Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

@ScepanBG

Svaka Äast na prezentaciji proizvoda dotiÄne firme.

Poslacu ti pp.Recimo da kosta kao jedna kvalitetnija originalna cd ploca.

Cena je poslovna tajna? Kad se sve lepo javno predstavi zašto samo cene idu preko PP-a, pa makar nešto koštalo i dva dinara?

Link to comment
Share on other sites

@ScepanBG

Svaka Äast na prezentaciji proizvoda dotiÄne firme.

Cena je poslovna tajna? Kad se sve lepo javno predstavi zašto samo cene idu preko PP-a, pa makar nešto koštalo i dva dinara?

Scepan mi je objasnio da ne zeli da ispadne da reklamira doticnu firmu, tako da u potpunosti razumem razlog ne iznosenja cene s njegove strane. Ipak je on ugostio ljude iz FTA pa bi bilo neprikladno.

S druge strane, ja nemam taj problem, pa mogu da napisem: ARM trenutno kosta 20 EUR (sto je svakako i dalje nezvanicna i nepotvrdjena informacija) po bocici koja je dovoljna da dobro napunis jedan CD plejer.

Slazem se da i nije skupo ako se dobija boljitak (u sta ja licno sumnjam).

Meni se ne svidja sto se insistira na tajnovitosti oko konstrukcije kablova pre svega, pa i oko karakteristike ARM tecnosti. Ne kazem da me recimo zanima tacna hemijska formula ARM-a, ali nije lose da se bar okvirno kaze kako se fizicki ponasa, kakav je dielektrik, itd. Sto se kablova tice, treba reci kakva je geometrija kabla, koji su konektori, koji materijal prvodnika, itd.

Mislim, jasno je da nije izmisljena topla voda, ali to jesu fensi sitnice koje u pojedinim slucajevima mogu da znace, i sa tom logikom treba nastupiti. Sto, uostalom, naziv firme jasno potvrdjuje - "zavrsni stimung", odnosno kad sve ostalo resis, i imas volju i mogucnost da jos malo ulozis, ti se onda pocastis sa fensi-smensi strujnim kablovima, i izdampujes CD cisto da ne razmisljas. Bezveze je da se to rekamira kao neko cudo, u fazonu "Sta te briga sta je ako dobro radi" ili "Kupite pa cete cuti/videti sta je kvalitet". Ove price ne piju vodu kad se radi o ovakvim proizvodima. "Pismeni" haj fajisti hoce da znaju sta kupuju, tako da mesta za tajnovitost nema.

OK, pecass je narucio Sandbox a da ni sam ne zna kako je tacno napravljen, i koliko uopste moze da vredi kod njega u sistemu. Ali to je uradio on, i verovatno niko drugi, i to je ono zbog cega mora da se "podigne zavesa".

Cenim da je korisnik zoranzu iz FTA pa neka napise nesto detaljnije o proizvodima. Sajt, osim nekoliko fotki, ne sadrzi ama bas nikakve podatke.

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam jednom davno na televiziji Donalda Trampa.

Pricao je o tome koliko je tesko i od kolike je kljucne vaznosti odredjivanje cene svog proizvoda:

Ako odrezes previse, niko ga nece kupovati.

Ako trazis premalo u odnosu na cenu koju je trziste u stvari bilo spremno da prihvati, z@j3bao si se jer si mogao da imas veci profit.

Tako se kapiram (delom) formiraju i cene kod (pojedinih) proizvodjaca hifi-ja.

Ima dosta proizvoda koji se mogu kupiti po raznim stovaristima, gvozdjarama, farbarama i sl. za male pare, a drugi (tehnoloski i proizvodno veoma slicni ili identicni) se sa hi-fi nalepnicom prodaju uz mnogostruko veci profit.

Ovde odmah napominjem da ovo nema veze sa FTA proizvodima, vec se odnosi na politiku formiranja cena.

Ipak, moram priznati da me izuzetno odbija kada na sajtu proizvodjaca ne mogu da nadjem cene za ono sto prodaje.

Ako moze Sloba BM da na svom sajtu lepo stavi cene za sve proizvode, bilo to Krell pojacalo ili bananica za kabl, zasto to ne mogu da urade i drugi?

