Jump to content


Kako zastititi zvucni sistem od strujnog udara ?


devil 2000

Recommended Posts

Posto sam pre 6 meseci izgubio moj muzicki sistem creative gigaworks s700 usled jednog nestanka struje, koji sam inace platio 500e i koji mi je bio dika i ponos pred svima koji su ga slusali, zanima me znaci kako da preteknemo el distribuciju u njenom destruktivnom ponasanju

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima raznih UPS-eva na pcberzi, ali najjednostavnije istekaj ga brate iz struje kad grmi i to je to ili uzmi onaj produzni sa prekidacem i prekines dotok struje na 1 klik. Komponente se nece sprziti kad nestane struja, nego u njenom ponovnom dolasku kad naleti neki veliki pik i dok se ne stabilizuje napon.

Link to comment
Share on other sites

Ako kojim slucajem imas dugacke kablove, pogotovu za zvucnike, najbolje da pocupas sve u takvim situacijama, indukcija od gromova i sevanja je cudna, nikad ne znas sta ti sprema! Meni je pre 4 dana izgoreo glavni strujni kabl od konzole do strujomera kad je osinulo u komsiluku, a mnogo njih je proslo jos gore... dakle, ako si u mogucnosti.... cupaj sve!

Link to comment
Share on other sites

Kad se svi zale, da i ja dam svoj skromni doprinos:

Zbog nekonzistentnosti u radu edb-a promenio sam pitaj boga koliko hard diskova! E, da! I za novu 2007/08 sam se zaglavio u liftu usled nestanka struje...

Ma tako je! Najbolje povadis sve iz zida i ne ukljucujes uopste! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...