Jump to content


obrati pažnju - C200


obama

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

može.

ali HTPC je smeće, ma kako dobar hardver bio unutra. bućno smeće sa minimum 2 ventialtora, kanta potpuno neprilagoÄ‘ena da ga koristiÅ¡ samo sa daljinskim. o milion drajvera koje treba da updateujeÅ¡ tokom godine da ne priÄam, windows update je tek svoja priÄa. viÅ¡e ćeÅ¡ vremena potroÅ¡iti da ga održavaÅ¡, nego da ga stvarno koristiÅ¡.

o potroÅ¡nji struje i zagaÄ‘ivanju planete tek da ne priÄam.

jednom sam sluÄajno probao da imam HTPC u stanu, iznervirao sam se i prodao ga, preskupo me koÅ¡tao živaca i vremena. HTPC je za sado/mazo ljude. sa WDTV sam 10x zadovoljniji.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam video HTPC, WD player i AZBOX. HTPC je masina za sve. Moze se napraviti da bude ultra tih, meni je sa Q9550 i 8800GT tiho u kucistu samo se treba znati sta napraviti. Driveri su danas za mlatimudiju odlicni i nove verzije donose podrsku za novije tipove igara a WD itekako ne moze da ih pusti. AZBOX je prica za sebe, fenomenalan uredjaj koji je i HD SAT receiver. WD je zgodan jer je mali i jeftiniji od svih ovih, AZBOX je klasa iznad po mogucnostima ali i ceni. HTPC bi ipak bio moj izbor izmedju C200 i kompa jer prikaz slike sa danasnjih grafickih retko koji uredjaj postize.

Lepo je to sto neko vodi racuna o ocuvanju prirode ali reci da HTPC ugrozava planetu je... bzv, najblaze receno. Da, da... struja se pravi odakle... ali postoje mnogo ozbiljnije stvari za resavanje od struje koju potrosi jedan komp. Sto se tice automobila da, to je problem ali eto dolazi vreme elektro-kola, sa mesavinom vodonika i struje :)

Link to comment
Share on other sites

Moj HTPC je potpuno necujan. Upravljam njime u potpunosti daljinksim. Modularan je. Vrlo je ucnikovit. Trosi 20W plafon.

Imao sam i WD i to je pre svega idiot-proof uredjaj koji ne moze da zavrsi posao zahtevnijim korisnicima. Zeni bi ga rado poklonio za 8. Mart.

Ovaj C200 je verovatno mnogo bolja varijanta od WD-a, ali dok ne probam ne mogu da kazem kakav je u odnosu na PC.

Link to comment
Share on other sites

OÅ¡igledno da većinu neinteresuje potroÅ¡nja struje pogotovu kada se radi o 100-200 wati i glupo je o tome i raspravljati kada jedan Å¡poret ili bojler troÅ¡e 10 puta viÅ¡e a svi ih koristimo a verovatno i ti sem ako se netuÅ¡iraÅ¡ hladnom vodom i nejedeÅ¡ konzerve.A Å¡to se tiÄe ureÄ‘aja za reprodukciju multimedije HTPC je apsolutno najbolje reÅ¡enje ,lako ga je nadograditi i softverski i hadverski a ureÄ‘aji koje ti navodiÅ¡ brzo će zastareti i ograniÄeni su samo postojećim funkcijama.

Link to comment
Share on other sites

može.

ali HTPC je smeće, ma kako dobar hardver bio unutra. bućno smeće sa minimum 2 ventialtora, kanta potpuno neprilagoÄ‘ena da ga koristiÅ¡ samo sa daljinskim. o milion drajvera koje treba da updateujeÅ¡ tokom godine da ne priÄam, windows update je tek svoja priÄa. viÅ¡e ćeÅ¡ vremena potroÅ¡iti da ga održavaÅ¡, nego da ga stvarno koristiÅ¡.

o potroÅ¡nji struje i zagaÄ‘ivanju planete tek da ne priÄam.

jednom sam sluÄajno probao da imam HTPC u stanu, iznervirao sam se i prodao ga, preskupo me koÅ¡tao živaca i vremena. HTPC je za sado/mazo ljude. sa WDTV sam 10x zadovoljniji.

Link to comment
Share on other sites

nije, odlazak kolima u takvud stvara mnogo veće zagađenje nego potrošnja od 5wati za WDTV.

tako priÄaÅ¡ jer nemaÅ¡ pojma kakvo je uživanje imati WDTV ili A-110..., pa molim da mi se obraća samo onaj ko je video obe stvarÄice (HTPC | media player)

Link to comment
Share on other sites

Nego, hajde da bidnemo malo konstruktivniji :)

Svaka cast ljudima za WDTV jer osluskuju misljenja ljudi sa foruma i trude se.

Ali o cemu mi pricamo Barace? Svaki put moram da jurim novi drajver za neku podrsku? Onaj crap koji je izashao od WDTV na pocetku nije skoro nista pustao i pucao je u mnogim stvarima. Imao je problemae sa vecinom srt-a, audio i video podrskom, kvalitetnom podrskom za divx, podrskom za nasha ali i druga slova...

I sad ti meni kazesh kako treba da update-jesh HTPC pa je to mucno a ne smeta ti ako to radish za WDTV? NE kapiram te, ali zaista... Josh gore je ako nisi uradio update za WDTV...

