Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

Juce u toku dana sam poslao mail na kontakt adresu (sa FTA sajta) sa par pitanja ali nikakvog odgovora... :ruganje

Puno uspeha!

Pozdrav

Prvo izvinjenje ,imamo problema sa postom na FTA sajtu, bice Vam ogovoreno u najkracem mogucem roku.

Hvala

Pozdrav :D

Link to comment
Share on other sites

Kvalitetan kabl (ne mislim na strujni, vec audio) uvek mora da da poboljsanje u odnosu na los kabl. Ako vam se vise svidja kako svira los kabl, vas sistem mozda ima problem koji je kvalitetan kabl istakao.

Nije sve u matematici i fizici, ali veliki deo toga jeste. Vise od 100pF na interkonekcijskom kablu vec pocinje da "muti". Napravite dva kabla sa istim LCR vrednostima, a od razlicitih materijala i razlicitih geometrija, i svirace identicno.

I ne slazem se da kada dajem velike pare za kabl, sve sto treba je da svira "drugacije".

"drugacije" MORA da znaci i bolje, inace kabl nije dobar.

Link to comment
Share on other sites

Sistem mora da radi ujednaceno po svim frekvencijama ,kablovi nisu tonske kontrole sa pojacala, pa da njima shtelujes zvuk.A za to ti je potreban dug put, da bi dobio takav, ujednacen, zvuk u svojoj sobi.

rece covek koji je poceo sa time da su kablovi pasivni filter. sta je pasivni filter u praksi nego tonska kontrola?!

kablovi ne treba da budu tonska kontrola ali su takvi retki - i upravo se vudu i madjikorama sa kablovima zasniva na tome da se ponasaju kao tonska kontrola pa onda naivni slusalac skine gace kada mu kabl ispegla dominantno midrange zvuk loudness efektom i tome slicno.

ma znate sve....

Link to comment
Share on other sites

ZnaÄi, ako naÄ‘eÅ¡ sliÄno ili bolje za 5%, to ne valja... Mislim da je primena bilo kakvih procenata kod reÅ¡avanja ovog problema besmislena.

Slazhem se.. ali treba nacji ili makar imati volju da se trazhi.... primena procenata je u hifi besmislena ako se uzme takav stav.

Ja pravim sam svoj audio sistem, koliko bi me izashlo da sam kupio to u radnji ? 3xF5, lightspeed preamp, prepravke na m-audio i Cabridge DAC-u? sve zajedno je koshtalo malo u odnosu na vrednost i kvalitet proizvoda (sonichno ne vizuelno) i sta sad... treba da povezhem zicom sa buvljaka i takvom strujnom letvom zato shto je sve ostalo jeftino ili da ulozhim novac u kablove da izvuchem maximum iz napravljenog?

Link to comment
Share on other sites

i sta sad... treba da povezhem zicom sa buvljaka i takvom strujnom letvom zato shto je sve ostalo jeftino ili da ulozhim novac u kablove da izvuchem maximum iz napravljenog?

Uloži u znanje. Tada ćeš osim uštede na mnogim mestima u sistemu, a ulaganjima na važnijim mestima, dobiti i bonus - smejat ćeš se raznim stvarima u audiu.

Link to comment
Share on other sites

Slazhem se.. ali treba nacji ili makar imati volju da se trazhi.... primena procenata je u hifi besmislena ako se uzme takav stav.

Ja pravim sam svoj audio sistem, koliko bi me izashlo da sam kupio to u radnji ? 3xF5, lightspeed preamp, prepravke na m-audio i Cabridge DAC-u? sve zajedno je koshtalo malo u odnosu na vrednost i kvalitet proizvoda (sonichno ne vizuelno) i sta sad... treba da povezhem zicom sa buvljaka i takvom strujnom letvom zato shto je sve ostalo jeftino ili da ulozhim novac u kablove da izvuchem maximum iz napravljenog?

:ruganje Sunce se radja...

Link to comment
Share on other sites

rece covek koji je poceo sa time da su kablovi pasivni filter. sta je pasivni filter u praksi nego tonska kontrola?!

kablovi ne treba da budu tonska kontrola ali su takvi retki - i upravo se vudu i madjikorama sa kablovima zasniva na tome da se ponasaju kao tonska kontrola pa onda naivni slusalac skine gace kada mu kabl ispegla dominantno midrange zvuk loudness efektom i tome slicno.

ma znate sve....

