Jump to content


obrati pažnju - C200


obama

Recommended Posts

ivoludilo,

ne razumem u Äemu je tvoj problem. to Å¡to tebe (i ne samo tebe) ne interesuje koliko Å¡ta troÅ¡i samo pokazuje tvoj mentalitet i graÄ‘ansku kulturu.

i opet, lupaš konstantno, WDTV dobija nove funkcionalnosti sa svakim novim firmware-om.

borjan,

svaki PC je smeće. onog trenutka kada otvoriš film u fullscrenu, i istog trenutka ti se ekran zacrni na 2 sekunde, i windows prijavi da je NV_XXXX.dll imao fatalnu grešku i da je disejblovan i izveštaj poslat... bla bla bla. pa onda ajde na nvidia sajt, skini novi drajver, skini stari, isntaliraj novi, podesi ponovo ...

sa svakim PC-jem se boriÅ¡ konstantno. uvek neÅ¡to ÄeprkaÅ¡, neÅ¡to instaliraÅ¡, guglaÅ¡ za reÅ¡enje problema, baguje...

dok media playeri tako fantastiÄno funkcioniÅ¡u i rade. samo sam saÄekao malo za srpske karaktere, sve MKV filmove perfektno puÅ¡ta, sa zvukom boljim nego pc-a, Å¡to je i logiÄno, toslink vs bakar sa kineskim džekovima.

Å¡to se tiÄe daljinskog, ÄoveÄe, nisam rekao da ne postoji daljinski za pc.

priÄam o tome da za pc NE MOŽEÅ  SVE, ali apsolutno sve, da uradiÅ¡ sa daljinskim. ne želim da taknem miÅ¡/tast.

pantaNS, borjan, Zvukoljub,

niste mogli nešto pametno da napšete, nego da lupetate gluposti?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

ali PC jeste smeće bez obzira što ga koristim.

da kojom nesrećom imam Yugo, i da ga vozim, on bi opet i dalje bio smeće, bez obzira što ga koristim.

i kad ćeÅ¡ da shvatiÅ¡ da Energy Efficient ne znaÄi sedeti u mraku, ne paliti komp...

neka gori sijalica uvek kad treba, ali neka bude štedljiva. gledaj sve filmove, torentuj 24h dnevno, ali preko neke X wati mašine...sad shvataš?

a u vezi 3-4 posta gde mi savetuju da promenim servisera, da ne znam da koristim komp, da mi ne valja hardver...

vidite ovako,

posedovao sam: Spektrum, C64, Amiga 500, Atari ST, Amiga 1200, Amiga CD32, 386...

bio u kontaktu sa skorom svakom istorijski relevantnom mašinom, i konzolama.

jedino mekove nisam nikada takao, ne podnosim ih.

trenutno radim u firmi koja prodaje i testira mašine od minimum 300.000€, uglavnom bankama, jakom finansijkim institucijama. recimo da sam radio sa mašinom od 2.000.000€ koja je otišla jednoj banci.

održavanje 120 raÄunara u firmi (nije prioritet).

svo ovo znanje i iskustvo, poÄev od "gumenjaka" pa do danas, mi dozvoljava da kažem i tvrdim da je PC smeće. ne mogu opisati u jednom postu zaÅ¡to je tako, ne mogu davati milion primera za to, niti bih to za ni DZ radio.

doduÅ¡e malo bolje smeće danas. ili sam previÅ¡e zaboravio amigu, pa mi se to Äini...

ne znam kad će C200 u NT company. mene mnogo više interesuje neki potencijalni A-200, jer me 5.25" slot (BlueRay) uopšte ne interesuje, a i nešto mi je glomazan, volim male, sitne, dobro upakovane stvari.

i da, wdtv je ceo kinez, ali toslink je uvek identiÄan, ko god ga pravio, ali kad vidim kineski analogni džek, sav onaj "kvalitet", naježim se.

eto, ovako sam nabacio Äega se sećam, nemam vremena da svakom sve pojedinaÄno odogovrim.