Ovako cesto imam osecaj da cu nesto platiti neke pare, zato sto je neko u tom trenutku procenio da moze da mi uzme toliko, a sledeci put (ili nekoj drugoj musteriji) ce traziti neku drugu svotu.

Ovo je opet moje generalno zapazanje i nema direktne veze sa FTA.

Ipak, mislim da bi dobili na ozbiljnosti ako bi na svom sajtu imali cenovnik. :oops:

Ako se recimo u medjuvremenu promeni nabavna cena tajnih sastojaka koji cine ARM i time se poskupi njegova proizvonja, nista lakse od objavljivanja novog apdejtovanog cenovnika.

.

Link to comment
Share on other sites

Sa cenovnikom ili bez, sajt im je stvarno katastrofa jer na njemu nema praktiÄno nikakvih informacija. Verujem (ili bar želim da verujem) da su FTA grupa kvalitetnih i iskrenih audio konstruktora-entuzijasta, ali trebalo bi da znaju da se ozbiljna web prezentacija tako ne pravi, u stilu: kupite naÅ¡e proizvode jer su jako kvalitetni, verujte nam. I lepi su. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Tacno je da na sajtu nema informacija,zato sto je sajt jos u izgradnji ali popravice se i to uskoro.

Scepan ne reklamira FTA.

Covek nas je pozvao da dodjemo kod njega da bi cuo FTA kablove u svom sistemu,bez ikakve obaveze sa nase ili njegove strane da mora nesto da kupi!

Na tom principu insistiramo,i to je po nama jedino pravo merilo za kupovinu bilo koje audio komponente.

Niko nije izmislio "toplu vodu"ali je veoma bitno kakvu "vodu" i kojom brzinom ,tvoji uredjaji "piju tu vodu"

Pogledaj na Scepanovim postovima pricu o IMPULSNOM karakteru zvuka i zahtevima koji se postavljaju pred uredjaje da bi se sacuvala ta osobina zvuka.

Da bi znao da resis neki problem,moras da razumes prirodu tog problema i faktore koji uticu na stvaranje tog problema,a za to su ti potrebne godine iskustva,znanja i prakse,ne samo u teoriji o kablovima,nego i celoj audio elektronici(sledeci FTA je cevni phono pre-amp).

Kada si posao od toga,(impulsnog oblika zvuka)moras geometrijom kabla,izborom provodnika i precnikom da omogucis svom uredjaju sto kvalitetnije napajanje.Svaki strujni FTA kabel se prakticno sastoji od DVA kabla razlicitih geometrija provodnika,sastava i precnika(kabel unutar kabla)i svaki od njih ima svoju ulogu.

Da li je ovo bilo dovoljno da "pismeni" hi -fi-sti primete nesto novo u svetu zica.

Konektori mogu biti Furutec,Oyaide,Wattgate,HI-FI Tuning.

Pricu o tome od kojih i koliko skupljih brendiranih svetskih marki smo se bolje culi ostavicemo ljudima koji su to proverili u svojim sistemima!

Link to comment
Share on other sites

Ok razumeo sam da se ne odnosi na FTA,

Hiljadu puta sam video da se jako losa roba "pokriva"time -sto ce joj se prekomerno naduvati cena.

To je logika:"Kako ja smem da i pomislim samo da ovo ne valja ,kada toliko kosta!Nesto sa mnom sigurno nije u redu!"

Preprodavci formiraju cene, proizvoljno,prema slobodnoj proceni kupca,a FTA to nije.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da nikada ne pustam toliko glasno muziku da mi od toga vibriraju sasije komponenti.

Nego, posto je taj premaz?

UPOZNAJTE MIT!

Suzbijanju mehaniÄke mikrofonije unutar ureÄ‘aja ovde nije kraj: poklopac i zadnja stranica su dobro uÄvršćeni a boÄne i gornja strana Myth LightSpeed-a su dodatno obložene antivibracionom masom u cilju umrtvljenja kutije. Donja ploÄa krije iznenaÄ‘enje u vidu sendviÄ antivibracione tehnologije: osnovu Äini ÄeliÄna ploÄa na koju je naneta antivibraciona masa pa zatim preko nje dodatna subÅ¡asijska aluminijumska ploÄa koja nosi Å¡tampane ploÄe. Vrlo vispreno i domiÅ¡ljato. Treba napomenuti da je i sam dizajn kutije delo konstruktora.