Link to comment
Share on other sites

Sistem mora da radi ujednaceno po svim frekvencijama ,kablovi nisu tonske kontrole sa pojacala, pa da njima shtelujes zvuk.A za to ti je potreban dug put, da bi dobio takav, ujednacen, zvuk u svojoj sobi.

rece covek koji je poceo sa time da su kablovi pasivni filter. sta je pasivni filter u praksi nego tonska kontrola?!

kablovi ne treba da budu tonska kontrola ali su takvi retki - i upravo se vudu i madjikorama sa kablovima zasniva na tome da se ponasaju kao tonska kontrola pa onda naivni slusalac skine gace kada mu kabl ispegla dominantno midrange zvuk loudness efektom i tome slicno.

ma znate sve....

Opa nismo puno nervozni a nesto i znamo...

Tacno takvi su retki i mnoooogo skupi

A zasto slusalac ima" dominantno midrange zvuk" ?

Pomalo me podseća na apsurdnu situaciju kada puÅ¡aÄ, svestan Å¡tetnosti puÅ¡enja, kupuje skuplje pa joÅ¡ skuplje cigarete koje sadrže manje i joÅ¡ manje nikotina i katrana. :ruganje

A vidjao sam i kako se takve bolesti zavisnosti završavaju. Mislim na varijantu happy end-a.

Link to comment
Share on other sites

Ova tema se poprilicno udaljila od onoga kako je pocela i sad obradjuje jedan psiholoski fenomen kod prosecnog audiofila, a to je da je napredak u zvuku moguc samo kroz kupovinu sve skupljih komponenti, u ovom slucaju kablova. To se desava kad audiofil ima visak para, sujete, a manjak znanja, sluha i razuma. Sistem se najcesce moze unaprediti uz malo strpljenja, znanja i zdravog pristupa problematici. Ja sam pre par meseci promenio komplet sistem, koji je sad vise od dva puta jeftiniji, a smatram da sad imam bolji overall sound, u kom su sve komponente priblizne klase, koje uz malo modifikacija daju puno vise nego sto kostaju. A sreci nema kraja. :D:ruganje:plakanje:D:D

Link to comment
Share on other sites

Tacno takvi su retki i mnoooogo skupi

:ruganje

Mnogo su skupi upravo oni koji imaju "zvuk srebra", magiju zlata...

Evo baš sam na forumu negde video, neko je pisao o finim neutralnim kablovima za 20$.

DoduÅ¡e, zanima me - na koji naÄin, poreÄ‘enjem, dolaziÅ¡ do zakljuÄka koji je neutralniji? TaÄno znaÅ¡ kako bi sprave svirale bez kablova, pa ÄujeÅ¡ po tome, ili...? Ah, baÅ¡ sam glup. Naravno - onaj skuplji je neutralniji... :D

Link to comment
Share on other sites

:ruganje

Mnogo su skupi upravo oni koji imaju "zvuk srebra", magiju zlata...

Evo baš sam na forumu negde video, neko je pisao o finim neutralnim kablovima za 20$.

DoduÅ¡e, zanima me - na koji naÄin, poreÄ‘enjem, dolaziÅ¡ do zakljuÄka koji je neutralniji? TaÄno znaÅ¡ kako bi sprave svirale bez kablova, pa ÄujeÅ¡ po tome, ili...? Ah, baÅ¡ sam glup. Naravno - onaj skuplji je neutralniji... :D

Sprave imaju ravnu frekventnu karakteristiku od...Hz do ...kHz.= to ne moze da shteti ,znaci samo koristi da bi se dobio neutralan zvuk(jedan od mnogih uslova)

Zasto se koristi zlato i srebro je vec opsirnija prica i nije samo vezana da bi se narodu izvukao novac ili opravdala visoka cena,

Procitaj na Cristal Cable sajtu.

Nismo skrenuli sa teme samo smo otisli u sirinu,fini neutralni kablovi da su toliko dobri ,vec bi pogasili sve proizvodjace kablova,da su stvarno to, sto se o njima pise.

Link to comment
Share on other sites

Slazhem se.. ali treba nacji ili makar imati volju da se trazhi.... primena procenata je u hifi besmislena ako se uzme takav stav.

Ja pravim sam svoj audio sistem, koliko bi me izashlo da sam kupio to u radnji ? 3xF5, lightspeed preamp, prepravke na m-audio i Cabridge DAC-u? sve zajedno je koshtalo malo u odnosu na vrednost i kvalitet proizvoda (sonichno ne vizuelno) i sta sad... treba da povezhem zicom sa buvljaka i takvom strujnom letvom zato shto je sve ostalo jeftino ili da ulozhim novac u kablove da izvuchem maximum iz napravljenog?

