Jump to content


Firme koje prodaju elektronske komponente za samogradnju


Beowolf

Recommended Posts

Da li neko zna firmu koja pravi/prodaje trafoe, a da iste moze poslati do Crne Gore (npr. autbusom). Trebaju mi dva transformatora 30V, 200VA. Neke firme su mi vec slale drugre stvari (kondenzatore, terminale...) ali nikako da izvedem nesto slicno sa trafoima.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

zavisi koja podnozja. Poslednje sto sam uzimao su bila noval za (ecc8x i slicne lampice). Ona su bila 1.5evra - za print montazu (keramicka). A pre nekoliko godina sam kupio oktalna za el34, za nekih 3evra po komadu ako se dobro secam... isto keramicka ali sa usicama

poz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Samograditeljima preporucujem (iz licnog iskustva!) firmu "Elektra OD" Gdina Edelinskog iz Petrovaradina za torusne mrezne transformatore. Vrlo profesionalan odnos, kvalitetna izrada i postovanje rokova! Verovatno cu od sada trafoe kod njih narucivati.

Jednom sam narucio od g. Edelinskog i NIKAD VISE !!!!

1. Ljubazno je uzeo pare za naruceni torus. Placen u kesu u vreme "blagostanja".

2. Torus je prozujao i "majstor" uvredjeno prihvata reklamaciju. Jasno mu dajem do znanja da meni prvom nije do "igranke". Ne bih mu pokvareni torus donosio pred noge iz nekog hira.

3. Prolazi mnogo vremena, dogovorili smo se da ga ispravnog/novog vrati PTT-om.

4. Zovem telefonom, zavlaci me...

5. Sedam u auto i licno odlazim po trafo (100+100 Km), posle ko zna koliko dana. Dobijam trafo onako preko ...

Naaaaadaaam se da je ovo usamljeni primer, ali znate kako kaze onaj Savo iz Kikinde "Zbogom Edelinski..."

S' druge strane "Trafco" BG..."Halo, dobar dan, treba mi trafo...Izvolite, kakav zalite, za kakvu primenu...? ( u pozadini cujem tastaturu ) O, g-dine mi smo vec poslovali...znaci na istu adresu...?"

Ovo ja zovem poslovnost. Kvalitet je vec proveren...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

!!! ALUMINIJUM !!!

U Zemun Polju u firmi "Rajan". Ulica Slobodana Bajica br.12 (kod Instituta za kukuruz). Telefoni : 375-38-17 ; 375-69-29 i Tel/Fax: 375-48-98. Malo stovariste, ali imaju svasta, i moze da se uzme koja god hoces kolicina. Nije kao u Jeep Commerce recimo posto tamo moras da uzmes najmanje 6 metara profila/firiketa.

Hvala walteru i viktoru na infou..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Izrada PCB-a

Dakle,covek se zove Nenad,iz Nisa je,broj telefona je 065/221-61-74.Minimalna porudzbina je 5dm^2 jedne vrste plocica(dakle samo jedan projekat moze da ide na tih 5dm a ne dva ili vise) s'tim da na tih 5dm^2 moze da se stave manje plocice i isece lepo na meru.Covek radi na vitroplastu od 1.5mm ili 1.6mm,35u debljina bakra,busenje rupa,raspored elemenata(u beloj ili zutoj boji) i zeleni stop lak sa bottom strane tako da se vide samo kalaisani pad-ovi.Ja sam poslao .pcb fajl iz protela i za 1250dinara ukupno se dobija 5dm^2.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...