Jump to content


Hi-Files 30 u prodaji od ponedeljka 29. juna


Ljuba

Recommended Posts

Ne znam kako vi ostali, ali meni za citanje casopis vise odgovara kakav je sada.

Mnogo je laksi (papir) za rukovanje, savijanje, listanje, ma za sve (npr. citanje u krevetu :thumbsup2 ).

Predlazem da papir trajno ostane ove gram-aze, odnosno i kad kriza prodje, da se nista ne menja.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Evo sta kaze lektorka

jeste glagol pojacavati, ali je imenica pojacivac prema sledecoj analogiji usisavati-usisivac, sigurno ne bi rekao usisavac, podesavati-podesivac, a ne podesavac, jer koren reci nekada se menja prema novom obliku reci ili novoj vrsti... zato sam i menjala imenicu u pojacivac...

Link to comment
Share on other sites

Kupio i odmah mi se nisu svidele korice :evil: - mislim da su prethodne (sa mat papirom) bile bolje. I tacno je ono sto su prethodnci primetili - tanji je (iako ima isti broj strana kao i prethodni)

Poceo da citam - i stvarno ima mnogo testova sa konkretnijim ocenama sto pozdravljam ( samo tako nastavite) :thumbsup2

Daklem - bolji je nego prethodni :thumbsup2

Poz :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, pre svega hvala na reakcijama.

Jedino sto je drugacije u ovom jubilarnom broju je sto smo odlucili da probamo sa sjajnom plastifikacijom korica.

To je ideja koja nas kopka od prvog broja, jer se desavalo da mat plastifikacija "ubije" boje.

Ne verujem da zbog toga casopis moze da deluje tanje, mozda treba da izvadite Accuphase katalog iz prethodnog broja :thumbsup2

Sta vam se vise dopada mat ili sjajno? Bas me zanima.

Link to comment
Share on other sites

Pre svega cestitam Ljubi i redakciji Hifiles-a na jubilarnom 30.-om broju,svaka cast :evil::thumbsup2 .Novi broj je odlican :thumbsup2 ,korice mi se jako svidjaju(sjajne).Ono sto mi se uvek svidjalo u Hifiles-u je opsirnost i detaljan opis komponenti na testu.Sta reci sem da jedva cekam novi broj i predstojeci novi Hifiles Show-u(26-27 septembar i 3-4 oktobar),posle toga 11.oktobra 9.audioberza.A u medjuvremenu verovatno i neka lepa prezentacija(One Hifi...).

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam najzanimljivije stvari i mislim da mogu napisati moj generalni utisak :

1. Pozitivno:

a) je to sto smo najzad dosli do situacije da neko napise vrlo jasno da mu se neka komponenta koju ima na testu ne svidja kako zvuci (pozdrav ZoranBG), a ne kao do sada u rukavicama. :lol: To vredi svu lovu koju sam dao za HF - samo tako napred!

:thumbsup2 puno dobrih komponenti na testu

c) fotografije - stvarno su sve bolje i bolje

2. Negativno :

a) CENOVNIK - vrlo je jasno da je ulozen veliki trud da bi se napravio cenovnik, ALI od 92 strane koliko ima ovaj broj cenovnik zauzima 28 strana (sa reklamama koji su u tom delu casopisa). Ako dodamo i 4 strane koje zauzimaju korice dolazimo do situacije da cenovnik zauzima jednu trecinu magazina a to je STVARNO previse. Sad su uvedeni i TV-i, i ako se nastavi ovakav trend u 34-35 broju ce broj strana koji zauzima Cenovnik zauzimati POLOVINU casopisa, a u nekom 45. broju bice samo 2 slajfne vesti o novim uredjajima a ostalo CENOVNIK !! :thumbsup2:lol: Naravno da se malo salim ali ostaje gorak ukus da cu mozda jednog dana kupovati samo cenovnik.

:evil: MUZIKA :

I) konkretno prikaz karijere Leonarda Kohena je na samo 4 polustupca (odnosno 2 cela stupca) a to je za karijeru koja traje preko 40 godina stvarno nedovoljno. Umesto da kao ranije taj tekst zauzme 4 strane, on se sveo na puko nabrajanje albuma; ako mi je do toga ukljucicu Wikipediu i pronaci sigurno vise!

II) prikazi novih albuma - PREMALO - pogledajte malo kod komsija (konkretno - HiFI media). Ranije je bilo reci o tome da i Koko Bill nesto napise u casopisu ( btw zadnji text o Green Day je kao i obicno inzvanredan !!) ali nista od toga . Why? ( Da nije mozda trazio da mu se honorar isplati u obluku Marantz uredjaja :lol::) )

c) FILM - ja nisam neki preterani ljubitelj filmova ali nedostaje ono sto smo imali ranije a to je opsirniji tekst o nekom autoru ili filskom zanru, ili ...

d) TEST - bilo bi lepo da se jednom, na kraju uniformisu testovi - to jest - da se u svakom testu navedu i ostale komponente sistema u kojoj je testirana komponenta radila (skidam kapu Zoranu BG) a ne da se precuti ili napise - citiram :"u kombinaciji sa test sistemom ...." str 21. autor N. Stojanovic . Kojim test sistemom ?!?