Kada vec sve sam pravis, napravi i strujni kabl. A mozes i letvu.

Vec sam bio postovao ovaj link sa jednostavnim receptom, koji bi trebao da zadovolji sve zahteve - potreban presek vodova, nizak induktivitet, sprecavanje spoljnjih i unutrasnjih smetnji:

http://www.moxtone.com/o_mreznim_kabelima.htm

Nema potreba da na kablove dajes stotine i hiljade evra. Tolike pare mozes da ulozis negde drugde u sistem i dobijes konkretno poboljsanje u zvuku.

Link to comment
Share on other sites

[Pomalo me podseća na apsurdnu situaciju kada puÅ¡aÄ, svestan Å¡tetnosti puÅ¡enja, kupuje skuplje pa joÅ¡ skuplje cigarete koje sadrže manje i joÅ¡ manje nikotina i katrana. :D

A vidjao sam i kako se takve bolesti zavisnosti završavaju. Mislim na varijantu happy end-a.

Hvala za ideju(mora da se BIA umeshala)

pusac=pismeni Hi-Fi-sta

stetnost pusenja=los zvuk

skupe cigarete=skupi uredjaji(ne smem da pomenem kablove)

manje nikotina i katrana=sama rec ih objasnila

:ruganje

Link to comment
Share on other sites

A mozes i letvu.

Vec sam bio postovao ovaj link sa jednostavnim receptom, koji bi trebao da zadovolji sve zahteve - potreban presek vodova, nizak induktivitet, sprecavanje spoljnjih i unutrasnjih smetnji:

http://www.moxtone.com/o_mreznim_kabelima.htm

Ako pravis letvu pokusaj da umesto jedne- imas tri manje letve od kojih bi svaka bila na drugoj fazi,ako je to izvodljivo,

time ces najefikasnije razdvojiti uredjaje medjusobno .

Link to comment
Share on other sites

Ako pravis letvu pokusaj da umesto jedne- imas tri manje letve od kojih bi svaka bila na drugoj fazi,ako je to izvodljivo,

time ces najefikasnije razdvojiti uredjaje medjusobno .

Da ih razdvoji medjusobno?..ali svaki od uredjaja preko strujne mreže u kući "poveže" sa nekim od Äuvenih zagadjivaÄa struje u mreži: frižider, fen za kosu (ili kalorifer), napajanje compa. Koliko je meni poznato, najbolje je u kući odvojiti posebnu fazu samo za Hi-Fi i da na njoj nije niÅ¡ta osim Hi-Fi uredjaja.

Ti se beše baviš pravljenjem audio kabela, izmedju ostalog i strujnih? Kuku i lele. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Hvala za ideju(mora da se BIA umeshala)

pusac=pismeni Hi-Fi-sta

stetnost pusenja=los zvuk

skupe cigarete=skupi uredjaji(ne smem da pomenem kablove)

manje nikotina i katrana=sama rec ih objasnila

Nekako sam imao utisak da ću morati dati "ispomoć" oko razumevanja.... :ruganje

puÅ¡aÄ......pa jednostavno - puÅ¡aÄ :D (da li cigareta ili neopravdanih investicija u pojedine delove audio sistema)

Å¡tetnost puÅ¡enja - Å¡tetnost besmislenosti u reklamnim materijalima svega i svaÄega u audio tehnici, pogotovo "audio kozmetike"

skupe cigarete koje imaju manje nikotina i katrana - skluplji uredjaji i kabeli, koji su i dalje inžinjerska bruka, a sa stanoviÅ¡ta Äinjenice koliko su naplaćeni. PojaÄala od hiljada € koja proosciliraju na 100 ili 300 kHz (i to poznati brandovi), pa im trebaju kabeli velike kapacitivnosti da bi ih "umirili". Popravljanje brljotine pojaÄala, sa brljotinom kabela (a svi skupo plaćeni), da bi sistem radio u granicama stabilnosti i podnoÅ¡ljivog zvuka. Bruka!

manje nikotina i katrana je objaÅ¡njeno kao apsurd, jer se 0 nikotina i katrana može dostići sa 0 €, dok se kod cigareta manja i manja koliÄina Å¡tetnih materija sve viÅ¡e i viÅ¡e plaća. :D

Tako se i kod kablova "navodno neutralniji kabeli ravnijeg odziva" sve viÅ¡e i viÅ¡e plaćaju, dok je problem na drugoj strani - kod loÅ¡e uradjenih drugih uredjaja: pojaÄala, zvuÄnika, CD playera, itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...