Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

O kablovima na 29 strana - komponente koje najmanje utice na ukupan zvuk .

Bas me zanima da postavimo temu o akustici sobe i ponasanju zvucnika u njoj ( a najbitnija u celoj prici ) koliko bi smo dogurali- 3 strane ?

Laske i jeftinije i prakticnije je promeniti interkonekt ,nego akustiku cele sobe,a koja se najvise odrazava na reprodukciji najnizih tonova.

Ako ti los interkonekt *proguta* najvise harmonike ili ih fazno okrene NE POSTOJI ni jedan room corector na svetu koji ce ti to vratiti.

A to sto je prica na 29 strana,zasluga je uvazenih clanova foruma , koju su uz duzno postovanje i izvinjenje, dvostruke i trostruke licnosti, ovde su negirali uticaj strujnih i interkonekt kablova na zvuk,a na istom ovom forumu ali u drugim temama napisali da su jako bitni i da se vodi racuna sa kakvim kablovima se povezuju uredjaji .

Link to comment
Share on other sites

A to sto je prica na 29 strana,zasluga je uvazenih clanova foruma , koju su uz duzno postovanje i izvinjenje, dvostruke i trostruke licnosti, ovde su negirali uticaj strujnih i interkonekt kablova na zvuk,a na istom ovom forumu ali u drugim temama napisali da su jako bitni i da se vodi racuna sa kakvim kablovima se povezuju uredjaji .

Ma sta uz duzno postovanje i izvinjenje.

Hocemo imena! ;)

Da im sudimo po kratkom postupku!!! :thumbsup2

lynch_mob.jpg

Link to comment
Share on other sites

A to sto je prica na 29 strana,zasluga je uvazenih clanova foruma , koju su uz duzno postovanje i izvinjenje, dvostruke i trostruke licnosti, ovde su negirali uticaj strujnih i interkonekt kablova na zvuk,a na istom ovom forumu ali u drugim temama napisali da su jako bitni i da se vodi racuna sa kakvim kablovima se povezuju uredjaji .

'Ajde sada ozbiljno... ;) na koga si mislio?

Pitam, posto u ovome sto si napisao ne prepoznajem nicije pisanje ovde, pa ni svoje.

Do sada smo sasvim fino diskutovali, iznosili svoje poglede na temu, slagali se da se ne slazemo i tako to.

Kvalifikacije tipa "dvostruka i trostruka licnost" prelaze granicu, postaju licne i prerastaju u nesto drugo.

Izdrzalo se 30 stranica bez toga...

Mada, ovo sto si napisao me uopste ne iznenadjuje... :thumbsup2

I ranije sam imao utisak da ne citas pazljivo tudje postove.

Delovalo mi je kao da (valjda u zaru rasprave) guras svoju pricu, a tudje postove na brzinu preleces pogledom i samim tim cesto potpuno promasujes poentu.

Ova tema se delom razvukla na ovoliko strana zato sto sam cesto morao da ti ponavljam poente iz svojih postova, koje si pogresno tumacio ili su ti potpuno promakle.

Radije verujem da su u pitanju previdi sa tvoje strane a ne demagogija.

ovde su negirali uticaj strujnih i interkonekt kablova na zvuk,a na istom ovom forumu ali u drugim temama napisali da su jako bitni i da se vodi racuna sa kakvim kablovima se povezuju uredjaji

Ovo je jos jedan dokaz da tudje postove ne citas pazljivo.

1) Nije negiran uticaj interkonekt kablova na zvuk. Pomenuto je da se isti cesto koriste kao tonske kontrole koje ispravljau zvuk losih sistema ili ga farbaju po ukusu vlasnika.

Naglaseno je da se ne mogu svrstavati u isti kos sa strujnim.

2) U raspravi o strujnim kablovima je receno da treba obezbediti sigurne kontakte, zadovoljiti potreban presek u odnosu na zahteve potrosaca i obezbediti zastitu od smetnji.

Negiran je jedino nadrinaucni vudu koji opravdava bezobrazno visoke cene.

3)

ali u drugim temama napisali da su jako bitni i da se vodi racuna sa kakvim kablovima se povezuju uredjaji

Mislis na pominjanje SPDIF veze u Menuetto temi?

Tu je napisano samo da je bitno ispostovati specifikacije SPDIF protokola, sto ukljucuje postovanje impedanse od 75 oma u celom lancu radi izbegavanja refleksija signala.

Takodje je pozeljno da konektori budu BNC, posto RCA nemaju impedansu od 75 oma.

Znaci ne moze se koristiti bilo koji interkonekt.

