Jump to content


SBB D3


obama

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Echolite vise nije u ponudi. Mozes dobiti samo Cisco HD ili SD risiver. Oba imaju coax spdif i 2x stereo rca out. Meni je na D3 HD sasvim dobar prijem tih radio stanica, s' tim sto dac u D3 HD risiveru nije vrhunski pa malo bolje zvuci preko Onkyo AVR. Sa kvalitetnijim ext dac zvuk bi bio sigurno jos bolji. SD Cisco ima 2x scart a HD hdmi i component video out, kao i lan.

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko gajio nadu da ce da slusa preko ovog dobar kvalitet zvuka i batali tjuner nek zaboravi.Potrosio sam par sati da istestiram kao se sta cuje,rezultati su prilicno razocaravajuci.Za background slusanje kad vam je kuca puna gostiju moze da prodje,ali osim toga samo ako ste gluvi ko top ili imate takve uredjaje .Naterao sam sebe cak i da poslusam 2-3 min Ravelovog bolera..pa bas ni jedan istrument ne zvuci kako treba,neki od duvackih instrumenata su kao izasli iz kineske prodavnice.Sa druge strane Mezzo TV koji vec duze vreme slusam bez ikakvog "konverterisanja" otkida zvucno mnoge CD plejere.A/B usporedba na B92 sa kvalitenim FM tjunerom ostavice vas jos dugo uz klasican FM tjuner,uz D3 cak i spiker zvuci kao pod "a h1n1" virozom,stereo separacija je takva da ce vas tjuner naterati da vam oci i usi rade kao na teniskoj utakmici.Inace nema sumova, loseg prijema,verujem da je i uzrok loseg zvuka delom i ono sto se na izvoru pusta verovatno sa kompjutera u ko zna kakvoj kompresiji-po Crnogorskoj narodnoj "Sto se grbo rodi to vrijeme ne ispravi" u engleskom hifi prepevu "Garbage in garbage out".

Za ne obavezno slusanje,popodnevnu nedeljnu dremku dobre vesti,ali i razlog vise da sacuvamo dobre strare FM tjunere,samo da je jos malo vise toga sto moze na njima da se slusa.Inace sto se domaceg programa ostaje los izbor stanica od ranije,fali radio BG 1 i 2, 202,rtns...

Link to comment
Share on other sites

Heh, pa ko je ocekivao da radio koristi za namensko slusanje muzike? Kao sto sa tv programa ne ocekujem kvalitet BD filma (doduse HBO HD ima kvalitet MKV :) ) isto i dig radio, kao i analogni sluzi da popuni sobu zvukom dok se nesto radi a usput i cuju vesti.

Link to comment
Share on other sites

Ima nas koji smo muzicki odrasli uz ploce i kultne radio emisije,ali to je neko drugo vreme .Sad je sve razbibriga.Valjda smo konacno i stigli u komunizam uzimamo po potrebama,sa interneta tamo ima sve, i tajni recept za burek i kultura,nema veze kakav je kvalitet,zvuk i ostale gluposti.

Link to comment
Share on other sites

Ako pricamo o digitalnom prijemu radio stanica ja sam zadovoljan svojim izvorom. Tebi to ipak servira provajder, dok ja to hvatam i dalje antenom na krovu, zanimljivo recimo dok gledam digitalnu televiziju imam opciju da pustim neki drugi izvor tona uz sliku. RTS je odradio tako sto je ubacio pored svojih kanala i radio kanale 1vi, 2gi, 202ku i cini mi se fokus radio, zasto njih to mi bas i nije jasno ali znaci kad ide muzika kao da sam pustio CD ili Mp3(da sad bas ne cepidlacim oko razlike jednog od drugog).

