Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Posto je Zoki skroman covek i ne voli da se hvali evo ja da ga javno pohvalim odnosno kablove njegovih ruku delo. Konkretno poslednja iteracija USB kabla koji koliko mi je rekao kod nas nije niko cuo ali je zato ovde cula grupa prilicnih znalaca na jako solidnom sistemu. Napravili smo mini clash sa Cardas USB kablom (neki top model - iskreno pojma nemam koji) i WireWorld Platinum Starlight a sve to slusano u sledecem sistemu - Stenheim Alumine 5 zvucnici, LampizatOr Pacific DAC, Nagra Classic Int, Aurender strimer. Situcija je bila takva da su Cardas i Wireworld bukvalno nakon par min slusanja izbaceni iz price jer su u odnosu na Zokijev bili neslusljivi (pri cemu je WireWorld moj kabl). Kablic i jos nekih par Zokijevih majstorija ce nastaviti svoje putesestvije i probe u nekim ultra sistemima uskoro pa cemo videti sta ce tu imati da kaze ;)

Zoki full respect!!

Evo po neka slicica da ne ispadne pricam ti pricu :D 

IMG_4610.JPG

IMG_4611.JPG

IMG_4613.JPG

IMG_4614.JPG

IMG_4615.JPG

Link to comment
Share on other sites

A mene prozivali da spinujem FTA kablove samo zato što navodno imam neki interes??!!! Ccccc....

Uopšte me nije iznenadilo ovo, pošto znam da se Zoki poslednjih godinu dana upravo posvetio USB kablovima, pošto su, kako mi reče, jako veliki izazov i posebno su ga zaintrigirali.

Poslednje što sam slušao, pre više od godinu dana, pored zelenog Pirelli-ja, koji sam imao, je bio neki “žutać”, i to kod kolege ab (bili su  još surokvl i Zoki), koji je na prve taktove “nadvisio” do tada neprikosnoveni Pirelli. Tada mi je rekao da ima zanimljive ideje i da sledi nova generacija FTA USB kablova koji će biti značajno bolji.

Izgleda da je ovaj USB proizvod tih ideja i eksperimentisanja.

Svaka čast Zoki, samo napred.

Link to comment
Share on other sites

Odlicna stvar da se FTA cuje izvan nasih granica i propeva poznatim jezikom koji svako razume.

Svi ocekuju da neki novi FTA nadsvira drugi FTA, a ono sto ce svakim danom biti java je da FTA nadsvirava belosvetske kablove renomiranih proizvodjaca i zato je to debeli razlog da se FTA "izveze" u svet...tamo svakako ima ljudi koji ce prepoznati kvalitet sa respektom i rasiriti vest, naravno zeleti da cuju i kupe.

Audio kablovi su jako zanimljiv i neistrazen teren zahvalan za eksperimentisanja i nove primene. Zoki samo zna koliko je toga uspesno, a i neuspesno isprobao.

Istina, ispratio sam FTA USB evoluciju i moram priznati da je zaista inspirativna, tom idejom sam i ja sam pokusao nesto svoje sto nije bilo kopiranje vec vidjenog. Slusao sam jedan jako uspesan Zokijev model takve konstrukcije koji je apsolutno plenio.

Cestitke za trud, dobru volju i uspeh Golumu i Zokiju.

 

Link to comment
Share on other sites

Protekli vikend putesestvije FTA se nastavilo i tako stigose do Liehtensteina na opaki okrsaj sa teskom artiljerijom u vidu Skogrand, Gekko, Goertz, Lightspeed 10Y i Stavessence kablova mada je bilo i nekih drugih. Fokus je bio na USB kablovima, a uporedili smo i Knotty F1 XLR sa Goertz XLR verzijom (neka TOTL verzija).

Sistem brutalan - hOrns Universums III, Kronzilla amp, LamizatOr Pacific DAC, LampizatOr SuperKomputer koji smo periodicno menjali sa Lukasz Domanski serverima (Win 16 server based - btw hard core hiend muzicki server). 

Sve u svemu - Zokijev USB je izasao iz svega kao favorit broj 2 odnosno samo iza Skogrand top USB kabla (ovde moram da pomenem cenu koja je 15000€ :screwy:screwy). Dakle Zokijev kabl je moram reci j...eno fantastican u svakom pogledu...imali su malu primedbu da se osecao lagani roll back na visokim sto je Zoki vec uzeo da resava tako da koga zanima apsolutno vrhunski kabl za normalne novce zna adresu. A da - svirci je prisustvovalo nas 5ca (ako izuzmem sebe ostala 4ca takodje sa babaroga sistemima i iskustvom).

XLR varijanta takodje pokosila Goertz uz slican komentar i to ce biti reseno u sledecoj iteraciji. 

Slike cu okaciti cim ih sredim...mada ko ode kod Zokija po svoje kablove moze da vidi slikice i kod njega na telefonu :D:D

FTA nastavlja putesestvije po Svici, a kako mi trenutno deluje i u neke udaljenije zemlje (kontinente)...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima nesto Zokijevo od skora sto povezuje sve ove "lepe sisteme sa slicica" na trenutno 3 kontinenta...a nadam se da ce biti i sire ;-). Komentari za sada izuzetno pozitivni...bravo Zoki!

Meni licno bitno vlasnik Stenheima uzeo kabl bez mnogo razmisljanja sto mi je vise nego sjajna referenca...

 

 

IMG_2688.JPG

IMG_2734.JPG

IMG_4596.JPG

IMG_5042.JPG

IMG_5043.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...