Jump to content


VINTAGE DREAMS...


accuphase

Recommended Posts

  • Replies 547
  • Created
  • Last Reply

Optonica... ma da, procesor, kako da ne... :D

Tada je bilo cudo sto dek moze da se programira kao CD danas - po kom redu da pusti pesme pa su se ovi u Sharpu lozili na to.

A evo prodat je JVC DD9 za 30 EUR. Koliko vidim, jedina mana tog deka je sto nema dvostruki capstan....

Link to comment
Share on other sites

Ево мало у вези фамозних ВУ-ППМ.

ww.thevintageknob.org/VFET/TAN8550/TAN8550.html

Имао Ñам тај појачавач, и одлично раде, поготову у Ñоби Ñа пригушеним Ñветлом.

МиÑлим да је Сони раније применио ту методу индикације!

:D зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

Ja sam od skora postao vlasnik JVC TD-V621 (kupljeno od clana ovoga foruma), stvarno dobra masina. Kad je stigao, nije hteo da snima, tj. da brise traku, ali posle toga je odjedanput proradio. Stvarno cudno. Sada mi je na pameti da nabavim jos jedan JVC toliko mi se svideo, cisto za rezervu. Yamaha, Sansui i Sharp koji sam ranije imao nisu mu ni prici.

Link to comment
Share on other sites

Alpine AL-80 koristi stariju verziju displeja koji je patentirao Sony - sa rotacionim ogledalom. Kasnije je Sondza koristio LCD. Dobro izgleda ali je ugao vidljivosti mali.

U vezi JVC dekova, imao sam TDV711, onaj ispod 1010, nadam se da nisam omasio oznaku. Odlicno zamisljen dek ali zvucno nije u klasi najvecih igraca - osetilo se da se muci sa detaljima na visokim, ne u smislu da ne valjaju, vec da su bolji kod Sony TCK970/990 ili TCKA6ES, Alpina, Nakova itd. Nije imao ni tu toplinu. Testirano na Meridian preampu i Revox B790 gramofonu. U to vreme imao sam i Dragona, Z6000, B215 (pre jedno 5-6 godina) i on nije imao sta da trazi pored njih. Solidan, vrlo dobar, ali ne i odlican. Kupljen od danasnjeg clana foruma, stanje 10/10.

Ne kazem ovo da bi ispalo kako JVC ne valja - odlican je ali u klasi cene kojoj je pripadao.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna (možda šćepo) razliku imeđu dekova

JVC TD-V66

http://wegavision.pytalhost.com/jvc87/jvc05.jpg

i

JVC KD-V6

http://wegavision.pytalhost.com/jvc82/jvc21.jpg

Šta može šćepan da mi kaže u koju klasu spadaju ovi dekovi, kada su proizvedeni,

kakva je mehanika, kvalitet zvuka, koliko su koštali novi itd...

Po spoljaÅ¡njem izgledu su mi 99% identiÄni.

Pitam jer jedan poznanik ga prodaje za 50€. Da li je to ok cena za dobro oÄuvanog?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Che Guevara.Taj dek po mom misljenju vredi 50 evra.Isto kao i sto je moj cenjeni kolega ZoranBG opisao td-v711 sto se tice visokih tonova,ista stvar.Nov td-v66 je u trenutku pojave kostao 1200 dm(Izvor:Audio),da bi ubrzo cena pala na 900 dm(izvor:Stereo).Kd-v6 je takodje kostao 900 dm(izvor:HiFi Vision),uz njega su tad preporucivali kasete TDK sa-x i Maxell mx.U Stereo-u je td-v 711(kostao 1000 dm) bio bolje ocenjen od td-v66.

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem na svoj prethodni post.JVC kd-v6 i td-v66 su bili isto ocenjeni u Nemackom Stereo-u,isto su i kostali u Stereo-u(po 900 dm),s'tim da je td-v66 noviji.Generalno u Stereo-u su bili prosecno ocenjeni(oba modela),u Stereoplay-u ispod svoje klase(kd-v6),a u Audio-u je(gde je bio najbolje ocenjen) td-v 66 svrstan u klasu sa Nakamichi-jem rx-202e,Akai-jem gx-r88 i Denon-om dr-m30hx...U Hifi vision-u je kd-v 6 bio solidno ocenjen(ispod Akai-ja gx-r88 i Hitachi-ja d-909).Vizuelno prelepi dekovi na kojima dominira predivan displej.Nema kalibraciju,nema ni bias,nemoj da te zavara dugme call(to nije dugme za kalibraciju vec ono sluzi za odziv pikova na displeju,da digitalno na displeju pokaze decibelazu ako prelazi 0 db).Generalno jako korektne izrade(tu se primeti cena kojoj su pripadali).Bolji izbor su td-v1010 i 1050(ali su i skuplji).Cena od 100 evra za td-v1010 je sasvim korektna.

Link to comment
Share on other sites

Moj konj za trku :oops:

Izuzetno uradjen dek, nema idlera vec zupcanike i verovatno filc kvacilo, nisam rasklapao mehaniku do sitnih crevaca.

Audio sekcija kompletno oklopljuna, pot za jacinu snimanja na zadnjoj strani uredjaja sa osovinom do prednjeg panela.

Koliko sam gledao servisno uputstvo i objasnjenje za stelovanje glava, tu je fora sa diskretnim glavama, snimanje i reprodukcija nisu u sendvicu vec dozvoljavaju zasebno stelovanje, nesto kao kod Naka, to bi trebalo da ima i 1010.

Zvucno jako dobar dek, ispod Dragona a iznad GX-95.

Imaju jednu manu od koje je i moj primerak bolovao pa je kupljen jeftino.

Elem, inzinjeri su precenili mogucnost jednog kondenzatora na plocici koja tera DD motor i stavili 16V smd na radni napon od 12-13V i on je bio probio. Isti kvar sam nasao na netu, isti model uredjaja.

Ubacio 35V i za svaki slucaj promenio cip kontroler, sve za 300 din i sada sam bez brige.

Evo link od tada http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=7100

Pozdrav

Sandro

post-1846-12851084314_thumb.jpg

post-1846-128510843155_thumb.jpg

post-1846-128510843167_thumb.jpg

post-1846-128510843179_thumb.jpg

post-1846-12851084314_thumb.jpg

post-1846-128510843155_thumb.jpg

post-1846-128510843167_thumb.jpg

post-1846-128510843179_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...