Jump to content


Firme koje prodaju elektronske komponente za samogradnju


Beowolf

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Firma za izradu stampanih plocica zvana "Teletec" je promenila e-mail adresu a sajt je jos uvek u fazi izrade.Juce mi je stiglo obavestenje o tome pa reko da podelim sa ostalima.

Milovan Kovacevic

015/819-165

[email protected]

http://www.pcb4you.info

Krajnje neprofesionalan i bezobziran odnos prema musterijama. Pokusao sam dva puta da saradjujem sa njima i toliko od mene. NE PREPORUCUJEM... Bljak..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Moram da pohvalim ljude iz Radio-kluba, naruceno 31. Decembra sam dobio 3. Januara!

sto?

ja od njih narucim danas , dobijam sutra post expressom (BG - Bac) ........ tako da 31-1 sasvim odgovara ;)

ono sto je za pohvalu je to sto - kad narucim nesto sa odredjenim rokom nabavke , oni uredno nazovu da obaveste da je stiglo i da potvrdim da li mogu slati .....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Problem je prisutan vec duze vreme... Pisano je o tome puno, ponesto i ovde. LM, ovde nema jeftinog resenja. Za miran san i lep dan - iskljucivo kupovina kod renomiranoh dobavljaca. Ne kazem da se i njima ne provuce po neka brljotina, ali je to neminovnost. Moja iskustva sa Farnellom su krajnje dobra - tranzistori su originali (predrajveri, drajveri i izlazni, bas ovi Sankeni koje si prikazao), cak sta vise, svi sa istim grupama pojacnja (PNP/NPN komplementarci). Jeste malo skuplje, ali mirno spavas i ne razmisljas sta si ugradio. Kazu da je i DigiKey sasvim OK. Reicheltu znaju da se provuku laznjaci, a kod Nedisa ih je jako puno (znam iz licnog iskustva).

Link to comment
Share on other sites

I bas meni da se desi belaj! Evo danas stigla narudzbina iz MG-electronic-a, kad ono dva laznjaka 2SC2922 SanKen!

Da ne govorim kako su me zeznuli sto mi nisu poslali 2kom 2SC2922 + 2kom 2SA1216 nego samo jedan 1216 i dva 2922! I sta sad, da stavim u pojacalo 3kom izlaznih tranzistora, pa ako radi - radi!!!

post-885-128510604389_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trebao si da napises tezinu, moze svima koristiti. Npr. Porucis trandze, pitas koliko je paket tezak, ako se ne slaze, ne narucis porudzbinu. :D Mozda bi trebala da se otvori nova tema povodom tih problema laznjaka, loseg odnosa pri kupovini, probijanja rokova itd. Postaje polako preveliki "sum" ovde kada neko kasnije pretrazuje ono sto pise u naslovu teme.

Link to comment
Share on other sites

Original je tezak 18.71gr, a lazni 15.36gr - ma i u ruci se oseti razlika! E, sad, ja na poslu imam elektronsku vagu do 200gr pa sam mogao ovo da izmerim jer mi je odmah bilo sumnjivo, ali sumnjam da oni imaju takvu vagu (a i da imaju, tesko da bi se z.......li s tim, kad moze samo na njihovu stetu da bude!

Link to comment
Share on other sites

Topic se ne zove FIRME KOJE PRODAJU SAVRSENE ELEKTRONSKE KOMPONENTE! Treba skrenuti paznju da nije sve ruzicasto, realnost je malo surovija...

Naravno, nego sam mislio da je bolje da otvorimo novu temu koja ce se baviti fals robom. Ova neka ostane kao sto joj naslov kaze. Kontam bice preglednije i lakse nama clanovima. Kako god.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

BACK ON TOPIC!!! :roll:

Neznam da li je već neko napisao, ali nema veze:

http://www.orbit-el.net/

ORBIT electronics d.o.o.

21000 Novi Sad,

Bul. Oslobodjenja 68b, , Serbia

+381 (0)21 549-111/+381 (0)21 549-131/ +381 (0)21 547-855

NaruÄio sam neke lasere za CD playere online, stigli su sutradan.

Veoma su profi, nisu skupi, a u mom sluÄaju lasere nisam naÅ¡ao nigde drugde u Srbiji.

Pozdrav...

Link to comment
Share on other sites

Zdravo

Jel zna mozda neko `de mogu naci stabilizator napona, negativni, 79M06 ?

Pozdrav svima na Forumu.

Dobro sam, živ i zdrav (imun na virus koji nas je unazad mesec dana napadao), i nadam se da uskoro ponovo budem aktivan.

Izvinjavam se onima kojima nisam mogao da odgovorim na pp i zamolio bih zainteresovane da me kontaktiraju na mail: [email protected]

Izvinjavam se i Marku na ovom upadu, ali evo odgovora: umesto 79M06 potraži 7906 (jedina razlika je umesto max. 0.5A - 1A). Ako ne nađeš javi mi se na mejl sa svojom adresom da ti pošaljem.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...