Link to comment
Share on other sites

Danas je sve bazirano na principu kompa, konzole, televizori, drugi kucni uredjaji, automobili i sl. Bavim se pored biologije, kompjuterima i mrezama i dolazio sam u dodir sa raznim masinama. Komp je dobar koliko ga covek sredi da bude dobar, bilo hardwerski ili softwerski.

Link to comment
Share on other sites

Slicnih problema se secam iz prve postavke XP, vec SP2 je radio kudikamo bolje. Sa VIstom sam zaboravio na bilo koji "cudan" problem. Sada sa Win 7 mozes da radis sta hoces, sistem je fenomenalan. Zamena ploce, vracanje prethodne, dodavanje uredjaja sve odradi uredno i (sto je najbintije) funkcionise besprekorno.

Link to comment
Share on other sites

Ovde zapravo postoje tri odvojene stavke... ajde da ja probam da malo moderisem:

- Da li je PC kanta i "frankestajn"? Deifinitivno jeste. Cak i ono sto Apple radi, a sto je najbolji PC koji sam ikada video (bez BIOS-a, projektovan delimicno od pocetka i sl.) je kanta. Obican zuti PC je nevidjena kanta. Termin frankenstajn je odlican nacin opisa nastanka: naprave se neki priblizni standardi i onda se "pravi" racunar tako sto se biraju delovi koji rade zajedno. Smehotresno... U najboljem slucaju neko (HP recimo) testira ceo taj racunar i konstatuje da radi dobro. Bolje, ali ni priblizno onome sto nudi big iron. Pravi racunar koji nije kanta je projektovan da radi. Znaci u startu je sve pravljeno da radi zajedno. Onaj ko je projektovao je znao sta znaci "Reliability, Availability, and Serviceability" i vodio je racuna o tome u svakom trenutku. Pravi racunar ne otkazuje bez najavi, a i kad otkaze otkazuje na nacin koji ocekujete - nema random otkaza, a ako nesto otkaze znate KAKO ce da otkaze. Porediti to sa PC-em koji je u stanju da malo radi a malo ne radi je smesno. Na zalost, sve dok niste videli neki Sun ili IBM big-iron ovo je prica u prazno ... To sto profesionalno radite sa PC-jevima ne znaci nista. :screwy U svakom slucaju mislim da to nije tema za ovaj forum. Ako zelite da pricate o tome, molim vas lepo otvorite novu temu u offtopic.

- Da li je appliance pristup boji od PC-a / HTPC-a? Ja vise volim appliance. Razlog je to sto kad kupim appliance on radi neke stvari, znam tacno koje su to i miran sam. PC moze mnogo vise, ali je pitanje sta, pitanje je kako radi i pitanje je kad radi. Appliance uvek radi isto. Mozda ne moze da radi sve sto moze PC, ali znas sta moze i znas da to uvek moze - osim kad ne radi uopste. Nema lutanja, nema update-ovanja, nema instaliranja dodatnog sotvera i nema gubljenja zivaca. Meni je uvek bolje imati appliance, ili cak 3 komada, nego jedan HTPC. Jednostavno, ja nemam ni vremena ni zivaca da trosim na PC. Vodite racuna, ja pod PC smatram samo hardver - kad bi na to morao da dodam jos i M$ Windows, pa lepo bi poludeo. Ali cak i neki *nix, koji znam da odrzavam, na PC-u, nikada ne bi stavio umesto appliance-a, ako ne moram. (Big iron je preskup, a i to ne zelim u bilo kojoj sobi u kojoj sam ja. Ne bi mi smetalo, stavise, ali da stoji u rack-u u ostavi ili tako negde.... :screwy ). Po meni, ovo je stvar licnog izbora - neko je "PC entuzijasta" i nije mu gubljenje vremena da se time bavi, neko hoce da kupi spravu i da radi. Mislim da je to stvar ukusa i samim tim mi je cudno da se oko toga raspravlja... Probajte da razumete da ste razliciti.

