Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

Kliknuo na gornji link i ponovo svratio do FTA sajta.

U vecini segmenata vidim napredak koji je u svakom slucaju za pohvalu.

Pojavili su se i tekstovi koji opisuju proizvode. :thumbsup2

Zanimljvo mi je da na naslovnoj strani sajta u donjem desnom uglu postoji link bas ka ovoj temi.

Koja je svrha tog linka?

Sajt FTA je komercijalne prirode i svrha mu je prodaja kablova i drugih audio pomagala.

Pisanje na ovom forumu je nekomercijalne prirode (uglavnom), i sluzi za nasu licnu razbibrigu (uglavnom).

Ja sam ovde iz cistog hobija.

Ako Scepan nema nista protiv, FTA ga moze zamoliti da objave njegov test na svom sajtu kao sto to mnogi drugi proizvodjaci rade sa testovima njihovih proizvoda.

Da ga pristojno, kao autora teksta potpisu punim imenom.

Sa druge strane, ja niti sam profesionalni (sto znaci placeni) ili dobrovoljni reviewer, niti sam uopste cuo niti video njihove proizvode.

Iz tog razloga, ako mogu da biram radije ne bih imao nikakve direktne ili posredne veze sa FTA.

Trenutno nisam nacisto da li je problem cinjenica da se neko u svrhu promovisanja svojih proizvoda, bez naseg znanja i pristanka posredno koristi onim sto mi ovde pisemo (negativno ili pozitivno)...

Mozda bi bilo lepo da nas je neko pitao da li se slazemo da bude postavljen link ka nasim tekstovima, koji su pisani iskljucivo za potrebe ovog foruma.

Mislim dobro... ok, nece nase pisanje doneti mir u svetu, nahraniti gladne i obuci gole. Ne pridajem mu toliki znacaj.

Mozda od komarca pravim slona, ali... ne znam... ipak imam neki bezvezan osecaj.

Nisam ni sanjao da ce nasu drugarsku razmenu misljenja, sada citati potencijalni kupci koji dolaze na komercijalni sajt.

.

Link to comment
Share on other sites

Twaekfreak":1kxtbguj]Vec dugo citam ovaj post i ne mogu da ukapiram ljude koji tvrde da nesto nema veze, a pojma nemaju jer ili ne znaju da cuju, ili su stvarno gluvi ili su im sistemi takvi da stave bilo sta nece cuti razliku. I mnogo "sitnije" stvari mogu da uticu na zvuk, a kamoli strujni ili interkonekt kablovi. A kako ce se to odraziti na nas sistem i da li ce nam se dopasti, to je vec druga prica.

Izvini, jace je od mene... :thumbsup2

Pise se Tweak. :)

.

Link to comment
Share on other sites

Kujo prijatelju ne treba ovo sve previse licno shvatati i ljutiti se zbog bilo cega.Tu smo jedni drugima da pomognemo(razmenom misljenja),pisanje silnih postova od strane ZoranaZu ovde je samo cin njegove dobre volje i svaka mu cast za to.Ko se jos potrudio od domacih proizvodjaca da pruzi ovolika objasnjenja,ja neznam da se bilo ko od drugih ovako potrudio,zato treba ceniti trud ZoranaZu :) .Coveku kablovi uopste nisu izvor prihoda(niti drugom coveku iz FTA koji takodje ima dobar posao),pravi ih iz ciste ljubavi i velikog entuzijazma prema hifi-ju.I normalno je da ovde imamo razlicita misljenja.Iz ovakve teme moglo je dosta toga korisnog da se procita i sazna.ZoranZu je izrazio zelju da te upozna i rekao mi je da bi voleo da prisustvujes testu kablova,to je lepo od njega(zato ovu prepisku nemoj da shvatas na bilo koji los nacin sa njegove strane).Nije isto pisati i pricati uzivo sa nekim,jer pisanje moze drugacije da se protumaci(u razlicitim kontekstima).Poznajem ga licno i mogu ti reci da je jako dobar i posten covek(ostavlja bas takav jak utisak dobrote i postenja,a uverices se i sam kad ga upoznas).Nikad ni u jednom trenutku nisam osetio bilo kakvo nametanje da kupim bilo sta od FTA proizvoda(e to mi se u celoj prici najvise svidja),a 3 puta je bio kod mene sa kablovima.Pritom mozes da uzmes bilo koji kabl na test(na onoliko dana na koliko se dogovorite bez ikakve obaveze kupovine).Danas smo se videli na prezentaciji SF i lepo se ispricali o celoj FTA prici(kako je sve pocelo).A sto se naseg pisanja tice ovde,kad god na Google-u ukucam neki uredjaj o kome sam pisao ovde nadjem taj post(sve to svako moze da vidi,a ne samo posetioci i clanovi foruma).Kujo kao sto smo se dogovarali,imas otvoren poziv sutra da dodjes kod mene da testiramo kablove.Veliki pozdrav,ziv bio :thumbsup2 .

