Jump to content


VINTAGE DREAMS...


accuphase

Recommended Posts

  • Replies 547
  • Created
  • Last Reply

Negde sam proÄitao da je Nakamichi 1000 zxl sem Å¡to je proglaÅ¡en za najbolji Nakamichi dek svih vremena(Å¡to će reći i najbolji dek generalno),napravljen u samo 1000 primeraka.

Njegova kataloÅ¡ka cena na USA tržiÅ¡tu(iz 1981 godine) od 3800 $ ga takodje Äini i najskuplim dekom svih vremena,sem naravno Äuvene gold(LIMITED) verzije koja je koÅ¡tala neÄuvenih 6000 $ i napravljena,po nekim izvorima u seriji od samo 50 komada !!!

Modeli 700 zxl i 700 zxe su koštali respektivno 3000 $ odnosno 2400 $...

Kolika je stvarna razlika u modelima 1000 zxl/700 zxl,jer koliko vidim sem razliÄitog dizajna,sve ostalo je viÅ¡e-manje na istoj ravni ???

Ima li srećnika sa foruma,koji su imali tu Äast da posluÅ¡aju ili makar vide modele serije 1000/700...

Link to comment
Share on other sites

Covek iz B&W koji je drzao servis Nakamichija (oni su ih zastupali u Britaniji) je rekao da su po njemu Dragon i CR7 zvucno bolji dekovi od 1000ZXL - meni deluje neverovatno, ali covek sigurno zna. Mislim da StevePan cak ima taj isecak iz novina.

Usput, ne secam se da sam video da bilo koji servis Nakamichi-ja radi 1000ZXL i 700ZXL, verovatno su uzasno komplikovani. Mehanika je druge generacije (u odnosu na 1000/700 gde je prva) ali je elektronika verovatno strah i trepet.

Link to comment
Share on other sites

bas me interesuje da li ce da ga proda kako je zamislio

najnovija vijest je sljedeca

Nakamichi ponovo pokrece proizvodnju starih modela,bice ih u ne tako ogranicenoj ponudi i po povoljnim cijenama

retro je u modi i traka se vraca

eto jedna mala prvoaprilska,za istinske ljubitelje

Link to comment
Share on other sites

bas me interesuje koliko bi kostao danas jedan nov nakamichi,recimo dragon ili neki drugi

ima li neko da bi znao izracunati

npr ako bi bio oko 1500-2000 evra nov stvarno bi se bacio na muke

al eto nema

sto ti je nekad zajebancija

ne znam kako bi to nazvao

kad je bilo nije se imalo

sad kad bi se mozda nekako moglo,nema

Link to comment
Share on other sites

Sta reci o ceni Dragona danas sem da bi bila izuzetno visoka(ali koliko god da kosta vredi),1995 u Engleskoj je kostao 2350 funti(izvor What hifi).Nakamichi dr-10 njihov zadnji troglavi dek koji su imali je kostao 1999/2000 godine,2500 dm a po kvalitetu sumnjam da je bolji od dr-1(2000 dm) i dr-2(1400dm) iz prve polovine '90-ih i usli su u drugu polovinu.Mislim da se skok cene odrazio na dr-10,kao i proizvodnja manjih serija.Nakamichi 1000 zxl je kostao 7500 dm+dolby c procesor za njega koji se dokupljivao 1000 dm.700 zxl je bio 6700 dm.1000zxl Zlatna verzija je bila duplo skuplja od crne verzije.Koliko bi danas 1000zxl kostao nov ne znam,ali sigurno jako mnogo.

Link to comment
Share on other sites

Kada smo se već zapriÄali...da pomenemo i ovo...

NAKAMICHI DRAGON vs NAKAMICHI CR-7,uz svesno zanemarivanje Äinjenice o dragonovoj prednosti zbog posedavanja auto-azimut sistema.

Uzgred,nisam probao ali me živo interesuje da li je AIWA xk-9000s dostojan partner pomenutim plemićima dekovskog roda ???

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod XK-S9000, ceka me jedna da je sredim... javicu utiske.

Trenutno radim na ovom deku - izuzetno inzenjerski odradjena masina, oni iz Naka ili Pionira su mogli malo da im dodju u goste pa da vide kako da naprave dek koji kasnije neko treba i da odrzava...

A cena... bila je 2.500 DEM u Evropi a u Japanu 10% niza od 680ZX

http://k-nisi.hp.infoseek.co.jp/rt-9.html' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

Sharp... ali top Optonica :D.

Nemoj sad da me razocaravas... kako nema kalibraciji bias-a? Pogledaj bolje prednju plocu - ima preklopnik i dvostruko dugme level/bias plus DVANAEST trimera sa strane (slicno kao Z6000) za L/R level (8 komada) i bias (4) - to se ne vidi na slici.

Mehanika mislim da ima neke dve kile... izmericu je kada sve zavrsim.

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod XK-S9000, ceka me jedna da je sredim... javicu utiske.

Trenutno radim na ovom deku - izuzetno inzenjerski odradjena masina, oni iz Naka ili Pionira su mogli malo da im dodju u goste pa da vide kako da naprave dek koji kasnije neko treba i da odrzava...

A cena... bila je 2.500 DEM u Evropi a u Japanu 10% niza od 680ZX

http://k-nisi.hp.infoseek.co.jp/rt-9.html' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

Kada smo se već zapriÄali...da pomenemo i ovo...

NAKAMICHI DRAGON vs NAKAMICHI CR-7,uz svesno zanemarivanje Äinjenice o dragonovoj prednosti zbog posedavanja auto-azimut sistema.

Uzgred,nisam probao ali me živo interesuje da li je AIWA xk-9000s dostojan partner pomenutim plemićima dekovskog roda ???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...