Postoje i sitne greske : npr . str 44. u headeru je :"Test NAD C545BEE" a tekst je o Focusima 110,... ali necu o tome

PREDLOG : Moj predlog je da se cena casopisa poveca na 300 din (mislim da ce to svi redovni citaoci prihvatiti bez problema), a da za uzvrat dobijemo 15-20 strana koje evidentno nedostaju ili da se smanji velicina slova u cenovniku i njegova koncepcija ,....

Ne zamerite ako sam bio ostar ali ovo sam napisao u samo u cilju poboljsanja kvaliteta HF

Poz

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav vladovid,

hvala na utrosenom vremenu i trudu da iskazes svoje misljenje. Potrudicu se da ti objasnim neke od stvari koje si pomenuo.

1. Mislim da imamo zapravo samo jednu stvar u kojoj se ne razumemo sa citaocima kada su testovi u pitanju. Ne radi se o tome da autori treba da uvijaju svoje misljenje u oblandu, vec da moraju da imaju kulturan nivo izrazavanja. Npr. na forumu i u medjusobnom razgovoru mozemo da kazemo "taj zvucnik radi kao kanta", ali ako bi tako nesto napisali u casopisu, bili bi smo u najmanju ruku nepristojni. Siguran sam da se i u ranijim testovima moglo zakljuciti sta je dobro a sta ne, a da bi stvar postala jos jasnija, uveli smo + i - kao obavezu i standard za svaki test.

2. Cenovnik, razumem da je prevelik, ali je ovo jedino centralizovano mesto na kojem mozete dobiti tacne informacije. Mnogi distributeri nemaju cenovnike na sajtu, vec ih morate traziti, a ovako taj posao obavljamo mi za vas. Razgovarao sam sa dizajnerom kako da malo smanjimo visinu redova u tabelama i tako ustedimo bar koju stranicu. Ne brini, neces kupovati jednog dana cenovnik :thumbsup2

3. Muzika i film, zaista je moja veoma velika zelja da pojacamo ovaj deo casopisa. Otuda, na moju inicijativu, tekst o Sinnead.

4. Nikola je naveo test sistem, ali smo ga mi izbacili da bi bilo mesta. Bilo je ili da zrtvujemo deo testa ili da zrtvujemo spisak komponenti koje Nikola koristi, a koji je vise puta objavljen.

5. U vezi greske u headeru, desava se. Ostane nesto od proslog broja ili tumbamo stranice pa nesto nestane ili se pojavi. I hiljadu puta trazimo greske, ali gledas i gledas, a nesto promakne. Na kraju svakog pravljenja casopisa imamo ritual. Prvi check potpisi autora, drugi check paginacija, treci check telefoni distributera....

6. Cena casopisa ostaje ista, a od septembra se vracamo na 100 strana!

Jos jednom hvala na trudu da iskazes svoje misljenje

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na komentarima, ja sam malo "ostrije" nastupio u ovom broju da vidim kako ce da reaguju citaoci :banana.

Mada ne izgleda tako, svaki test sadrzi veliki posao iza sebe: teorijsko i prakticno upoznavanje sa komponentom, na koji deo trzista ju je plasirao proizvodjac, sta je zeleo da postigne, ko su moguci konkurenti, kako ju je napravio i sama pedantnosti izrade, ergonomija, priprema komponente za rad, usviravanje (ukoliko nije usvirana) i visestruki test, a potom pakovanje iste (ovo mi najteze pada).

Pored toga, svaki test sadrzi znatnu dozu subjektivnosti onoga ko ga pise, to je svima poznato. To sa sobom povlaci i odgovornost prema citaocima, bar po mom shvatanju i u tom smislu recenzent mora da dobro premeri sta ce da kaze kako bi mogao stati iza svojih reci. Na forumu je cesto potpuno drugacije.

Jedan od tezih delova jeste procena: sta objektivno valja a sta ne valja na uredjaju? Sa inzenjerske strane to je dosta jednostavno, ali sa strane zvuka lako se moze uci u jednu "sivu zonu" u kojoj je tanka granica izmedju objektivnosti i subjektivnosti. Na primer, relativno je lako videti da neki uredjaj nema rezoluciju ili da ne ide dovoljno duboko. No, neki imaju klinicki cistu prezentaciju a neki su veoma topli. Tu se ne moze u testu napisati "mislim da uredjaj nije dobar" - zbog cega su nas clanovi foruma prozivali vise puta kako pisemo "u rukavicama". Nasuprot, desilo mi se da zvuk uredjaja koji se meni nije dopadao bas odgovara bivsem saradniku casopisa. Kako onda napisati da ne valja? U tom slucaju mora se ici prilicno oprezno i to je sustina.

Link to comment
Share on other sites

6. Cena casopisa ostaje ista, a od septembra se vracamo na 100 strana!

E, ovo zvuci lepo :banana

Inace, meni cenovnik nekad bas dobro dodje... Daleko od toga da je beskoristan.

A za naslovnu stranu - glossy je definitivno korak u pravom smeru. Jos da bude malo deblje i bice pun pogodak.

Link to comment
Share on other sites

Zorane, svaka ti cast! :banana , veliki si radnik i veliki audiofil.

Posteno je reci da si unapredio kvalitet testova u HiFiles-u; ali tvoja metodicnost u radu/testiranju, pa to je za apsolutni respekt.

Nije mi namera da umanjim doprinos drugih saradnika; ono sto hocu da kazem je da HiFiles definitivno izrasta u VELIKU novinu, sto opet ne bi bilo moguce bez ogromnog truda citave ekipe; pojedinac to jednostavno ne moze da iznese sam.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...