Link to comment
Share on other sites

Niko vise ne spominje ARM ili Anti Rezonantnu Masu. Mene je na neki nacin zaintrigiralo mazanje elektrolita radi smanjenja vibracija unutar istih. Verovatno bi se veci napredak dobio premazivanjem cele police sa HI Fi-jem. Pa onda i laminat. Ako imate parket koji je jos cvrsci tim bolje. Na kraju cemo zavrsiti kao onaj nesretni Gusztav koji farba sve u crno.

Ali bar nam se nece zbunjivati laser, a i stedimo korektor gresaka u citanju! Uzivajte!

P.S.

I kad sretnete Sudjica, preporucite mu premazivanje bine pre koncerata kako bi publika imala sto prirodniji muzicki ugodjaj, "vibrato-free".

Link to comment
Share on other sites

jel ovaj zoranzu pravi i prodaje kablove ili pise iz ubedjenja? ne pokusavam da budem maliciozan nego prosto pitam, covek je relativno nov, a ovakva odbrana jednog dokazano iracionalnog audiofilskog segmenta ovde davno nije vidjena.

kada budete radili vas blajnd test strujnih kablova, potrudite se da imate uredjaje koji imaju besprekorno uradjenu napajacku sekciju. u tom slucaju necete cuti nikakvu razliku ili ona barem nece biti vredna bilo kakvog komentara. jedino nedovrsena i polovicna resenja u napajanju dovode to toga da se strujni kabl pokazuje kao komponenta koja utice na zvuk. toliko od mene na ovu temu, dokazano u mom sistemu milion puta, poslednji put kada su se menjali lapp, kimber i shunyata, sa razlikama koje su totalno zaboravljive istog trenutka kada se kabl promeni.

Nije ni cudo sto nisi cuo razliku izmedju kablova,kad ti pise u tvom potpisu da si:gluh,slijep i nijem :):):thumbsup2:(:) .

Link to comment
Share on other sites

Niko vise ne spominje ARM ili Anti Rezonantnu Masu. Mene je na neki nacin zaintrigiralo mazanje elektrolita radi smanjenja vibracija unutar istih. Verovatno bi se veci napredak dobio premazivanjem cele police sa HI Fi-jem. Pa onda i laminat. Ako imate parket koji je jos cvrsci tim bolje. Na kraju cemo zavrsiti kao onaj nesretni Gusztav koji farba sve u crno.

Ali bar nam se nece zbunjivati laser, a i stedimo korektor gresaka u citanju! Uzivajte!

P.S.

I kad sretnete Sudjica, preporucite mu premazivanje bine pre koncerata kako bi publika imala sto prirodniji muzicki ugodjaj, "vibrato-free".

