Jump to content


Pomoć oko zvu�nika za budući sistem


cgmiki

Recommended Posts

Pozdrav svima. Nov na forumu, ali nov i u sklapanju sistema. Nadam se da ćete mi pomoći oko ove nedoumice.

Hvala unapred.

ZnaÄi, za risiver SONY STR-DA5400ES (ili SONY STR-DA3400ES ako ovaj ne stigne do trenutka kupovine svega ovog) broj kanala/snaga - 7.1 Channel Power Rating: 120W x 7 ( Amp Power( 8 Ohm 20-20kHz THD 0.09%), koji je minimum snage zvuÄnika koje mogu da prikljuÄim na njega? Koja od ovih kombinacija zvuÄnika bi otpala, koje da razmatram i sl.

Mislio sam da iskoristim ove zvuÄnike:

1. Canton

GLE 407 - prednji - Maksimalna preporuÄena snaga pojaÄala (W) 110/170; Impedansa (oma) 4-8

GLE 403 - zadnji - Maksimalna preporuÄena snaga pojaÄala (W) 90/140; Impedansa (oma) 4-8

GLE 405 - centralni - Maksimalna preporuÄena snaga pojaÄala (W) 80/140; Impedansa (oma) 4-8

AS 105 SC - sabvufer - Snaga pojaÄala (W) 100/200

2. KEF

iQ50 - prednji i zadnji - Maksimalna preporuÄena snaga pojaÄala (W) 130; Impedansa (oma) 8

iQ60c - centralni - Maksimalna preporuÄena snaga pojaÄala (W) 150; Impedansa (oma) 8

KUBE-1 - sabvufer - Snaga pojaÄala (W) 150

3. Monitor

Audio Bronze BR5 - prednji i zadnji - Maksimalna preporuÄena snaga pojaÄala (W) 120; Impedansa (oma) 6

Audio Bronze BR LCR - centralni - Maksimalna preporuÄena snaga pojaÄala (W) 120; Impedansa (oma) 6

Audio Bronze BRW10 - sabvufer - Snaga pojaÄala (W) 150

4. Yamaha

NS555 - prednji i zadnji - Maksimalna preporuÄena snaga pojaÄala (W) 100/250; Impedansa (oma) 6

NS444 - centralni - Maksimalna preporuÄena snaga pojaÄala (W) 100/250; Impedansa (oma) 6

NS-SW210sabvufer - Snaga pojaÄala (W) 100

Gledanje DVD, Blu-rej filmova, PS3, TV (ako ikada dobijem IPTV ili sliÄno), ne toliko Äesto muzika...

Nadam se da nisam preterao sa pisanjem.

Još jednom, hvala.

Link to comment
Share on other sites

zdravo miki, evo ja cu ti neke stvari napomenuti, na pitanje koje si postavio.... Svaki od navedenih zvucnika je dovoljno jak za taj risiver, ta snaga od po 120W po kanalu nije ona realna sinusna, to je vec neka referentna snaga... To sto si napisao za Canton npr 80W/120W ti predstavlja 80W sinusne snage 120W muzicke... Moras da znas da ona snaga koju si napisao za monitor i za kef predstavlja muzicku.... za taj risiver je najbolje da probas razne kombinacije, sad pitao bih te da li ceo sistem kupujes radi slusanja muzike ili gledanja filmova.... ??? ili zajedno?

Link to comment
Share on other sites

Nije to muzicka snaga vec peak koji zvucnik moze izdrzati u kratkom periodu. Svaki od ovih zvucnika je prica za sebe. KEF se nije proslavio u WHF, Canton je dobar a za MA imas preporuku od mene. Ipak, da li ce bilo koja kombinacija zvucati kako treba zavisi samo od tebe. Zato AVR kad ga kupis u ruke pa u 4audio (oni prodaju ove brendove) pa preslusavaj.

Link to comment
Share on other sites

Blu-rej na prvom mestu, zatim PS3, pa DVD. Å to se tiÄe muzike, neće biti tako Äesto, tj. kada "lepÅ¡a" polovina poželi. :listen

Da, da.

S obzirom da mi je KEF i najskuplji od svih navedenih, njega mogu da sklonim u stranu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...