Jump to content


"high end"


deki

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Narode Äemu ovoliko vatre i plamena , pa Deki se samo Å¡alio ono za sir, kulen i inostrano vino.

A Å¡to se tiÄe pojaÄala ono sa svojih 299 dolara za Å¡asiju koja nije ružna ,pa cevi koje nisu neke za padanje na teme ,a nisu ni loÅ¡e ,pa su tu lepa dugmad , pa su tu konektori simpatiÄnog izgleda , kada se bolje razmisli to i nije tako skupo ,bilo ko od nas teÅ¡ko će ovo da napravi za 299 dolara.

Iz svega ovoga implicira da tu i nema neke prevare. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Uz dužno poÅ¡tovanje prema razliÄitosti stavova i poslediÄnih shvatanja...

dve stvari nikako nisu u redu,a to je sledeće:

-jedno je generalizovati stvari,na primer reći da su svi Kinezi varvari,te da im shodno tome nije mesto medju civilizovanim narodima...

Ovo se inaÄe zove RASIZAM i spada u najgore(ma ubedljivo najgore oblike...) ljudskog postojanja !!!

-neÅ¡to sasvim drugo je reći da u odreÄ‘enom nastupu na tržiÅ¡tu(Kineskom u ovom sluÄaju,na primer) postoji izrazita neprofesionalnost prema krajnjim konzumentima,kupcima...

Takvim ponašanjem,koje je na žalost treba li to reći dominantno u kineskom poimanju biznisa se nanosi nepopravljiva šteta i onima koji imaju korektan pristup,ma kolko ih malo bilo...

jednostavno vas ljudi poistovećuju sa matricom...mislim da mi to u Srbiji jako dobro znamo i osećamo na svojoj koži.

Å tititi time ljude koji ne znaju,nemaju dovoljno sredstava je sve samo ne nehumano...!!!

Link to comment
Share on other sites

S druge strane...jednostavno ne mogu a da prećutim,jer nije prvi put,jer je uvek isto,jer je uvek neprofesionalno...

Pretnja da će ako se ovako nastavi g. Ljuba temu ugasiti odnosno zakljuÄati je upravo ono o Äemu priÄam !!!

Prava istina je da su odreÄ‘eni Älanovi foruma svojim uskogrudim stavovima i olakim deljenjem vrlo ružnih epiteta ostalima(meni na primer...) zapravo zatrovali i temu i sve ostalo...

Stoga bi bilo najpoÅ¡tenije ne zakljuÄavanje teme ili daleko bilo banovanje onih koji to ne zaslužuju,već...

-kritika od strane administratora,vlasnika sajta ili kako god onima koji olako potežu ružne i teÅ¡ke reÄi...

-fer pristup prema pojedincima,a ne generalizacija svih nas kao da smo u istom košu...

Zašto je ovo dobro...evo par primera,koji dovoljno govore sami za sebe:

-pre svega ima kineskog High-End-a o kome itekako treba govoriti u najboljem svetlu...

-High-End je sve samo ne puka skupa tehnologija i lepe i skupe igraÄke za one koji ih sebi mogu priuÅ¡titi...već i veoma Å¡arena oblast najrazliÄitijih stavova i pristupa stvarima,sa mnogo pozitivnog ali naravno negativnih stavova,jednom reÄju psihologija....

-prebacivanje krivice na sve ili selektivna osuda je neÅ¡to o Äemu ne treba troÅ¡iti reÄi već uÄiniti pravu stvar...

Ovo poslednje znaÄi da administrator ako se već hvata u koÅ¡tac sa takvim stvarima...treba da sudi "ni po babi ni po striÄevima" !!!

Jednostavno postoje uzroci i postoje posledice...ne treba trpati stvari pod tepih i dodvoravati se većini ili manjini,treba suditi ispravno...!!!

TAKO SE STIÄŒE POÅ TOVANjE...

Link to comment
Share on other sites

Machinori, imam poznanika Kineza koji ima familiju koja se bavi biznisom u Kini, a ostali deo familije mu je u kineskoj dijaspori i mislim da je njegov uvid jako znacajan i da dosta toga objasnjava.

On je vrlo neraspolozen preovladjujucim biznis modelom u matici i on veruje da to nece dobro da se zavrsi. Umesto da kopiraju japanski, tajvanski i korejski poslovni model, baziran na radnoj etici, kvalitetu i odnosu sa kupcem, Kinezi u matici su nekriticki prihvatili americki model, za koji znamo kako se zavrsio. Postoji samo jedno pravilo, vazno je uzeti dolar DANAS a za sutra ko te pita, o tome ces sutra da razmisljas. To je los i za drustvo poguban model. On mi kaze da se to u Kini vidi na svakom koraku, ako si danas negde popio dobru kafu, to ne znaci da ce i sutra biti isti kvalitet.

Sto se made in prc tice, tu postoje TRI vrste robe:

1. Roba koju belosvetski hohstapleri prave u kini placajuci radnu snagu 30 centi na sat a prodajuci na svetskim pijacama

za debele pare. Najkrvavija kapitalisticka eksploatacija u kojoj je kineska drzava saucesnik.

Tipican primer: patike Converse Old Star (platnene plitke starke) koje se prodaju za $60 (glorifikovane sangajke). Posto kontraktor cesto ima svod podugovaraca, kvalitet obicno nije kao kad se taj proizvod pravio u USA i kostao isto. To nije greska kineza nego zapadnih firmi koje maksimalno hoce da zarade a "zaborave" za QC(Quality Control)

Ja takvu robu NE KUPUJEM iz principa jer je to robovski rad.

2. Knockoff i no-name proizvodi, bofl kojim kineski biznisi dampiraju svetska trzista. Ameri kazu "you are what you eat", mislim da bi moglo da se doda "and what you buy". Niko nikog ne tera da kupuje kineski bofl , ko kupuje, verovatno i nije za bolje. Mnogi dilemu "imati ili biti" resavaju sa imati, a posto nemaju para, kupuju bofl. Tu Kinezi nisu nista krivi.

Ovaj bofl kupujem samo ako mi nesto treba za jednokratnu upotrebu.

3. Kvalitetna kineska roba koja niti je lon posao za zapadne firme ni bofl namenjen trecem svetu. Ovim firmama je najteze da uspeju.

Potrazite najnoviji (junski) Wallpaper magazin, ima dobar clanak o Kini i kineskom dizajnu. Vrlo poucno.

Link to comment
Share on other sites

de da mi ovdje otkrijemo i napisemo koji to hifi uredaji iz kine,makar idejno nastali negdje drugo su dobri za kupovinu i dugotrajno koristenje

a koje bi trebalo zaobici

inace ja mislim da su na ovom svijetu najgori englezi

po svemu

ali mislim da je tako misljenje najbolje zadrzati za sebe

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, Å¡ta ja to krijem? Eto, otvoreno i zvaniÄno ću izraziti ogromnu skepsu prema kineskoj robi. Prema bilo Äemu sa natpisom MADE IN PRC prilazim sa nepoverenjem a iskustvo se Äesto zavÅ¡ava i sa prezirom. Razlog je Å¡to sam potroÅ¡io previÅ¡e vremena i živaca u pokuÅ¡ajima da istu uÄinim funkcionalnom ili da joj posle kraće, minimalne upotrebe vratim smisao postojanja. U Äemu je problem, da ne ugrožavam možda Chinese privredu?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...