Mislim da bi najbolje bilo da sebe celog skroz namazes ARM-om :thumbsup2 ,ako koristi cd-u,koristice i tebi da se ne zbunjujes ubuduce(onda bar neces pisati svasta ovde za ARM) :):):):( .

p.s.S'obzirom da ARM kosta 20 evra(toliko je jedna ploca bolja gramofonska i cd ploca ili najeftiniji interkonekt kabl,a sa ARM-om ce se cuti mnogo veca razlika nego sa kablom od 20 evra) i da ukoliko nisi zadovoljan posle premazivanja,ljudi ti vrate pare i skinu ARM sa cd-a.Da li je to onda po tebi prevara ? Po meni je to onda nesto najpostenije sto znam.Ja sam svoj dvd premazao i jako sam zadovoljan poboljsanjem koje sam dobio.A premazali su svoje cd plejere i ljudi iz FTA i bas iz tih pozitivnih proba sa ARM-om i krenuli u celu tu pricu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi najbolje bilo da sebe celog skroz namazes ARM-om :) ,ako koristi cd-u,koristice i tebi da se ne zbunjujes ubuduce(onda bar neces pisati svasta ovde za ARM) :):(:thumbsup2:( ...........................

Bravo, vidis toga se ni ja ne bih setio. Hvala na savetu. :)

Link to comment
Share on other sites

kontrola vibracija je velika tema, ne samo u audiju, i sa te strane ARM moze na papiru da ima mnogo vise smisla nego strujni kablovi - sto posebno vazi kako za uredjaje u kojima postoje makrovibracije izazvane pokretnim delovima. ne znam bas da li za sve sto su majstori izdeklamovali ali na dosta mesta da. e sad, da li radi ili ne, o tome ce neko objektivan koga ne mrzi.

interkonekte nismo spominjali, pa bih zamolio da se ne mesaju babe i zabe, niko ovde nije napisao da IC ne uticu na zvuk u daleko vecoj meri. druga je stvar sto kome ne treba da ekvalizuje zvuk sistema kroz razne pizdarije koje prave interkonekti, kvalitetan OFC kabel sa korektno zalemljenim konektorima bez ikakvog mudrosranja potpuno radi posao, a takvih ima i za 5E, kao naprimer ovaj ovde:

post-469-12851084604_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

A sto se naseg pisanja tice ovde,kad god na Google-u ukucam neki uredjaj o kome sam pisao ovde nadjem taj post(sve to svako moze da vidi,a ne samo posetioci i clanovi foruma).

Tu si u pravu.

U trenutku me je iznenadila cinjenica da bez mog znanja ucestvujem (na posredan nacin) u necijem marketingu.

Ljudima iz FTA ovo trenutno nije osnovni izvor prihoda, ali oni svoje proizvode ipak prodaju.

Pazi, 20 eura za bocicu tecnosti nije ni malo.

Entuzijazam na internetu uglavnom vidim na sajtovima gde ljudi potpuno besplatno objavljuju razne recepte za poboljsavanje zvuka.

Kada nesto prodajes/naplacujes u pitanju je ipak komercijalni poduhvat.

Mozda je sada mali, ali verujem da bi ljudi iz FTA jednog dana voleli da budu na celu firme kao sto je Shunyata. :thumbsup2:)

.

Link to comment
Share on other sites

za Kuju:

Tri puta si trazio objasnjenje !!! (od ljudi koji prave kablove ,da ti objasne zasto se cuju razlike,kada dodje do promena strujnih kablova, jer ako "ONI KOJI PRAVE STRUJNE KABLOVE TO NE ZNAJU ILI NE MOGU DA OBJASNE, I DALJE CEMO MISLITI DA NEMA RAZLIKE IZMEDJU LAPP-a i SHUNYATE" Slobodan citat, izvinjavam se ako je neka rec izostavljena.

Kada si dobio,moje objasnjenje,krenula je diskusija na tu temu.Nigde ni reci o marketingu, samo sam podelio svoje ZNANJE ,sa clanovima na forumu.Odgovarao sam na tvoja pitanja.

Da li je moguce da ne postoji ni jedan clan foruma koji bi mi to osporio, a da je bazirano na naucnoj osnovi ,sve sto sam do sada rekao.,

Ja ti se izvinjavam ako je necega bilo licno,

Takodje se IZVINJAVAM svima clanovima koji su morali da citaju moje duge postove,

Da li ste sa nekim od autora , imali direktan kontakt na forumu i njegovu spremnost da Vam objasni tematiku koju ne razumete,kao sa FTA ?

Nikakva reklama ,samo razmena informacija, iskustva i do sada stecenog znanja.

