Jump to content


Firme koje prodaju elektronske komponente za samogradnju


Beowolf

Recommended Posts

25 minuta ranije, vladat1 said:

Zdravo drugari, gde mogu da kupim ovaj motorčić. ne mora nov, samo da radi - ili neki zamenski. On se okreće na dve strane.

IMG-20191127-222621.jpg

Da li je ovo motor za mikrotalasnu ili za nešto drugo. Uglavnom izlaze brzine okretanja od 3 - 5 rpm.

U čemu je ovaj motor 10RPM montiran?

Da dodam pitanje na njemu piše CW što je jedan smer clockwise, a CW/CCW mortori se kreću u dva smera?

Link to comment
Share on other sites

Ovaj motor je od grejalice - kamina. Okreće se na dve strane. Mnogo mi je da dam 30€ + poštarina za originalni motor. Imam za 400 dinara motor od mikrotalasne, ali okreće samo u jednom pravcu. Mislio sam da li ima neko neko ideju ili konkretan predlog gde mogu da kupim zamenski motor. Može i polovan. 

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, vladat1 said:

Zdravo drugari, gde mogu da kupim ovaj motorčić. ne mora nov, samo da radi - ili neki zamenski. On se okreće na dve strane.

https://www.ebay.com/itm/AC-Motor-220V-50KTYZ-10RPM-Synchronous-Motor-Geared-Torque-7-5Kg-cm-6Watt/153258899310?hash=item23aef1376e:g:lGIAAOSwAbxb6pe1

4 minuta ranije, vladat1 said:

Ovaj motor je od grejalice - kamina. Okreće se na dve strane. 

Твој мотор у термо бужиру има кондезатор за помоћну фазу , тако да горе помети ће пасовати 100%. Једино је пречник осовине непознат.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, giZ_Mo said:

Твој мотор у термо бужиру има кондезатор за помоћну фазу , тако да горе помети ће пасовати 100%. Једино је пречник осовине непознат.

e hvala. Prečnik i rupe nisu problem. Mogu da napasujem.

 

da li ima neki sličan kod nas ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...