Jump to content


VINTAGE DREAMS...


accuphase

Recommended Posts

  • Replies 547
  • Created
  • Last Reply

Na kupujemprodajem su se pojavila dva Sony-a

Sony TC-K890ES http://www.kupujemprodajem.com/Sony-TC- ... -oglas.htm (oglasen i na forumu)

Sta mislite o ova dva deka. Nesto razmisljam da kupim neki od njih (uhvatilo me neko ludilo pa bacam pare na gluposti :oops: ). Prvo sam mislio da kupim neki jeftini autoreversni dek, za malo zescu eksploataciju, a posle su mi se ovi ucinili zanimljivi.

Link to comment
Share on other sites

Svi Sony Es dekovi su oduvek bili ozbiljne mašine...

E sad,ima li razlike ???

Naravno,u ovom sluÄaju otprilike,kao recimo izmedju Sony xx5 i xx7 ES serije cd-plejera...

To naravno ne znaÄi da ne valjaju modeli tc-k890es ili Äak tc-k790es,već da je jednostavno model tc-k990es najbolji i da u najvećoj meri ima neÅ¡to Å¡to bi se moglo nazvati "audiofilska reprodukcija".

Uostalom,i "od boljeg ima bolje"...na Japanskom tržiÅ¡tu su postojale super vezije najjaÄih modela !!!

Link to comment
Share on other sites

Sigurno vredi, ali nazalost je brzo ostisao, dok sam se ja premisljao. Pojavio se TC-K950ES ali po ceni od 120eura, medjutim ne daju mi se bas te pare, ionako mi treba neki jeftiniji, a solidan dek za reprodukciju, da vrti kasete, malo da sacuvam ovaj JVC.

Link to comment
Share on other sites

Sigurno vredi, ali nazalost je brzo ostisao, dok sam se ja premisljao. Pojavio se TC-K950ES ali po ceni od 120eura, medjutim ne daju mi se bas te pare, ionako mi treba neki jeftiniji, a solidan dek za reprodukciju, da vrti kasete, malo da sacuvam ovaj JVC.
Link to comment
Share on other sites

Potpisujem. Imam ga i sada i stvarno je dobar a izgleda mocno. Jedina mana, tasteri su mlitavi na dodir kao da se ne radi o vrhunskoj masini. Ja zato moj koristim iskljucivo sa daljinskim. Ako taj nema daljinac, oboriti cenu za cenu univerzalnog daljinca firme Sony.

Inace, to "drvo" je zivi q ali se ljudi pale na njega. Iverica presvucena furnirom, za koji cak nisam siguran da nije od plastike. To nije palisander kao Tandberg ili B&0. Ko nema celu ES liniju, moze komotno i bez "drvenih" stranica. Za razliku para ja bih uvek pre sam napravio bocne stranice od javora ili nekog drugog antirezonantnog drveta.

Link to comment
Share on other sites

Da ne zaboravim, video sam juce da JVC TD-V1010 ima diskretne glave za snimanje i reprodukciju. One su veoma blizu jedna drugoj ali se jasno vidi prorez kroz koji moze da prodje svetlost. Vesanje glava je famozno, izbrojao sam nekih 8 zavrtnja, moram da vidim u servisnom uputstvu cemu sluze.

A TC-K950 se pojavio juce na kupujemprodajem.com za 100 evra. Sada je pravo vreme za kupovinu jevtinih stvari - odmori krecu i nema puno kupaca.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uhapsio 950 ES sa oglasa u petak. Ceo vikend sam proveo slusajuci moje stare kasete (neke su snimljene pre 25 godina) koje jos uvek super sviraju.

Dek nisam imao sigurno 15 godina tako da je ovo sve za mene sada pravi ritual. Inace sam uvek imao dekove firme Sony, ciji sam veliki fan, a i ostatak sistema

je skoro uvek bio Sony. Ako se pojavi neki primerak TC-K950es sa drvenim koricama i u perfektnom stanju, molim cenjene forumase da me smesta izveste.

Unapred se zahvaljujem i sve vas pozdravljam. :)

p.s.: ovakve price su moja dusevna hrana.

Ziveli ! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Nakamichi Dragon je od 1989 godine od kako sam ga prvi put ugledao u katalogu moj san(onaj Nakamichi katalog u obliku pravougaonika,gde pored Dragona odmah desno stoji cr-7e).Veliko hvala mom cenjenom kolegi i drugu ZoranuBG koji mi je svog Dragona velikodusno ustupio na koriscenje i samim tim pomogao da ostvarim svoj najveci dekovski san :):cheers .Imao sam dosad 124 deka(pre Dragona),ali imati Dragona je ipak nesto posebno :roll: .

post-3062-128510846433_thumb.jpg

post-3062-128510846433_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...