Link to comment
Share on other sites

Zorane ja neostrašćeno pratim temu i moram priznati da mi objaÅ¡njenja koja ste ponudili ama baÅ¡ niÅ¡ta nisu razjasnila. PriÄali ste uopÅ¡teno, pa onda pomalo mistiÄno o ENERGIJI, pa opet osnovi elektrotehnike pa primeri iz prirode pa red audiofilskog folklora a konkretna pitanja i kontrargumente ste uglavnom ignorisali. U poÄetku sam pratio sa zanimanjem jer su pitanja bila u potpunosti logiÄna i smislena i željno sam oÄekivao odgovore od nekoga ko se eto bavi tom pomalo egzotiÄnom audiofilskom disciplinom ali, kao Å¡to već rekoh - uglavnom ste priÄali neku svoju priÄu koja nije doprinela eventualnom razjaÅ¡njenju pitanja koje muÄe skeptike na temu specijalnih strujnih kablova za audio primenu. To Å¡to takvi kablovi postoje nije garancija njihove delotvornosti, proizvode se zato Å¡to se na njima može puno zaraditi bez mnogo truda i ulaganja a prodaju se zato Å¡to su audiofili u principu nesigurna i sujetna sorta, pritom Äesto sa viÅ¡kom finansijskih sredstava. Eto, bez ljutnje molim Vas, ja se odjavljujem sa teme jer se u njoj ne može niÅ¡ta pametno proÄitati a suvog prepucavanja ima dovoljno i na drugim temama.

P.S. Vama i vašoj firmi želim sve najbolje, princip "try before buy" je najpоšteniji mogući i na tome vam skidam kapu.

Link to comment
Share on other sites

za Kuju:

Tri puta si trazio objasnjenje !!! (od ljudi koji prave kablove ,da ti objasne zasto se cuju razlike,kada dodje do promena strujnih kablova, jer ako "ONI KOJI PRAVE STRUJNE KABLOVE TO NE ZNAJU ILI NE MOGU DA OBJASNE, I DALJE CEMO MISLITI DA NEMA RAZLIKE IZMEDJU LAPP-a i SHUNYATE" Slobodan citat, izvinjavam se ako je neka rec izostavljena.

Kada si dobio,moje objasnjenje,krenula je diskusija na tu temu.Nigde ni reci o marketingu, samo sam podelio svoje ZNANJE ,sa clanovima na forumu.Odgovarao sam na tvoja pitanja.

Da li je moguce da ne postoji ni jedan clan foruma koji bi mi to osporio, a da je bazirano na naucnoj osnovi ,sve sto sam do sada rekao.,

Ja ti se izvinjavam ako je necega bilo licno,

Takodje se IZVINJAVAM svima clanovima koji su morali da citaju moje duge postove,

Da li ste sa nekim od autora , imali direktan kontakt na forumu i njegovu spremnost da Vam objasni tematiku koju ne razumete,kao sa FTA ?

Nikakva reklama ,samo razmena informacija, iskustva i do sada stecenog znanja.

Nema niceg licnog! :thumbsup2:)

Objasnjenja jesam trazio vise puta, ali sam prizeljkivao/ocekivao odgovore date na ovaj nacin:

Nemoj da se zamaras i gubis vreme na kucanje, daj samo neki link sa Wikipedije (ili nekog drugog izvora).

Kako 1,5m "audio" strujnog kabla, struji od 220V/50Hz koja je dobra samo za sporet, frizider i bojler, daje/omogucava taj "impulsni" kvalitet i pretvara je u struju koja je pogodna za napajanje audio uredjaja?

Ako nisu bili u pravu, ne moras da se mucis i detaljnije objasnjavas - daj samo neke kompetentne linkove pa mozda naucim i nesto novo.

Jos uvek cekam na neko objasnjenje bazirano na vazecim naucnim saznanjima, strucnim nezavisnim izvorima...

Recimo neki link sa (na primer) Wikipedie gde se vidi kako na protok struje od 220V/50Hz utice cinjenica da je zamrzavanjem promenjena molekularna struktura zice.

