Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

Juce sam imao tu cast da ugostim gospodu iz Final Touch Audio-a(FTA) koji se bave proizvodnjom Interkonekt i strujnih kablova.Kao i tecnosti za premazivanje cd plejera koji uticu na smirivanje vibracija u samom cd plejeru(poenta je da laser radi sto mirnije,kako bi se sto manje ukljucivalo kolo za korekciju greske).Inace dogovorio sam se sa ljudima iz FTA da moj dvd Rotel podvrgnem tom tretmanu za vikend,pa cu onda da napisem utiske(jedna bocica je dovoljna za cd/dvd).Probali smo juce kod mene 2 interkonekt i 2 strujna kabla.Rezultati testa su bili impresivni,sami interkonekti su osetno poboljsali zvucnu sliku u mom sistemu(Krell kav-400xi+Rotel rdv-1062+Pilot Standmonitor),oba modela su zvucala odlicno.Takodje kako smo koji strujni kabl stavljali zvuk je bio sve bolji.Vrhunac je bio kad smo prikljucili 2 strujna kabla jedan u Krell-a,jedan u Rotel-a+interkonekt(i interkonekt unutar konekcije je bio premazan tecnoscu FTA).Sistem mi nikad tako dobro nije svirao kao tad,bio sam odusevljen kad sam pustio JJ Cale+Eric Clapton-Call me the breeze(crossroads 2003),Hans-a Thessink-a,Mehmet-a Ergina...FTA kablove karakterise otvoren zvuk,uravnotezena zvucna slika,dubina,odlicna pozicioniranost,preciznost,detalji...Od svih kablova sto sam imao ovi su mi ubedljivo najbolje radili u mom sistemu,razlika je sa interkonektima bila primetna a sa svakim strujnim kablom se culo novo poboljsanje.Za vikend cu ponovo ugostiti gospodu iz FTA,ovog puta u prisustvu nekoliko clanova foruma.Posle toga cemo izneti detaljnije utiske,kao i tretmana koji je namenjen za DVD Rotel(jedva cekam da ga cujem posle toga,a i da vidim da li ce se poboljsati slika).Do tad evo par slika sa 8.audioberze gde su bili predstavljeni njihovi proizvodi(Final Touch Audio).

post-3062-128510836344_thumb.jpg

post-3062-128510836356_thumb.jpg

post-3062-128510836366_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovo sa teÄnošću mi je do 00 :ruganje

Jeste,pravi naziv joj je anti-rezonantna masa(arm) sto pise i na bocici.Vrsen je jedan test izmedju 2 ista cd plejera Cambridge Audio 640,onaj koji je bio premazan sa ARM je bolje svirao.Zvucao je prirodnije,imao je puniji zvuk sa vise detalja.Jedva cekam vikend da Rotela premazem sa ARM pa da vidim razliku.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo.

Meni ova tecnost deluje kao neki poliuretanski premaz koji se koristi za hidroizolaciju.

Video slicne stvari na netu posto mi je krov jesenas prokisnjavao... :D

И како ти је Ñвирао кров поÑле премазивања :ruganje ?

:D зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo.

Meni ova tecnost deluje kao neki poliuretanski premaz koji se koristi za hidroizolaciju.

Video slicne stvari na netu posto mi je krov jesenas prokisnjavao... :-?

Kujo veliki pozdrav :nono .Bilo bi dobro(znam da imas dobre kablove) da dodjes kod mene za vikend na prezentaciju i poneses interkonekt kablove i strujne da testiramo sa FTA kablovima pa da onda javno izneses misljenje o njima.Bilo bi mi drago da dodjes zaista.

Link to comment
Share on other sites

Ziv bio Pecass :nono .Tecnost(arm) je prava stvar :-? .Bilo bi mi jako drago da prisustvujes prezentaciji kablova kod mene,a i Rotela u novom poboljsanom izdanju.

Hvala na pozivu al u subotu imam ostarenje za 1 :D te sam vec isplaniran :D - jedan dan sigurno kad mi se sezona zavrsi :D

Link to comment
Share on other sites

Kujo veliki pozdrav :nono .Bilo bi dobro(znam da imas dobre kablove) da dodjes kod mene za vikend na prezentaciju i poneses interkonekt kablove i strujne da testiramo sa FTA kablovima pa da onda javno izneses misljenje o njima.Bilo bi mi drago da dodjes zaista.

