Jump to content


ex-yu diskografske kuce.. postoji li spisak izdatog?


Donkey

Recommended Posts

Steta je stvarno. Jer ima 3 pesme grupe Fabulous Counts (ovde oznacene kao "Jan Jan" (?!)

zatim jedna sjajna stvar Dynamicsa valjda, pa Lou Johnsona.

i 2 stvari King Curtis-a , jedna sa Duane Allmanom.

Btw, da li je ista od King Curtisa izdato licencno, ali u pristojnom kvalitetu zvuka?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Da probam da budem malo jasniji - stvari sa ovog CD 2 i 3 :

http://www.silverten...roducts_id=2926

Zar ne koristiš

http://www.allmusic.com/

Nije ni on savršen, ali ako tu ne saznaš ovo što te interesuje, teško da ćeš naći odgovore. Imaš ne samo diskografiju, nego i sve pesme koje je snimio, sa nazivom albuma gde se može naći.

Link to comment
Share on other sites

Zar ne koristiš

http://www.allmusic.com/

Nije ni on savršen, ali ako tu ne saznaš ovo što te interesuje, teško da ćeš naći odgovore. Imaš ne samo diskografiju, nego i sve pesme koje je snimio, sa nazivom albuma gde se može naći.

amg nisam gledao bar 10 godina...mislio sam da neko ovde mozda zna napamet

na osnovu linka na cd koji sam postavio.

a ovako bi amg mozda bio od pomoci ali verovatnije discogs.

Link to comment
Share on other sites

Pozz,

Meni je slicna ideja bila pala na um, to sakupljanje podataka o plocama, tko , kada i gdje.... No, mene je "samo" zanimao shellak jugotona, da konacno ustanovim godine izdanja tih ploca. Stvarno je net siromasan time. Pa ipak, posrecilo mi se malo i uspio sam sakupiti podosta podataka o takvim jugotonovim plocama serije "C". Nije kompletan, ali ne fali puno da bude. Ako se netko odluci da mi pomogne da ga nadopunim, ima moje hvala. Ista je diskografska kuca zapocela 1947 godine sa izdavanjem i sam pocetak je bio u znaku (serije) "J" koju jos ili tek skupljam. Za svaki pa i najmanji podatak iz te serije (slika naljepnice ili samo podaci o izvodjacu, naslovu pjesme, seriskom broju ploce, broj matrice), zahvalan sam.

Spisak se moze skinuti ovde:

http://www.multiupload.com/T3ZXLP55W1

a moja adresa je : [email protected]

suan

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Corner stones '67-'70

licencno izdanje RTB iz 1991

da li je zvuk i kvalitet vinila dobar , ili je onakav kakav ga obicno ovde na ovom forumu vezujete

za izdanja iz tog perioda (veoma lose)?

Jimi Hendrix "Cornerstones"?

Po meni zvuÄi sasvim korektno, ali ne zaboravi da je ukupno vreme trajanja ove ploÄe oko 58 minuta, Å¡to za posledicu ima tiÅ¡i snimak i malo slabije basove u odnosu na 40-minutne vinile.

Ali krckanje nije iritantno kao kod većine PGP RTB ploÄa, ako si na to mislio...

Link to comment
Share on other sites

Heh, bio sam i zaboravio na tu ploÄu, kupljenu u PGP-u u Makedonskoj pre 20-ak godina. PoÅ¡to Hendrixa sluÅ¡am sa regularnih albuma, ovu gotovo nisam ni pustio od kupovine. Mogu da potvrdim ovo Å¡to je Froggy napisao, nije opterećena uobiÄajenim krckanjem karakteristiÄnim za nove vinile u izdanju PGP-a tog vremena. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Predpostavljam da se u Frogijevoj kolekciji nalazi ili - samo zbog naslova, -ili , sto je kupovao apsolutno sve : -)

A da li na ploci ima i one 2 bonus , "Stone Free" i "Fire" (Inace, ako nekog jos zanima ovo je jedan od ubedljivo najjnekoherentnijih izbora

iz Hendrixovog opusa, u svakom smislu reci)