Znaci nesto sto nema nikakve veze sa marketingom proizvodjaca kablova, kao ni sa mrezom raznih internet "audio" portala koji zive od reklamiranja a kobajagi objavljuju testove.

Nisi morao da se mucis i toliko truda utrosis u odgovore.

Nekoliko linkova je bilo dovoljno.

Imam osecaj da sam te na neki nacin povredio. Izvini.

.

Link to comment
Share on other sites

Zorane ja neostrašćeno pratim temu i moram priznati da mi objaÅ¡njenja koja ste ponudili ama baÅ¡ niÅ¡ta nisu razjasnila. PriÄali ste uopÅ¡teno, pa onda pomalo mistiÄno o ENERGIJI, pa opet osnovi elektrotehnike pa primeri iz prirode pa red audiofilskog folklora a konkretna pitanja i kontrargumente ste uglavnom ignorisali. U poÄetku sam pratio sa zanimanjem jer su pitanja bila u potpunosti logiÄna i smislena i željno sam oÄekivao odgovore od nekoga ko se eto bavi tom pomalo egzotiÄnom audiofilskom disciplinom ali, kao Å¡to već rekoh - uglavnom ste priÄali neku svoju priÄu koja nije doprinela eventualnom razjaÅ¡njenju pitanja koje muÄe skeptike na temu specijalnih strujnih kablova za audio primenu. To Å¡to takvi kablovi postoje nije garancija njihove delotvornosti, proizvode se zato Å¡to se na njima može puno zaraditi bez mnogo truda i ulaganja a prodaju se zato Å¡to su audiofili u principu nesigurna i sujetna sorta, pritom Äesto sa viÅ¡kom finansijskih sredstava. Eto, bez ljutnje molim Vas, ja se odjavljujem sa teme jer se u njoj ne može niÅ¡ta pametno proÄitati a suvog prepucavanja ima dovoljno i na drugim temama.

P.S. Vama i vašoj firmi želim sve najbolje, princip "try before buy" je najpоšteniji mogući i na tome vam skidam kapu.

Hvala, na lepim zeljama .Prvo, ja ne bih kupio nista a da ne cujem u svom sistemu.

Najsazetije:Svaki strujni kabel je prosti filter ,koji ce ti,zbog svojih karakteristika oduzeti ,ili prigusiti deo energije potrebne za reprodukciju ili stvaranje energije kakva je bila u momentu zapisa.

Ovo napisano baziram na: Principu rada audio pojacala ,i na principu rada mreznih transformatora.

U celom lancu prenosa energije, jedino na sta mi mozemo da uticemo je tih 1,5m kabla.Ako bi isli dalje ,prema izvoru energije, i poboljsavali , sve te lose delove ,toga lanca , zvuk naseg sistema ce biti sve bolji i bolji..Tako dolazimo do toga da prakticno i ne znamo koliko nam dobro zvuce uredjaji.

PS Moja greska ,upao sam u prepucavanje,izvinjavam se.

Link to comment
Share on other sites

Nigde ni reci o marketingu, samo sam podelio svoje ZNANJE ,sa clanovima na forumu...

....Nikakva reklama ,samo razmena informacija, iskustva i do sada stecenog znanja.

Sto se drugog dela tvog posta tice,

...red izvinjenja, red objasnjenja! :)

O nijansama i varijantama marketinga bi smo mogli jako dugo da razgovaramo... :thumbsup2

Da se u startu ogradim, ne optuzujem te nizasta.

Ipak moras biti pazljiv...

Kada kao proizvodjac necega, ucestvujes u radu foruma ciji clanovi mogu biti tvoje potencijalne musterije, hodas po jako tankoj liniji.

Vec su siroko poznate jako razradjene strategije kako se posao moze izgraditi samo uz pomoc ucesca na forumima.

Prodaju se i knjige koje se bave specificno tom tematikom.

Recimo: http://www.internetforummarketingsecrets.com/

Spisak poglavlja u knjizi:

Imagine being able to use the online forums to create your very own cash machine. With customers banging on your website desperate to buy your products and telling you that you are the best person in the world

This is easily done with this Free E-Book. Everything is written down spelled out to you all you need to do is act on it.