Jeste, receno je da SPDIF kabl treba biti kvalitetan.

Kvalitetan u smislu da recimo dieletrik treba da bude sto ujednacenije debljine celom duzinom kabla, kako bi odstupanja od nominalne impedanse bila sto manja.

Nije neophodno da bude duboko zamrzavan. 8)

Ako si pazljivo citao (a izgleda nisi) i u toj temi sam pominjao kabl vudu i sisanje ovaca:

Sto je najsmesnije, ja prvi ne verujem u kabl voodoo.

Ne znam da li si pratio ovu temu:

viewtopic.php?f=30&t=14084&start=15#p205054

Tu na mnogo strana istupih prste objasnjavajuci kako su skupi strujni kablovi besmislica.

Potpuno zastranismo sa ovom pricom o kablovima.

U pricu sa J.Randijem sam usao jer me je iznervirao sam princip prenosenja poluglasina putem interneta. Za njegov izazov me konkretno zab... ....

Pricu o kablovima smo poceli sa SPDIF interkonektima za koje vaze druga pravila.

Moja poenta je bila da dobar SPDIF kabl mora zadovoljiti neke tehnicke zahteve.

Naravno i tu ima nebuloznih tvrdnji proizvodjaca i sisanja ovaca.

Evo nadam se da sam ti sada sve lepo objasnio i da nece biti potrebe da ponavljam. ;)

.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno copy paste text.

Nije copy/paste. Text je sastavljen od nekoliko prepriÄanih i prepravljenih postova viÅ¡e autora sa sajta audiofil.net, kao i dodatih delova by myself, tako da mi je bilo bez veze da navodim te podatke, jer bi nepotrebno produžilo kucanje i objaÅ¡njenja. Naravno, neki su morali da se zakaÄe za neÅ¡to Å¡to nije bitno za temu. BTW, reÄi "ustroj uredjaja" liÄno volim da koristim. SviÄ‘a mi se.

Link to comment
Share on other sites

'Ajde sada ozbiljno... :D na koga si mislio?

Pitam, posto u ovome sto si napisao ne prepoznajem nicije pisanje ovde, pa ni svoje.

Do sada smo sasvim fino diskutovali, iznosili svoje poglede na temu, slagali se da se ne slazemo i tako to.

Kvalifikacije tipa "dvostruka i trostruka licnost" prelaze granicu, postaju licne i prerastaju u nesto drugo.

Izdrzalo se 30 stranica bez toga...

Mada, ovo sto si napisao me uopste ne iznenadjuje... :wink:

I ranije sam imao utisak da ne citas pazljivo tudje postove.

Delovalo mi je kao da (valjda u zaru rasprave) guras svoju pricu, a tudje postove na brzinu preleces pogledom i samim tim cesto potpuno promasujes poentu.

Ova tema se delom razvukla na ovoliko strana zato sto sam cesto morao da ti ponavljam poente iz svojih postova, koje si pogresno tumacio ili su ti potpuno promakle.

Radije verujem da su u pitanju previdi sa tvoje strane a ne demagogija.

Ovo je jos jedan dokaz da tudje postove ne citas pazljivo.

1) Nije negiran uticaj interkonekt kablova na zvuk. Pomenuto je da se isti cesto koriste kao tonske kontrole koje ispravljau zvuk losih sistema ili ga farbaju po ukusu vlasnika.

Naglaseno je da se ne mogu svrstavati u isti kos sa strujnim.

2) U raspravi o strujnim kablovima je receno da treba obezbediti sigurne kontakte, zadovoljiti potreban presek u odnosu na zahteve potrosaca i obezbediti zastitu od smetnji.

Negiran je jedino nadrinaucni vudu koji opravdava bezobrazno visoke cene.

3)

Mislis na pominjanje SPDIF veze u Menuetto temi?

Tu je napisano samo da je bitno ispostovati specifikacije SPDIF protokola, sto ukljucuje postovanje impedanse od 75 oma u celom lancu radi izbegavanja refleksija signala.

Takodje je pozeljno da konektori budu BNC, posto RCA nemaju impedansu od 75 oma.

Znaci ne moze se koristiti bilo koji interkonekt.

Jeste, receno je da SPDIF kabl treba biti kvalitetan.

Kvalitetan u smislu da recimo dieletrik treba da bude sto ujednacenije debljine celom duzinom kabla, kako bi odstupanja od nominalne impedanse bila sto manja.

