Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

zavisi koji. ako je nesto iz evo serija onda cool.

ima i krell gomilu prosecnih i ispodprosecnih serija, imao sam njihov preamp za koji sam srecom brzo nasao kupca ali je kanta za djubre bila najcesca asocijacija tokom slusanja.

jel ste vi to resili da pokazete da tamo rade neznalice i da im sjebete preporuku da korisnici koriste strujni kabl koji oni isporucuju uz uredjaje?

Uz svaki uredjaj dobijas kabel da bi on mogao u tom trenutku da radi kada ga dones kuci i raspakujes.SAMO DA RADI !

Da li si ikada dobio audiofilske interkonekte uz kupljeni CD plejer ?

Ako pravis tako dobra pojacala sto ne napravis svoju firmu i ******* Krella?

Link to comment
Share on other sites

nemam nista protiv vaseg misljenja cak i ako ne poznajete tematiku, krell izricito NE preporucuje koriscenje aftermarket kablova sa svojim uredjajima. to je poznata cinjenica. mozete to opravdavati cime god hocete - ukljucujuci i marketing - ali to je dobro poznata cinjenica. tako da imam razloga da verujem da su uz svoje pojacalo isporucili adekvatan napojni kabl isto kao sto sam i ja od proizvodjaca svojih monoblokova dobio kabl za koji verujem da je uradjen namenski da zadovolji potrebe napajanja tako da nemam zelje da se bavim ovim.

Link to comment
Share on other sites

Da li si ikada dobio audiofilske interkonekte uz kupljeni CD plejer ?

nemam nista protiv vaseg misljenja cak i ako ne poznajete tematiku, krell izricito NE preporucuje koriscenje aftermarket kablova sa svojim uredjajima. to je poznata cinjenica. mozete to opravdavati cime god hocete - ukljucujuci i marketing - ali to je dobro poznata cinjenica. tako da imam razloga da verujem da su uz svoje pojacalo isporucili adekvatan napojni kabl isto kao sto sam i ja od proizvodjaca svojih monoblokova dobio kabl za koji verujem da je uradjen namenski da zadovolji potrebe napajanja tako da nemam zelje da se bavim ovim.

Ja imam ista iskustva. Naim ne preporucuje aftermarket strujne kablove, stavise tvrdi da je mnogo bolje koristiti njihove. Isto vazi i za interkonekt - uz Naim CD plejer je stigao "audiofilski" interkonekt sa DIN konektorima, ili bar interkonekt koji sa tim plejerom radi bolje od bilo kog drugog koji kosta neke razumne pare (Nikada nisam bio siguran kada je nesto "audiofilski", znam samo sta je dobro i sta radi, a po onome sto citam radi bolje od bilo cega sto kosta manje od 30-50% cene plejera).

Takodje, vrlo posteno, Naim prodaje skuplje kablove, ali ne sumanuto skupo, ne preporucuje ih osim za najskuplje svoje modele - gde ih opet deli besplatno (u kutiji) i bez ikakve magije kaze da je u pitanju kabl koji ima mnogo bolje konektore. Nema magije, nema price o ENERGIJI...

Ne tvrdim da su dobri kablovi mit, samo da treba pokapirati sta je sta... Dobar kabl jeste dobar kabl, ima dosta tehnickih razloga zasto su potrebni. Ne treba sve to preterano mistifikovati...

Link to comment
Share on other sites

Uh, uh, uh...

Prvo, da cestitam uzvarb-u na lepoj vesti - svaka cast, majstore! :)

Drugo, ova tema se pretvorila u bauljanje po Mordor-u ("Gospodar prstena"); samo nisam nacisto ko je Frodo :) ...

Trece, ako se vec daju ocene o postovima i necijoj strucnosti/upucenosti u temu - neznanje se pise spojeno... :thumbsup2

Rajko

Link to comment
Share on other sites

kada budete radili vas blajnd test strujnih kablova, potrudite se da imate uredjaje koji imaju besprekorno uradjenu napajacku sekciju. u tom slucaju necete cuti nikakvu razliku ili ona barem nece biti vredna bilo kakvog komentara. jedino nedovrsena i polovicna resenja u napajanju dovode to toga da se strujni kabl pokazuje kao komponenta koja utice na zvuk. toliko od mene na ovu temu, dokazano u mom sistemu milion puta, poslednji put kada su se menjali lapp, kimber i shunyata, sa razlikama koje su totalno zaboravljive istog trenutka kada se kabl promeni.

Ne znam da li je u pitanju polovicno resen naponski sektor kod drugih uredjaja, ali mogu da potvrdim i kod mene slicno iskustvo. Doduse, probani su kablovi do nekih 150eur cene (supra, kimber, isotek, tibor iz SU) i razlike u zvuku su zanemarljive.

