Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

Razmišljam da kupim strujne kablove FTA.

Jedan kabl bi bio za CD plejer Cambridge Audio 840C, a drugi bi bio za pojaÄalo Harman Kardon HK990.

Kako da znam koji model strujnog kabla da izaberem i sa kojim utiÄnicama, tako da se postigne optimalan uÄinak za uloženi novac?

Pozdrav, Miroljub

FTA kablovi se dobijaju na probu(par dana),tako da nema greske.

Link to comment
Share on other sites

Razmišljam da kupim strujne kablove FTA.

Jedan kabl bi bio za CD plejer Cambridge Audio 840C, a drugi bi bio za pojaÄalo Harman Kardon HK990.

Kako da znam koji model strujnog kabla da izaberem i sa kojim utiÄnicama, tako da se postigne optimalan uÄinak za uloženi novac?

Pozdrav, Miroljub

Imate PP

:roll:

Link to comment
Share on other sites

ScepaneBG,

nije mi jasno da li se uzme jedan strujni kabl kod probanja, ili više da bi se moglo porediti.

Pretpostavljam da se kod uzimanja na probu, kabl mora platiti, odnosno mora se platiti više kablova ako se na probu uzme više od jednog.

Da li je tako ili grešim?

Pozdrav, Miroljub

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Danas sam stavio u svoj sistem neki crni FTA i prvi rezultati su veoma dobri ...mogu reći da je po zvuku veoma sliÄan Oehlbachu XXL a cijene nisu sliÄne na naÅ¡u veliku sreću !

ÄŒekam i plavi sa monokristalnim bakrom (Å¡ta god to bilo ?) . Kada sam prvi put sluÅ¡ao Momentume sluÅ¡ao sam interconnectom od takvog monokristalnog bakra i sa QED Reveletaion kabelom za zvuÄnike i svirao mi je jako jako dopadljivo ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobih pre desetak dana ,na test ,pet FTA interkonekt kablova.

Sa testom nisam krenuo odmah,razlog je skorašnja promena preampa i neophodno vreme za usviravanje i upoznavanje sa novim zvukom.

Sve je trajalo do danas,kada reših da malo više obratim pažnje na te kablove.

Kablovi su slušani u sistemu na poziciji CD-preamp i to sa sledećim materijalom:

-Leonard Cohem-Then new songs

-Friends of carlota-Live in studio

-Dali-test disk

-Antonio Forcione &Sabina Sciubba-Meet me in London

-Renaud Garcia Fons-La linea del sur

-Diana Krall-The girl in the other room.

Prvi kabal koji sam Äuo ,doneo je malo viÅ¡e basa u moj sistem ,a u svim ostalim delovima svirao je korektno i bez ikakvog posebnog zapažanja.

Druga dva kabla,sasvim sliÄna i korektna sa dovoljno detalja. Dobilo se u Å¡irini pozornice,a srednetonsko podruÄje malo povuÄeno.

Sledeći na test stiže kabal od monokristalnog bakra i srebra.Odmah se primetilo da je bilo potrebno dosta truda oko izrade ,naravno da kvalitet u zvuku nije izostao.Sistem je postao otvoreniji i priliÄno svetao obilje detalja u visokim ,a bas je zadržao svoju Ävrstini i dubinu.U numeri Keith don`t go Nilsa Lofgrena to se posebno primetilo Äule su se joÅ¡ neke žice na gitari kao da ih ima bar 7 :D .Ovaj kabal je kao stvoren za tamne i zatvorene sisteme-sve preporuke.

Na kraju misleći da viÅ¡e niÅ¡ta posebno ne mogu Äuti ,ovim poslednjim kablom sam bio oduÅ¡evljen ,Å¡to me je i navelo da napiÅ¡em ovih par reda.Naime,muzika je dobila toliko detalja da sam se prosto iznenadio . U numeri Why can`t we live together mnogo jasnije se Äuje okretanje stranice sa notama , a u numerama Renauda Fonsa sada se taÄno moglo odredit kada na kontrabasu svira gudalom ,a kada udara njime po žicama.Cela scena se produbila ,a glas Diane Krall preÅ¡ao u prvi plan.Bas u numeri Mercedes Sosa-Misa Criola dobio je na dubini i na jednom produženom dejstvu ,a da to opet ostane sve jasno bez ikakvih naznaka zamućenosti .