- Sta bolje radi za slicne pare? Vrlo je moguce da PC radi bolje nego appliance. Ako neko ima dovoljno vremena i zivaca moze, posebno za neke nove tehnologije kao sto je mkv / qt video, da dobije bolje rezultate ako je voljan da provede sate i sate pored HTPC-a. I jos sate i sate u odrzavanju tog PC-a. Mozda to nekome nije tesko, mene licno mrzi. Sasvim mi je realno da PC moze da radi vise stvari nego appliance, da ima bolju sliku ili bolji zvuk AKO se neko MNOGO potrudi oko njega. Ako neko ima savete kako verujem da to jos ljudi interesuje, to je odlicna tema za diskusiju. Ovo je tema o jednom appliance-u, hajde da se drzimo njega. Ima dovoljno tema i o HTPC-u a super bi bilo da ih ima jos. Slobodno ih otvarajte i samo napred, verujem da ce svima biti korisne, ali hajde da ovde HTPC ostane u domenu "sta HTPC moze, a appliance ne" uz eventualno "kako da to dobijam i na appliance-u".

Hvala.

@obama: Ako radis tamo gde mislim da radis, pozdravi mi bivse kolege iz HAND-a :bacanje

Link to comment
Share on other sites

@Zvukoljub

Ne vredi da se trudis - i dalje vecina ljudi ne zna da koristi glupi daljinski upravljac, a iole malo sofisticiraniji nacin upotrebe racunara im je naucna fantastika. Jbg.

Najgore je sto uopste ne zele da se potrude :screwy

@nkrgovic

Ne znam ko je u ovoj temi prvi poceo da "pljuje" i da provocira. 2. post u temi:

može.

ali HTPC je smeće, ma kako dobar hardver bio unutra. bućno smeće sa minimum 2 ventialtora, kanta potpuno neprilagoÄ‘ena da ga koristiÅ¡ samo sa daljinskim. o milion drajvera koje treba da updateujeÅ¡ tokom godine da ne priÄam, windows update je tek svoja priÄa. viÅ¡e ćeÅ¡ vremena potroÅ¡iti da ga održavaÅ¡, nego da ga stvarno koristiÅ¡.

o potroÅ¡nji struje i zagaÄ‘ivanju planete tek da ne priÄam.

jednom sam sluÄajno probao da imam HTPC u stanu, iznervirao sam se i prodao ga, preskupo me koÅ¡tao živaca i vremena. HTPC je za sado/mazo ljude. sa WDTV sam 10x zadovoljniji.

Link to comment
Share on other sites

@Delija:

Ne pokusavam da pricam o tome ko je prvi poceo. Samo da moderisem diskusiju.

Razlika izmedju appliance-a i PC-a je takva kakva je: PC moze svasta, ako ga nateras. Appliance moze jedno i to je sve, znas sta radi i kako. Nista vise. Korisnik obama ne voli PC, hoce jednu kutiju i gotovo, to je njegov izbor, to je sve. Stvar ukusa.

Upravo je to ono sto zelim da postignem ovime - da se razumete da je to stvar ukusa.

Offtopic: Inace, RAS nije argument u korist appliance-a, vec pojasnjenje zasto je PC krs. Ako zelis jos, ja mogu da otvorim novu temu pa da pricamo o tome. A to da nema "brand" PC-a kod nas nije tacno. Mozes kod nas da kupis i Dell i HP ako hoces da ih platis, mi na poslu imamo HP masine. Mozes da kupis i ComTrade masine, recimo...

Link to comment
Share on other sites

Znaci nemam reci...Ali bicu kratak...

@Obama, imao sam vishe kompjuera od tebe josh od Commodore VIC 20 preko desetak Amiga, Apple, PC... To sto pricate kao argumente su gluposti! PC radi sve ako ga konfigurisete? Naravno, i kola rade sve ako uzmesh dobar benzin i idesh na redovno servisiranje, muzika u kolima svira josh bolje ako je vezesh preko ampa...

NE znam sta vam je argument? JA sam glup pa ga ne kapiram... Zasto? Imam i HTPC,imam i WDTV, koristio sam i Popcorn...