Link to comment
Share on other sites

Uh, uh, uh...

Prvo, da cestitam uzvarb-u na lepoj vesti - svaka cast, majstore! :)

Drugo, ova tema se pretvorila u bauljanje po Mordor-u ("Gospodar prstena"); samo nisam nacisto ko je Frodo :) ...

Trece, ako se vec daju ocene o postovima i necijoj strucnosti/upucenosti u temu - neznanje se pise spojeno... :)

Rajko

OK,lapsus,izvinjenje

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

nemam nista protiv vaseg misljenja cak i ako ne poznajete tematiku, krell izricito NE preporucuje koriscenje aftermarket kablova sa svojim uredjajima. to je poznata cinjenica. mozete to opravdavati cime god hocete - ukljucujuci i marketing - ali to je dobro poznata cinjenica. tako da imam razloga da verujem da su uz svoje pojacalo isporucili adekvatan napojni kabl isto kao sto sam i ja od proizvodjaca svojih monoblokova dobio kabl za koji verujem da je uradjen namenski da zadovolji potrebe napajanja tako da nemam zelje da se bavim ovim.

Na osnovu cega baziras svoje misljenje da ne poznajem tematiku?

Iznesi svoju teoriju i vrlo rado cu je prihvatiti,ako ima korene u el.tehnici i fizici.

Link to comment
Share on other sites

Fenomenalno! Cestitamo!!! :(:thumbsup2:(:)

Kad omatoriÅ¡ (kao ja, recimo) onda shvatiÅ¡ da je to jedino oko Äega se vredi truditi. Želim vam svima u porodici miran, zdrav i srećan poÄetak tog truda, koji traje, veruj mi ... :( Sve ostalo su samo nijanse, to daje boju životu. Želim vam da uživate u trudnoći i svemu posle!
Link to comment
Share on other sites

Uz svaki uredjaj dobijas kabel da bi on mogao u tom trenutku da radi kada ga dones kuci i raspakujes.SAMO DA RADI !

Da li si ikada dobio audiofilske interkonekte uz kupljeni CD plejer ?

Ako pravis tako dobra pojacala sto ne napravis svoju firmu i ******* Krella?

Gordane, otkada pravis pojacala?

Nisi se pohvalio! :):thumbsup2

kada budete radili vas blajnd test strujnih kablova, potrudite se da imate uredjaje koji imaju besprekorno uradjenu napajacku sekciju. u tom slucaju necete cuti nikakvu razliku ili ona barem nece biti vredna bilo kakvog komentara. jedino nedovrsena i polovicna resenja u napajanju dovode to toga da se strujni kabl pokazuje kao komponenta koja utice na zvuk. toliko od mene na ovu temu, dokazano u mom sistemu milion puta, poslednji put kada su se menjali lapp, kimber i shunyata, sa razlikama koje su totalno zaboravljive istog trenutka kada se kabl promeni.

Nisam hteo da ulazim i u tu pricu, posto bi se onda rasprava nepotrebno okrenula u pravcu pojedinacnih uredjaja...

Ipak hajde...

U toku restauracije svog prethodnog pojacala, na kraju smo skinuli originalni strujni kabl i ugradli IEC uticnicu kako bih mogao da stavim "bolji" strujni kabl.

Kao svi to rade, pa hajde i ja - ne kosta puno.

Napajanje tog pojacala je solidno odradjeno - dual mono, dva EI trafoa koji mogu da povuku 1000W iz mreze, 88.000 uF...

Probao sam nekoliko strujnih kablova - Lapp, Neotech i nekoliko DIY varijanti.

Nikakve razlike nije bilo u zvuku izmedju njih. Najbolje je sto uopste nisam siguran da sam dobio neko poboljsanje u odnosu na originalni kabl.

Posto je su razlike izostale, kada sam uzeo novo pojacalo (ustvari nije bas novo ali je skoro pa kolekcionarski primerak - tzv. new old stock, originalno pakovanje, nikad korisceno), bilo mi je zao da ga secem i kasapim i budzim mu pozadi IEC prikljucak.

Bez problema ga slusam sa fabrickim kablom. :)

.

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu cega baziras svoje misljenje da ne poznajem tematiku?

Iznesi svoju teoriju i vrlo rado cu je prihvatiti,ako ima korene u el.tehnici i fizici.

ne poznajete tematiku u smislu da ne znate stanoviste krella po pitanju strujnih kablova a pozivate se na njihov uredjaj.

toliko, izgleda da je bilo potrebno da neko malo iskrenije prenese svoje iskustvo da je prica oko strujnih kablova snake oil da se javi vise clanova sa slicnim iskustvom. naravno, vrlo rado cu biti demantovan - ne u smislu da izmedju kablova ne postoje nikakve razlike vec da su te razlike vredne bavljenja njima i investicijama u kabl na visem nivou.

pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu cega baziras svoje misljenje da ne poznajem tematiku?

