Jump to content


"high end"


deki

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Pa nema inaÄe, samo mislim da je bez veze da polivaÅ¡ benzinom jako zapaljivu temu. Ako ti se Äini da je bilo preteÅ¡kih reÄi od nekih forumaÅ¡a prema Kinezima (a nije da ih nije bilo), onda prokomentariÅ¡i to konkretno ako baÅ¡ želiÅ¡, ali ako može manje generalno i manje teÅ¡kim reÄima.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa ras:om i DAVIDOm, ozzy uvijek prska kada se Kinezi spominju i to je vise pravilo nego izuzetak, na zalost! :D

Ja sam sa druge strani vec vise godina super zadovoljan sa mojim "Kinezom" koji svira zajedno sa drugim komponentama koje su valjda "ozzy-odobrene" :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, sto padate u vatru. Koliko para toliko i muzike. Ja kineske kisobrane koristim zato sto ih cesto gubim, dobri su i ako te uhvati kisa bez doticnog, pa mozes na brzinu kupiti i preci iz tacke A u tacku B.

Ako se dobro secam u Hi-files su prilicno ishvalili Shanling, sto znaci da nije sve bofl.

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da je ovde iko pomislio da antropoloski vrednuje Kineze kao naciju. Vise mi se cini da je reakcija na robu iz "Kineskih prodavnica", koje su opet tako Kinezi koji ovde zive nazvali. Vidjao sam u svetu China town, China quarter, restorane, ali nisam prodavnice uglavnom bofl robe iz Kine pod imenom "Chinese stores/shops"??? Da je roba bofl potvrdjuje i reakcija Kineskog ministra trgovine koji je uputio ostar protest Evropskoj Uniji kada je u Gibraltaru registrovan trade mark "not made in China". Pravi se u Kini i visokokvalitetna roba koja se ne kupuje u pomenutim prodavnicama. Pricamo o naciji koja pogadja satelite projektilima, koja je davno ovladala nuklearnom tehnologijom, koja kako-tako ali hrani preko milijardu ljudi....

Sto se samog posta tice, u pitanju je klasicna prevara po mom misljenju. Mogu se ljudi kaciti za sitnice, disclaimere, ali meni ovo izgleda kao da neko prodaje BMWa, a ispod haube motor Fice... Ne da Fici nesto fali, nego nije BMW. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa ras:om i DAVIDOm, ozzy uvijek prska kada se Kinezi spominju i to je vise pravilo nego izuzetak, na zalost! :D

Ja sam sa druge strani vec vise godina super zadovoljan sa mojim "Kinezom" koji svira zajedno sa drugim komponentama koje su valjda "ozzy-odobrene" :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, Å¡ta ja to krijem? Eto, otvoreno i zvaniÄno ću izraziti ogromnu skepsu prema kineskoj robi. Prema bilo Äemu sa natpisom MADE IN PRC prilazim sa nepoverenjem a iskustvo se Äesto zavÅ¡ava i sa prezirom. Razlog je Å¡to sam potroÅ¡io previÅ¡e vremena i živaca u pokuÅ¡ajima da istu uÄinim funkcionalnom ili da joj posle kraće, minimalne upotrebe vratim smisao postojanja. U Äemu je problem, da ne ugrožavam možda Chinese privredu?

Link to comment
Share on other sites

Nemojte tako oÅ¡tro kolege forumaÅ¡i...pa reÄ je o "naÅ¡oj braći kinezima"...

Btw...Äisto da lanem dve tri opservacije o "civilizacijskim dostignućima" najstarije civilizacije na svetu :

-pošto su krvavo ugušili demonstracije na Tien an men-u 1989-te godine,poridicama nastradalih nesretnika su naplatili municiju.

Predpostavljam da to znaÄi da nema badava rasipanja državnih para...MONSTRUOZNO !!!

-da li ste ikada Äuli onu klasiÄnu priÄu da je "ekonomiÄno" kupovati kineske kiÅ¡obrane,jer ako ih izgubite,zaboravite u busu i Å¡ta ja znam...nema veze,nisu skupi...

Sve je to lepo,ali verujte mi da je krajnja ekstaza kada vam se isti taj kišobran u rukama raspadne,pa pokisnete ko miš...sa sve "mahagoni drškom" u rukama...

Ja nisam rasista,ali...smatram da ih treba prvo pustiti da odrastu,civilizuju svoj pristup...pa onda možemo da priÄamo kao sa sebi ravnim...!!!

Btw,takvih bezobrazluka ie bilo oduvek...

Ja sam jednom poodavno otvarao zvuÄnu kutiju(kutijicu) mini linije Anitech,znate ono kao dupli dek,tjuner,pojaÄalce sa ruÄkom za noÅ¡enje.

Kutijice mini-linije su bile dvosistemske(klasiÄan bas/srednjetonac i piezo visokotonac)...tako je barem pisalo na njima !!!

E sad,poÅ¡to smo otvorili kutijice sa zaprepašćenjem smo ustanovili da je piezo-visokotonac samo maska(bolje reći ploÄica) na prednjoj ploÄi kutijica,a unutra nema niÄega,ma nije Äak ni spojeno žicama...

klasiÄan Å¡irokopojasni zvuÄnik i niÅ¡ta viÅ¡e,piezo-visokotonac je bio samo ukras...!!!