U ovoj prici niko se nije pitao zasto je konstruktor naneo ANTIVIBRACIONU MASU i zbog cega. :oops:

Link to comment
Share on other sites

UPOZNAJTE MIT!

Suzbijanju mehaniÄke mikrofonije unutar ureÄ‘aja ovde nije kraj: poklopac i zadnja stranica su dobro uÄvršćeni a boÄne i gornja strana Myth LightSpeed-a su dodatno obložene antivibracionom masom u cilju umrtvljenja kutije. Donja ploÄa krije iznenaÄ‘enje u vidu sendviÄ antivibracione tehnologije: osnovu Äini ÄeliÄna ploÄa na koju je naneta antivibraciona masa pa zatim preko nje dodatna subÅ¡asijska aluminijumska ploÄa koja nosi Å¡tampane ploÄe. Vrlo vispreno i domiÅ¡ljato. Treba napomenuti da je i sam dizajn kutije delo konstruktora.

U ovoj prici niko se nije pitao zasto je konstruktor naneo ANTIVIBRACIONU MASU i zbog cega. :oops:

:oops::thumbsup2:wave2:evil::wave2

Link to comment
Share on other sites

Catalyst hvala na pohvalama za prezentaciju.Machinori hvala na objasnjenju oko cene,upravo je tako.ZoraneZu hvala na objasnjenjima i veliko hvala na vasem prisustvu na forumu(zbog vaseg izuzetnog znanja koje posedujete :oops: u sta sam imao prilike da se uverim).Juce sam pola dana proveo testirajuci razne strujne kablove zajedno sa drugom.Testirali smo razne strujne kablove poznatih proizvodjaca kao sto su:ASR,Monster,VanDenHul,NAT(2 modela) i naravno FTA(jedan od njihovih nekoliko odlicnih modela,ne najbolji i najskuplji,ali reci cu posto se insistira na cenama ovde,model od 120 evra,ostali kablovi su bili kataloski skuplji,Van Den Hul otprilike oko 300evra fabricki terminisan,bio je odlican na testu,dok je NAT plavi sa filterima prosao uz ocenu Analogan,jako dobro se pokazao na testu).Kablovi su u vecini slucajeva testirani na cd plejeru visoke klase,slusni rezultati su bili takvi da su odlucivale nijanse(po sistemu kome se sta vise svidja) i tesko je bilo izdvojiti neki kabl od drugih.Zakljucili smo posle testa drug i ja da se FTA potpuno ravnopravno nosio sa skupljom konkurencijom na testu.Inace kablove smo testirali u 2 razlicita sistema,od kojih je jedan bio enormno skup.Kod mene smo testirali kablove i na dvd-iju i na pojacalu.FTA je radio bolje na dvd-iju od ASR-a(poznati po svojim izuzetno skupim pojacalima ASR Shafer Emiter),ali je ASR bolje radio na pojacalu(vazno je pomenuti da je kataloski ovaj ASR Audiosystem kabl dosta skuplji,po recima coveka od koga sam kupio kabl kataloski kosta 300 evra).Za vikend cu testirati ponovo u mom sistemu bolji FTA kabl sa pozlacenim Furutech uticnicama(sa jos nekoliko strujnih kablova,zao mi je sto ga juce nisam imao na testu jer je fenomenalan kabl),taj kabl sam vec opisao ovde.Radio je fenomenalno na Rotelu,a i na Krell-u.Radio je na Krell-u bolje od pomenutog modela(ali je i skuplji),a najbolji rezultati su bili kao sto sam opisao: u Krell-u skuplji FTA model(sa Furutech uticnicama a i sam kabl je drugacije pravljen) a u Rotelu model ispod njega.Za vikend cu raditi njegov test sa jos kablova,a ako neko zeli da doprinese testu sa svojim strujnim kablom dobrodosao je.Naravno opet cu testirati interkonekt kablove FTA,ovog puta cu pokusati da dodjem do skupljih kablova drugih proizvodjaca pa da probam da vidim kojoj klasi pripadaju(ko zeli da pomogne u testu svojim kablovima dobrodosao je).Ono sto je jako bitno u svemu ovome je i ponovna potvrda koliko kablovi mogu da poboljsaju zvuk sistema i da na kablove treba ravnopravno obratiti paznju kao i na ostale komponente(ovo pisem zbog toga sto se pre nekog vremena vodila polemika da li i koliko kablovi uticu na rad sistema).Inace imao sam tu cast juce da testiram i cuvene strujne kablove Shunyata,model Taipan,koji rade zaista fenomenalno bolje od svih koje sam juce testirao(neverovatno koliku mirnocu tj smirenost daju samom zvuku,unose primetan napredak u sistemu,pogotovo u paru amp+cd onda je napredak ogroman,pitam se onda kako tek rade njihovi najbolji modeli Python i Anaconda).Naravno ne treba zanemariti ni cenu Taipan-a(u USA oko 700 dolara),koja za nase uslove nije mala ali jeste zato najmanja u Evropi(u Nemackoj su dosta skuplji oko 1000 evra).Postoji mogucnost da se opet kod mene nadju na testu ovog puta mozda i model Python,bice tu i ostali moji kablovi+FTA sa pozlacenim Furutech uticnicama.I probacu da nabavim jos koji kabl visoke klase za test.