Iznesi svoju teoriju i vrlo rado cu je prihvatiti,ako ima korene u el.tehnici i fizici .

ne poznajete tematiku u smislu da ne znate stanoviste krella po pitanju strujnih kablova a pozivate se na njihov uredjaj.

U KOJOJ OBLASTI ELEKTRO TEHNIKE I FIZIKE SE PROUCAVA STANOVISTE KRELL-a DA NE TREBA MENJATI NJIHOV STRUJNI KABEL? :thumbsup2

:)

Link to comment
Share on other sites

http://www.hometheaterhifi.com/volume_11_4/feature-article-blind-test-power-cords-12-2004.html

The total number of correct answers was 73 out of 149, which amounts to 49% accuracy. That is no more accurate than flipping a coin, and therefore, no statistically significant detection of power cable differences.

Veoma dobar tekst. StatistiÄki veoma solidno. Zanatski korektna primena statistike. A uraÄ‘eno sa žarom HiFilistiÄara. Hvala. ÄŒitao sam kao podeljena liÄnost: statistiÄar i HiFilistiÄar ... :thumbsup2
Link to comment
Share on other sites

Na osnovu cega baziras svoje misljenje da ne poznajem tematiku?

Iznesi svoju teoriju i vrlo rado cu je prihvatiti,ako ima korene u el.tehnici i fizici .

ne poznajete tematiku u smislu da ne znate stanoviste krella po pitanju strujnih kablova a pozivate se na njihov uredjaj.

U KOJOJ OBLASTI ELEKTRO TEHNIKE I FIZIKE SE PROUCAVA STANOVISTE KRELL-a DA NE TREBA MENJATI NJIHOV STRUJNI KABEL? :thumbsup2

:)

to ces morati sam da pitas d'agostina, nisam njihov advokat. mada sumnjam da ih nesto zanima da cuju tvoje znanje elektro(!)tehnike i fizike.

Link to comment
Share on other sites

Lapp i Neotech :( ako na tome baziras svoj stav oko strujnih kablova :(

:)

:thumbsup2

A interkonekti , ako nisam previse radoznao :(

:)

Ako pazljivo citas, nisu bili u pitanju samo ta dva kabla.

Na kraju krajeva i kablovi koje ti pravis spadaju u kategoriju DIY...

...I opet promasena poenta. :o

Za gornju pricu je bitno da nikakve razlike nije bilo u zvuku izmedju tih nekoliko strujnih kablova. :)

Ma kakvi bili, morali bi da razlicito "sviraju" po teorijama koje zastupas.

Nisi previse radoznao, ali ja polako gubim interesovanje da se bavim ovom temom.

Zivot je kratak. :)

.

Link to comment
Share on other sites

zavisi koji. ako je nesto iz evo serija onda cool.

ima i krell gomilu prosecnih i ispodprosecnih serija, imao sam njihov preamp za koji sam srecom brzo nasao kupca ali je kanta za djubre bila najcesca asocijacija tokom slusanja.

jel ste vi to resili da pokazete da tamo rade neznalice i da im sjebete preporuku da korisnici koriste strujni kabl koji oni isporucuju uz uredjaje?