Kao što rekoh ovaj poslednji kabal me navede da ovo napišem ,nadam se da nism smorio .Živeli :D

post-4845-128511121275_thumb.jpg

post-4845-128511121294_thumb.jpg

post-4845-128511121312_thumb.jpg

post-4845-12851112133_thumb.jpg

post-4845-128511121347_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kablovi su slušani u sistemu na poziciji CD-preamp

...................................................

Kao što rekoh ovaj poslednji kabal me navede da ovo napišem ,nadam se da nism smorio .Živeli :D

Pretpostavljam da je pravljeni preamp. Da li može nekoliko reÄi o preampu, power-u, CD playeru i zvuÄnicima?

Ne reÄe da li si kupio ovaj poslednji IC koji te oduÅ¡evio?

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je pravljeni preamp. Da li može nekoliko reÄi o preampu, power-u, CD playeru i zvuÄnicima?

Ne reÄe da li si kupio ovaj poslednji IC koji te oduÅ¡evio?

Tako je, preamp je pravljen,radi se o cevnom preampu sa 2A3 cevima,amp je Pass F3(DIY),CD je Esprit 559 ,a zvuÄnici trosistemski Scan Speak.

Kabal nisam kupio ,jer sluÅ¡anje ovih kablova nije bilo zbog kupovine,Å¡to ne znaÄi da ih posle ovoga neću kupiti :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Postovanje Msje Pecass cheers.gif,evo informacija, :

Unutra je paralelni filter koji cisti ulazni napon za 3 direktna izlaza i prvi transformator,koji spusta i cisti naizmenicni napon iz mreze.Posle njega dolazi novi paralelni filter koji dodatno cisti sinusoidu,ako je nesto preostalo od prljavstine(a uvek se nesto provuce).Sledeci u nizu je novi trafo koji vraca taj ocisceni sinusni napon ali na balansiranih 2X115V.Srebrno ozicenje,Furutech uticnice,15 kg kao sto sam ranije napisao.Proba je moguca naravno,ko god zeli da proba.

Link to comment
Share on other sites

Postovanje Msje Pecass cheers.gif,evo informacija, :

Unutra je paralelni filter koji cisti ulazni napon za 3 direktna izlaza i prvi transformator,koji spusta i cisti naizmenicni napon iz mreze.Posle njega dolazi novi paralelni filter koji dodatno cisti sinusoidu,ako je nesto preostalo od prljavstine(a uvek se nesto provuce).Sledeci u nizu je novi trafo koji vraca taj ocisceni sinusni napon ali na balansiranih 2X115V.Srebrno ozicenje,Furutech uticnice,15 kg kao sto sam ranije napisao.Proba je moguca naravno,ko god zeli da proba.

A cena? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Obzirom da je ovo tema o FTA ukratko razlika izmedju najskupljeg Kimbera i FTA je samo u definiciji srednjeg spektra oko 3000 hz u korist Kimbera ali dubina zvucne slike je ipak na strani FTA - te bih ja ovaj kabl PREPORUCIO svima koji imaju malo "Svetlije" sisteme.

Koji je to interconect za svetlije sisteme? Jer ima neku oznaku od kog je materijala?

Sledeći na test stiže kabal od monokristalnog bakra i srebra.Ovaj kabal je kao stvoren za tamne i zatvorene sisteme-sve preporuke.

Koji je interconect za tamne sisteme?

Link to comment
Share on other sites

Za tamnije(slika 1 i 4) .Za svetlije(slika 2,posrebreni bakar,4 razlicita precnika su unutra) i na slici 3(balansirana varijanta istog kabla sa slike 2).

A da li postoji balansirana varijanta kablova sa slike 1 i 4? Da li su ovi kablovi od srebra, bakra, kombinacija srebro bakar?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...