Jump to content


"high end"


deki

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Plasim se da bi dobar pravnik mogao da pokaze da se ne radi o prevari. Recimo, da je "pojacalo sa lampama" u stvari "pojacalo koje u sebi sadrzi lampe", a ne nuzno i "pojacalo koje pojacanje signala ostvaruje iskljucivo upotrebom lampi", tj. da se u oglasu ni implicitno ni eksplicitno ne pominje princip rada pojacala, te da stoga kupac nije prevaren.

Pa i svaki disclaimer koji se "potpisuje" pri instalaciji softvera oslobadja autora od bilo kakve odgovornosti po pitanju toga da li softver uopste radi bilo sta, odnosno od bilo kakve odgovornosti od materijalnog gubitka koji kupac dozivi zbog toga sto softver ne radi.

Ako Kinezi skupe para za nekog slicnog advokata, ovakve stvari ce postati kao dobar dan.

Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da je ovo najava za poplavu slicnih "proizvoda" Recimo Suv 4X4 na pedale,naravno pogon

na sva cetiri tocka ,citaj napisano sitnim slovima u uputstvu ,ce bit moguc ako cetiri putnika okrecu pedale.

Nemoj samo da nas Kinezi hrane.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte tako oÅ¡tro kolege forumaÅ¡i...pa reÄ je o "naÅ¡oj braći kinezima"...

Btw...Äisto da lanem dve tri opservacije o "civilizacijskim dostignućima" najstarije civilizacije na svetu :

-pošto su krvavo ugušili demonstracije na Tien an men-u 1989-te godine,poridicama nastradalih nesretnika su naplatili municiju.

Predpostavljam da to znaÄi da nema badava rasipanja državnih para...MONSTRUOZNO !!!

-da li ste ikada Äuli onu klasiÄnu priÄu da je "ekonomiÄno" kupovati kineske kiÅ¡obrane,jer ako ih izgubite,zaboravite u busu i Å¡ta ja znam...nema veze,nisu skupi...

Sve je to lepo,ali verujte mi da je krajnja ekstaza kada vam se isti taj kišobran u rukama raspadne,pa pokisnete ko miš...sa sve "mahagoni drškom" u rukama...

Ja nisam rasista,ali...smatram da ih treba prvo pustiti da odrastu,civilizuju svoj pristup...pa onda možemo da priÄamo kao sa sebi ravnim...!!!

Btw,takvih bezobrazluka ie bilo oduvek...

Ja sam jednom poodavno otvarao zvuÄnu kutiju(kutijicu) mini linije Anitech,znate ono kao dupli dek,tjuner,pojaÄalce sa ruÄkom za noÅ¡enje.

Kutijice mini-linije su bile dvosistemske(klasiÄan bas/srednjetonac i piezo visokotonac)...tako je barem pisalo na njima !!!

E sad,poÅ¡to smo otvorili kutijice sa zaprepašćenjem smo ustanovili da je piezo-visokotonac samo maska(bolje reći ploÄica) na prednjoj ploÄi kutijica,a unutra nema niÄega,ma nije Äak ni spojeno žicama...

klasiÄan Å¡irokopojasni zvuÄnik i niÅ¡ta viÅ¡e,piezo-visokotonac je bio samo ukras...!!!

Napisao sam "mi" zato što je Anitech bio vlasništvo mojih rodjaka...koji su ga zavitlali u kantu za djubre,onako nezašrafljenog...

Možete li da zamislite kakva je to drskost,tako nešto napraviti,prodati ljudima...

Nemam dve blage veze Äija je to firma,taj Anitech bila...verovatno neÅ¡to sa dalekog istoka...Hong Kong ili sliÄno,ma svejedno !!!

U svakom sluÄaju koristiti takve,a kako drugaÄije to da nazovem sem "ciganskih fazona" je neÅ¡to prema Äemu postoji izrazita sklonost njihovih "konstruktora".

Zaista je svejedno je li upitanju Anitech mini-linija ili high-end lapaš koji to u stvari nije...

Drugim reÄima...o takvim proizvodima i onima,koji stoje iza njih SVE NAJGORE !!!

Link to comment
Share on other sites

ja ne mogu da verujem sta ovde citam. Imate pismene rasisticke ispade sa sve skupa disclaimerom `ja nisam rasista` zasnovane na vasem misljenju o kvalitetu kineskog hi-fi-a.

`Treba ih pustiti da prvo civilizuju svoj pristup pa onda mozemo da pricamo kao o sebi ravnim`

Izvini, a u kojoj smo mi to velelepnoj ravni??

gde ste vi zalutali, gadite mi se.

Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da je ovo najava za poplavu slicnih "proizvoda" Recimo Suv 4X4 na pedale,naravno pogon

na sva cetiri tocka ,citaj napisano sitnim slovima u uputstvu ,ce bit moguc ako cetiri putnika okrecu pedale.

Nemoj samo da nas Kinezi hrane.

