je 9 pojacala. Sto je AVR viseg ranga (i cene) izgleda da ce i kvalitet biti na nivou. Umesto 9.2 sistema, moze se napraviti 7.1 ili 7.2 sa bi-amp za frontove. To bi znacilo u stereo varijanti a pokrivenost surr bi bila sa 4 zvucnika. Iz iskustva pricam da makar i bio 5.1 kroz PL IIx, mnogo bolje zvuci 7.1 nego 5.1.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...