Sad me ti ubedi da je WDTV savrsen? Zasto je onda prva serija firmware-a pucala u svim elementima? Zasto nije bilo podrske za nasa i druga slova? Zasto je pucao DTRS zvuk? Zasto nema DTS dekoder? Zasto su slova mala kod full HD rezolucije? Zasto napokon izlazi serija 2 ako pricamo o savrsenstvu? ZASTO JA SVAKI JBN MESEC MORAM DO WD FORUMA PO NOVI FIRM?

O cemu vi pricate? Vishe sam se zezao oko ovog malog cuda nego oko 2 kompa koji imam u kuci...Slike pusta KATASTROFA! Tuzno! Imam Nikon D80 i sablaznuo sam se od muke koliko ruzno izgleda slika od 23mpix! I mene sad ubedjujete da je to cudo a ja sam ga cackao svaki dan...Za razliku od njega imam instaliranu Vistu Home Premium i pazi cuda sve radi, jedino sam skidao pluginove za ape i flac...

WDTV ima josh puno mana...I vezano za DVD i vezano za DVX, audio zvuk mu je prosek u odnosu na bolje PC kartice...Pustao sma flac preko njega, valjda znam sta pricam...Zvuci 5x gore nego moj Creative Zen Vision!Ali svakako da je dobra masinica jer kosta samo 100 EUR i predvidjena je uglavnom samo za MKV i to radi u principu dobro. ALi ne pravite od necega cudo jer to nije.

Popcorn je druga prica i jeste dobra sprava i nema tu sta da se prica. IMA PROSECAN AUDIO ZVUK, mislim na A100 i A110, testirano... Ali zato cita sve zivo i nezivo, izlazi na net itd...

Ko ne zeli da igra igrice, pusta ape format i radi josh po neke stvari,za njega i jeste PC i nema dalje.

Ali pricati da je HTPC smece to samo zna onaj ko ili ne zna da radi ili ima neke gadne probleme, komplekse, ne znam sta drugo da napisem...

AKo vi imate problema sa drajverima, ne mora da znaci da je nesto smece... Imate bar sada all in one codec pakete i kraj price...

I dajte iskreno da se ova tema zatvori jer nema smisla. Nikog ne vredjam za razliku od Obame koji iako nam je rekao da lupamo nije odgovorio ni na jedno moje pitanje oko WD sprave, update-a softvera itd...JEr nema argumente, bar za WD. :bacanje

Link to comment
Share on other sites

HAjde da orgamizujemo test o C200 pa da vidimo kako stvari stoje... JA verujem da je sjajna sprava i ja je merkam :bacanje

Ali porediti sa PC-em i PS je glupost, to su sve babe i zabe i daj da nastavimo sa konstruktivnom diskusijom ili da se zatvori tema.

Iskreno, jedva cekam da ga vidim i josh vishe cujem audio jer dosad jedino tu nije bio na visini zadatka...

Link to comment
Share on other sites

@borjan:

Ja ti se stvarno izvinjavam ako si stekao utisak da sam rekao da je taj WD TV dobra sprava, ili bilo sta slicno. Sve sto sam ja pokusao reci je da je HTPC koncept los jer se zasniva na PC-u koji je sam po sebi zahtevan... Jedan deo te price se ticao toga zasto ce PC uvek biti los, zbog koncepta kako je napravljen i zasto obama i ja mislimo slicno - vezano za pretpostavljam slicno iskustvo sa big iron-om.

Drugi deo je bio samo pokusaj da objasnim da je nekim ljudima, ukljucujuci mene, lakse da imaju appliance nego HT PC. Znaci, zato sto nam se PC ne svidja, zato sto nas smara, neki od nas mnogo radije ce uzeti dobar appliance nego bilo koji PC. Ja ne koristim WD, koristim PS 3, svestan sam da on i nije tako dobar i svih mana koje on ima. Ne zelim reci ni da je on dobar, ni da je WD dobar. Samo sam zeleo reci da neki ljudi ne zele HT PC iz nekih svojih razloga i zeleli bi da dobiju dobar appliance koji bi radio ne sve, vec ono sto njima treba.