post-3062-12851084278_thumb.jpg

post-3062-128510842887_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

NeÅ¡to me kopka oko tih power cable-ova. Kod kabla koji nosi signal od izvorne component-e u pojaÄalo ili Å¡ta već i kod cable-a za zvuÄnike jasno mi je da treba da bude Å¡to kvalitetniji i da Å¡to manje utiÄe na signal koji prenosi. Kod power cable-a problem je Å¡to se ne povezuje direct-no na izvor napajanja već su izmeÄ‘u njih kilometri problematiÄnih kablova. Kako on, onako malecan, može da to nadoknadi? Jasno mi je da kontakti valja da budu dobri ali koliko je loÅ¡ih u kilometrima o kojima govorih? Dakle, nije li dovoljan samo jedan "ureÄ‘aj" na ulazu u napajanje, pojaÄala, recimo, kome je zadatak da "obriÅ¡e" Å¡to viÅ¡e tog Å¡to se "nakupilo" ... ? Izvinjavam se na tome kako matematiÄar vidi životni problem ... :oops:

Treba razlikovati DVE vrste potrosaca el.energije

KONSTANTNE POTROSACE-Bojleri,TA peci,el.grejalice,el.sporeti...kod njih je bitna DEBLJINA dovodnog kabla,jer su u pitanju velike KONSTANTNE struje 5-10 Ampera,duze vremena,i moraju da imaju odgovarajuci precnik zice da ne bi dolazilo do zagrevanja provodnika.Taj proracun vrse energeticari i elektricari.

IMULSNE POTROSACE-AUDIO UREDJAJI-Potreba za KVALITETNIM strujnim kablom,jer se (NAJUPROSCENIJE!!!) AUDIO SIGNAL tj ZAHTEVI za NJEGOVO STVARANJE, kroz strujni kabel ,prenose od uredjaja do PRVOG mesta gde se nalazi izvor el.energije, i mozemo da zbog ne kvaliteta strujnog kabla ,ostanemo bez dela el. energije, potrebne za reprodukciju,originalne infomacije.

Zato se i cuju promene u zvuku, promenom strujnih kablova.Te promene su u nekim slucajevima cak i vece nego sa promenom interkonekt kablova.

Na karakter zvuka utice i vrsta konekcije i od kojeg metala je napravljena.

Ako neko zna cemu jos sluze filteri na el.mrezi??? :thumbsup2 slobodno neka napise!!! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Opet se postavlja pitanje sta cemo sa kablovima koji idu do same zidne uticnice? Koliki deo od cele el. instalacije predstavlja taj 1.5m kabla?

Drugo, sta mislite o kompenzaciji reaktivne energije kao meri kondicionisanja elektriciteta?

Link

NAJBITNIJI-NE SAMO TIH 1,5m, NEGO SVAKI MOLEKUL I ATOM U TIH 1,5m ELEKTRICNE INSTALACIJE I KONEKTORA.

SETI SE KERAMICKIH OSIGURACA U RAZVODNOJ TABLI

KOLIKU STRUJU DOBIJAS KADA NAPRAVIS KURSLUS? I=U/R R=0 U=220V I=?