This amazing e-book includes..........

How to create a special offer on a internet forum that sends cash to you

How to create a business from scratch just using forums

How to get other forum members to write your products for you

What EXACTLY to post on forums as they can be scary places

The real secret that the Gurus are hiding that will make you a fortune

How to create your own products on well known niches for very little effort

Why Forum Marketing is so effective

Getting started with Forum Marketing

Forum Marketing Etiquette

Making your presence felt on Forums

The best steps to successful Forum Marketing

Price Testing

Making your offer in a forum

Spending time on forums

Link ka ovoj temi koji je postavljen na vas sajt, neko (ko je recimo procitao gornju knjigu) bi mogao doziveti kao posredni oblik marketinga.

Scepan je jako fina osoba dobre duse.

Veoma mu se svidelo iskustvo koje je imao sa vama i dopali su mu se proizvodi od kojih je neke i kupio.

Sa njima je odusevljen. Svoje odusevljenje je podelio sa clanovima foruma.

Link ka njegovoj temi vi stavljate na svoj sajt, tako da vasi posetioci mogu procitati svedocenje o kvalitetu FTA proizvoda iz nepristrasnog izvora.

Takozvani testimonial.

Ipak forum je forum, krece diskusija i pojavljuju se Neverne Tome.

Ti se ukljucujes u rad foruma i objasnjavas.

Sa jedne strane sa clanovima foruma delis svoje znanje, ali sa druge strane bila to tvoja namera ili ne

branis svoje stavove (iza kojih stoje tvoji proizvodi) i pred posetiocima tvog sajta koji su potencijalne musterije i koji ce preko linka mozda doci ovde.

I tako dalje...

Vec skoro 20 godina sam u poslu koji je tesno povezan sa advertajzingom i marketingom.

Verovatno imam profesionalnu deformaciju i obrasce marketinskog ponasanja primecujem svugde. :)

U zivotu si moguci razni scenariji. Savim je moguce da je u pitanju samo nes(p)retan sticaj okolnosti.

Zato ti se ponovo izvinjavam.

.

Link to comment
Share on other sites

Nema niceg licnog! :(:(

Objasnjenja jesam trazio vise puta, ali sam prizeljkivao/ocekivao odgovore date na ovaj nacin:

Nisi morao da se mucis i toliko truda utrosis u odgovore.

Nekoliko linkova je bilo dovoljno.

Imam osecaj da sam te na neki nacin povredio. Izvini.

.

OK :):thumbsup2:)

Svi smo mi ovde ,bar za mene, zbog najvaznije sporedne stvari na svetu, a to je dobar zvuk,za linkove ,ne znam da li ima , ali sam danima kopao po internetu i trazio informacije ,sto na sajtovima proizvodjaca sto na forumima, i mogu ti reci da je vrlo zatvorena tema i da ko je nesto uspeo da napravi to stvarno drzi kao poslovnu tajnu.To je predstavljalo izazov za mene a i inat i tako je sve pocelo.Stvarno bih voleo da se upoznamo i cujes kablove jer mi je bitana reakcija ljudi, nisam sujetan niti mislim da sam najpametniji.

pozdrav :)

PS Video sam i zadnji post ,samo je splet okolnosti nikakve namere da se ogrebemo o forum ako pogledaS PRIJAVLJEN SAM OD 2007 a tek sada sam se javio