Link to comment
Share on other sites

Predpostavljam da se u Frogijevoj kolekciji nalazi ili - samo zbog naslova, -ili , sto je kupovao apsolutno sve : -)

A da li na ploci ima i one 2 bonus , "Stone Free" i "Fire" (Inace, ako nekog jos zanima ovo je jedan od ubedljivo najjnekoherentnijih izbora

iz Hendrixovog opusa, u svakom smislu reci)

Njente "Fire" i "Stone Free", to bi već bilo previÅ¡e minutaže za proseÄan 12"/33 RPM vinil...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na vinilnoj ploci Charliea Mingusa - "Mingus in Europe vol.1" je

izostavljena sjajna numera "Meditations"

Da li je ona izdata na nekom drugom vinilu, te da li je bilo kod nas i vol.2?

Ne znam za Meditaitons.

Koliko mi je poznato, kod nas nije izdat Vol. 2.

Suzy je licencno objavio joÅ¡ dve Mingusove ploÄe: Ah Um, u ediciji I Love Jazz (oni sivi ružni omoti) i Me, Myself And Eye.

Ah Um je klasiÄan album, nažalost I Love Jazz su digi remasteri i ne zvuÄe reprezentativno (treba reći i da ne zvuÄe najgore).

Me, Myself And Eyeje album originalno objavljen za Atlantic 1978. i predstavlja Mingusov kompozitorski rad (na albumu ne svira Ch. M.) i meni je odliÄan.

Imamo li još nešto objavljeno kod nas?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo ovde nekih licencnih džez izdanja, koja neće opustoÅ¡iti niÄiji budžet.

Pristalica sam teorije da muzika, pre ili kasnije naÄ‘e svoj put do sluÅ¡aoca, a ovde ću se osvrnuti na neke albume koji bi mi sasvim moguće proÅ¡li ispod radara da nisu dostupni na srpskom s/h tržiÅ¡tu (u vreme kada sam redovno posećivao muziÄke prodavnice u SFRJ nisam bio aktivan ni sluÅ¡alac ni sakupljaÄ džez ploÄa).

Poznavaocima i onima koji ozbiljno slušaju džez se unapred izvinjavam na smetnji.

Najpre ploÄa koja ima nekoliko zajedniÄkih stvari sa skoro spomenutim albumom Coleman Hawkinsa: Eddie "Lockjaw" Davis ‎– In The Kitchen

Eddie "Lockjaw" Davis svira i na tom albumu Colemana Hawkinsa, oba su reizdanja za Prestige iz 1972. i oba je objavio Jugoton. Manje je bitno Å¡to sam obe ploÄe kupio u paketu.

In The Kitchen nalazim na Discogs popisu kao reizdanje za Prestige iz 1969. godine, sa istim spiskom tema i jednakim omotom kao na Jugotonovoj licenci, etiketa na ploÄi je zelena: http://www.discogs.c...release/3462913

Ovaj je album originalno snimljen 1958. godine i mnogo je poznatiji pod imenom Cookbook Vol. 1. i to je ime pod kojim će pretraživaÄ izbaciti viÅ¡e pogodaka.

Ne znam da li je kod nas objavljeno nešto što bi odgovaralo Cookbook Vol. 2.

Album je bop, pun poleta i svinga, a da se Davis izvanredno snalazi i u drugaÄijim situacijama dokaz je balada But Beautiful , koja zatvara prvu stranu i u kojoj će Davis odsvirati izvanredno izbalansiran solo na svom tenor saksu.

Bend je kvintet (tenor saks, bas i bubanj) sa joÅ¡ dva vrlo zanimljiva instrumenta. Najpre flauta, kao drugi duvaÄki, a za primer se može uzeti gore pomenuta balada, a drugi je, hm...

Koliko vas je spremno da mi iz topa da ime nekog istaknutog ženskog džez instrumentaliste?

