Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

Ciao Zorane,

Nemoj da se ljutiš ali malo nesrećno deluje ovaj thread...

Å teta, jer ostalima mogu da posvedoÄim da je Zoran bio kod mene pre nekih pola godine ili godinu dana, i donosio strujne kablove koje je pravio, ustvari dva kabla, jedan solid core i jedan koji je kombinacija solid core-a i licne, i oba su jako lepo radila. S tim Å¡to se meni, kao i uvek, nepogreÅ¡ivo i iz uobiÄajenih razloga, viÅ¡e dopao solid core. Nisam od tada video Zorana, niti sam tad znao da uopste planira da krene da ovo nudi u bilo kojoj formi za prodaju, niti sam uopÅ¡te i sad skapirao da li ovo ima neki zvaniÄan okvir ili ne, ali pretpostavljam da su kablovi ti, ili bar neki sliÄni.

Nemojte samo da me pitate kako Zoranovi kablovi sviraju u poređenju sa ovim ili onim poznatim strujnim kablovima, jer nije moj posao da pišem recenzije te vrste.

Ali za mene strujni kablovi svakako jesu komponenta koja se Äuje. Nije presudna ali se Äuje. Postoji par mogućih objaÅ¡njenja zaÅ¡to je to tako, i pri tome baziÄne stvari kao otpor, induktivitet i kapacitet teÅ¡ko da sa tim imaju veze. Ali valjda ni to nije moje da objaÅ¡njavam.

Link to comment
Share on other sites

Ali za mene strujni kablovi svakako jesu komponenta koja se Äuje. Nije presudna ali se Äuje. Postoji par mogućih objaÅ¡njenja zaÅ¡to je to tako, i pri tome baziÄne stvari kao otpor, induktivitet i kapacitet teÅ¡ko da sa tim imaju veze. Ali valjda ni to nije moje da objaÅ¡njavam.

Zasto da ne?

Znamo da znas da napravis DAC. Da vidimo kakav si sa ozbiljnim strujama. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

niko nije rekao da se ne cuje, ali se sa kvalitetnim komponentama - kako, zasto, pisali smo - cuje nebitno. kada kazem nebitno, mislim da nikoga nece strefiti srcka ako vrati kabl i stavi nesto obicno, kao sto bi mene strefila srcka da moram da vratim svoje sadasnje pojacalo i stavim nesto - bilo sta - umesto njega.

problem je u tome sto se ljudima koji nemaju sredjen ostatak sistema uvaljuje ideja da ce im strujni kabl resiti problem. nece. neka poboljsaju krucijalne delove sistema a ako imaju para za bacanje i visak vremena neka se zevzece sa strujnim kablovima. da, ako se potrude cuce razliku.

Link to comment
Share on other sites

ma nama je drago sto te opet vidimo ovde, pa smo u fazonu peace & love. al strujne kablove ne kupujemo samo da znas:)

E, ne znam Å¡ta mi je i ne znam odakle ja opet ovde... moguće da me je preksinoćnih 20 godna mature preobrazilo. NeÅ¡to se od tad osećam drugaÄije. :D

A za kablove... ma ša me brige, ja ionako nem niš da ti prodam. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Pozrav za Pedju,koga izuzetno cenim i postujem,

Nemoj da se ljutiš ali malo nesrećno deluje ovaj thread... .

Deluje kako deluje,to je nasa slika i realnost,ko bilo sta napravi,mora posle da se pravda i izvinjava zasto je to uradio ,i kako mu je cak palo na pamet ,da se drzne i brani to sto je napravio, jer je time zatalasao zabokrecinu na ovdasnjim audio prostorima.

Postoji par vraceva koji non stop ponavljaju jednu te istu pesmu:ne mogu vam kablovi popraviti sistem,TACNO, ali mogu vam naneti puno vise stete ako ne vodite racuna o njihovom kvalitetu.

Cela prica i svi postovi su zbog toga da ljudi jedanput shvate da kvalitetni kablovi DOPRINOSE ukupnom kvalitetu zvuka u celini, i da je bitno da oni svojim kvalitetom prate ostatak sistema.