Napisao sam "mi" zato što je Anitech bio vlasništvo mojih rodjaka...koji su ga zavitlali u kantu za djubre,onako nezašrafljenog...

Možete li da zamislite kakva je to drskost,tako nešto napraviti,prodati ljudima...

Nemam dve blage veze Äija je to firma,taj Anitech bila...verovatno neÅ¡to sa dalekog istoka...Hong Kong ili sliÄno,ma svejedno !!!

U svakom sluÄaju koristiti takve,a kako drugaÄije to da nazovem sem "ciganskih fazona" je neÅ¡to prema Äemu postoji izrazita sklonost njihovih "konstruktora".

Zaista je svejedno je li upitanju Anitech mini-linija ili high-end lapaš koji to u stvari nije...

Drugim reÄima...o takvim proizvodima i onima,koji stoje iza njih SVE NAJGORE !!!

Link to comment
Share on other sites

-zaista je svejedno o kakavim proizvodima je reÄ,kao i koliko oni malo koÅ¡taju(ili previÅ¡e za svoj nekvalitet) ako je dominantan trend da to uglavnom niÅ¡ta ne valja i da je sraÄunato,dakle namerno takvim napravljeno...kiÅ¡obrani,hi-fi,high-end,automobili,medicinska oprema...

-da ima i lepih i dobrih stvari,ali u kom procentu...

Biće da je reÄ o stvarima tipa "izuzeci potvrÄ‘uju pravilo"

-Å¡ta sa tim Å¡to ovde ljudi nemaju para da kupuju kvalitetne(i skuplje stvari)...da li to znaÄi da i to malo crkavice koju imaju trebaju(moraju) da bacaju na kineski bofl...

i na kraju krajeva,šta su oni nevini jer im je naša vlast dozvolila da se igraju sa našom bedom,je li to u redu...sa obeju strana,nije !!!

Na kraju,ali ne na kraju...

-manite se i manite me viÅ¡e nametanja "elitistiÄkog stava" u pristupu stvarima,to jednostavno nije istina !!!

-da istina je i ako nekima smeta ta istina to je njihov problem...

Kina kao država i kao društvo od kada postoji,a tako je i dan danas je autoritarno,nedemokratsko a pre svega duboko nehumano društvo.

Verovatno je u tome i suština njihovog pristupa stvarima i ljudima,kako prema sebi tako i prema drugima...

Jednostavno je...

ne postupa se tako sa ljudima,kako oni rade,svejedno da li je u pitanju trgovina ili prodavanje proizvoda.

Ako nakome namerno uvaljujete bofl,pri tome svesno koristeći njegovo neznanje ili malu platežnu moć...to se zove BEZOBRAZLUK ili necivilizacijsko ponašanje ili još bolje NEPOŠTOVANjE DRUGIH LJUDI.

U normalnom svetu,kome verujem svi mi težimo su takve stvari zabranjene i kažnjive,ne samo zbog zakona kao takvog i za koji se odgovara ako ga kršite već jednostavno zato što to nije ljudski...!!!

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna tema u kojoj su frustracije ljudi skrenule tok. Ovim ne mislim na accu ali dajte bez nekih gluposti. Pa kako Kina nema High End kad se tmao maltene sve pravi. Ako i pise made in Japan ili UK onda je to samo tamo sastavljeno a inace proizvedeno u PRC (People Republic of China), mada i sama skracenica je na mestu.

Link to comment
Share on other sites

Ostalo nemam nameru da komentariÅ¡em ali te najkulturnije molim da me poÅ¡tediÅ¡ svojih pretpostavki o tome ko sam ja i kome pripadam poÅ¡to imaÅ¡ krajnje pogreÅ¡nu sliku. Od svih uÄesnika u diskusiji ti si demonstrirao najviÅ¡e sklonosti ka predrasudama, netrpeljivostima i pogreÅ¡nim pretpostavkama.

Link to comment
Share on other sites

O da, može se reći. Ja nisam pravnik pa ne znam da kažem koja je to taÄno prelomna taÄka kada "obiÄan" bezobrazluk postaje toliko ogroman i skandalozan da formalno-pravno prelazi u prevaru, ali to me zapravo mnogo i ne zanima. Mogu ovo da smatram neviÄ‘enim bezobrazlukom ili prevarom, isti Ä‘avo.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi ti trebalo da procitas tekst ponovo. Oglas je dala americka kompanija koja se bavila prodajom doticne sprave, a ne kineski proizvodjac. Ko je onda tu koga prevario? Ako procitas tekst do kraja videces i na koji nacin je problem ispravljen.
Link to comment
Share on other sites

Nije ispravljen problem, već je ameriÄki prodavac time skinuo sa sebe odgovornost. I dalje ostaje Äinjenica da taj proizvod vizuelno u svakom elementu oponaÅ¡a ono Å¡to suÅ¡tinski nije, dakle kao i većina kineske robe - glumi dok ti ne uzme pare.

Link to comment
Share on other sites

Nije ispravljen problem, već je ameriÄki prodavac time skinuo sa sebe odgovornost. I dalje ostaje Äinjenica da taj proizvod vizuelno u svakom elementu oponaÅ¡a ono Å¡to suÅ¡tinski nije, dakle kao i većina kineske robe - glumi dok ti ne uzme pare.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...