Link to comment
Share on other sites

Zoranezu ja sam ponosan na vas(i velika mi je cast i zadovoljstvo sto vas poznajem),svojski ste se potrudili da date veliki broj odgovora na sva pitanja :( .Nisam jos video da se iko igde potrudio da da ovakvo objasnjenje u vezi kablova,svaka vam cast :thumbsup2 .Hteo bi ovde da pomenem da su vasa znanja u vezi hifi-ja daleko visa i ne odnose se samo na kablove,vec i na upgrade pojacala,cd plejera i zvucnika(u kome imate jako uspesna iskustva vec 20 godina).Hteo bi jos da dodam da iz price sa vama sam zakljucio da su vasa znanja u vezi kablova ogromna i da bi mogli jos dosta toga da kazete o njima.I nijedan konstruktor nije dao ovoliko veliki broj objasnjenja u vezi strujnih kablova(bar ja nisam video).I za kraj ovog posta da dodam da sve sto sam ovde napisao o FTA kablovima(kao i drugim kablovima koje sam pominjao ovde,Shunyata na primer) je bas onako kako sam ih cuo i doziveo i ja i par mojih prijatelja,kao i gospoda iz FTA.O svemu tome sam se trudio da prenesem sto verodostojnije svoje utiske ovde gde sam ujedno stekao i dosta drugova(jako mi je drago zbog toga).Uskoro cu nastaviti sa daljim testovima i utiscima ovde o FTA.

p.s.Kujo hvala ti puno na lepim recima o meni :) ,Ziv bio care :( .

Takodje bi se puno zahvalio i mom drugu Rajku Rapaicu koga neizmerno cenim i postujem(covek za primer,jedan od najboljih ljudi koje poznajem) :( .

I da dodam jos ovo,Verujte mi a video sam se sa ljudima iz FTA 3 puta kod mene i juce na prezentaciji SF,pre toga na audioberzama.A i cesto se cujem telefonom.Da sam osetio u bilo kom trenutku neko nametanje(i ubedjivanje) u kupovini,da sam na bilo koji nacin procenio nesto sto mi se ne svidja(prodaju magle) i sto mi je sumnjivo,trenutno bi prekinuo bilo kakav kontakt sa njima.I stoga mogu da kazem sve najbolje o ljudima iz FTA :) .Od Zoranazu sam cuo mnogo lepih i korisnih stvari i u vezi hifi-ja i nevezano za hifi.Kazem jos jednom da mi je velika cast i zadovoljstvo sto poznajem ljude iz FTA.Zivi bili :) .

Link to comment
Share on other sites

Može li jedno praktiÄno pitanje :

- Gde se dotiÄni kablovi proizvode, ovde kod nas ili negde napolju su naruÄeni po specifikacijama FTA?

(ne verujem da ih ljudi iz FTA ruÄno motaju, upredaju, Å¡irmuju ili Å¡ta im već rade). :)

Link to comment
Share on other sites

Može li jedno praktiÄno pitanje :

- Gde se dotiÄni kablovi proizvode, ovde kod nas ili negde napolju su naruÄeni po specifikacijama FTA?

(ne verujem da ih ljudi iz FTA ruÄno motaju, upredaju, Å¡irmuju ili Å¡ta im već rade). :)

Ja bas verujem da se ovde rade, cak ne vidim razlog zasto bi bilo drugacije. Ne treba za to ne znam kakav skill, a ne radi se o masovnoj proizvodnji pa da je logicno da je u Kini.

Link to comment
Share on other sites

Može li jedno praktiÄno pitanje :

- Gde se dotiÄni kablovi proizvode, ovde kod nas ili negde napolju su naruÄeni po specifikacijama FTA?

(ne verujem da ih ljudi iz FTA ruÄno motaju, upredaju, Å¡irmuju ili Å¡ta im već rade). :)

Kablovi se rucno pletu i upredaju u tvom komsiluku blok 63,mada su blizu i Kinezi ( blok 70)

Nema koturova od 100m, pa odceci koliko ti treba. :cheers

Samo najveca imena mogu da naruce da im se naprave kablovi po njihovim specifikacijama, i to su sigurno velike kolicine kablova u pitanju ,da bi fabrikama koje prave kablove ,to bio isplatljiv posao.

Link to comment
Share on other sites

Kablovi se rucno pletu i upredaju u tvom komsiluku blok 63,mada su blizu i Kinezi ( blok 70)

Nema koturova od 100m, pa odceci koliko ti treba. :roll:

Samo najveca imena mogu da naruce da im se naprave kablovi po njihovim specifikacijama, i to su sigurno velike kolicine kablova u pitanju ,da bi fabrikama koje prave kablove ,to bio isplatljiv posao.

Kada su već u komÅ¡iluku jel' ima neka fabriÄka prodavnica, sa popustom ... :cheers
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...