Mozes da imas pojacalo od 100.000$ i kutije od 200.000$ ali ako ih spojis sa dva eksera izmedju ,ZVUCACE kao da si ih spojio sa dva eksera.

Link to comment
Share on other sites

Mozes da imas pojacalo od 100.000$ i kutije od 200.000$ ali ako ih spojis sa dva eksera izmedju ,ZVUCACE kao da si ih spojio sa dva eksera.

jasno, spremi 50.000$ za kablove, jer ce pojacalo od 100.000$ i kutije od 200.000$ PRDETI kroz jeftiniji strujni kabl, to je dobro poznati drugi omov zakon :ruganje:D:D

Link to comment
Share on other sites

20%

:D

Pitam se, da li si prihvatio Å¡aljivi ton rasprave, ili...? Ali ne - Äini mi se da misliÅ¡ ozbiljno. :ruganje

Dakle, kupiš sistem od 5k, od toga za kablove 1k?

Zamisli onda, dođe ti komšija i donese kablove, kaže: "Evo ti probaj, ako ti se svide, uzmi za 20Eur. Sam sam ih pravio"

Å ta misliÅ¡, da li je moguće da to zasvira sliÄno, isto, ili, Äak, bolje? Ili, Å¡to je najverovatnije, jednostavno - drugaÄije. :D

Link to comment
Share on other sites

:D

Pitam se, da li si prihvatio Å¡aljivi ton rasprave, ili...? Ali ne - Äini mi se da misliÅ¡ ozbiljno. :D

Dakle, kupiš sistem od 5k, od toga za kablove 1k?

Zamisli onda, dođe ti komšija i donese kablove, kaže: "Evo ti probaj, ako ti se svide, uzmi za 20Eur. Sam sam ih pravio"

Å ta misliÅ¡, da li je moguće da to zasvira sliÄno, isto, ili, Äak, bolje? Ili, Å¡to je najverovatnije, jednostavno - drugaÄije. :D

Ja bih se malo ubacio u raspravu pre zorana

Elem - Pravilo ne postoji

Mogucnosti su nemerljive

Kombinacije moguce

Rezultati - Subjektivno Objektivni

Te da ne bi ovo izgledalo kao matematickofilozofsko proserav... :plakanje

Dozvolite sami sebi - ko je u mogucnosti - da probate a ne "de fakto" da odbijate bilo kakvu mogucnost ponudjenog. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

:D

Pitam se, da li si prihvatio Å¡aljivi ton rasprave, ili...? Ali ne - Äini mi se da misliÅ¡ ozbiljno. :ruganje

Dakle, kupiš sistem od 5k, od toga za kablove 1k?

Zamisli onda, dođe ti komšija i donese kablove, kaže: "Evo ti probaj, ako ti se svide, uzmi za 20Eur. Sam sam ih pravio"

Å ta misliÅ¡, da li je moguće da to zasvira sliÄno, isto, ili, Äak, bolje? Ili, Å¡to je najverovatnije, jednostavno - drugaÄije. :D

Kao sto sam i ranije napisao nesto ce da se cuje, sigurno nece biti ni slicno ,ni isto a ni bolje,jednostavno bice drugacije.

Koliko ce se dopasti nekome taj zvuk ,to je licna stvar i stvar ukusa, ni svi mi ne cujemo isto a ni ne dozivljavamo zvuk na isti nacin, svako ima neki prioritet i licni odnos.

Ako pogledas sa prakticne strane,sama cena materijala ne moze da ti da kvalitet gotovog proizvoda, ne kaze se bez razloga:od blata se ne pravi pita.

Omalovazavanje i ismejavanje svega sto se rucno napravi je verovatno posledica sindroma komsije i kabla od 20Eur, jer tada oni koji su pukli 5X vise para za kabl koji isto zvuci kao i od 20Eur.

ne mogu to da oproste komsiji, ali prvenstveno ni sebi- jer su ispali .... .. pred komsijom.

Da ne bi dalje mlatili praznu slamu,i pricali o necemu sto vecina vas nije cula,cudi me samo sto se niko do sada nije javio i izrazio zelju da cuje kablove kod sebe u svom sistemu.