Mozda ce gospodu iz Krell-a vise zanimati tvoje misljenje o njihovim proizvodima.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam i napisao,ja sam na mom sistemu cuo razlike izmedju kablova,i to ne samo ja nego nas nekoliko koji smo prisustvovali testu(a testirao sam od zajecarskog kabla,Nat-a,Asr-a,3*FTA i Shunyata-e) i razlike su se cule.Ko ne veruje neka dodje i cuje.Sto se tice razlike u kablovima,plasim se samo pristupa svemu tome sa sloganom iz serije dosije x,"zelim da verujem",samo u ovom slucaju je suprotno tj slogan je "ne zelim da verujem") ili jednostavno smatrate kablove nebitnim delom sistema ili vam je mozda zao da date pare za njih(iz vama poznatih razloga) ili niste bas toliko zahtevni sto se zvuka tice pa da jos za njih dajete pare ili mislite da su strujni kablovi prevara ? Ili hocete da razlika bude neverovatno cujna i evidentna.Objasnite mi onda zasto se prave skupi kablovi i zasto ih vidim kod svakoga ko ima skuplji sistem? Kad sam skoro kod poznanika vrsio test kablova na vrlo skupom sistemu,video sam da covek ima jako skupe kablove na svim svojim uredjajima(monoblokovima,cd-u...).Pritom znam tog coveka dugo godina,imao je mozda i najbolje uredjaje u svom sistemu(mnogo high enda je promenio) za koje znam.A verujte poznajem mnogo audiofila koji su imali mnogo toga skupog.Pitanje je zasto onda on u svom sistemu ima skupe strujne kablove i zasto svi na sajmovima hifi-ja na svojim skupim uredjajima drze skupe kablove ? Kod njega je vrsen jedan deo testa,ovog puta na jednom high end cd plejeru i naravno bilo je razlika.Tokom nedelje cu ici kod druga koji ima Snagas Karan kas-450(teska kategorija,blizu 100kg) i preamp Karan+cd Pioneer pd-95 da testiram kablove,pa cu napisati utiske.Kad smo vec kod pojacala uz koja se dobija strujni kabl,ja sam uz mog Krell-a dobio obican strujni kabl.Ako vam pojacalo kosta nekoliko hiljada evra,svako poboljsanje zvuka na njemu vredi da se plati.To isto vazi i za pojacalo do 500 evra(naravno proporcionalno ceni pojacala kupiti kabl u tom slucaju).I naravno da ima promena kad se stavi drugi kabl(koje vrede da se plate),kao sto sam napisao sa Shunyata-om sam dobio najbolje rezultate.Pa da nije bitan strujni kabl,zasto se onda daje mogucnost promene strujnog kabla(zasto onda kabl ne ide direktno iz tih uredjaja,bez mogucnosti promene).Cuo sam razlike i na Krell-u i na malom Trends t-amp-u ta-10.1 i dvd-iju Rotel.Zadnjih par dana sam ih testirao na upgrade-ovanom Siemens snagasu i razlike itekako cuju,inace uz njega sam dobio obican kabl(rtb Bor),kad stavim Nat zvuk je primetno bolji,a sa ASR-om i FTA jos bolji).Teorija kabl je kabl nikako nije tacna(zasto onda postoji razlika izmedju obicnog kabla koji se dobija uz uredjaje i najeftinijeg Lapp kabla,da ne pricamo o skupljim),onda bi sve u zivotu mogli tako da klasifikujemo:Auto je auto(yugo i Mercedes,jeste oba ce vam obaviti posao i prevesti sa tacke a na tacku b,ali kako,ne isto,svakako ce to Mercedes kudi kamo bolje da uradi,svako ko vozi Yuga bi vrlo rado seo u Mercedes sta god on pricao,da mu bolji auto ne teba ili slicno,Mercedes je Mercedes a Yugo je Yugo).Na kraju neka svako tretira kablove onako kako on to misli,moje iskustvo je takvo da sam cuo razlike i da puno polazem u strujne kablove.I ostaje pitanje da li bi vi na vase pojacalo,cd...da ste u mogucnosti(da imate para na pretek) ako je to isto stavili Lapp strujni kabl ili Nordost,Shunyata-u i slicno(ja bi se uvek odlucio za drugu varijantu).

Link to comment
Share on other sites

Vec dugo citam ovaj post i ne mogu da ukapiram ljude koji tvrde da nesto nema veze, a pojma nemaju jer ili ne znaju da cuju, ili su stvarno gluvi ili su im sistemi takvi da stave bilo sta nece cuti razliku. I mnogo "sitnije" stvari mogu da uticu na zvuk, a kamoli strujni ili interkonekt kablovi. A kako ce se to odraziti na nas sistem i da li ce nam se dopasti, to je vec druga prica.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj tako, pa FTA ne pravi samo high-end strujne kablove. Tu je recimo Anti Rezonantna Masa (ARM), pa zatim Kalahari Sandbox, a tek Interkonekt UPGRADE...

Evo pogledaj, nema teksta, ali slike govore hiljadu reci.

aaaaauuuuu pa sta ja propustam..... izvinte, zurim na voz, umrla mi baba, sa'rana ne moz da ceka, znate.... i tako to..... aj cao :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Vec dugo citam ovaj post i ne mogu da ukapiram ljude koji tvrde da nesto nema veze, a pojma nemaju jer ili ne znaju da cuju, ili su stvarno gluvi ili su im sistemi takvi da stave bilo sta nece cuti razliku. I mnogo "sitnije" stvari mogu da uticu na zvuk, a kamoli strujni ili interkonekt kablovi. A kako ce se to odraziti na nas sistem i da li ce nam se dopasti, to je vec druga prica.

Ovde smo vec apsolvirali razliku izmedju strujasa i interkonekt kablova i vise ih ne mesajte :)

Ako ce vam srce biti na mestu evo: gluv sam ko top , muziku slusam samo sa slusnim aparatom i vrlo mi je drago zbog toga - ostaje mi vise love za druge daleko pametnije i bitnije stvari :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...