Link to comment
Share on other sites

U redu je da si odrastao uz ploce ali ono sto pkusavam reci je da kada zelis namenski da uzivas u nekoj muzici (ili filmu) pustices je sam sa ploce, cd, flac (BD, MKV) a neces cekati da se pusti na radio ( ili tv) stanici. Ok ako ti sednes i provedes popodne samo slusajuci radio, meni je radio samo usput dok radim nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko gajio nadu da ce da slusa preko ovog dobar kvalitet zvuka i batali tjuner nek zaboravi.Potrosio sam par sati da istestiram kao se sta cuje,rezultati su prilicno razocaravajuci.Za background slusanje kad vam je kuca puna gostiju moze da prodje,ali osim toga samo ako ste gluvi ko top ili imate takve uredjaje .Naterao sam sebe cak i da poslusam 2-3 min Ravelovog bolera..pa bas ni jedan istrument ne zvuci kako treba,neki od duvackih instrumenata su kao izasli iz kineske prodavnice.Sa druge strane Mezzo TV koji vec duze vreme slusam bez ikakvog "konverterisanja" otkida zvucno mnoge CD plejere.A/B usporedba na B92 sa kvalitenim FM tjunerom ostavice vas jos dugo uz klasican FM tjuner,uz D3 cak i spiker zvuci kao pod "a h1n1" virozom,stereo separacija je takva da ce vas tjuner naterati da vam oci i usi rade kao na teniskoj utakmici.Inace nema sumova, loseg prijema,verujem da je i uzrok loseg zvuka delom i ono sto se na izvoru pusta verovatno sa kompjutera u ko zna kakvoj kompresiji-po Crnogorskoj narodnoj "Sto se grbo rodi to vrijeme ne ispravi" u engleskom hifi prepevu "Garbage in garbage out".

Za ne obavezno slusanje,popodnevnu nedeljnu dremku dobre vesti,ali i razlog vise da sacuvamo dobre strare FM tjunere,samo da je jos malo vise toga sto moze na njima da se slusa.Inace sto se domaceg programa ostaje los izbor stanica od ranije,fali radio BG 1 i 2, 202,rtns...

Link to comment
Share on other sites

Već sam vam ranije naveo da svi audio signali dolaze komprimovani i tek se na digitalnom izlazu iz risivera pretvaraju u PCM. Pre toga su svi u kompresiji od 128 do 192 kbps. Isto važi i za Mezzo, tako da je kvalitet na ovoj stanici samo subjektivan.

Link to comment
Share on other sites

Već sam vam ranije naveo da svi audio signali dolaze komprimovani i tek se na digitalnom izlazu iz risivera pretvaraju u PCM. Pre toga su svi u kompresiji od 128 do 192 kbps. Isto važi i za Mezzo, tako da je kvalitet na ovoj stanici samo subjektivan.

Link to comment
Share on other sites

Ako je zvuk los on je los bez obzira kakva silna tehnika i tehnicke karakterisike iz njega stojale(koje me btw. ni najmanje u zivotu ne fasciniraju,niti obracam paznju na njih),za slusanje koristim usi i vrlo lako mogu da direktno uporedim zvuk b92 stanice sa svog tjunera i sa SBB resivera sto sam i ucinio,pa utiske preneo.Interesanto je da signal kasni sekundu-dve pa cujes bas isto dvaput.Doduse, nije uredu da poredim Linnov high end tjuner sa KTV resiverom,ali bolji zvuk na B92 je bio i kad sam poredio svojevremeno i sa najjeftinijim Arcam analognim tjunerom.Mezzo ima mnogo bolji kvalitet od vecine stanica koji je generalno neuravnotezen,pa se moze reci da ima i ovakvih i onakvih.Bio sam na koncertu Patricie Barber koji su direktno prenosili i imam taj snimak na DVD,cesto ga repriziraju pa slusam direktno i bolje je nego sa DVD-a.To kako je to snimljeno je cista umetnost,ozvucenje u sali nazalost to nije moglo da isprati to sto je bilo u mikseti,pa ispada da se kod kuce cuje i bolje.Mozda zbog toga su mi ocekivanja bila prevelika i za radio.

Sto se tice komentara odakle zakljucujem da pustaju sa komjutera,pa ne mogu da pripisem sve negativno resiveru,ipak sam ga cuo i u dobrom izdanju.Ako slusate istu stanicu videcete lako da je kvalitet promenjiv,malo sam duze slusao blues stanicu.Blues i jazz stanice imaju nesto bolji sound,sto je za pohvalu.Treba malo poslusati onu Arapsku,uh koje izivljavanje sa stereo efektima,doduse malo sam izdrzao...

Inace nema suma i ostalih smetnji,to je za pohvalu i za mesta gde je signal los ovo je spas.Inace i svoj tjuner sam povezao na isti kabl od KTV,signal je malo slab ali isto nema suma,mada je to i karakteristika ovog mog tjunera.Sto se mene tice u potraznji sam za antenom,radio ostaje za muzicke emisije,a resiver ostaje za background i nocno slusanje.

Edit.Zao mi sto ne mogu da probam sa Dac-om,kad nema optiki ulaz.Jel ima tu neko dobro (a jeftino) resenje za prebacivanje na Coax?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...