U svakom slucaju jako mi je drago da si sa nama podelio svoja iskustva sa WD-om i probleme koje ti je stvorio. Na osnovu toga ja ga, verovatno, necu ni uzeti u obzir. Mislim da je komentar odlican, svidja mi se i to sto si jasno rekao sta valja a sta ne, svidja mi se i ideja testa za C 200.

Cisto da ne budem nejasan :bacanje. Moja primedba HT PC-u je, ponavljam, konceptualna a ne funkcionalna - i to sto ja necu HT PC u svojoj kuci nema veze ni sa cim sem mojim stavovima i ukusom.

Link to comment
Share on other sites

@borjan:

Ja ti se stvarno izvinjavam ako si stekao utisak da sam rekao da je taj WD TV dobra sprava, ili bilo sta slicno. Sve sto sam ja pokusao reci je da je HTPC koncept los jer se zasniva na PC-u koji je sam po sebi zahtevan... Jedan deo te price se ticao toga zasto ce PC uvek biti los, zbog koncepta kako je napravljen i zasto obama i ja mislimo slicno - vezano za pretpostavljam slicno iskustvo sa big iron-om.

Drugi deo je bio samo pokusaj da objasnim da je nekim ljudima, ukljucujuci mene, lakse da imaju appliance nego HT PC. Znaci, zato sto nam se PC ne svidja, zato sto nas smara, neki od nas mnogo radije ce uzeti dobar appliance nego bilo koji PC. Ja ne koristim WD, koristim PS 3, svestan sam da on i nije tako dobar i svih mana koje on ima. Ne zelim reci ni da je on dobar, ni da je WD dobar. Samo sam zeleo reci da neki ljudi ne zele HT PC iz nekih svojih razloga i zeleli bi da dobiju dobar appliance koji bi radio ne sve, vec ono sto njima treba.

U svakom slucaju jako mi je drago da si sa nama podelio svoja iskustva sa WD-om i probleme koje ti je stvorio. Na osnovu toga ja ga, verovatno, necu ni uzeti u obzir. Mislim da je komentar odlican, svidja mi se i to sto si jasno rekao sta valja a sta ne, svidja mi se i ideja testa za C 200.

Cisto da ne budem nejasan :bacanje. Moja primedba HT PC-u je, ponavljam, konceptualna a ne funkcionalna - i to sto ja necu HT PC u svojoj kuci nema veze ni sa cim sem mojim stavovima i ukusom.

Link to comment
Share on other sites

borjan,

nikad nisam tvrdio da je WDTV savrÅ¡enstvo, Å¡to si se istripovao? samo tvrdim da je to bolji naÄin da se odgleda MKV film, odsluÅ¡a muzika nego preko pc-a. sve ide glatko, lako i kvalitetno, nigde neće iskoÄiti nikakva greÅ¡ka, neće Å¡ticnuti...

i ne znam koji to firmware svakog meseca skidaš? 3 meseca nije izašao novi, a zadnji je doneo izraelski i hindu jezik :wave2

i naravno da će izaći WDTV 2. izaćiće i WDTV 84521 Äisto da ti kažem. nisi valjda mislio da će doživotno biti na WDTV 1 ???

nkrgovic,

jel misliš na kolege iz bivšeg HAND GmbH ?

Link to comment
Share on other sites

borjan,

nikad nisam tvrdio da je WDTV savrÅ¡enstvo, Å¡to si se istripovao? samo tvrdim da je to bolji naÄin da se odgleda MKV film, odsluÅ¡a muzika nego preko pc-a. sve ide glatko, lako i kvalitetno, nigde neće iskoÄiti nikakva greÅ¡ka, neće Å¡ticnuti...

i ne znam koji to firmware svakog meseca skidaš? 3 meseca nije izašao novi, a zadnji je doneo izraelski i hindu jezik :wave2

i naravno da će izaći WDTV 2. izaćiće i WDTV 84521 Äisto da ti kažem. nisi valjda mislio da će doživotno biti na WDTV 1 ???

nkrgovic,

jel misliš na kolege iz bivšeg HAND GmbH ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...