Jump to content

Sony SS F5

Recommended Posts

Pa dobro ljudi znam da je 100e malo ali sta da radim kad mi je toliki budzet :D

Nego, ima li ko kakav komentar na zvucnike iz oglasa, tj teme?!

Te kutije nikada nisam slusao, ali bi ti iskreno savetovao da, za taj budzet, ipak razmislis o bookshelf kutijama. Ma kolika da ti je soba, pazljivim pozicioniranjem bookshelfa mozes, u samom sweet spotu dobiti pristojan zvuk.

Jednostavno, podnostojeci trosistemac, za te pare, a da jos nesto i valja mi deluje da ces tesko naci... Neke male kutije, mozda i mogu da se proberu, cak ima i par novih koje bi mozda dosle u obzir...

Ja inace vise cenim podnostojece kutije, ali ne moze bas za te pare :cheers. Ako zelis da postignes kvalitet reprodukcije, mislim da su manje kutije mnogo ekonomicnije resenje.

Sta ti je to bookshelf kutije? Daj neki predlog za iste

Na koje nove si mislio u tom cenovnom rangu?

Bookshelf su "regalske" kutije :D. Male kutije, za na stalke. S'tim da stalke mozda mozes i da napravis/improvizujes... Za te pare, nove, recimo neki Epos ELS3 / ELS 8, onda Wharfedale Diamond 9.1, Monitor Audio BR 2... to je, valjda, sve oko 100 EUR, mozda malo vise... nemam nikakav cenovnik pri sebi.

To su nove kutije naravno, ne pratim nesto polovno trziste. Sad, nov podnostojeci zvucik za te pare neces naci, a pogotovo ne neki koji svira u klasi ovih. Ako gledas polovne, ima i polovnih bookshelfa, pa i tu mozes da se malo bacis u razgledanje. Mislim da su bile neke Tannoy za bas tako neke pare na oglasima, pa mozes da vidis/cujes to, ako se dogovoris sa prodavcem, a verovatno bi ti i neko sa foruma mogao pomoci komentarom...

Ljudi, hvala vam puno na savetima i predlozima, ali ipak meni se svidjaju podnostojeci, jer imam predrasude prema malim zvucnicima, nekako mi deluju neozbiljno, decije :cheers naravno, takodje mi se vise svidja izgled vecih zvucnika i bolje bi mi se uklopio u sobu. Jedini koji bi dobro dosli ako neko ima polovne to su M33i ili neki od slicnih misiona :D onda ostaje laksi deo posla da uradim postolja. Mada nada zadnja umire da cu ipak naci neke solidne trosistemce za stotinak evra. Znam da je to tesko, ali razumite me da nisam neki veliki audofil i da sam trenutno zadovoljan i sa 5.1 Geniusom -

http://www.itsvet.com/proizvod/genius-sw-5.1-5005/comp_tehn_speakers/41/771' rel="external nofollow">

Jedno je biti totalni laik, a sasvim druga zajebavati ljude koji se trude da ti pomognu. Vec mesecima tu nesto KAO kupujes , postavio si milion nekih pitanja i idalje ih ponavljas samo malo preformulisana. Za ono sto ja mislim da su tvoji kriterijumi kupi bilo sta prikaci na bilo sta i bices zadovoljan.

Jedno je biti totalni laik, a sasvim druga zajebavati ljude koji se trude da ti pomognu. Vec mesecima tu nesto KAO kupujes , postavio si milion nekih pitanja i idalje ih ponavljas samo malo preformulisana. Za ono sto ja mislim da su tvoji kriterijumi kupi bilo sta prikaci na bilo sta i bices zadovoljan.

Ajde da zavrÅ¡imo ovu priÄu,već jednom...

Kakav Tanoy mx-1...???

Ako Äovek želi to Å¡to želi,onda je mali Tanoy sve samo ne ono Å¡to mu treba !!!

Elem...Sony ss-f5 ES(da,da...ES !!!) je odliÄna kutija,koÅ¡tala svojevremeno 1600 do 2000 deem zavisno od finiÅ¡a.SluÅ¡ao sam svojevremeno jaÄi model ss-f7es i mali Tannoy tu nema Å¡ta da radi...

Ipak,malo napomena nije na odmet :

-kutije su komoresione,što je dobro jer se lakše pozicioniraju u sobi

-na 4 ohm-a su,Å¡to nije loÅ¡e samo po sebi,ali traži ozbiljnije pojaÄalo(Äitaj skuplje)

-na priloženim slikama mrežica nije kao na kutijama koje sam sluÅ¡ao,ovde na slikama je platno a udrugom slućaju perforina vrlo laka,ali Ävrsta metalna mrežica.Ta razlika mi ne svidja...!!!

Ti Sony ss-f5 zvucnici traze ozbiljnije pojacalo da bi radili kako treba ( kao sto je vec napomenuto ). A i nesto mi sumnjivo izgledaju ( i to je vec napomenuto). Dakle, sve i da t. laik kupi te zvucnike, trebacu mu bar jos min. 200 eur za neko iole pristojno polovno pojacalo da ih potera.