Link to comment
Share on other sites

Treba razlikovati DVE vrste potrosaca el.energije

KONSTANTNE POTROSACE-Bojleri,TA peci,el.grejalice,el.sporeti...kod njih je bitna DEBLJINA dovodnog kabla,jer su u pitanju velike KONSTANTNE struje 5-10 Ampera,duze vremena,i moraju da imaju odgovarajuci precnik zice da ne bi dolazilo do zagrevanja provodnika.Taj proracun vrse energeticari i elektricari.

IMULSNE POTROSACE-AUDIO UREDJAJI-Potreba za KVALITETNIM strujnim kablom,jer se (NAJUPROSCENIJE!!!) AUDIO SIGNAL tj ZAHTEVI za NJEGOVO STVARANJE, kroz strujni kabel ,prenose od uredjaja do PRVOG mesta gde se nalazi izvor el.energije, i mozemo da zbog ne kvaliteta strujnog kabla ,ostanemo bez dela el. energije, potrebne za reprodukciju,originalne infomacije.

Zato se i cuju promene u zvuku, promenom strujnih kablova.Te promene su u nekim slucajevima cak i vece nego sa promenom interkonekt kablova.

Na karakter zvuka utice i vrsta konekcije i od kojeg metala je napravljena.

Ako neko zna cemu jos sluze filteri na el.mrezi??? :thumbsup2 slobodno neka napise!!! :evil:

Samo da napomenem, vidim da se svi "hvataju" za tu reÄ koju sam, možda, upotrebio, ali ona niakko nije odraz misÅ¡ljenja da je to najvažniji parametar. Dakle, zaboravite, ako je i postojala, reÄ "debljina" u mom post-u. Dakle, koliko su osobine tih 1.5m kabla od utiÄnice do ureÄ‘aja toliko važnije od osobina ostatka lanca ...
Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem, vidim da se svi "hvataju" za tu reč koju sam, možda, upotrebio, ali ona niakko nije odraz misšljenja da je to najvažniji parametar. Dakle, zaboravite, ako je i postojala, reč "debljina" u mom post-u. Dakle, koliko su osobine tih 1.5m kabla od utičnice do uređaja toliko važnije od osobina ostatka lanca ...

Ja imam problem: Ozbiljan hi-fi imam od kad sam u svom stanu. A pre nego sto sam usao u njega je elektricar sredio sve uticnice, stavio odvojene osigurace i doveo do njih vrlo pristojnu 2.5mm2 zicu od punog bakra (punog preseka). Eksperimentisao sam malo, i mogu reci da neke razlike ima, posto imam par losijih uticnica, ali ne mogu dati definitivan sud jer mi je sve ukljuceno u onu sto valja i tako slusam... :/

A za osigurac - cuj, mozda i on degradira zvuk, nije uopste iskljuceno. Ali to je jedna od degradacija sa kojom sa VRLO srecan da zivim, kad uzmem u obzir sta moze da se desi ako ga nema... :/ Ne zelim da umesto da slusam muziku mirisem ljubicice, a ponajmanje da ih mirisem odozdo. :oops: Mozda je rizik mali, ali ja osigurace zadrzavam.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam problem: Ozbiljan hi-fi imam od kad sam u svom stanu. A pre nego sto sam usao u njega je elektricar sredio sve uticnice, stavio odvojene osigurace i doveo do njih vrlo pristojnu 2.5mm2 zicu od punog bakra (punog preseka). Eksperimentisao sam malo, i mogu reci da neke razlike ima, posto imam par losijih uticnica, ali ne mogu dati definitivan sud jer mi je sve ukljuceno u onu sto valja i tako slusam... :/

A za osigurac - cuj, mozda i on degradira zvuk, nije uopste iskljuceno. Ali to je jedna od degradacija sa kojom sa VRLO srecan da zivim, kad uzmem u obzir sta moze da se desi ako ga nema... :/ Ne zelim da umesto da slusam muziku mirisem ljubicice, a ponajmanje da ih mirisem odozdo. :thumbsup2 Mozda je rizik mali, ali ja osigurace zadrzavam.

I ja volim osiguraÄe Å¡to tanje i Å¡to brže ... :evil: A i Äekam naruÄeni APC AVR ... :oops: Sada su tu uduplani surge protect-ori utikaÄkog tipa ... :oops: Kablovi će da priÄekaju ...
Link to comment
Share on other sites

NAJBITNIJI-NE SAMO TIH 1,5m, NEGO SVAKI MOLEKUL I ATOM U TIH 1,5m ELEKTRICNE INSTALACIJE I KONEKTORA.