Ako je toliko savrsen, zasto onda izlazi serija 2? :)

Link to comment
Share on other sites

ivoludilo,

ne razumem u Äemu je tvoj problem. to Å¡to tebe (i ne samo tebe) ne interesuje koliko Å¡ta troÅ¡i samo pokazuje tvoj mentalitet i graÄ‘ansku kulturu.

i opet, lupaš konstantno, WDTV dobija nove funkcionalnosti sa svakim novim firmware-om.

borjan,

svaki PC je smeće. onog trenutka kada otvoriš film u fullscrenu, i istog trenutka ti se ekran zacrni na 2 sekunde, i windows prijavi da je NV_XXXX.dll imao fatalnu grešku i da je disejblovan i izveštaj poslat... bla bla bla. pa onda ajde na nvidia sajt, skini novi drajver, skini stari, isntaliraj novi, podesi ponovo ...

sa svakim PC-jem se boriÅ¡ konstantno. uvek neÅ¡to ÄeprkaÅ¡, neÅ¡to instaliraÅ¡, guglaÅ¡ za reÅ¡enje problema, baguje...

dok media playeri tako fantastiÄno funkcioniÅ¡u i rade. samo sam saÄekao malo za srpske karaktere, sve MKV filmove perfektno puÅ¡ta, sa zvukom boljim nego pc-a, Å¡to je i logiÄno, toslink vs bakar sa kineskim džekovima.

Å¡to se tiÄe daljinskog, ÄoveÄe, nisam rekao da ne postoji daljinski za pc.

priÄam o tome da za pc NE MOŽEÅ  SVE, ali apsolutno sve, da uradiÅ¡ sa daljinskim. ne želim da taknem miÅ¡/tast.

pantaNS, borjan, Zvukoljub,

niste mogli nešto pametno da napšete, nego da lupetate gluposti?

Link to comment
Share on other sites

Koristim Win 7, BSPlayer Pro, K-Lite Mega na Q9550, 8800GT, X-Fi Platinum i X38 DQ6 i ne pamtim kada sam u zadnjih nekoliko god imao problema tog tipa da nesto nece da se pusti. Volim da redovno updatujem sistem pa svaki noviji driver ili verziju programa uredno instaliram. Ne secam se kad se sistem ili program zablokirao ili bilo koji problem pri mlatimudiji a jos manje pri nekom izbiljnijem radu (mreze, simulacije i sl), cak mi i igre rade odlicno sto je najkriticnije. Sto se tice primedbe da PC ne radi posao kako treba gresku mogu traziti samo u ne-konfigurisanju sistema kako treba.

Sto se tice daljinskog, imam uz X-Fi Platinum daljinski koji uz pomoc programa Inteli remote i sl moze da se potpuno konfigurise i dovede do savrsenstva. Ipak, meni je zgodnije (pa kako god ovo zvucalo) da koristim misa i tastaturu za sve :)

Link to comment
Share on other sites

@obama

Čekaj malo, ti kao da imaš procenat od prodaje WDTVa... Iz onoga što si napisao jasno je da imaš veoma negativna iskustva sa PCjem. Mogu jedino da ti predložim da promeniš osobu koja ti servisira računar, jer to nikako nije jedini način na koji PC može da funkcioniše. Ništa od onoga što si opisao se ne dešava na mom računaru: ne izbacuje fatality, ne baguje, ne čeprkam ništa (a pritom ga NE održavam, u smislu fanatično-ritualnog apdejtovanja sa vX.0.0.1 na vX.0.0.2).

Drugo, ne vidim u čemu je razlika između apdejtovanja PCja i apdejtovanja WDTWa? Btw, ne moraš da skidaš stare drajvere da bi instalirao nove, osim ako nisi menjao hardver.

Treće, ja pomoću daljinskog otvaram željeni plejer, biram fajl, titlove, veličinu prozora itd. A ako misliš na funkcionalnost u apsolutnom smislu - u pravu si. Pomoću daljinskog ne mogu sve: ne mogu da prčkam po registru, ne mogu da pingujem itd.

Četvrto, u vezi sa lupanjem gluposti, drago mi je da sam u dobrom društvu.

Link to comment
Share on other sites

ivoludilo,

ne razumem u Äemu je tvoj problem. to Å¡to tebe (i ne samo tebe) ne interesuje koliko Å¡ta troÅ¡i samo pokazuje tvoj mentalitet i graÄ‘ansku kulturu.

i opet, lupaš konstantno, WDTV dobija nove funkcionalnosti sa svakim novim firmware-om.

borjan,

svaki PC je smeće. onog trenutka kada otvoriš film u fullscrenu, i istog trenutka ti se ekran zacrni na 2 sekunde, i windows prijavi da je NV_XXXX.dll imao fatalnu grešku i da je disejblovan i izveštaj poslat... bla bla bla. pa onda ajde na nvidia sajt, skini novi drajver, skini stari, isntaliraj novi, podesi ponovo ...

sa svakim PC-jem se boriÅ¡ konstantno. uvek neÅ¡to ÄeprkaÅ¡, neÅ¡to instaliraÅ¡, guglaÅ¡ za reÅ¡enje problema, baguje...

dok media playeri tako fantastiÄno funkcioniÅ¡u i rade. samo sam saÄekao malo za srpske karaktere, sve MKV filmove perfektno puÅ¡ta, sa zvukom boljim nego pc-a, Å¡to je i logiÄno, toslink vs bakar sa kineskim džekovima.

Å¡to se tiÄe daljinskog, ÄoveÄe, nisam rekao da ne postoji daljinski za pc.

priÄam o tome da za pc NE MOŽEÅ  SVE, ali apsolutno sve, da uradiÅ¡ sa daljinskim. ne želim da taknem miÅ¡/tast.

pantaNS, borjan, Zvukoljub,

niste mogli nešto pametno da napšete, nego da lupetate gluposti?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...