Za mene je, radoznalost ,da se cuje nesto novo, uvek bila povezana sa uredjajima i muzikom.

I opet za sistem od 5k i 1k za zice,ako hoces da cujes za sta si dao tolike pare i da izvuces max. iz tog sistema-moras da das i tih 1k za zice,

ako ti nije bitno sta cujes ,kupi tranzistor a za ostale pare se lepo provedi.

Link to comment
Share on other sites

... sigurno nece biti ni slicno ,ni isto a ni bolje,jednostavno bice drugacije.

...

I opet za sistem od 5k i 1k za zice,ako hoces da cujes za sta si dao tolike pare i da izvuces max. iz tog sistema-moras da das i tih 1k za zice,

A zaÅ¡to ne bi moglo biti bolje? Ili makar sliÄno? Zato Å¡to to "nije kvalitet"?

Zamisli - imaÅ¡ sistem sa malo prenaglaÅ¡enim visokim (smetaju ti), a desi se da kabel od 20Eur baÅ¡ neÅ¡to skida visoke, a onaj od 1k ih, naprotiv, istiÄe. Pa koji će kabel tu da "izvuÄe max."? Ukratko, jeftiniji kabel je za ovaj sistem kvalitetniji i izvlaÄi max. iz njega.

Da li za nijansu drugaÄiji (ne i bolji) zvuk vredi dati 1k Eura? Ja sam pre za varijantu - za 900Eur kupiti skuplje zvuÄnike, a onda presluÅ¡ati veći broj kablova i isprsiti se za max 100Eur... Pa dobro, ako naiÄ‘e baÅ¡ neÅ¡to super, može i viÅ¡e.

Veruj da bi ovakva preraspodela bila mnogo, mnogo efektnija.

Link to comment
Share on other sites

[

[A zaÅ¡to ne bi moglo biti bolje? Ili makar sliÄno? Zato Å¡to to "nije kvalitet"?

Zamisli - imaÅ¡ sistem sa malo prenaglaÅ¡enim visokim (smetaju ti), a desi se da kabel od 20Eur baÅ¡ neÅ¡to skida visoke, a onaj od 1k ih, naprotiv, istiÄe. Pa koji će kabel tu da "izvuÄe max."? Ukratko, jeftiniji kabel je za ovaj sistem kvalitetniji i izvlaÄi max. iz njega..

Sistem mora da radi ujednaceno po svim frekvencijama ,kablovi ,nisu tonske kontrole sa pojacala, pa da njima shtelujes zvuk.A za to ti je potreban dug put, da bi dobio takav ,ujednacen, zvuk u svojoj sobi.

[

[Da li za nijansu drugaÄiji (ne i bolji) zvuk vredi dati 1k Eura? Ja sam pre za varijantu - za 900Eur kupiti skuplje zvuÄnike, a onda presluÅ¡ati veći broj kablova i isprsiti se za max 100Eur... Pa dobro, ako naiÄ‘e baÅ¡ neÅ¡to super, može i viÅ¡e.

Veruj da bi ovakva preraspodela bila mnogo, mnogo efektnija.

Po volji svakome...ali ako govorimo o ozbiljnom I SKUPOM sistemu, tu su veliki skokokovi za cene, a mali pomaci u zvuku.

Ako je nesto 5X skuplje to automatski ne znaci da ima 5X vise basa ,visokih, detalja, prostora,ali sigurno ima neceg vise u odnosu na 20Eur.

Link to comment
Share on other sites

ZnaÄi, ako naÄ‘eÅ¡ sliÄno ili bolje za 5%, to ne valja... Mislim da je primena bilo kakvih procenata kod reÅ¡avanja ovog problema besmislena.

Ko kaze,uvek treba ici na odnos -cena kvalitet, da za svoje pare dobijes MAX, to ti je princip i kod testiranja i rangiranja uredjaja i u audio casopisima.

20% je bila kao polazna osnova za planiranje .Ako neko moze da ti ih pokloni jos bolje!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...