SETI SE KERAMICKIH OSIGURACA U RAZVODNOJ TABLI

KOLIKU STRUJU DOBIJAS KADA NAPRAVIS KURSLUS? I=U/R R=0 U=220V I=?

Ja i dalje ne razumem zasto je najbitniji taj 1.5m? Zasto je ostatak el. instalacije nebitan?

Nisam razumeo ovo o osiguracima... ne treba ih koristiti?

Ne rekoste sta mislite o kompenzaciji reaktivne energije kao meri kondicionisanja elektriciteta.

Link to comment
Share on other sites

Meni je strujni razdelnik Bandridge(inace cekam na FTA da naprave uskoro i udomim ga) koji sam platio 30 evra i sa njim mi je bolji zvuk nego kad direktno kablove ukljucim u zid.Testirao sam sa njim Shunyata-u Taipan :oops: (2 komada,jedan u pojacalu drugi u dvd-iju) i radila je izvanredno(u prisustvu jednog naseg poznatog muzicara koji je bio odusevljen zvukom) i drugi kablovi su pokazivali osetne razlike(poboljsanja u zvuku).Inace sam ovih dana vrsio jos testova u koje sam ukljucio jos neke uredjaje kao sto je jedan upgrade-ovani Siemens snagas sa kojim sam cuo velike promene u zvuku ukljucujuci u njega strujni kabl FTA i kasnije izmedju njega i preampa(Kenwood) FTA interkonekt,neverovatno koliko se zvucna slika promenila i koliko se jos jednom uticaj kablova pokazao u pozitivnom smislu(nebo i zemlja sto bi rekli).Testirao sam i ovog puta 3 FTA strujna kabla i sa svakim se otislo korak napred,naravno uz njihov interkonekt koji mi odlicno radi sa bilo kojim uredjajem koji sam povezao sa njim.Ovog puta smo Ekskluzivno testirali jedan upgrade za interkonekt kablove(mono-kristalno srebro koje ima pojacan povratni vod koji utice na zvuk) i poboljsanje zvuka se odmah primetilo(pogotovo na vokalu koji je bio otvoreniji).Evo slika,strujni kabl pogled unutar suko-a.Ko god zeli da proba kablove bez ikakvih(ni najmanjih)obaveza kupovine a ima neku sumnju u njih i sve ovde receno o njima,najbolje da proba pa da sam izvede utiske jer ovde smo svi jedni drugima da pomognemo.Ovih dana ce strujni kablovi FTA biti probani na cd-u Pioneer pd-95 uz fenomenalnu podrsku ostatka sistema(pisacu o tome).

post-3062-128510843746_thumb.jpg

post-3062-128510844047_thumb.jpg

post-3062-128510844059_thumb.jpg

post-3062-128510844071_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

jao jao strasno, ako ti je od brojila za struju npr 2,5mm kvadratnih ( a verovatno nije nego 1,5mm) pun presek bakarne tice, kakve bozije veze ima kakav je kabl od uticnice do uredjaja. nesvira napojni kabl , 220v 50hz ende... ne greje ugalj nego vatra. igrom slucaja radim u elektrodistribuciji i kad bi znali kakva nam je mreza i od cega prestali bi se loziti oko strujnih kablova, integrisite uredjaje u zid i nakacite na kablove direktno, to bi trebalo biti najbolje, nema kabla-nema problema...a to sta se cuje a sta ne, i sta je u nasim glavama tj usima , je stvarno tema za razmatranje.

a sad svima :oops: i pozdrav, naravno bez uvrede.

Nego ima li neka zecija sapa, ili krilo sismisa da se turi u cd da bolje radi , mozda perjana jakna... ili kanta smole...

Link to comment
Share on other sites

jao jao strasno, ako ti je od brojila za struju npr 2,5mm kvadratnih ( a verovatno nije nego 1,5mm) pun presek bakarne tice, kakve bozije veze ima kakav je kabl od uticnice do uredjaja. nesvira napojni kabl , 220v 50hz ende... ne greje ugalj nego vatra. igrom slucaja radim u elektrodistribuciji i kad bi znali kakva nam je mreza i od cega prestali bi se loziti oko strujnih kablova, integrisite uredjaje u zid i nakacite na kablove direktno, to bi trebalo biti najbolje, nema kabla-nema problema...a to sta se cuje a sta ne, i sta je u nasim glavama tj usima , je stvarno tema za razmatranje.

a sad svima :D i pozdrav, naravno bez uvrede.

