Jump to content


Stereo zvucnici na velikom pisacem stolu


devil 2000

Recommended Posts

Zdravo,

Ja sam novi clan ovog renomiranog foruma, iz NS-a sam i posle pola godine citanja vasih postova odlucio sam da pazarim hifi sistem, dok ne sklopim sistem necu se hvaliti unapred ali mi

Hteo bih da postavim zvucnike ne veliki pisaci sto visine oko 80cm i duzine oko 2m, sto mi je odaljen od zida bar 50cm

soba mi je 20m2

evo kako sam ja to zamislio:

| |

| |

| ---- ---- |

| |O| |O| |

| |O| <2m> |O| |

| < 1m>|------------------------------------------------------------| <1m> |

| | | |

| | | |

| | | |

znaci udaljenost stola od zadnjeg zida je 50cm a soba je pravougaonik 4m sirine i 5 duzine

Kako da okrenem zvucnike

koja razdaljina izmedju njih da bude

da li je ova visina stola dobra i udaljenost od zida

da li je dobro ili lose sto je sto ispod

da li da zvucnici celim svojim telom dodiruju sto ili da stavim neke nozice gumene ili kakve preporucite

pre hifi zvucnika sam imao kompjuterske zvucnike koje sam drzao u prostoru izmedju stola i zida (onih 1m) i dobijao sam boom bass

Link to comment
Share on other sites

Ako su to oni malecki zvucnici za komp mozes ih staviti gde hoces ali ako su od stuba izbegni tu kombinaciju kako znas.

cak i najmanji monitori ce mnogo bolje svirati na postoljima van stola ili na zidnim nosacima. kakav god da je sto i sta god stavio ispod zvucnika nesto ce zveckati ili vibrirati na stolu ili u fiokama

Link to comment
Share on other sites

Na sto se postavljaju samo mali PC zvučnici. Klasični zvučnici nikako, iz niza razloga: zvučnik treba da bude odvojen od podloge (najbolje stalcima) da ne bi ceo sto svirao, visokotonac treba da bude u visini očiju i ušiju i ispred zvučnika treba da bude slobodan prostor a ne površina stola koja će da reflektuje zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Pobuđivanje rezonancija u prostoriji (room modova) pre potiče od pozicije zvučnika nego njihove veličine. Ako je tvoja prostorija u osnovi 4x5m, MA RS6 i zvučnici sličnih gabarita nisu veliki ali je potrebno postaviti ih na odgovarajući način.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...