Nije neophodno da bude duboko zamrzavan. :thumbsup2

Ako si pazljivo citao (a izgleda nisi) i u toj temi sam pominjao kabl vudu i sisanje ovaca:

Evo nadam se da sam ti sada sve lepo objasnio i da nece biti potrebe da ponavljam. :wink:

.

Kujo,pogresio si.ZoranZu nije mislio na tebe kad je napisao ovo sto si citirao.

Link to comment
Share on other sites

Evo malo slika FTA(Final Touch Audio) proizvoda(sa Audioberze za sve koji nisu bili u mogucnosti da dodju),neke od njih cu uskoro da testiram u svom sistemu(najverovatnije sad za vikend).Od noviteta bi pomenuo interkonekt kabl sa srebrnim Oyaide konektorima,strujni kablovi su sa Wattgate(IEC)+Hifi Tuning(Suko,pozlaceni) uticnicama.Inace Wattgate i Hifi Tuning uticnice koriste proizvodjaci kablova(Kimber,Shunyata,Nordost).Tu su i ostali proizvodi inspirisani dalekim Japanom,baza za cd,pojacala...pravljena od hrasta i javora(pticje oko),drveni spajkovi od javora na slici(prave se i od hrasta).Baza ide u kombinaciji sa spajkovima.

post-3062-128510917404_thumb.jpg

post-3062-128510917416_thumb.jpg

post-3062-128510917426_thumb.jpg

post-3062-128510917438_thumb.jpg

post-3062-128510917497_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

A to sto je prica na 29 strana,zasluga je uvazenih clanova foruma , koju su uz duzno postovanje i izvinjenje, dvostruke i trostruke licnosti,

Uz duzno postovanje i izvinjenje, ....pokusao, ali ne mogu da odolim! :wink:

Otkud u ponudi Lapp strujni kabl, kada smo na ovim stranicama vise puta mogli da procitamo da isti nich ne valja? :D

Evo ga nestasko, sakrio se u gornjem delu kadra :thumbsup2 :

file.php?id=28978&mode=view

I ovde, u drugom redu sa desne strane:

file.php?id=28981&mode=view

file.php?id=28756&mode=view

Dobro de, vidim tu i neki VdH Integration, pa pretpostavljam da je u pitanju bila komisiona prodaja.

Ipak, ... :wink::wink:

:wink:

.

Link to comment
Share on other sites

Uz duzno postovanje i izvinjenje, ....pokusao, ali ne mogu da odolim! :wink:

Otkud u ponudi Lapp strujni kabl, kada smo na ovim stranicama vise puta mogli da procitamo da isti nich ne valja? :wink:

Dobro de, vidim tu i neki VdH Integration, pa pretpostavljam da je u pitanju bila komisiona prodaja.

Ipak, ... :D:wink::thumbsup2

.

Cijena prava sitnica:20 evra ... (ako me sećanje ne vara) ...
Link to comment
Share on other sites

Dobro de, vidim tu i neki VdH Integration, pa pretpostavljam da je u pitanju bila komisiona prodaja. .

Kujo imas ostro oko :wink: ,svaka cast :thumbsup2

VdH je moj,i samo mi smeta i skuplja prasinu, i ne bi tu bio ,da je bolji....

Lapp isti slucaj,samo drugo odstojanje,on prodade Lapp ...

A Vi Ziko sto se ne javiste,videli ste da ne ujedamo...ovako ostali ste bez diska :wink:

Link to comment
Share on other sites

Pa jeste nov :thumbsup2 ,i taman usviran :wink: (a i to se placa)

Bilo bi normalno da to Å¡to se zajebao plati onaj ko je kupio, proizvodu Äim napusti radnju cena pada na 70% svuda sem u Srbijici. Mada poznajući surovu politiku Radix-a da uredjaje ne daju na probu mogu da razumem neÄiju znatiželju da se uveri da su hvalospevi servirani po netu o ovom phono stage-u samo laži.

Link to comment
Share on other sites

Sad ste me zbunili. Kome i kako da se javim? Ja sam doÅ¡'o, proÅ¡'o viÅ¡e puta bez ikakvog straha od ujedanja. Kada me niko nije uj'o u 30-ak godina prosvetnog rada Å¡to bi me ujedali hifilistiÄari ...? Nisam ost'o bez diska, desetak ih kupih ... A Å¡ta je na disku, ... ? Rasejani prosvetni radnik je gled'o u ureÄ‘aje i nije ni vid'o prikazivanje ML, joÅ¡ me to sekira ... Nastranu Å¡alu na stranu, sada me sekira da nije bilo neÄega na spratu pa sam i to propustio. Uredno sam platio kartu, jel' to znaÄi "javi(j)o se" ...?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...