Nego ima li neka zecija sapa, ili krilo sismisa da se turi u cd da bolje radi , mozda perjana jakna... ili kanta smole...

Pa, kakva nam je mreza?? Mogao bi da podelis sa nama tvoje saznanje, da das neki savet.... :D

Link to comment
Share on other sites

Ja imam problem: Ozbiljan hi-fi imam od kad sam u svom stanu. A pre nego sto sam usao u njega je elektricar sredio sve uticnice, stavio odvojene osigurace i doveo do njih vrlo pristojnu 2.5mm2 zicu od punog bakra (punog preseka). Eksperimentisao sam malo, i mogu reci da neke razlike ima, posto imam par losijih uticnica, ali ne mogu dati definitivan sud jer mi je sve ukljuceno u onu sto valja i tako slusam... :/

A za osigurac - cuj, mozda i on degradira zvuk, nije uopste iskljuceno. Ali to je jedna od degradacija sa kojom sa VRLO srecan da zivim, kad uzmem u obzir sta moze da se desi ako ga nema... :/ Ne zelim da umesto da slusam muziku mirisem ljubicice, a ponajmanje da ih mirisem odozdo. :D Mozda je rizik mali, ali ja osigurace zadrzavam.

OSIGURACE,OBAVEZNO KORISTITI !!!!!!

Oni su bili samo pomenuti u kontekstu oko debljine provodnika, jer se insistiralo na debljini provodnika a ne na kvalitetu provodnika.

Link to comment
Share on other sites

jao jao strasno, ako ti je od brojila za struju npr 2,5mm kvadratnih ( a verovatno nije nego 1,5mm) pun presek bakarne tice, kakve bozije veze ima kakav je kabl od uticnice do uredjaja. nesvira napojni kabl , 220v 50hz ende... ne greje ugalj nego vatra. igrom slucaja radim u elektrodistribuciji i kad bi znali kakva nam je mreza i od cega prestali bi se loziti oko strujnih kablova, integrisite uredjaje u zid i nakacite na kablove direktno, to bi trebalo biti najbolje, nema kabla-nema problema...a to sta se cuje a sta ne, i sta je u nasim glavama tj usima , je stvarno tema za razmatranje.

a sad svima :D i pozdrav, naravno bez uvrede.

Nego ima li neka zecija sapa, ili krilo sismisa da se turi u cd da bolje radi , mozda perjana jakna... ili kanta smole...

Prvo,ako radis u Elektro distribuciji,a nisi radnik na shalteru,za naplatu racuna ,TREBAO bi da znas ,da se po propisima, od brojila do table sa osiguracima u stanu ,po svakoj fazi ,koristi zica 4mm !

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne razumem zasto je najbitniji taj 1.5m? Zasto je ostatak el. instalacije nebitan?

Nisam razumeo ovo o osiguracima... ne treba ih koristiti?

Ne rekoste sta mislite o kompenzaciji reaktivne energije kao meri kondicionisanja elektriciteta.

Hajde da probamo ovako, ako nisi sve ovo do sada razumeo,zasto je potreban kvalitetan strujni kabel !

Ti ili Vi ste zedni, i krenes da pijes vodu ali na slamku precnika 1mm iz bazena punog ciste vode !

Potreba za vodom=Potreba Audio uredjaja za energijom.U osnovi sve se svodi na energiju,nacin na koji sistem je prezentuje i upravlja njom.

Slamka precnika 1mm=Ne adekvatan strujni kabel.Ako ti je dovoljno da vidis da ti uredjaji rade,kada ih prikljucis na mrezu,Lapp ti je pun pogodak ,i ne trazi dalje.

Bazen pun ciste vode=Energija.Bitan je i ostatak el.instalacije i sto je on kvalitetniji to bolje,ali ono na sta mozemo mi da uticemo je ta zadnja karika ili veza(nas strujni kabel) koja nas spaja sa Energijom i omogucava nam prenos potrebne energije za reprodukciju-kompletne energije-koja se nalazi u signalu ,kroz ceo frekventni opseg ,bez gubitaka ili isticanja nekog njegovog dela.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...