Kog dana za vikend se nalazite i u koje vreme? Ja u Subotu radim, a za Nedelju imam neke planove sa klincem.

Link to comment
Share on other sites

Na moje veliko zadovoljstvo imao sam prilike ponovo da ugostim gospodu iz FTA(Final Touch Audio-a).Kao sto sam ranije najavio,resio sam da moj dvd Rotel rdv-1062 podvrgnem tretmanu mazanja Anti Rezonantnom Masom(ARM) kako bi sto manje smanjio vibracije u dvd-iu i dosao do poboljsanja zvuka i uspeo sam u tome :crno-na-belo .Razlika se primetno osetila na srednjim i visokim tonovima,sam zvuk je sad kristalniji i prirodniji.Dubina je primetnija nego ranije.Vrlo sam zadovoljan postignutim,pogotovo jos kad se uzme u obzir cinjenica da je cena izuzetno povoljna a poboljsanje je vrlo primetno :bacanje .Evo slika pre i posle tretmana.

post-3062-128510838135_thumb.jpg

post-3062-128510838151_thumb.jpg

post-3062-128510838162_thumb.jpg

post-3062-128510838176_thumb.jpg

post-3062-128510838215_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Preporucio bi svakom da ovo uradi sa svojim cd plejerom i ucini ga boljim(po zaista naglasavam vrlo povoljnoj ceni,sto me je najvise i privuklo da sve ovo uradim,inace ovako nesto u Nemackoj je dosta skuplje).Inace Anti Rezonantna Masa se vrlo lako skida(tako da ako neko ikad pozeli iz bilo kog razloga da skine uvek to moze na vrlo jednostavan nacin da uradi).Evo jos slika.

post-3062-128510838244_thumb.jpg

post-3062-128510838272_thumb.jpg

post-3062-128510838322_thumb.jpg

post-3062-128510838336_thumb.jpg

post-3062-128510838365_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Naravno ponovo su na red dosli kablovi.Testirali smo kao i prosli put jos jedan interkonekt i 2 strujna kabla.Neverovatno je koliko dobri kablovi uticu na zvuk.Prvo sam prikljucio interkonekt,pa potom strujni kabl(sa pozlacenim Furutech uticnicama) u Rotela.Prvo sam se odusevio koliko je samo interkonekt uticao na poboljsanje zvuka,a kad sam ukljucio strujni kabl u Rotela zvuk je za klasu bio bolji.Dobio je jednu novu dimenziju.Onda kabl u Krell-a i stvarno da covek ne poveruje sta kablovi mogu da urade.Moj jako dobar drug(koji takodje ima jako dobar sistem) koji je prisustvovao tome je bio odusevljen onim sto je cuo i kolike su razlike u zvuku.Zanimljivo je da su se interkonekt kablovi ponasali razlicito u zavisnosti od toga koji su strujni kablovi bili ukljuceni.Sa FTA strujnim kablovima bolje je radio njihov kabl(vidi sliku,crne boje),a sa mojim strujnim kablovima je bolje radio drugi FTA kabl(vidi sliku,sive boje).Na kraju sam kabl iz Rotela(strujni sa furutech pozlacenim uticnicama) ukljucio u Krell-a,a drugi strujni sa Wattgate uticnicama u Rotel-a+FTA interkonekt(crni) to je bila ubedljivo najbolja kombinacija.Kada sam skinuo sve FTA kablove i vratio sve moje osetio sam poprilicnu razliku u padu zvuka kojem sam se do skora divio i ja i svako koga je cuo.Prva korak ka poboljsanju koje sam ucinio mazanje Anti Rezonantnom Masom,sledeci potez je kupovina strujnih kablova FTA+interkonekt kablova.Najzanimljivije je da kablovi koje ja imam(a dugo vremena sam ih birao i uklapao u sistem medju velikim brojem kablova koje sam do sad promenio) i strujni i interkonekt su skuplji od FTA(strujnih i interkonekta),a FTA je neuporedivo bolji od njih.Voleo bi da mi se javi neko sa bas skupim interkonekt i strujnim kablovima pa da napravimo uporedni test i vidimo kojoj cenovnoj klasi kod nas zapravo FTA pripada(moje misljenje je bas visokoj klasi).Pogledajte i njihov sajt(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...