Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

A da nisi malo omasio temu?

Nisam,ovu sliku sam postavio upravo zbog vaznosti strujnih kablova o kojoj smo pisali ovde.Zbog osporavanja strujnih kablova od nekih clanova,postavio sam jednu od slika sa Hifiles Show-a gde su se koristili dobri strujni kablovi,kao sto su ih i drugi izlagaci koristili.Iz razloga sto,ako zastupnici hifi-ja(raznih proizvodjaca) kod nas svi odreda koriste dobre strujne kablove,onda to ipak nesto znaci i govori o znacaju kablova.

Link to comment
Share on other sites

Nisam,ovu sliku sam postavio upravo zbog vaznosti strujnih kablova o kojoj smo pisali ovde.Zbog osporavanja strujnih kablova od nekih clanova,postavio sam jednu od slika sa Hifiles Show-a gde su se koristili dobri strujni kablovi,kao sto su ih i drugi izlagaci koristili.Iz razloga sto ako zastupnici hifi-ja(raznih proizvodjaca) kod nas svi odreda koriste dobre strujne kablove,onda to ipak nesto znaci i govori o znacaju kablova.

Ma da, sigurno cu vise verovati "svima odreda" nego sopstvenim usima... :cheers

Niko nije rekao da strujni kablovi ne daju nikakav efekat, ali efekat je znacajan u izvesnom "kontekstu", u drugom je potpuno zanemarljiv.

Link to comment
Share on other sites

Kujo,mislio sam da ces ranije da primetis tu sliku.Sutra idem kod druga koji ima Karan preamp i snagas kas-450 i cd Pioneer pd-95,kupio je nedavno bolje strujne kablove za njih i kaze da je dobio primetno poboljsanje u zvuku(zvao me da dodjem i cujem razliku).Naravno,sve cu da slikam i postavim slike ovde.

Link to comment
Share on other sites

Tek sada vidim da je medju ostalim kablovima, Scepan uslikao i Lapp :cheers na nedavnoj One HiFi prezentaciji:

file.php?id=25489&mode=view

A jedan komad izgleda promice i u prvom planu desno...

.

Morao sam na kraju prezentacije da pogledam koje kablove su koristili za struju(prof.def.) i kabel sa providnom izolacijom je znatno deblji od Lapp-a 3x2,5mm.

Ako pazljivije ,pogledas sliku ,ima na sebi i neku srebrnu nalepnicu,mozda bi Predrag iz One Hi-Fi-a mogao da kaze koji je to bio "strujas" ?

:):cheers

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam i najavio test kablova na sistemu Karan kas-450 snagas i Karan preamp+cd Pioneer pd-95+zvucnici Infinity rs-2.5b.Moram odmah da naglasim da sam bio fasciniran snagasom Karan kas-450 koji je tezak 90 kg :wave2 .Testirao sam 2 FTA strujna kabla(od 120 i 140 evra) sa skupljim Van Den Hul Mainsstream Hybrid strujnim kablom.Napomenuo bih da strujni kablovi FTA korisceni na ovom testu su "neusvirani",kao i da su imali pravljene uticnice(od strane ljudi iz FTA) sa boljim uticnicima bi sigurno svirali jos bolje,ali bi im tad i cena bila veca.Test kablova je radjen na cd-u Pioneer pd-95(kostao 6000 dm,na kome je dodatno napravljen prikljucak za strujne kablove,posto je fabricki iz njega isao obican kabl).Diskovi koji su korisceni na testu su:Mahler-9-ta simfonija u izvodjenju berlinske filharmonije+Simon Rattle(2008),J.S.Bach-Concerto in A minor 593(orgelconzerte-concertos pour orgue),Anton Bruckner,Sosa Felicitad.Rezultati su bili sledeci Van Den Hul je bio primetno bolji po pozicioniranosti instrumenata u prostoru(koja je bila fenomenalna zaista na Van Den Hul-u),tu FTA nije mogao da mu parira.Medjutim sa FTA kablom(oba modela) je zvuk bio otvoreniji,brzi,dinamicniji,detaljniji,eksplozivniji(sto kaze vlasnik sistema na kom je test radjen)sa boljom definicijom u bas podrucju(kod skupljeg modela,pritom jos otvoreniji i bolji).Dok kod malo jeftinijeg modela je bas bio malo losiji(kao kod Van Den Hul-a).Kad se promene uticnice na FTA kablovima ponovicemo ovaj test i videcemo kakvi ce tad biti rezultati(s tim da ce tad kablovi ostati nekoliko dana kod vlasnika ovog sistema,pa ce tad i dati konacan sud o njima).Za mene je ovaj test bio jos jedno odlicno iskustvo u kome se ponovo dokazalo da strujni kablovi u velikoj meri mogu da uticu na zvuk.

post-3062-128510849616_thumb.jpg

post-3062-128510849627_thumb.jpg

post-3062-128510849637_thumb.jpg

post-3062-128510849646_thumb.jpg

post-3062-128510849657_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...