Link to comment
Share on other sites

ja ne mogu da verujem sta ovde citam. Imate pismene rasisticke ispade sa sve skupa disclaimerom `ja nisam rasista` zasnovane na vasem misljenju o kvalitetu kineskog hi-fi-a.

`Treba ih pustiti da prvo civilizuju svoj pristup pa onda mozemo da pricamo kao o sebi ravnim`

Izvini, a u kojoj smo mi to velelepnoj ravni??

gde ste vi zalutali, gadite mi se.

Link to comment
Share on other sites

ozzy, ne radi se ovde o politiÄkoj korektnosti, već o reÄima nedostojnim bilo kog foruma na svetu!

Fušarenje je dugogodišnji preovlađujući globalni privredni trend i Kina ga nije izmislila već mu se samo prilagodila!

Link to comment
Share on other sites

Gospodo pozdrav.Mozemo pricati o prevarama u hi-fi sveri , ali pricati o KINEZIMA kao o nizoj civilizacijskoj svesti naspram nas...Bojim se da vi KINEZE ocenjujete po onome sto je nama dostupno ( kisobrani , patike . ..) a ne po onome sto oni imaju za neko drugo trziste . Mi smo takvo trziste da ti njihovi katastrofalni kisobrani imaju svoju prodju kod nas . Da bi ste pricali o nekom i sagledali nas same idite malo napolje pa se bojim da necemo biti bas takve face kao sto nam se cini . Indija... zemlja iz koje 99 % nasih ljudi ne bi ni dzabe nesto uzeli od hi-fi opreme , ali primera radi njihova firma DISSANAYAKE proizvodi pre-amp REFERENCE za 55000 evra ( 50 kg.),a power iste firme REFERENCE ONE kosta 80 000 evra .Imaju i JOS SKUPLI model THE ULTIMATE POWER ali nazaolst za njega nemam cenu.Samo toliko o ljudima sa istoka i nasoj nadmenosti.Jos jednom, o prevarama se zaista da razgovarati.I upitajte se da li i mi imamo nekih prevara koje negde ili nekom plasiramo ... ili nama samima.Pozdrav .

Link to comment
Share on other sites

Rasizam i netrpeljivost prema "drugacijim" je oduvek bila odlika neobrazovanih i slabo civilizovanih pojedinaca. Cini se da se to potvrdjuje i ovde. Bofl koji mi kupujemo kod nas je posledica nase platezne moci, a ne kvaliteta kineske robe (i donekle nase vecite teznje za "samo da je sto jeftinije"). O pojacalu o kojem je rec u prvom postu problem nije u kvalitetu izrade vec u deklarisanju proizvoda kao lampasko pojacalo. Ako ste procitali stranu koja je linkovana do kraja, videli biste da je taj problem resen ispravnim deklarisanjem. Dakle, ako se uopste moze reci da je rec o prevari, mogu samo da konstatujem da je ovaj tip prevara dosao sa, kod ovdasnjih pojedinaca visoko cenjenog zapada, a ne iz Kine.

Link to comment
Share on other sites

Ta priÄa o dualitetu kineske robe je mit. Problem kineske robe nije Å¡to je ista jeftina pa mora da bude Ä‘ubre nego Å¡to su jednostavno skloni fuÅ¡arenju, sve se pravi da izgleda a ne da služi. Koliko mi je samo tog garbage-a proÅ¡lo kroz ruke i svaki put pomislim kako je 0,5 sec razmiÅ¡ljanja dovoljno da se napravi bolji, pouzdaniji i dugoveÄniji proizvod a da to ne utiÄe na cenu. Ali ne, njih za to jednostavno nije briga, cilj je da kupiÅ¡ i evenutalno, kada ti se pokvari posle 2 sata ili 2 dana upotrebe, kupiÅ¡ ponovo. Oni za reputaciju ne brinu poÅ¡to je i ne poseduju, mogu sutra da naprave joÅ¡ 200 firmi i nastave sa proizvodnjom bofla. A Å¡to se tiÄe "samo da je Å¡to jeftinije", oni Äiji posao od te robe zavisi su do sada sigurno nauÄili da kineska roba nije jeftina, naprotiv - ona je extremno skupa - zato Å¡to je loÅ¡a, nepouzdana, brzo propada i oduzima vreme odnosno profit. PoÄ‘imo od najbanalnijeg - uÄ‘i kod frizera i pitaj Äije maÅ¡inice za Å¡iÅ¡anje koriste. Kineske? :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Dobro Davide, Å¡to si se tako raspizdio? Kao da ti je neko pokvario kolica. :ruganje Niko ovde neće da progoni Kineze. Jedan Älan je napisao reÄenicu koja je zamirisala na rasizam ali smo odmah odreagovali i to je to. Uglavnom se tema svodi na kritiku kineske privrede uopÅ¡te. Ovde se najgore ponaÅ¡aÅ¡ upravo ti.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...