Jump to content


SBB D3


obama

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Dosta ljudi ima razl iskustva. Generalno kablovski je bolji od adsl. Imam dig centralu novije generacije i finu vezu sa SBB. Imao sam adsl i kablovski u istom trenutku i SBB je bolji. Zavisi i od infrastrukture koju odrade do krajnjeg korisnika. Trenutno kako u svakom slucaju moji placaju kablovsku tv meni je maltene svejedno da li adsl ili cable. SBB nudi za malo nizu cenu 50% vecu brzinu i to je to.

Link to comment
Share on other sites

To da adsl ima bolji ping je izgleda samo kod tebe, cable je generalno uvek bolji za igranje na netu ali ok, kod tebe je cable lose odradjen. To sto menjas modem i kupujes nesto drugo mozes takodje kupiti dodatno ruter koji radi sve to uz SBB modem. Kad uzmes ADSL onda si min god dana kod njih tako da menjanje moze tek posle 12meseci a osim toga SBB net je 50% brzi za istu cenu. Ako kaze neko da moras placati tv SBB takodje moras imati i telefonski prikljucak da bi imao ADSL. Problemi se uvek javljaju, nisam na ADSL odavno ali mogu samo pohvaliti SBB podrsku koja se istog dana stvori kad prijavim kvar dok ljudi koje znam da su na ADSL kukaju zobg njihove podrske.

Link to comment
Share on other sites

Nemam nista protiv sto koristis adsl ali po svojoj prirodi cable net je bolji i brzi od adsl a to se moze proveriti na netu. Nisam znao da Sezam ne trazi ugovor ali ok, max brzina na 1Mbit adsl je do 105k dok je cable u toj klasi do 122k a sada za iste pare ide 180k. Najradije bih voleo da nista nije obavezujuce sa drugim npr net placas kod jednog, tel kod nekog drugug, tv kod nekog treceg i sl.

Link to comment
Share on other sites

Pretvori se ovo u ADSL vs. Cable :cheers

Koristio sam ADSL, sada koristim SBB zato Å¡to sam se preselio. Ja bih liÄno dao prednost SBB-u zbog:

- Manjeg gubitka protoka. Ja na 1536 kbps imam realno 1448 kbps. Kod ADSL-a je to nekih 1200-1300 kbps.

- Manje cene.

- Oprema koju daje SBB je kvalitetnija od većine modema/rutera koje dobijaju korisnici ADSL-a.

- Ping je definitivno manji na SBB-u. Ping ka Google-u: Ping statistics for 74.125.39.104: Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss), Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 34ms, Maximum = 43ms, Average = 37ms

I evo da ne bude totalni off... JuÄe primetim (rekla mi žena) da na D3 secka slika. Okrenem tehniÄku podrÅ¡ku posle pola sata neÅ¡to su resetovali ili Å¡ta već, sve kako treba. Plus za D3 i SBB :D

Link to comment
Share on other sites

Pretvori se ovo u ADSL vs. Cable :cheers

Koristio sam ADSL, sada koristim SBB zato Å¡to sam se preselio. Ja bih liÄno dao prednost SBB-u zbog:

- Manjeg gubitka protoka. Ja na 1536 kbps imam realno 1448 kbps. Kod ADSL-a je to nekih 1200-1300 kbps.

- Manje cene.

- Oprema koju daje SBB je kvalitetnija od većine modema/rutera koje dobijaju korisnici ADSL-a.

- Ping je definitivno manji na SBB-u. Ping ka Google-u: Ping statistics for 74.125.39.104: Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss), Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 34ms, Maximum = 43ms, Average = 37ms

I evo da ne bude totalni off... JuÄe primetim (rekla mi žena) da na D3 secka slika. Okrenem tehniÄku podrÅ¡ku posle pola sata neÅ¡to su resetovali ili Å¡ta već, sve kako treba. Plus za D3 i SBB :D

Link to comment
Share on other sites

Pinging 74.125.39.104 with 32 bytes of data:

Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=31ms TTL=53

Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=31ms TTL=53

Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=31ms TTL=53

Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=31ms TTL=53

Ping statistics for 74.125.39.104:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss)

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 31ms, Maximum = 31ms, Average = 31ms

sbb :cheers

Link to comment
Share on other sites

inace .. moj komshija ponekad shiba dotu... nikada mu ping nije preko 45-50 na kablovskoj... od adsla me uvek odbijalo ono sto ni sbb vishe nema a to je lokal hub i torenti u lokalu. to se nekako izgubilo a da niko nije pisno nishta :D

adsl-sbb sada je totalno svejedno... samo dok radi :cheers

Link to comment
Share on other sites

@obama

Voleo bih da vidim tih 95% vrednosti :cheers Nije da ti ne verujem nego bih baÅ¡ voleo da vidim da skidaÅ¡ neÅ¡to sa neta tom brzinom. Å to se tiÄe modema koji daje SBB i dalje tvrdim da je bolji od većine sra**a koje daju ADSL provajderi. Jeste to je modem i nema nikakva podeÅ¡avanja ali znaÅ¡ i sam kakav modem daje Sezam ili je bar davao... A to da će jedan trafo viÅ¡e da napravi zamku stvarno nema mnogo smisla. Å to se tiÄe pinga meni je definitivno bolji na SBB-u i ne mislim pritom na google nego na kanter. Razlika je možda 5-6 ms ali jeste bolji...

Link to comment
Share on other sites

palamudin,

ok, izvini, to joÅ¡ nisam video, al eto, Äovek neÅ¡to nauÄi.

ljubanve,

kad naletim na dobar, ali baš dobar torrent, imam dl od 480-485kb/sec na 4mbit-a.

veÄeras ću da stavim da se skida Watchmen, pa ako bude bio vrhunski download, lupiću screen, mada 84/223 (SE/LE) baÅ¡ i ne obećava.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...