Ova serija Sonyija za razliku od vecine sonijevih kutija odlicno svira i za tri klase je bolja od igracaka koju ti preporucuju,

drugo, u redu je da ljudi daju svoja misljenja ali nije u redu da preporucuju nesto sto nisu imali i slusali vec se

oslanjaju na price drugih *(ne mislim na nikoga konkretno), a trece, neko se naslusa muzike i za manje od 100e za

razliku od nekih drugih koli celog zivota sklapaju sistem i nikad ga ne zavrse.

Ovi Soniji su za pojacala od 40/60 vati i mislim da su oko 70/80rsma. Ako je naznacena veca snaga to je ili

muzicka ili po DINu. Polovne kvalitetne kutije su za mene uvek bolja kupovina od novih jeftinih (za nove vrhunske

nikad nisam imao para) ali moras da imas iskustva ili da povedes nekog ko se razume, kad kupujes polovno,

jer su kutije cesto motane, menjani zvucnici neodgovarajucim, nabudzeni visokotonci itd..........

Ajde da zavrÅ¡imo ovu priÄu,već jednom...

Kakav Tanoy mx-1...???

Ako Äovek želi to Å¡to želi,onda je mali Tanoy sve samo ne ono Å¡to mu treba !!!

Elem...Sony ss-f5 ES(da,da...ES !!!) je odliÄna kutija,koÅ¡tala svojevremeno 1600 do 2000 deem zavisno od finiÅ¡a.SluÅ¡ao sam svojevremeno jaÄi model ss-f7es i mali Tannoy tu nema Å¡ta da radi...

Ipak,malo napomena nije na odmet :

-kutije su komoresione,što je dobro jer se lakše pozicioniraju u sobi

-na 4 ohm-a su,Å¡to nije loÅ¡e samo po sebi,ali traži ozbiljnije pojaÄalo(Äitaj skuplje)

-na priloženim slikama mrežica nije kao na kutijama koje sam sluÅ¡ao,ovde na slikama je platno a udrugom slućaju perforina vrlo laka,ali Ävrsta metalna mrežica.Ta razlika mi ne svidja...!!!

Ova serija Sonyija za razliku od vecine sonijevih kutija odlicno svira i za tri klase je bolja od igracaka koju ti preporucuju,

drugo, u redu je da ljudi daju svoja misljenja ali nije u redu da preporucuju nesto sto nisu imali i slusali vec se

oslanjaju na price drugih *(ne mislim na nikoga konkretno), a trece, neko se naslusa muzike i za manje od 100e za

Dragi komsija i ostali: Ja nisam rekao da su to lose kutije. Rekao sam da je kod nas tesko naci dobre podnostojece kutije za te pare, makar i polovne. Mozda su ove kutije kada su bile nove i bile jako dobre, ali zasto ih onda neko prodaje za 5% cene? Ako covek kupuje prvi put i ne razume se u to da li ce on umeti da proceni da li je tu sve u redu? Da li vam je to palo na pamet? Da li je pametno da spuca svoj budzet u nesto polovno sto prodaje neko koga ne poznaje, za robu u koju se ne razume?

Naravno hvala i svima drugima na pomoci, ali verovatno cu posle ovakvih saznanja odustati od kupovine istih(meni je takodje nesto sumnjivo sa tim kutijama).

Zao mi je sto cu morati ponovo da postavim neka pitanja, da maltretiram uvazenog clana Filipeskua, ali ako mu se ne svide buduca moja pitanja, predlazem mu da malo odmori prstice, iskulira, da ne bih morao da pribegavam radikalnijim metodama umirivanja. Ovo nije pretnja, da ne pomisle uvazeni administratori vec samo upozorenje, jer mesto clanovima kao sto je Filipesku nije na stranici za pocetnike i zato ga molim da prestane da nas maltretira sa svojim stavovima i licemernim komentarima. Tome ovde nije mesto a ako admini ne znaju kako da rese problem sa ovakvim clanovima rad sam da im pomognem

Ovi Soniji su za pojacala od 40/60 vati i mislim da su oko 70/80rsma. Ako je naznacena veca snaga to je ili

muzicka ili po DINu. Polovne kvalitetne kutije su za mene uvek bolja kupovina od novih jeftinih (za nove vrhunske

nikad nisam imao para) ali moras da imas iskustva ili da povedes nekog ko se razume, kad kupujes polovno,

jer su kutije cesto motane, menjani zvucnici neodgovarajucim, nabudzeni visokotonci itd..........

Naravno hvala i svima drugima na pomoci, ali verovatno cu posle ovakvih saznanja odustati od kupovine istih(meni je takodje nesto sumnjivo sa tim kutijama).

Zao mi je sto cu morati ponovo da postavim neka pitanja, da maltretiram uvazenog clana Filipeskua, ali ako mu se ne svide buduca moja pitanja, predlazem mu da malo odmori prstice, iskulira, da ne bih morao da pribegavam radikalnijim metodama umirivanja. Ovo nije pretnja, da ne pomisle uvazeni administratori vec samo upozorenje, jer mesto clanovima kao sto je Filipesku nije na stranici za pocetnike i zato ga molim da prestane da nas maltretira sa svojim stavovima i licemernim komentarima. Tome ovde nije mesto a ako admini ne znaju kako da rese problem sa ovakvim clanovima rad sam da im pomognem

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...