Jeste, Shirley Scott je svojim Hammondom dominantno obojila Äitav ovaj divni album.

Za one koji se lože na brendove, album je snimio RVG.

http://www2.concordm...s/PRCD-30009-2/

http://www.allaboutj...Findex.php&ref=

Link to comment
Share on other sites

With Respect To Nat - Oscar Peterson Sings And Plays Nat King Cole

Na poleÄ‘ini ploÄe stoji i naslov With Respect To Nat/ Oscar Peterson Trio, Å¡to je neistina, ili je istina samo delom. Ono Å¡to bi se nazvalo triom (u ovom sluÄaju bas – Ray Brown; gitara – Herb Ellis i klavir Oscar Peterson) snimio je samo deo ove ploÄe, dok je drugi deo pesama snimljen uz podrÅ¡ku velikog orkestra duvaÄa i gudaÄa, podržanih punom ritam sekcijom (bubanj, bas, klavir, ovoga puta Hank Jones i gitare).

Ovoga puta Oscara Petersona upoznajemo kao pevaÄa na albumu na kome izvodi pesme koje su proslavile Nat King Cole-a (Nat King Cole nije napisao sve te pesme).

O Oscaru Petersonu pijanisti znam poneÅ¡to, ali o njemu kao pevaÄu - baÅ¡ niÅ¡ta.

Usput saznajem da je iz Kanade doveden ne samo kao talentovani pijanista, već i pevaÄ i da je vokalne teme snimao tokom pedesetih godina proÅ¡log veka. Postoje i brojna poreÄ‘enja vokala ova dva umetnika, a nakon sluÅ¡anja ploÄe mogu Äak i da se složim. Ne, ne želim da tvrdim da je Peterson kopirao Cole-a - naprotiv, posluÅ¡ajte ploÄu i pružiće vam dovoljno dokaza da je Peterson zaista izvanredan pevaÄ, dovoljno sposoban da napravi autorski odmak od originalnih izvoÄ‘enja.

Do vremena kada je album originalno snimljen, 1965., džez su drmale, ili već prodrmale (gotovo) sve revolucije, pa se snimci napravljani sa velikim orkestrom kao pratnjom za vodeći vokal (pevaÄ napred, ostali stoj) Äine staromodnim i nostalgiÄnim, verujem sa namerom da se oživi vreme klasiÄnog (ponekad) pop, ili (ponekad) džez snimka iz tridesetih, ili Äetrdesetih godina dvadesetog veka.

Izvestan manirizam obeležiće prvu, dok mi se druga strana ploÄe Äini mnogo zanimljivijom i raznovrsnijom, a najdraže su mi Straighten Up And Fly Right i What Can I Say After I Say I'm Sorry sa izvanrednom gitarskom pratnjom, Easy Listening Blues koji zatvara album i divni (orkestrirani) Calypso Blues.

Na Discogsu postoji odrednica za ovo izdanje PGP-a po licenci Mercury.

Kao godina izdanja navodi se 1982., Å¡to ja ne mogu da potvrdim, ili opovrgnem.

Spisak pesama je validan.

http://www.discogs.c...release/2748728

Ostaviću i link ka holandskom reizdanju koji sa PGP-ovim deli omot: http://www.discogs.c...release/2530616

Link to comment
Share on other sites

Kada je Eru (Jedini, Iluvatar), stvorio Ainure ("...koji behu izdanak njegove misli, i behu sa njim pre no iÅ¡ta drugo bi stvoreno.", Silmarilion), najpre im se obratio, odnosno zadao im muziÄku temu.

Po Tolkinu, muzika je postojala i pre nas.

Gotovo sam siguran da je Tvorac našeg sveta velikodušno podario muziku već prvim malim crnim ljudima, kada ih je posadio u Africi.

PoÄev od pakovanja, ova ploÄa oda je crnom Äoveku i njegovoj muzici.

Miles-Davis-Tutu-537831.jpg

miles-davis-tutu1.jpg

Miles Davis - Tutu, WB 1986./Jugoton

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...